Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Mon Jasmin Noir L'eau Exquise EDT

Mon Jasmin Noir L'eau Exquise EDT
2017. június 14.

Ha egy kellemes nyári illatot szeretnél, akkor megtaláltad ebben a csinos kis üvegben. Könnyed jázminos, nem édes hanem friss virágillat és tényleg "frissen mosott ruha" érzés, bár én nem érzem magam mosónőnek tőle :o) Volt már szerencsém a Bvlgari Jasmin Noir parfümjét birtokolni, azt is szerettem, de az nehezebb, töményebb és sokkal édesebb. Kicsit tartottam tőle, hogy ezt sem nyári használatra találták ki, de tévedtem. Viszont senki ne gondolja, hogy azért mert légies és könnyed illat hamar elillan! Nagyon is tartós a kicsike rajtam 6-8 órát is eltölt. Egyetlen nagy hibája azonban van, valahogy mindig eltűnik a polcomról. De ebben inkább a lányaim keze lehet :o)

Paco Rabanne Pour Elle EDP

Paco Rabanne Pour Elle EDP
2017. június 13.

A napokban hozzájutottam egy 50 ml-s példányhoz és teljesen levett a lábamról. Én aki a legnagyobb nyári melegben is imádom a "fajsúlyos" tömény és bivalyerős illatokat most megismertem az "odaragadt az orrom a csuklómhoz" érzést egy finom, nőies de abszolút levegős nyári illattal kapcsolatban. A Lanvin Oxygenjéhez hasonlítják sokan. Én picit virágosabbnak, krémesebbnek érzem halványan púderesnek. Nagyon kellemes érzés viselni. Olyan tiszta, könnyű "jól érzem magam a bőrömben" feeling. A nyáron ez lesz a befutó nálam.
(Az én példányomnak az elején van egy pici kesernyés indítás, nem tudom hogy ezt valamelyik összetevő eredményezi, vagy már kezd a fejillat megbuggyanni, de ez nem tart tovább egy percnél és onnan már csak a csoda van jelen)

Joop! Femme

Joop! Femme
2017. június 12.

Meglepetések sorát produkálja rajtam ez a parfüm. Felfújáskor erős aldehides, hozza a Chanel Nr5 kezdeti erőteljes indítását, én fellelem benne a Moschino Femme fejillatát is, és úgy általában az "öregasszonyos" kategóriába tartozó illatokat idézi meg. Ez engem cseppet sem zavar, szeretem az ilyen típusú illatokat. Aztán a kezdeti aldehides felhő alábbhagy, jön egy picit puhább vonal, az én orrom kicsi mézet, vagy inkább méhviaszt fedez fel benne. Innen pedig folyamatosan puhul, lágyul és melegszik. Eszméletlen finom, nőies krémes bujaság lesz belőle pici púderes beütéssel. Piszkosul tetszik! Tudom nem mindenkinek tetszik az indítása, de adjatok neki egy kis időt, valami csudafinom illattá alakul. Higgyétek el, megéri!

Chanel N°5

Chanel N°5
2017. május 24.

Mélységesen egyetértek a12smuk véleményével! Ez nem egy parfüm! Ez egy éra, egy darabka történelem. Egy olyan illat ami 1921 óta ott van a világ legjobb, legkeresettebb parfümjei között. És nem amiatt, mert divat ezt viselni, nem is azért, hogy kivagyiskodjunk vele, hanem azért mert ez egy igazán szép és különleges illat. Nem mindig, nem mindenkinek és nem mindenhová! Nem akarok elcsépelt szófordulatokkal élni, de ez konkrétan az az illat, amihez kell egy stílus, egyfajta egyediség. (Hú, na most még mielőtt valaki megvádolna vele, ezzel nem azt akarom mondani, hogy aki nem szereti, annak nincs stílusa, dehogynincs, csak más!) Ezzel a parfümmel nem lehet a tömegbe vegyülni, szürke kisegérnek maradni. De nem is lehet pusztán ettől kiemelkedni belőle. Akit megérintett az, amit adni tud sosem fog szabadulni tőle. Engem megérintett még valamikor 20 évvel ezelőtt (és akkor még nem voltam nyanya) azóta is vonzódom hozzá. Persze vannak más nagy kedvenceim is, de ha egy jeles napot igazán ki akarok emelni, akkor biztos kézzel nyúlok érte.
Na jó, tudom ez nem jellemzés, ez csak az én véleményem, de igazából az számít, nem?

Lancôme La Nuit Tresor L'eau De Toilette

Lancôme La Nuit Tresor L'eau De Toilette
2017. május 24.

Amikor először találkoztam a La Nuit család EDP változatával elsőre levett a lábamról. Azóta kicsit változott az ízlésem, de még mindig a kedvencek közé tartozik, bár kizárólag kőkemény hideg télben tudom magamon elképzelni. Reméltem, hogy most egy hasonló, de könnyedebb nyárra is fújható változatával ismerkedhetem meg. Nem így lett. Talán egy árnyalatnyit frissebb mint az anyaillat, de lehet, hogy csak magamat áltatom vele,mert hinni akarok a leírásnak, de én ugyanazt a sejtelmes, édesen fanyar, feketegyümölcsös illatot érzem ha kifújom. Persze attól még ez szuperjó illat és kizárólag azért 4 csillag, mert nem vélek felfedezni benne olyan különbséget, amire számítottam és amire a gyártó leírásából számítani lehetett.

Guerlain Insolence EDP

Guerlain Insolence EDP
2017. május 24.

Eljutottam végre hozzá is. Meglepően kellemes ibolya illat, édes, kicsit krémes és nekem egyértelműen virágos. Nem érzek benne málnát sem más gyümölcsöt. Annyira el tud varázsolni! Mintha egy tündérkertben sétálnék lágy napsütésben bódító virágillattal körbevéve. Csodaszép illat.

Missoni EDP

Missoni EDP
2017. május 24.

Szerettem volna írni valamit erről az illatról, de nem nagyon van miről. Igazából csak kifújás után csap meg egy gyümölcsös tavaszi szellő, aztán valahogy nagyon belesimul a bőrömbe, alig érezhető. Pedig ebben a halvány illatmaradékban már van egy kis édeskés virágosság is, épp kezdene tetszeni, de mire idáig eljutok vele addigra el is tűnik rólam.

Sisley Izia

Sisley Izia
2017. május 24.

Hát lehet, hogy nagyon szép és különleges rózsás illat, de sajnos nem rajtam. Nagy bátran a csuklómra fújtam belőle és vártam a csodát. Csoda az nem jött, viszont tuti a környezetemben az összes légy, szúnyog és mindennemű repülő-csúszó-mászó rovar elpusztult olyan erőteljes Chemotox "illatom" lett tőle. Nagyon sajnálom, mert már épp barátkozóban voltam a rózsás parfümökkel, de hát ez nekem nagyon nem. Tartósnak valóban nagyon tartós és nagy a hatósugara is kár, hogy az illata számomra elviselhetetlen.

Bentley For Men Intense EDP

Bentley For Men Intense EDP
2017. május 21.

Ez a parfüm egyszerűen zseniális! Simán magamra fújom, cseppet sem zavar, hogy valójában férfi illat. Imádom a tömjén és a fahéj egzotikus illatát. Ebben a finomságban összekeverve a rummal, megspékelve a fűszerekkel és mindezt egy bőrős alapra helyezve Hmmmm! Nagy kár, hogy az én szívem csücske nem rajong a parfümökért, olyan kíváncsi lennék rajta hogyan mutatna. Na de sebaj, magamon is nagyon szeretem!

Életem párja még mindig nem parfümrajongó, de a fiam titokban elkobozta a mintámat, így kénytelen voltam venni egy üveggel. Miután már egy hímnemű lényen is megillatolhattam ( a macskámra azért mégsem fújhattam fel :o) ) belátom, hogy mégiscsak nekik készült ez az illat. Eszméletlen finom lesz rajta, sokkal jobb mint az én bőrömön. Erőteljesebb, bőrösebb, fűszeresebb és bár velem ellentétben ő nem annyira rajong a tömjén illatáért de ebben a kompozícióban olyan finoman össze van hangolva a többi összetevővel -amik ugye külön-külön sem kispályások- hogy cseppet sem zavarja. Az üveg meg külön megérne egy fejezetet. Igényes, stílusos, kis túlzással súlyzózhatnék is vele. Vastag üveg, nehéz fém kupakkal, láthatóan adtak a külsőre. De ez így is van rendben, igényes illatnak igényes csomagolás dukál.

Guerlain Insolence EDT

Guerlain Insolence EDT
2017. május 21.

Hát igen. A Guerlain illatok nagy szerelmeim, de valahogy Insolence kisasszony nem az én világom. Nekem ő túlságosan gyümölcsös-tutti-fruttis rágógumis.
Annyira szeretném érezni benne a púderességet, ahogyan írták páran, vagy egy kis ibolyát, hogy ellensúlyozza vagy legalább krémesebbé tegye, de sajnos nyomára se bukkantam sehol. Ellenben a My Insolence az egyik alapdarab nálam, örök kedvenc. Bennem van a hiba tudom, nem a gyümölcsös illatok a tuti befutók nálam, de például a La Petit család gyümölcsös-cseresznyés finomságait nagyonis szeretem, vagy a Versace Woman szupermálnás illata is bejön. De van jó oldala is annak, hogy nem lett az esetem, a számára fenntartott helyet kiadhatom másnak :o)