mikkamakka75

Regisztráció dátuma: 2016. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. március 7.
Bőrprobléma: Vízhiány

Lattafa Ana Abiyedh Leather EDP

Lattafa Ana Abiyedh Leather EDP
2021. október 10.

Pontosan azt kaptam, amit vártam. Ez egy bőrös illat, se több, se kevesebb.

Kifújáskor citrusos bőr, ami hamar átvált egy vetiveres, édes bőrre (itt nincs feltüntetve, de ha hihetek az orromnak, ebben bizony van vetiver..), leszáradás után meg, ami rajtam meglepően hamar bekövetkezik, leginkább csak bőr, minden körítés nélkül. Talán némi pézsmával. De leginkább mégis csak bőr. Ami mondjuk nem is annyira meglepő, tekintve a parfüm nevét 😅 de valahogy olyan hiányérzetem van, amikor viselem. Leginkább csak itthon próbálgatva, a saját örömömre. Már amennyire örömnek nevezhető, hogy bőrkabát szagom van 🤣

Valóban van némi Cabochard áthallás, de az azért egy sokkal ütősebb, összetettebb illat volt, mint ez (a régebbi kiadások legalábbis..).

Az ún. kompromisszummentes parfümgardróbomban, amin erősen dolgozok, egészen biztosan nem lesz bérelt helye, de egyelőre nincs szívem elajándékozni családon belül sem (pedig lenne rá jelentkező), mert valahogy van benne valami, ami miatt magamon akarom érezni, nem máson 😃

Részemről ez még így is csak 4*, amit a felettébb kedvező ár sem tud feljebb tornázni..

Kiehl's Original Musk EDT Spray

Kiehl's Original Musk EDT Spray
2020. december 29.

Viszonylag friss KM szerzeményem, ami azt hiszem rövid úton megy is majd tovább. Kupakból szimatolva még csak-csak (najó, nem is annyira kicsit 😅), de magamra fújva sajna egyáltalán nem hozza azt az állatias vad buja pézsmát, amit igazán szerettem volna.

Amit az én kémiámmal kalákában produkálnak, az egy teljesen visszafogott, már-már lefojtott púderes-virágos, épphogy egy pirinyót "original" musk. Cseppet sem vadabb, mint a Jovan Musk, megkockáztatom, még annyira sem az... Legnagyobb sajnálatomra... Ja, ezt már írtam.. 😳🤣

Hol van itt a testszag, izzadt mocskos állat, bőrszag stb..???!!!! Nem tudom, de hogy nem rajtam, az biztos 🤔😅

Így is kedves-kellemes, csak hát én nem ezt vártam, nem erre fizettem be.. így 4 csillagocskánál többet, ha meggebedek se ér..

Masaki Matsushima Shiro

Masaki Matsushima Shiro
2020. október 16.

Fehér illat, ez vitathatatlan. Kicsit több, mint a frissen mosott puha fehér fürdőköpeny, amibe kifürődve, -piperézve, bekrémezve belebújok, viszont sokkal kevesbb, mint amit a leírások és (főleg) az illatjegyek alapján vártam. Vagy gondoltam. Vagy mint amit parfümként viselnék. Vagy parfümnek neveznék. Nem találom a cikláment, a lucfenyőt inkább már nem is keresem 😅 Csavar, mélység, rétegek.. ööö.. lapozzunk 😂
Ha ráírnák, hogy Nivea edt vagy Betty B. Pure, hát simán elhinném, azoknak van ilyesmi krémillatuk.
Kellemeske, nem mondom, már ameddig tart (ez rajtam percekben mérhető..), de a világon semmit nem mozgat meg bennem. Egy kicsit talán bosszant. Ennyi.
Nagy durranást mondjuk nem vártam, nem is kaptam. Nekem ez csak közepeske 🙈

Blumarine Dange-Rose

Blumarine Dange-Rose
2020. október 10.

Kedves illat, csodás, de kicsit csalóka üvegben. Itt ugyanis az üvegen kívük nincs sajnos semmi dark és veszélyes.

Az elején bazsalikomos, cseppet borsos rózsaillat egy rövid időre bolgár rózsaolajba fordul.. aztán gyorsan összeszedi magát és leszárad egy, ugyan még mindig rózsás, de már sokkal visszafogottabb, kasmíros, épphogy pacsulis krémillatba. Ha véletlenül a pulcsimra is jut, ott tovább "élvezhetem" a bolgár folklórt 😅 de a bőrömön inkább a már lentebb említett Lalique illatra hasonlít, csak míg az egy könnyebb kis krém illata rajtam, ez egy vastagabb zsíros krémé. Nyomokban ott van a Gres Rosalie porcukros rózsá-mandulás lokum illata is, de közel sem olyan töményen és lineárisan, mint abban, inkább csak fel-felbukkan néha..

Tartóssága nem rossz, hatósugara rajtam messze van a vegyifegyvertől. Simán teszek 3-4 fújást magamra és azt ismétlem is néhány óránként, mégsem dőlt még ki senki mellőlem 😅 A Kedves szerint "babaillat", ami nálunk azt jelenti, hogy finom az orrának és illik a babájához (ööö.. ez én volnék..), úgyhogy már megérte 😂

Részemről simán lehetne borsosabb, bazsalikomosabb (pedig azt utálom, vagyis eddig azt hittem), pacsulisabb, intenzívebb és valahogy sötétebb, de ugye ne akarjunk mindent egyszerre. Ez olyan, amilyen és nekem így is simán 4 csillagos *

(Ha büdös lenne, akkor is imádnám az üvegéért, de ez nem ide tartozik 👀)

Calvin Klein Ck One Shock For Her EDT

Calvin Klein Ck One Shock For Her EDT
2019. december 7.

A sokak által említett tartósság, illetve annak hiánya a legkisebb gond(om) ezzel a parfümmel, mivel most, 2 órával kifújás után is érzek a bőrömön némi kis édes gyerekfogkrém illatot 😅😂

Rajtam/nekem ez egy rettentő gagyi kis édeskés valami, se tartása, se stílusa, se semmije. Még csak kedvesnek, szerethetőnek vagy otthonosnak sem mondanám. Van, mint szamárnak a fül... 😂 de ha jobban meggondolom, inkább ne legyen. Nem azért mert olyan rossz, hanem mert olyan semmilyen, hogy azt elmondani nem tudom. Pont annyit ér, amennyibe kerül (8500,-/200ml) Nekem mondjuk annyit se..

Elizabeth Arden Eight Hour Cream Intensive Moisturizing Hand Treatment

Elizabeth Arden Eight Hour Cream Intensive Moisturizing Hand Treatment
2019. november 30.

Egyáltalán nem érdekelnek az összetevői.. nem megenni akarom 😏😂 .. de ez az irtó büdös kakukkfüves illata biztosan elintézte, hogy soha többet ne vegyem meg ezt a kézkrémet..

Egyébkent könnyen beszívódik, selymesek lesznek a kezeim (mi más a szilikontól 😅), de igazán kiszáradt, "hidegidős", esetleg ekcémás kezekre ez harmatgyenge mutatvány..

The Ordinary Amino Acids + B5

The Ordinary Amino Acids + B5
2019. november 2.

Vízhiányos bőrre kenem reggel-este és sokkal hidratáltabb a bőröm vele, mint nélküle. Szem köré is mehet, nem irritál. Nekem maradéktalanul felszívódik, nem érzem, hogy ragacsos maradna. Külön szeretem, hogy nem vizes, de nem is kimondottan olajos az állaga, inkább a kettő között valahol.
Nyilván nem csodaszer (ilyen mesékben már rég nem hiszek 😅), de hozza amit ígér, így részemről 5 csillag..

Rohto Skin Aqua Gold UV Super Moisture Gel SPF50+ / PA++++

Rohto Skin Aqua Gold UV Super Moisture Gel SPF50+ / PA++++
2019. szeptember 28.

Vàrosi mindennapokra, amikor nem vagyok napon fél órànàl többet, teljesen jó volt, hidratàl, nem zsírosít, sminkelni is jól lehet rà, de nekem a tengerparton megbukott. Nem spóroltam vele, bőven kentem az arcomra, naponta 4-5 alkalommal ismételtem is, mégis kijöttek a pigmentfoltjaim. Úgy nézek ki, mint egy hiéna 😂 ..az orrom meg kicsit leégett. Mindezt úgy, hogy kb soha nem égek le. Vagyis de. Most, ezzel a fenyvédővel. Ez így nekem igencsak messze van a csodaszertől 😏

Alverde Színezett Ajakápoló

Alverde Színezett Ajakápoló
2019. szeptember 14.

Raspberry àrnyalatban van meg, de ennek ugyan semmi köze nincs a màlna színéhez, inkàbb egy erősen sàpasztó rózsaszín 😅
Rajtam pigmentàltabb, mint sok hidratáló rúzs, viszont nem kenődik feleannyira sem, mint azokból a legtöbb. Így is eltűnik 20 perc alatt a fele szín (amit egyàltalàn nem bànok), de f*ngom nincs, hogy hova lesz 😂
Hidratàló hatàsa az én szàraz, néhanap rongyosra cserepesedő ajkaimon is megfelelőnek nevezhető, de azért nem egy Carmex..
Pàrszàz forintot megér, hogy strandolàskor, kiràndulàson, no make up napokon stb. egy kis színt és ápolàst adjon az ajkaimnak, de nyilvàn nem említhető egy napon egy felsőbb kategóriàs hasonló termékkel, ezt ne is vàrjuk..

Avon Passion Dance EDT

Avon Passion Dance EDT
2019. szeptember 13.

Elnyílt rózsa, moha és szàraz föld illata rajtam. Sz@rul hangzik, de egyàltalàn nem az. Szeretni kell hozzà a furcsa, egyedi illatokat, meg hàt kell hozzà egy elég erős karakter is, ami elbírja ezt a furcsasàgot 😅

Ha kicsit minőségibb lenne a kidolgozàs, még talàn szeretném is ezt az illatot, de azért így sem fogja a kukàban végezni :)

Csak csendben jegyezném meg, hogy 5 kolleganőmnek (20 és 36 között) plusz itthon a Kedvesnek mutattam meg, magamban előre kuncogva, hogy mekkoràt néznek és fintorognak majd egy ilyen "förmedvényre".. ehhez képest egy kivétellel mindenki jónak és èrdekesnek tartotta. Hàt erre meg én néztem mekkoràt 😂 Az màr más kérdést, hogy a lànyok magukra azért nem fújnàk 🙄😅 De mivel nem is egy ligàban jàtszunk, ezen egy cseppet sem lepődök meg 😉

Kicsit kàr, hogy egy ilyen jó kis illat-ötletet ilyen gagyin kiviteleznek..