Masnuci

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2016. február 23.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Bőröregedés

Stella McCartney Stella Nude

Stella McCartney Stella Nude
2017. február 16.

Imádom a rózsát! De csak a virágot, ha parfümbe kerül ódzkodom tőle, rajtam nem tud "viselkedni" Talán két olyan kedvenc illatom van, amiben alap összetevő a rózsa, de valahogy a többi komponens mellett nem érzem. Ebben viszont csak azt, semmi mást! Ez alapvetően nem baj, mert mint rózsás illat pont olyan amilyennek lennie kell. Ezt is kipróbáltam, nekem nem jött be, de attól még ez lehet nagyon szép illat a rózsaimádóknak.

Trussardi Essenza del Tempo

Trussardi Essenza del Tempo
2017. február 16.

Mintát kaptam belőle, meg sem néztem ki a célközönség azonnal magamra fújtam. Először tipikusan női illatnak gondoltam, aztán előjöttek a "férfias" jegyek, mint a cédrus és a bergamott. Ezen felbuzdulva.minden tiltakozása ellenére belefújtam egyet a 29 éves fiam nyakába és mondhatom rajta is remekül zenélt. Szerintem abszolút hordható mindkét nem számára, de miután kis orrhúzogatás után a fiamnak is megtetszett, így természetesen a kis fújós mintámat nagyvonalúan átengedtem neki. :o) Ezek után csakis 5 csillagot adhatok.

Balmain Ambre Gris

Balmain Ambre Gris
2017. február 12.

Nagy kár, hogy szívem választottja nem rajong a parfümökért, annyira kíváncsi lennék, rajta hogy viselkedne az a parfüm. Én magamon kifejezetten szeretem, de nem ez az egyetlen férfiasnak kikiáltott illat, ami nagyon tetszik nekem. Alapból nyert ügye van, ha füstös, keleties fűszeres, fahéjas, szegfűszeges, tömjénes, borsos stb. És ha az az illat egy puha alapba van ágyazva, akkor tuti tetszeni fog. Nem érzem ridegnek, ingerszegénynek meg pláne. csak úgy kapkodom a fejem, hol melyik összetevő robban éppen be, mikor melyik csendesedik el, hogy átadja a helyét a következőnek. Szívesen viselem munkába is, kosztümhöz éppúgy, mint farmerhez. Jár az 5 csillag.

Elie Saab Le Parfum EDT

Elie Saab Le Parfum EDT
2017. február 12.

Üde, tavaszi-nyári változata az Edp-nek. Míg abban a narancsvirág és a méhviasz dominál, ez könnyedebb, virágosabb vonalat képvisel. Érdekes, hogy én is gyöngyvirágot vélek felfedezni benne. Nekem olyan "kisasszonyos" fiatalos illat, én inkább maradok a nehezebb, "asszonyosabb" edp-nél.

Elie Saab Le Parfum EDP

Elie Saab Le Parfum EDP
2017. február 12.

Igazából ki sem akartam próbálni ezt a parfümöt, mondván a virágos illatok távol állnak tőlem, nem működnek rajtam. És én ezt el is hittem egészen idáig.
Az elején feltörő narancsvirág végig viszi a prímet, uralja az egész kompozíciót és amikor már azt hiszem, hogy nem is fogok mást érezni benne csak őt, akkor felsejlik valami a háttérben. Eleinte csak halványan, aztán egyre erősebben bújik elő és lassan ráismerek, méhviasz. Nem méz, hanem méhviasz, az az igazi erőteljes amiből a gyertyát öntik. Fondorlatos, ügyes, egyedi húzás. Nem éreztem még hasonlót egy parfümben sem. Tetszik!

Lanvin Me

Lanvin Me
2017. február 12.

Erőteljes édes nyitány, majd icipici bogyós gyümölcs és ennyi. Nagyon halvány épp csak felsejlő virágosság, de tényleg alig észrevehető. Nincs benne semmi egyediség, tucatnyi olcsóbb és drágább parfüm hozza ugyanezt a hatást. Nem mondom, hogy rossz, mert nem az, de semmi plusz, semmi karakter, tizenkettő egy tucat.

Annick Goutal Mandragore

Annick Goutal Mandragore
2017. február 12.

Hú de nagyon fincsi illat ez! Nem különösebben szeretem a citrusos illatokat, végső soron őt nem is tekintem annak, inkább egy aromás gyógynövényes, mentás, bergamottos, gyömbéres frissítő tea jut eszembe róla. Fogalmam sincs milyen illata kellene, hogy legyen a mandragórának, de ha ilyen, akkor nekem nagyon bejön :o) Egyetlen csöppnyi probléma vele az, hogy ez a bombasztikus kezdés sajna hamar elcsitul és ami marad (ha marad) az egy jellegtelen kis semmiség. No de sebaj, újabb fújás, ismét csodafinom és újabb fújás, és újabb fújás........
Hát így sajnos csak 3 csillag

L'Artisan Parfumeur Bois Farine

L'Artisan Parfumeur Bois Farine
2017. február 12.

Mogyorós-mandulás édes sütemény és frissen aprított tűzifa. Tapintható a baltával felaprított nyers fa kissé még nedves, gyantás illata. Egykoron rég még zsenge gyerekkoromban nagymamám sparheltje alá vesszőkosárban cipeltük be a hasábokat, ott száradt ki, lett egyre kevéssé gyantás, száraz, mígnem már a kérgét is lepergette. Ezt érzem ebben a parfümben is, lassan egyre szárazabb, porosabb illattá alakul. Csak épp itt végigkíséri a mandulás csók édes, semmihez sem hasonlítható aromája.

Jennifer Lopez Glow by J.Lo

Jennifer Lopez Glow by J.Lo
2017. február 11.

Visszafogott, kellemes szappanos tisztaságillat. Ahogy már többen megjegyezték "éppen most jöttem a zuhany alól" feeling. Hétköznapi, munkába menős, finoman lengedezős. Engem egyetlen dolog zavar csak benne, mégpedig a rózsa és a jázmin kettőse. Így együtt az én bőrömön a szappanos felhanggal már sok. Ettől függetlenül egy viselhető, "környezetbarát" nem tolakodó illat.

Diptyque Eau Lente

Diptyque Eau Lente
2017. február 1.

Úgy kezdődött a kapcsolatunk, hogy kaptam egy kis mintás fiolát egy másik parfüm mellé itt a KM-en. Amint levettem a kupakot róla azonnal tudtam, hogy ez az illat lesz az ÉN ILLATOM. Egyszerűen odavagyok érte! Mindig is szerettem a szegfűszeg, a fahéj egzotikus illatát, de amit ebben a parfümben művelnek az maga a varázslat. Egy fűszerbomba robbanása után jön a keleti selymek lágyságát megszégyenítő, édes balzsam, ami rendbe teszi szétzilált érzékeimet, megsimogat és megnyugtat. Nincs az a pattanásig feszült idegszál, amit ne tudna azonnal kisimítani, és nincs az a megoldhatatlannak látszó probléma ami ne válna azonnal nevetségesen jelentéktelenné, ha csak egy icipicit is megcsap az illata. Sok-sok remek parfümmel volt szerencsém találkozni, akad is úgy egy tucatnyi, amire vigyázok, hogy sohase fogyjon ki, mert imádom őket, de ez a meseillat az IGAZI!