Michelle

Regisztráció dátuma: 2011. november 20.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Regisztráció dátuma: 2011. november 20.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -
Korcsoport: -

Alverde Naturschön Augencreme

Alverde Naturschön Augencreme
2019. június 7.

A szép összetevőlista ellenére is irritálta a szemem és a szemkörnyékem, és nem is hidratált megfelelően. Nem voltak irreális elvárásaim, csak egy jó szemkörnyéki hidratálót kerestem, de ez pont nem az volt. Fogalmam sincs, mit nem bírt benne a bőröm, de soha többé nem kenném az arcomra. Kézkrémként végezte, de annak sem volt túl jó. Kiadós adag, jó áron és vonzó csomagolásban, de hiába, sajnos, ez ment a levesbe. Kár, mert szerettem volna szeretni.

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution

The Ordinary AHA 30% + BHA 2% Peeling Solution
2019. június 7.

Régi motoros vagyok hámlasztásban, hozzászokott a bőröm, így aggályok nélkül vettem meg és kezdtem használni. Nem irritált, nem okozott problémát, de mást sem nagyon csinált. Néha megpróbáltam én is hosszabb ideig fennhagyni, 15-20 percig, de eredménytelenül, ahogy a heti kétszeri használat sem sokat lendített az ügyön. Az anti aging rutinom részének szántam, és a sok jó vélemény miatt legalább egy kisebb fajta csodára számítottam, ezért nagyon meglepett, hogy ennyire nulla az eredmény. Sajnálom, hogy nem jött be, a maradékot továbbadtam, hátha az új gazdinál sikeresebb lesz. Nem haragszom rá, de örültem volna, ha működik, fogalmam sincs, miért nem tette. Rajtam a G&G 12%-os kaktuszos csodája összehasonlíthatatlanul hatékonyabb, maradok annál.

Clinique Pep-Start Eye Cream

Clinique Pep-Start Eye Cream
2019. június 7.

Nem szerettem ezt a szemkörnyékápolót: nem szívódott be rendesen, túl zsíros volt, viszont a hidratálóképessége rajtam gyenge; lényegében semmilyen pozitív hatásról nem tudok beszámolni. Mivel időnként csípte a szemkörnyéki bőrt, pár hét kísérletezés után letettem a használatáról. Elkenegettem a nyakamra és a dekoltázsomra. Az adagolója nem praktikus, hiába jópofa a látvány, használatban nálam a tubus is megbukott. Ingyen sem örülnék neki újra, az áráért meg pláne nem. A két csillagot a vidám sárga szín és a Clinique kapja, mivel egyébként jópár terméküket rendszeresen használom, és szolgáljon mentségére a tény, hogy volt már rosszabb szemkörnyékápolóm is.

p2 High Impact Mascara Volumizing Collagen Waterproof

p2 High Impact Mascara Volumizing Collagen Waterproof
2018. június 24.

Nem dúsít, nem vízálló, nem tartós, egyenetlen, kenődik, és ha a szemembe megy, veszettül csíp. A tubus színe szép, és összesen ennyit tud. Kuka.

Catrice Glam & Doll False Lashes Szempillaspirál

Catrice Glam & Doll False Lashes Szempillaspirál
2017. december 7.

Szintén a KM-dobozból jutottam hozzá, és milyen szerencse, hogy így történt. Engem is a Lovely spiráljára emlékeztet, azzal a különbséggel, hogy az utóbbi időben a Lovely festéke az én szempilláimon kicsit morzsolódott és elnehezült a nap végére, a Catrice viszont szépen a helyén marad és nem nehéz. Szerintem a műszempilla hatástól elég messze van (ami számomra nem olyan nagy baj), inkább természetes, szép pillákat varázsol. Kicsit megemel, elválasztja a szálakat, hangsúlyozza őket, de nem eltúlzottan, és - mint írtam - rajtam tartós. Nem tudom, hány réteg kell a túlzáshoz, de két rétegben még mindig nagyon szép, nem vastag, nem csomós. Nem érzem, hogy nehezebb lenne lemosni, mint általában a legtöbb nem vízálló spirált. A Catrice spirálok annyira nem hoztak lázba eddig, nem valószínű, hogy magamtól kipróbáltam volna, ezért nagyon örülök, hogy ez került be a KM-dobozba. Mivel eddig csak néhányszor használtam, a véleményem nem igazán megalapozott, de eddig tetszik, amit látok. Egyelőre négy csillag, aztán meglátjuk, mire megyünk egymással hosszabb távon.

Missha The Original Tension Pact Perfect Cover SPF37/PA++

Missha The Original Tension Pact Perfect Cover SPF37/PA++
2017. szeptember 8.

Pár hete használom, szinte napi rendszerességgel. Tényleg nagyon szép eredményt lehet elérni vele, viszont az is igaz, hogy túlrétegezve erősen maszkossá válik. Apróbb hibákra önmagában is elég lehet, pattanások, hegek, feltűnőbb hibák mellett azonban kell mellé korrektor. Ha alaposan eldolgozom és elkerülöm a túladagolást, nem ül bele a szem környéki ráncocskákba sem. Rajtam a tartóssága jobb 5-6 óránál, igaz, általában primerrel használom (BB Boomer), így nap közben nem kell frissítenem, leszámítva az orrom körül, mivel az orrtörölgetést ez sem bírja. A hajtőnél, állkapocsnál egyszerű egyenletesen eldolgozni, szép átmenetet lehet kialakítani. Könnyű vékonyan, egyenletesen felvinni, jó a szivacs és az adagoló is, bár nekem kellett néhány alkalom, hogy kitapasztaljam. A szivacs elég vékony, de jól kezelhető, szépen felveszi az alapozót, nem kell túlságosan "beletunkolni", és le is adja, nem nagyon szívja magába. Az én bőrömön kb. félmatt hatása van, de sokban függ attól, milyen hidratálót, esetleg plusz fényvédőt teszek alá. Ha a fényvédővel kifényesedik az arcom, ez sem marad félmatt, sajnos, megy a fényvédővel. Önmagában könnyű, kényelmes viselet, stabilan fennmarad, jól beszívódó hidratálón is remekül működik, egy nehéz, súlyosabb krémen viszont ez is csúszik. A kisebb pórusokat szépen elfedi, de a színválasztásra ügyelni kell, mert ha túl világos az árnyalat, beleülhet a pórusokba és inkább kiemeli őket; nem tudom, tág pórusú bőrön mit tud, de kíváncsi lennék rá. Szerintem szépen viselkedik normál bőrön, jó lehet kombináltra is, bár a száraz részeket kiemeli (egy túlhámlasztást után szerzett tapasztalat), így - ha lehet - ezeket a területeket érdemes leradírozni és megfelelően hidratálni a használata előtt. Jó kis alapozó, nem irritál, sőt, mintha ápolná is a bőrt, és szimpatikus a magas SPF; tartós, kis ügyeskedéssel nagyon szépen felvihető, szükség esetén diszkréten javítható; határozottan táskabarát darab, biztonságosan zár, bár az enyémben a tükör inkább fényes fóliára hajaz, de ez legyen a legnagyobb baj. Nem ütötte ki a kedvenceimet, de nálam megtalálta a helyét, így valószínűleg újraveszem (az utántöltőt). Egyébként nálam ez is pozitívum, hogy a téli-nyári árnyalat közötti különbség áthidalásához elég csak az utántöltőt cserélni, nem kell megvenni az egész készséget újra.
Friss: A legnagyobb hibája, amit tapasztaltam, hogy elég gyorsan fogy. Mióta véleményeztem, már a másodiknak is a vége felé járok, megy a rendelés egy újabb utántöltőre. Viszont az utolsó cseppig elhasználtam, ami jó. A szivacs (applikátor) idővel minden tisztítás ellenére is elszennyeződött és már nem is lehetett vele olyan szépen dolgozni, mint az elején. Nem vettem újat belőle, a kedvenc utazó méretű ecsetem lépett a helyébe, az jól elfér a táskámban is.

Kallos Hajvégápoló Szérum

Kallos Hajvégápoló Szérum
2017. augusztus 10.

Nem szeretem, mert a hajam inkább zsírosnak látszik tőle, mint ápoltnak, pedig nem is töredezettek a hajvégeim, csak hajlamosak szárazzá válni. Kínkeservesen próbálom elhasználni hónapok óta, és egyre inkább úgy érzem, hogy megérett a kidobásra. Az árán kívül semmit nem tudok értékelni benne, illetve még azt sem, mert jobban jártam volna, ha ennyiért sem veszem meg. Nem az igazi.

Schaebens Éjszakai Bőrmegújító Koncentrátum / Pro-Retinollal

Schaebens Éjszakai Bőrmegújító Koncentrátum / Pro-Retinollal
2017. július 23.

Nekem önmagában kicsit sok, az arckrémet dúsítottam vele kis adagonként, mert csak így vette fel a bőröm, egyébként megállt rajta és reggelig sem szívódott be. A bőröm tényleg szép, telt, hidratált, puha lett a használata után, irritációt nem okozott. Viszont minden pozitívuma ellenére is alig vártam, hogy elfogyjon, mert az illatát egyszerűen nem bírom, pedig általában nincs bajom az illatosított készítményekkel. Ezt fullasztóan nagyis-púderesnek éreztem, ami nálam a nagyon nem kategóriába esik, ráadásul elég tartósan illatozik felkenés után. A hatását szerettem, de az illata miatt biztosan nem veszem újra. Hasonló hatásfokkal találok olyan terméket is, ami nem fojt meg. Kár érte.

Maybelline Brow Satin Szemöldökceruza

Maybelline Brow Satin Szemöldökceruza
2017. július 13.

Ha nincs kedvem/időm/indokom a pomádéhoz, ezt használom. Könnyen, gyorsan felvihető, az eredmény szép, tartós, természetes. Nem mindig használom mindkét végét, de külön-külön is megállják a helyüket. Nem kenődik, jól bírja a hőséget, a strapát, viszont könnyen lemosható. Egy kis rögzítő zselé nálam is elkel a végén. Szuper kis jószág; szeretem, biztosan újraveszem.

Catrice ICONails Gel Körömlakk

Catrice ICONails Gel Körömlakk
2017. június 28.

03 Caught On The Red Carpet: Nagyon szép meggyszínű, imádom az ilyen árnyalatokat. Jól terül, az ecset is kiváló. Szépen lehet vele dolgozni, nem lesz csíkos, sem foltos, aránylag jó a száradása és tényleg jól fed egy rétegben is. Sajnos egy rétegben nekem az első napon lepattant néhány körömvégen, apró, tűhegynyi darabokban, és a körömvég fehérsége is előtűnt a nap végére. Két rétegben egy nappal tovább kitartott, de ugyanezek a problémák a második napon újra megjelentek. Semmi extrát nem csináltam, csak használtam a kezem. A köröm felületén viszont valóban gyönyörű, hibátlan maradt, a fénye is csak minimálisan kopott meg. Jó hír viszont, hogy lemosás és teljes újrafestés nélkül is aránylag jól javíthatók mind a kis lepattanások, mind a fehér körömvégek (egy rohanós reggelen ez jól jön), persze nem lesz 100 százalékos az eredmény, de elfogadható egy nagygenerálig. Kíváncsiságból alaplakkal, de fedőlakk nélkül próbálkoztam az első pár alkalommal, érdekelt, hogy mennyit bír. Kipróbálom majd fedőlakkal is, hátha az megoldja a problémát. Ezzel együtt nagyon tetszik a végeredmény, más színeket is ki fogok próbálni. Talán a természetesebb, világosabb árnyalatoknál ezek az apróságok nem lesznek annyira feltűnőek, de megjegyeztem, hogy a karakteresebb, feltűnőbb árnyalatokkal - legalábbis az én kezemen - vigyázni kell, és nem árt, ha kéznél van javításra a felvitt lakk.

27 Lana Del Gray: ez a menet jobban sikerült. A hatodik napon mostam le, mert már untam és nem szeretem, ha nagyon lenő. Egyébként hibátlan maradt, nem pattant le sehol. Ezúttal csak két rétegben, alap- és fedőlakkal próbálkoztam, bár nem a sajátjával, hanem már korábban bevált darabokkal. Ha ezzel a színnel indítok, simán öt csillag lett volna. Egyelőre marad a négy és tovább kísérletezem; a következő áldozatom a 15-ös Milky Bay, kíváncsian várom az eredményt.