Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Bijan EDT

Bijan EDT
2017. május 21.

"Na ez a döfi nekem" hogy klasszikusokat idézzek :o) Hát sok mindent nem tudok hozzáfűzni az előttem véleményezők tapasztalataihoz, talán csak annyit, hogy nekem kimaradt a benzoinból a k@ki, szerencsémre helyette a szegfű tört előre. Az igaz, hogy rendkívül erőteljes az indítás, de nem gyengébb a folytatás sem csak simábbá válik, méz-szegfű és valami számomra nem nevesíthető (értsd: sejtelmem sincs) összetevő koncertezik a bőrömön órákon át. Pazarul megalkotott retro csoda ez, nagyon is el tudom képzelni Anjelica Houstonon, boszorkányos!

Hugo Boss Nuit Pour Femme EDP

Hugo Boss Nuit Pour Femme EDP
2017. május 20.

Csak azért nem lesz egy parfüm "nuit" mert fekete üvege van. Kellemes barackos, üde tavaszi-nyári, tipikusan nappali illat. Nem is értem a parfüm arculatának megtervezőit miért zárták ebbe az üvegbe, a névválasztást meg pláne. Ami viszont az illatot illeti bár nem az én ízlésem tükrözi, de azt kell mondjam nem rossz. Magamon nem tudnám elképzelni, de nem rohantam azonnal a csaphoz lemosni a mintácskámat :o) így arról is meggyőződhettem, hogy a tartósságával sincs baj, sokáig lengedezett körülöttem az a két cseppecske amit felkentem.

Lancôme Poeme

Lancôme Poeme
2017. május 16.

Nagyasszonyos, elegáns virágos illat. Hihetetlen összhang van ebben az üvegben! Remekül kijönnek egymással az alkotóelemek, egy pompás virágcsokor, szívet-lelket gyönyörködtető már-már az abszolút tökély. Mondom ezt én, aki nem feltétlen híve a virágos illatoknak, az "öregasszonyosnak" annál inkább és mégis, ez az egyik számomra szinte tökéletes alkotás. És nem értem mit lehet ebben öregasszonyosnak titulálni. Nem hasonlít egyikre sem, amelyeket ezzel a jelzővel szoktak illetni. Én már csak tudom... :o)

Dolce & Gabbana La Tempérance 14

Dolce & Gabbana La Tempérance 14
2017. május 16.

Ez az illat gömbölyű! Kényeztetően finom puhaság árad belőle. Meleg és púderes, krémesen simul, finoman körbevesz. Az elején még érzek valami füstös fűszerességet, de azt is csak lágyan, nem erőszakosan, aztán átalakul és egy igazán nőies, kellemesen édeskés felhőt von körém. Nem tolakodó parfüm, nincs nagy hatósugara, de nem is kell, ez egy diszkrét illat, csak annak szól akit én meg akarok szólítani.

Emanuel Ungaro Desnuda

Emanuel Ungaro Desnuda
2017. május 16.

Pár napja szereztem be egy szórófejes teszter változatot belőle. Nem is értem miért nem figyeltem fel rá eddig. Rajtam egy finom puha púder illattá válik. Nem lesz túl édes, sem túl virágos és fűszeres sem, hanem egy igazi dorombolós, ölelősen pihe-puha, melengető, simulékony finomság. Nagyon tetszik!

Moschino Femme

Moschino Femme
2017. május 16.

Pár napja érkezett meg hozzám egy teszter példány. Ahogyan számítottam is rá a vélemények alapján épp olyan nekem való (és akkor itt jöhetnek a jelzők: öregasszonyos, avitt, régimódi stb) tehát pont olyan ami nekem tutira bejön :o) Az eleje kissé kesernyés, ebben lehet a körömvirág a ludas, de ez a része is nagyon tetszik. aztán elillan a kesernyés kezdés és ottmarad egy kellemes puha, szegfűs, édeskésen fűszeres illat. Tartós és a hatósugara sem éppen picinyke :o) Cseppet sem bántam meg a nagyobb kiszerelést.

Cacharel Anais Anais EDT

Cacharel Anais Anais EDT
2017. április 30.

És most jöttem vezekelni. Hiba volt egy régi emlékre hagyatkozva véleményt írni már belátom. Piszkálta a csőröm ez az illat és addig-addig piszkálta, mígnem újból beszereztem. Na hát úgy látszik nekem kellett felnőni az illathoz. Most már egyáltalán nem tartom tolakodónak, vagy erőszakosnak.
Egy elegáns, finom virágos illatfelhőt eredményez körülöttem, amiből a jácint érződik ki leginkább karöltve a fekete ribizli kesernyésségével. Tartóssága és hatósugara szerencsére semmit sem változott :o) Természetesen plusz két csillagocska!

Nagyon régi az élményem erről a parfümről van már lassan 30 éve, hogy találkoztam vele, de még mindig itt van az illata az orromban. Borzasztóan erős, mindenhová bekúszó, erőszakosan tolakodó, feltűnő és ragaszkodó illat. Nem tudtam megbarátkozni vele, pedig de szerettem volna! 30 éve egy ilyen parfüm kuriózumnak számított ebben az országban, de valahogy nem ment bármennyire is akartam. Próbáltam kevesebbet fújni belőle de ennek egyetlen cseppje is a szomszéd utcáig érződött. Az biztos, hogy le sem tudod vakarni magadról, így akinek bejön ez az illat és szeret hosszú illatfelhőt húzni maga után annak kitűnő válsztás. Az üvege viszont nagyon szép, igényes. Összességében egy 3-ast érdemel.

Tesori d'Oriente Hammam

Tesori d'Oriente Hammam
2017. április 19.

Vágytam erre az illatra is nagyon és mire sikerült itt szereznem egy fújóst, addigra a lányom is meglepett egy üveggel :o)
Sajnos rajtam nem csak az elején citrusos, hanem végig az marad. Nem bontakozik ki belőle se virág, se krémesség. A mandarin mellett talán a fás jegyek jutnak szóhoz egy picit, de az én bőrömön végig a citrusok dominálnak. Tulajdonképpen nem rossz illat, csak nem erre számítottam. Én egy keleties vonalat kerestem benne, de az sajnos nincs. Ettől függetlenül lepontozni nem fogom, mert egy tartós és különleges illat, pláne meg annyiért amennyibe kerül.

Tesori d'Oriente Byzantium

Tesori d'Oriente Byzantium
2017. április 19.

És most dobtam egy hátast! Megérkezett belőle a fújósom nagyon vártam már, mert rettentő kíváncsi voltam milyen lehet. Rá kellett jönnöm, hogy nekem ez az illat már réges-rég megvan, sőt az egyik kedvenc téli illatom, csak a neve más. Azt úgy hívják Montale Sweet Oriental Dream. De most komolyan!! Ezt hogy csinálták??? Ez a Tesori pontosan azt hozza amit a "nagy" Montale. Isteni mézes, édes krémes illat, rajtam ebben is a méz dominál ugyanúgy mint a Montale-ban. A hatósugara ugyanaz, most a tartósságát tesztelem. Épp csak megfogtam a fújókát és ami az ujjaimon maradt, az illatozik rajtam kb 1 órája és cseppet sem kopott az intenzitása. De ha nem is lesz annyira tartós (azért a Montale reggeltől estig bőven kitart) akkor is fantasztikus. 100 ml-ből annyiszor fújom újra ahányszor csak akarom :o)
Nincs több csillag? Adnék rá tízet :o)
UI:
Most figyeltem fel rá, hogy a hasonlóság nem csak nekem tűnt fel, már többen megjegyezték előttem.

Rihanna Rogue EDP

Rihanna Rogue EDP
2017. február 16.

Még jó, hogy nem kezdtem el véleményt írni róla egyetlen próba után, mert akkor nagyon lehúztam volna szegényt! Pedig nem is rossz parfüm. Bőrös egyértelműen, ezt hozza végig, de puha is és krémes. Jól kivehető a szilva és én itt most érzek rózsát is, de olyan lágyan a háttérben, hogy egyáltalán nem zavar. Nagyobb kiszerelést nem veszek belőle, mert annyira nem fogott meg, de kipróbálásra mindenképp megérte. Bár, ha tovább szaglászom a csuklómat, akkor lehet, hogy mégis????