Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Annayake Natsumi

Annayake Natsumi
2017. július 28.

Egyetértek az előttem szólóval. Kellemes nyári hűsítő illat ,nem megy el sem a gyümölcsös sem a virágos illatok irányába, rajtam marad egy citrusos, kissé kesernyés laza nyári illat. Nem fogott meg, de rossznak sem mondanám. Erős közepes :o)

Tesori d'Oriente Royal Oud Dello Yemen

Tesori d'Oriente Royal Oud Dello Yemen
2017. július 20.

Szerintem Directress hasonlata nagyon találó. Nem tudtam mire emlékeztet ez az illat, míg nem olvastam el az írását. Tényleg zizi cukorka, de csak az elején! Meglepő, de tetszik :o) Édes, de mellette valahogy citrusos is, mint írtátok sokan, játékos, pajkos ugyanakkor nem copfos kislányos, hanem nagyon is nőcis. Tella szerintem likőrre gondoltál, amikor azt írtad pia szaga van, egy idő után nekem a retro császárkörte likőr jutott az eszembe. Érdekes illat, na. Mindenképp megér egy próbát.

Givenchy Live Irrésistible Délicieuse

Givenchy Live Irrésistible Délicieuse
2017. július 20.

Nekem épp a kezdete az, ami nagyon tetszik. Édes valóban és erőteljes, lehet, kicsit sok is, mégis számomra ez a legszebb része. Kicsit sem bánnám, ha végig maradna ez a finom mandulássüti illat, de sajnos nem marad. Rajtam nagyon hamar szúróssá válik, de annyira, hogy képtelen vagyok viselni :o(
Az indítása miatt 3 csillag.

Al Haramain Demah EDP

Al Haramain Demah EDP
2017. július 11.

Tellának köszönhetően hozzájutottam egy kis kóstolóhoz ebből a parfümből. Eleve féltem az arab parfümöktől, mert eddigi két próbám velük nem volt sikeres. Hát ez sem lett az. Én sajnos nem tudok ilyen lelkesedéssel írni róla, rajtam semmi más nem jelenik meg belőle csak a bőr, de az nagyon! Ráadásul karcos bőr, nem puha, hanem torokkaparós, szúrós. Két próbát tettem vele, hátha csak elsőre nem tetszett, de a második próbálkozásnál le kellett mosnom (már amit le lehetett belőle, mert szentigaz, hogy rendkívül tartós a kicsike). Szóval nekem nem jött be, de az, hogy nekem maga az illat nem tetszik, nem jelenti azt, hogy a parfüm nem jó! A hatósugara meglehetősen nagy és mint írtam nagyon-nagyon tartós. Így összességében 4 csillag.

Antonio Banderas Queen Of Seduction

Antonio Banderas Queen Of Seduction
2017. július 10.

Nagyjából két hónapja használom a Bvlgari Mon Jasmin Noir L'eau Exquise parfümjét közösen a lányaimmal. Pár hete a kislányom hazajött a Rossmann-ból a csuklóján egy parfümmintával. Az orrom alá dugta, hogy találjam ki mi az. Azonnal rávágtam, hogy mi lenne? hát a Bvlgari. Hát nem az volt. Hanem ez a kis finomság. Látom itt alább, hogy ahányan vagyunk annyiféle hasonlóságot vélünk felfedezni benne, de bizony mondom vessétek össze a kettőt ha van rá módotok, meglepő a hasonlóság. Már csak emiatt is jár neki az öt csillag, de nem ezért kapja, hanem mert egy kellemes nyári illat, nem nyomulós és nem mesterkélt, nem üt ki még a legnagyobb hőségben sem. Friss virágos, könnyed picit citrusos, hűsítő lengedezős illat. Nekem is és a lányaimnak is nagyon bejön :o) És külön köszönet érte eszcsy96 -nak, amiért pillanatok alatt eljuttatta hozzám ezt a csinos kis üvegcsét.

Toujours Moi

Toujours Moi
2017. június 27.

Már jó ideje birtoklok egy üveggel belőle, próbáltam már hidegben-melegben, nappalra vagy esti programhoz és bizony bárhol megállja a helyét. Nem is értem, hogy nem jutott még eszembe íni róla. Én az ilyen jellegű illatokat hívom mély és telt illatnak. De ebben van valami más is. Valami megfoghatatlan, züllött, szivarfüstös bár hangulat. Olvasom alább a véleményeket Dorotea gordonkás hasonlata nagyon találó. Valóban olyan mélyről jövő és hosszan zengő, de ugyanakkor simogató, mert lágy és puha. És most, hogy van szerencsém birtokolni egy Habanita-t már nekem is feltűnt a hasonlóság. Lehet nem véletlen, hisz mindkét illat 1921-ben született.

Emporio Armani Because It's You EDP

Emporio Armani Because It's You EDP
2017. június 22.

Leánykámra várva engedtem a csábításnak és különben is odakint tombolt a kánikula, bent a parfümériában kellemes hűvös fuvallat, na nem szaporítva a szót betértem az M betűs bűnbarlangba és górcső alá vettem néhány illatot. Többek között ezt is. Az első pillanatban kiderült, hogy nem egy könnyed légies illatról van szó. Amit először megidézett bennem az a Lancome Tresor La Nuit erőteljes édes felhője ami mindent beterít körülöttem. Őszintén szólva nem igazán vágytam most erre a tömény füstös-vaníliás gyümölcsszirupos édességre. Nem mondom, hogy rossz, de mindenképp hideg idős illat. Szerencsére csak papírcsíkra fújtam, így könnyen meg tudtam szabadulni tőle. Télen teszek még egy próbát vele, de köszönöm, most nem.

Molinard Habanita

Molinard Habanita
2017. június 21.

Akkor most megpróbálom összeszedni a gondolataimat és írni valamit erről az igazi retro bűbájról. Mert bűbáj van ebben az üvegben, egy bájital. Fondorlatosan összerakott meleg, füstös illat, ami ugyanakkor simogatóan lágy, puha vaníliás-orgonás rózsával bolondított (bár ez csak a háttérben távolról, de nekem ennyi elég is belőle) édesen fűszeres. Rajtam nem bőrös szerencsére inkább keleties, sejtelmes. Nem boncolgatom az összetevőket, mert olyan szépen össze van simítva benne minden, semmi sem lóg ki, semmi sem akar előtérbe kerülni. Azt viszont előrebocsájtom, hogy lassan 100 éves lesz ez a varázslötyi, tehát csak és kizárólag annak javaslom, aki nem riad vissza a régmúlt idők illataitól. Nekik viszont nem szabad kihagyni!
UI: Megpróbáltam lemosni a csukómra fújt egyetlen pici pisszentést, hogy ne zavarjon be egy másik illat elemzésénél, de várnom kell, mert szappanos bő vizes lemosás után is intenzíven érzem ezt a kis boszorkányt :o)

Elizabeth Taylor Diamonds And Rubies EDT

Elizabeth Taylor Diamonds And Rubies EDT
2017. június 21.

Jó pár évvel ezelőtt hozzájutottam ET White Diamonds illatához. Nem is tudom milyen volt már, de azt igen, hogy akkor nagyon nem tetszett. Így hát elkönyveltem magamban, hogy márpedig én az Elizabeth Taylor illatokat nem szeretem. Punktum! Ehhez aztán tartottam magam egészen mostanáig. Ez a weboldal kérem egy vesztőhely a magamfajta parfümfüggő számára. Olvasom a jellemzéseket és a nyálam csorog egy-egy darabért. De most mondjátok meg őszintén, kinek ne lenne kedve kipróbálni ezt a kis tüneményt olyan véleményeket olvasva, mint itt alább?? Hát én kipróbáltam. Nagyon nem bántam meg. Ez az illat meseszép! Édes, meleg és vörösrózsás. Nehéz, de puha, krémes finomság. Annyi helyen leírtam már, hogy nem szeretem a rózsás parfümöket, de IGEN szeretem!!! Legalábbis, ha ilyen magával ragadó, extra nőies, végtelenül kifinomult és elegáns, akkor nagyon is!

Cacharel Anais Anais L'original EDT

Cacharel Anais Anais L'original EDT
2017. június 21.

Miután a Cacharel Anais Anais edt nem fogott meg igazán, kicsit félve próbáltam ki ezt az illatot. A tartósságát és a hatósugarát nem akarom hosszasan ecsetelni, aki ismeri a márkát pontosan tudja, mennyire extrém tartós és hatalmas hatósugarú parfümök kerülnek ki a Cacharel "istállóból"
No akkor jöjjön most Ő. Ez az illat meseszép jácint! Végig dominál benne, a többi virág csak aláfesti, kiemeli Őnagyságát. Igazán szép, nőies illat. Nekem inkább tavaszi, libbenő szoknyás, kisblúzos, körömcipős. Nem rajongok kifejezetten a virágos illatokért, de ez sokkal jobban tetszik mint a fent említett testvére.