melwin

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrtípus: -
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Gold
2019. február 14.

Az új illat duó szebbik párja. Legalábbis számomra. Ugyan a Silver és a Gold is mindkét nemnek lett szánva, a Silver jóval maszkulinabb a Goldnál. A vanília sokkal intenzívebb és a fűszerek teszik édessé ezt a verziót. Szerencsére nem túl édes, nagyon szépen keverednek az összetevők és egy kiegyensúlyozott parfümöt élvezhetünk. Talán hűvösebb időrlben alkalmasabb viselni. Igaz olcsóbb, mint néhány más MFK darab (webshopon €150) a tartóssága is egyenes arányban van az árával. Míg az Oud Satin tart egesz nap, vagy akár másnap is, a Gold kb 5-7 órát bír. Tegyük hozzá ez még így is felülmúl néhány más parfümöt.

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver

Maison Francis Kurkdjian Gentle Fluidity Silver
2019. február 9.

Oké, hm. Hölgyeknek és uraknak? Még talán a Gold verzióban el is tudom képzelni, de a Silver túlságosan maszkulin, én pedig imádom az unisex illatokat. Főként azokat viselem, de ezt nem tudom magamon elképzelni. Mikor a kis illatminta csomagom megérkezett Párizsból és kinyitottam, rögtön éreztem az aftershave hatást (boróka bogyó) mielőtt még kifújtam volna egy cseppnyit is az üvegcséből. Rossznak nem minősíteném, de különlegesnek sem. A Gold már annál inkább húz afelé, bár az jóval édesebb. A Silvernek valóban van valamennyi száraz gin beütése és mivel én nem vagyok oda a ginért, így ez nem lesz a kedvencem, még a páromon sem.

Montale So Iris Intense

Montale So Iris Intense
2019. február 9.

Update: Teljesen újra kell értékeljem ezt a csodás. Eredetileg adtam neki 3 csillagot, de felkúszott a kedvenceim közé. Nem tudom milyen belső változáson megyek keresztül, de régi kedvencek elszürkülnek a távolban és régi "nem tetszik" illatok befurakodnak az agyamba, az orromba, a lelkembe. Így vagyok én ezzel is. Az írisz rabul ejt. Szuper tartós, egész napi iroda után is érzem. Hülyeség, de nem akarom kimosni a blúzom, hiszen akkor minden cseppje veszik ennek a csodának. Komfortot adó, biztonságba burkol, olyan "ez én vagyok" illat. Kellemes, nem tolakodó, de jelen van. Imádat.

Sajnos csalódás. Az a gyönyörű írisz, amivel nyit pár perc múlva elillan és egy az egyben Soliel De Capri marad a bőrömön. Kár érte, mert szép és tartós (lenne, ha maradna az írisz is).

Maison Francis Kurkdjian Le Beau Parfum EDP

Maison Francis Kurkdjian Le Beau Parfum EDP
2019. február 9.

Totál tavaszi virágbomba. Fehér virágbomba. Kicsit fejfájás gerjesztő, de épp a határon. Mikor azt gondolnám túl sok, csak azon kapom magam, hogy a csuklóm szagolgatom. Van benne valami légies. A tubarózsa, jázmin, ilang-ilang teljesen felismerhető, mégis nagyon jól elvegyített. Egyáltalán nem egy rossz kompozíció és a legtöbb MFK parfümben a kedvem lelem, de ha már virágos illatra vágyom, akkor a választásom Heeley L'amandiere.

Maison Francis Kurkdjian Ciel De Gum

Maison Francis Kurkdjian Ciel De Gum
2019. február 9.

Végre, végre!! Végre sikerült egy mintát szereznem belőle az új Gentle Fluidity párossal és a Le Beau-val egyetemben. Valamilyen módon a MFK parfümök hasonlóak (a névjegye ott van a parfümőrnek), de mégis különböznek. Nálam ez teli találat lett. Az amber, a jázmin és a vanília dominál, talán mintha fahéj is elvegyülne itt, ahogy az előttem szóló mondta. Valamiért Shalimar Initial ugrik be, azt is szeretem, bár ez számomra jobban hordhatónak ígérkezik. Gyengéd baba hintőpor, de semmiképp nem olcsó hintőpor kategória. A minőség itt is érződik, csakúgy mint az összes MFK parfümben.

Widian by AJ Arabia Liwa

Widian by AJ Arabia Liwa
2018. szeptember 13.

Egyetértek az előző értékeléssel. Sajnos nagyon hasonlít a Baccarat Rouge-ra, így az eredetiség nulla pont. A nyitás citrusosabb, frissebb, mint a BR és ez tetszene, de leszáradás után kellemetlen szúrós lesz. Nem nyert.

Victoria's Secret Very Sexy Now Wild Palm EDP

Victoria's Secret Very Sexy Now Wild Palm EDP
2018. május 29.

Ez egy szép skin scent. Igazából Estee Lauder Bronze Goddess és Versace Crystal Noir gyermeke az én szememben. Nincs olyan szappanos mint Crystal Noir és nincs olyan levendulás mint Bronze Goddess, de a kókuszos/monoi olajos hatás jelen van ugyan cseppet sem domináns. Az illat bőr közeli, sajnos újra kell fújni nap közben, de nagyon kellemes iroda illat lehet vagy strandon/tengerparton is viselhető. Nem kifejezetten Very Sexy, a nevével ellentétben nem végzet nője, de nem mulasztanám el főleg mivel limitált kiadás. Számomra a fás jegyek dominálnak különösen ha az egy időben kiadott Beach-el hasonlítom össze. Pálma igen, monoi olaj igen, nem édes, nem tolakodó. Puha nőies.

Chloé Nomade EDP

Chloé Nomade EDP
2018. április 14.

Szörnyű! Papíron még érdekesnek is tűnt, de bőrön már valami iszonyattá változott. Olcsó férfi arcszesz vagy borotválkozás utáni balzsam. Bal d'Afrique-re emlékeztet bár míg az nagyon szépen van összerakva (mégsem szeretem a férfias jellege miatt) ez egy nagyon rossz variáció lett.

Tom Ford Santal Blush

Tom Ford Santal Blush
2018. április 10.

Blotteren teljesen más hatás, mint bőrön. Először ott teszteltem és visszatértem újabb mintáért. A bőrömön a nyitás krémes szantál majd átfordul full száraz templomi tömjénbe. Annak ellenére, hogy nincs a jegyek között tömjén. Nem is értem. Arra is gondoltam, hogy rossz üvegért nyúltam és a Vert d'Encens-t fújtam magamra, de együtt teszteltem a kettőt és az blotteren van. Nem rossz, de az én ízlésemnek túl száraz. Újratesztelném azért, hogy valóban nem tévedtem-e.

Tom Ford Black Orchid EDP

Tom Ford Black Orchid EDP
2018. április 10.

De érdekes ezt a sok különböző véleményt olvasni. Mikor betévedtem a Sephora-ba fogalmam sem volt arról, hogy melyik Tom Ford parfüm milyen jegyeket tartogat. Csak találomra vettem le a polcról és rögtön bőrre nyomtam. :) Elsőre nem ragadott meg, aztán valamire iszonyat elkezdett emlékeztetni. Es rájöttem: Zacskós görög gyümölcsleves. :P Klassz gyümölcsös illat áradt a bőrömről, édes, de egyáltalán nem émelyítő hatással. Abszolút női, ezt férfin el nem tudom képzelni. Most tart kb 5 óránál és ugyan már nem olyan intenzív, de még mindig tündököl. Azt hiszem vásárlás előtt még tesztelném jó párszor.