Mhajni

Regisztráció dátuma: 2017. március 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. március 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték

L'Oreal Casting Creme Gloss Hajfesték
2021. május 12.

Tegnap festettem vele először, tehát a kopásáról/tartósságáról később kiegészítem a véleményem. Világosbarna (fodrász skálán sötétszőke), amolyan szürkés beütésű a hajam alapból, már évek óta nem festettem. Vékony szálú, zsírosodásra hajlamos, hetente 3-szor kell mosnom egyébként, hogy a munkahelyen kinézzen valahogy. A 600-as árnyalatot választottam, nem akartam most drasztikus változást, csak hogy picit fényesebb, ápoltabb legyen, és valamennyit fedjen az ősz hajszálakból (még nincs túl sok, de azért engem zavart már picit).
A használata nagyon egyszerű volt a tubusnak köszönhetően, hamar össze is keveredett a festék és krém, kb 8 perc alatt sikerült felvinni a vállig érő hajamra, még maradt is benne bőven. Az előírt 20 perc után mostam le, szép egyenletes színe lett, nagyon hasonlít az eredetire, bár pici vöröses árnyalat azért lett benne, de nem zavaró, még pont határeset. Hideg színtípusként amúgy a vöröset kerülném, de tényleg inkább barna mint vörös. A balzsam illata nagyon klassz, és jó, hogy nagyobb mennyiséget kapunk, első ránézésre még 6-8 mosásra elég lesz. A festéké is teljesen rendben van, nem olyan szúrós, mint az ammóniás társai. Mivel nedves (de nem frissen mosott) hajra kell felvinni, ezért én a "másnapos" hajamat öblítettem le, és úgy vittem fel, lehet ez is nagyban segítette, hogy nem lett foltos.
Elsőre megadom a 4 csillagot, mert tényleg sokkal ápoltabbnak tűnik a halyam festés után (mondjuk ez lehet, hogy csak a balzsam érdeme), az ősz hajakat elég jól befedte (néhány makacs azért maradt), de majd uppolok, ha látszik a tartóssága is.
Tetszik.

Update: 3 héttel a festés után lenövés nem látszik, tehát valamennyire tényleg kopik. Eddig kb 9 hajmosáson vagyok túl, de látom a különbséget ott, ahol bénábban vittem fel, és kimaradt kicsu (halánték) és a festett rész között, tartja magát ez a fránya vörös, pedig reménykedtem, hogy ez idővel elmúlik. 😅 Mert most már zavar a vörössége, inkább egy sötétebb, jegesnek tituált színt teszek fel legközelebb, konkrétan az 5102es jeges mokka landolt a kosárban. Az ősz hajszálaktól viszonylag hamar elköszönt, sztem kb 2-3 mosás után már ott virítottak a fejemen. Ez speckó nekem még nem nagy gáz, nincs sok, leginkább csak én látom. Próbálkozok még ezzel a castinggal, hátha. Updatelek majd a jeges mokkáról is, amíg nagyobb katasztrófa nem történik, marad a 4 csillag 😄

Update2: Nem bírtam ki, és már felraktam a jeges mokkát így 3 héttel az előző 600-as után. Kicsit tényleg sötétebb, mint a dobozon látható szín, de nem sokkal. A felkenés közben iszonyú ijesztő, mert valami rémes sötétvörös a színe, de a végeredmény szuper lett, tényleg jeges, nem vörös egyáltalán, eltűnt az utált szín 😊 Kicsit bénáztam most, mert ecsetet is használtam, hogy jobban eloszlathassam, aztán addig-addig kenegettem, hogy 18 perc lett a felrakás maga, és erre még ugyanennyit hagytam állni utána 🙈 De összességében nagyon elégedett vagyok, tetszik ez a szín, maradok ennél, betankolok majd kuponnapon belőle 😄

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30

Paula's Choice Resist Super-Light Daily Wrinkle Defense SPF30
2021. január 3.

Frissítés: Újrapróbálkoztam vele egy már kialakított, jól bevált rutinnal, megfelelő tapasztalattal a hámlasztás terén is. Teljesen jól működött így téli időben is, szóval mégis jobb, mint amit korábban írtam. Az előző véleményemet csak azért hagyom itt, hogy akinek ilyen gondja volt, mint nekem régen (kb másfél éve) az esetleg egy megfelelőbb hidratálással vagy más rutinnal próbálkozhat újra. A skinsmarton rendelhető delux minta (15 ml) kb 2 hónapig elég volt, így az ára sem annyira durva. Feljavítom 5-re, mert megszerettem, ilyen állagú fényvédőt nem találtam azóta sem.

Mintákat rendeltem belőle, kíváncsi voltam, mit tud ennyi pénzért. Nos, vegyesek az érzéseim, mivel állagát tekintve tökéletes, szépen eloszlatható és azonnal beszívódik. A legkönnyebb fizikai amit eddig használtam, úgyhogy először örültem. Nagyon picit egységesít, jobb napokon magában viseltem. Illata egy nagyon enyhe naptej illat, de ez csak felkenéskor érződik, utána rögtön elmúlik. Tényleg olyan pikk pakk beszívódott, és egész nap semmi ragadás vagy fénylés, matt. Totál.
Most kezdtem el másfél hete használni, tehát nem a legmelegebb időben. És itt jön a problem, hogy már most is olyan szinten kiszárította a kombinált vegyes vízhiányos bőrömet, hogy most meg azt se tudom, mivel hozzam helyre. Mivel ilyen nyomi bőröm van, hidratálókrémeket nem igazán szoktam használni, mert akkor tocsog a t-vonal... a rétegzős rutin meg kevés volt a hidratáláshoz. Minden kis ránc látszik, pereg a bőr, szemkörnyékem ultragáz😔 Ennyi pénzért ez nagy csalódás. Pattanást legalább nem okozott, pedig arra is hajlamos vagyok néha. Az összetevők és állag miatt kap három csillagot.

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration

Geek & Gorgeous 101 Liquid Hydration
2020. november 21.

A hidegebb idő beköszöntével - és egy mattító alapozónak köszönhetően - nagyon elkezdett száradni az orcáimon a bőr, látványos katasztrófa kezdett kialakulni... Kombinált-vízhiányos-érzékeny a bőröm, plusz néha pattanásos, tág pórusos, tehát kész főnyeremény 😂 Sok réteget az érzékenysége miatt nem nagyon szeret, úgyhogy gondoltam, ez a tonik, és a G&G új Jelly Joker lemosója lesz a kezdeti taktikám, ezeket iktattam be pár napja. Ez a tonik tényleg nagyon szuperül hidratál, gyorsan beszívódik és az utána következő Benton Aloe tonik és hidratáló zselé is sokkal jobban felszívódik. Szeretem duplán rétegezni, olyan könnyű és jól beszívódó: egyszer vattapamaccsal törlöm át az arcom a Jelly-s tisztítás után, így még egy plusz tisztító lépés van, ha esetleg mégis maradna valamilyen kis szennyeződés, utána pedig belepaskolom a bőrömbe, és jöhet a többi lépés. Ez így nem tűnik túl gazdaságosnak, de nem vészes az ára, úgyhogy szerintem találtam egy új kedvencet 😊 Újra zseniálisat alkottak a G&G-nél ❤

Update: Több, mint másfél hónapig volt elég a flakon, reggel és este használva. A dupla rétegzéssel végül is felhagytam, csak vattakorongra csöpögtetve töröltem át az arcom, de így is megvolt a hatása. Megszerettem, és megéri az árát, már itt is van az újabb adag 😊

Babylove Fürdető Mályva Kivonattal

Babylove Fürdető Mályva Kivonattal
2020. október 23.

Jó kis multifunkciós tusfürdő, ritkán samponként használom. Samponként picit zsírosít, de nem rossz amúgy. Illata egész jó, tetszik a pumpás kivitel, jó a nyomókája is, még nem sikerült elrontanom :) Árban is megfelelő, sokáig elég, és nem bántja az érzékeny bőrömet, szinte minden nap használom. Negatívuma, hogy kicsit folyékonyabb az átlagnál, így néha pocsékolom, de még így is sokáig elég.

Babylove Sensitive Babahintőpor

Babylove Sensitive Babahintőpor
2020. október 23.

Púder helyett próbálgattam párszor, és nagyon jól bevált. Pattanásra hajlamos a bőröm, egyébként kombinált, tehát a T-vonalban tocsog 11 körülre, de ez elég szépen mattít, sokkal többet kibír. Így reggeltől kb du.3-ig nem nagyon kell törölgetni. Pattanást sem okozott, pedig egyébként ezért nem használok púdereket, mert a legtöbbet nem bírja a bőröm. Szárazsamponként is próbáltam, úgy is vállalható, semmivel sem látszik jobban, mint a sokkal drágábbak, és kevésbé zavaró érzés is a hajban. Árban is nagyon jó, és sokáig elég, könnyen elérhető, szóval szuper kis cucc :)

Helia-D Tusfürdő Hidegen Sajtolt Szőlőmagolajjal

Helia-D Tusfürdő Hidegen Sajtolt Szőlőmagolajjal
2020. október 14.

Az illata szuper, de nem habzik egyáltalán, így valahogy akaratlanul is több fogy belőle. Nagyon sűrű, kicsit nehezen kezelhető (bár inkább a nem habzása miatt), elhasználom, de ennél vannak jobbak. Az ára is elég borsos. Irritációt viszont nem okozott az érzékeny bőrömön, a csomagolás is szép és jó, így kap egy hármast.

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker
2020. október 9.

Néhány napja használom, és rendkívül pozitív csalódás, mivel tényleg nem csíp (nagyon érzékeny a szemem), pedig viszonylag hosszú ideig, és kifejezettem a szemhéjamat tisztítottam vele (szemceruza-szempillaspirál kombó). Alapból bioderma sensibio micivízzel szoktam lemosni a sminket, utána pedig Babylove ultrasensitiv babatusfürdővel szoktam lemosni az egész arcom. Nem mondom, hogy ez a lemosó teljesen maradéktalanul eltávolítja a fekete szempillaspirált és sötét szemceruzát, mert egy icipici azért maradt az alsó szemhéjon, de ha enyhébb a smink, sztem simán leszedi maradéktalanul. Plusz így kevésbé kell a micellással nyúzkodni a szemhéjat. Kíméletesen tisztít, hidratált utána a bőröm, bár picit fura, hogy egyáltalán nem habzik. Ezt még meg kell szoknom, mert akaratlanul is összekapcsolom, hogy az a jó, ha habzik, akkor lesz tiszta 😁 De megszokom, mert jó árban van, és szuper összetevőkkel, tehát marad állandó tagja a rutinomnak 😊

Benton Aloe-Propolis Soothing Gel

Benton Aloe-Propolis Soothing Gel
2019. november 25.

Ezt és a Benton Aloe-BHA tonert kb egy időben kezdtem használni, és nagyon jól hidratál, könnyű, áttetsző, zselés állagú krém, a kettő együtt szuper. Nagyon kevés is elég belőle. Minden este használom az utolsó lépésként, és meglepő, de a vízhiányos kombinált bőröm nem szárad ki, tök kényelmes, hatásos, jó összetevőkkel, jó ár-érték aránnyal (30 ml kb két hónapig volt elég). Így az őszi időszakban jól teljesített, megnézzük, lesz-e tél, és akkor milyen hatással lesz :) Addig is megelőlegezem az ötöst.

Benton Aloe-BHA Toner (régi)

Benton Aloe-BHA Toner (régi)
2019. november 25.

Nemrég kezdtem bevezetni különböző koreai termékeket, köztük ezt a tonikot is, és azt kell mondjam, ez a termék fix marad a rutinomban. Reggel és este használom, két pumpálásnyi mennyiséget oszlatok el az arcomon és nyakamon arctisztítás után (este hámlasztás után), így használva a kicsi, 50 ml-es kiszerelés több, mint két hónapig elég volt! Potom 1500 forintért nagyon kiadós, remek árban van, és rendkívül meggyőzőek az összetevői. Könnyen használható ez a pumpás kiszerelés, és tetszik, hogy nem teljesen vízszerű, így én a vattapamacsot is mellőztem, simán belemasszíroztam/belepaskoltam a bőrömbe, kb. két perc alatt be is szívódik, nem ragad. Kombinált vízhiányos bőrűeknek nagyon ajánlom, szuperül hidratál (igaz, a Benton Aloe-Propolis géllel együtt használom, lehet hogy azzal ilyen hatásos), nem okozott pattanást, talán kicsit a pórusok is kisebbek, szebb az összkép. Abszolút újravevős kategória :)

Paula's Choice Resist Perfectly Balanced Foaming Cleanser

Paula's Choice Resist Perfectly Balanced Foaming Cleanser
2019. november 10.

Az ára fájó pont, egyébként jó lemosó, szuper összetevőkkel. A kis kiszerelést vettem meg, az kb egy hónapig elég volt nagyon minimális mennyiséggel (kb borsónyi), és csak este használva. A sminket nem szedi le maradéktalanul, nála is szükséges a double cleaning, de ha nincs szempillaspirál meg szemceruza csak alapozó, akkor elég lehet magában is. Kombinált vízhiányos bőrömnek jó volt, a szemkörnyéket picit szárította csak. Az ára miatt, és mert azért messze van a csodaszertől, hármast kap.