Mila1102

Regisztráció dátuma: 2015. március 1.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. március 1.
Bőrprobléma: -

Lolita Lempicka Lolita EDP

Lolita Lempicka Lolita EDP
2018. december 27.

Update:

El sem hiszem, hogy 2 (lassan 3!) éve csak ennyit tudtam írni erről a mesés illatról...
Valóban van némi hasonlóság, de azért a kis "almácskának" megvan ám a saját egyénisége.
Púderes alapon, édesgyökér, ánizs uralom, háttérben érződik a cseresznye és a tonkabab, A vanília lehet talán, ami még egy kis plusz édességről gondoskodik. Ééééés: hatalmas szerencsémre így együtt képesek a vetivert az utolsó leheletéig elnyomni. Sajnos az rajtam minden illatot férfi parfümmé alakít át. De nem ám csak picit, enyhén maszkulinná...neeem....pár fújás Chanel CM után olyan illatom van, hogy rendesen aggódom, hogy a nők fognak betámadni....

Na, de vissza ehhez a szépséghez! Lolita nem válik férfiassá, viszont annál inkább csábító, puha, édes finomság marad reggeltől estig.
Rajtam a tartóssága extrém 8-10 óra bőrön (lehet több is lenne, de ez a fürdés miatt ugye sosem fog kiderülni). Ruhán 1-2 nap.
DE: csak télen!!
Minél hidegebb van, annál ragaszkodóbb, annál szebb. Mínuszokban szinte él rajtam ez az illat.
Kb egy hete, reggel mínusz 9 fokban, átfagyva beugrottam a munkahelyem melletti pékségbe.
Mikor sorra kerültem az eladó hölgy azt kérdezte: "Juj, ez milyen illat? Volt már ilyenem, csak nem emlékszem mi a neve."
Mondom: "Ez Lolita. Ennyire lehet érezni?"
Erre ő: " Ó, már akkor megcsapott az illat, mikor beléptél! Nagyon finom! Csodás ez az illat!"
Pedig csak 2 fújás volt a nyakamra.

2016.02.
Teljesen megnyugodtam, ahogy olvasom itt a véleményeteket! Szóval nem csak rajtam egy az egyben La Petit Robe Noire:)) Már azt hittem, hogy nekem van valami furcsaság a bőrömmel.
Sőt, rajtam a Bvlgari Rose Essentielle is ilyesmi. Mindhárom puha, púderes, enyhén édeskés illat. És ez pontosan olyan hosszan tartó is mint a Bvlgari. Kétségtelen, hogy egy nagyon jó vétel volt, szeretem!

Lancôme La Vie Est Belle Bouquet De Printemps EDP

Lancôme La Vie Est Belle Bouquet De Printemps EDP
2017. április 20.

A LVEB sorozat összes tagját imádom. A L' Absolu verzó a kedvenc téli illatom, az Edt-t és az Edp-t hűvösebb tavaszi és őszi napokon szeretem elővenni.
A Florale is egy csodaszép illat, bár őt el kellett engednem, sajnos a páromnak nem tetszik valamiért.

Hát, nem csoda, hogy ezt az új szépséget is nagyon kíváncsian vártam..
Első találkozás: Douglas. Papíron nagyon szép. Fújás kézfejre, aztán séta fel-alá a Pólusban.
Gyönyörű kezdet, aztán kb negyed óra múlva szaglászom a kézfejem...te, jó ég...mi ez??
Borzasztó "poshadt virágos" akármi lett belőle...
Az nem lehet, hogy nem volt jó a teszter, hiszen ez egy tök új illat.
Ok, újabb próba, ezúttal Marionnaud.
Üvegből illatolva fantasztikus, papíron is nagyon finom.
Fújás másik kézfejre. És ugyanaz a szörnyűség lett belőle ismét!!!!:((
Miért? :(
A pulcsim ujjára is jutott valamennyi és azon is remek illatocska.

Konklúzió: ez az első illat, amely egészen egyszerűen "szétesik" a bőrömön.
Nem, az én bőröm és ez a kreáció nem passzolnak, taszítják egymást
Így ebből nekem sajna nem lesz.
Mint írtam fentebb: papíron és ruhán szép. És még tartós is. Így csak 1 csillagot mínuszolok.

Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir

Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir
2017. január 7.

Ez az illat egyszerűen zseniális!!
Tényleg szőlős az eleje, már az is nagyon tetszik. Majd jön a "80as évek illatos radír érzete", mely leszáradáskor kap egy kis virágosságot és innen már csak tart és tart és tart....Bőrön amíg le ne zuhanyzok (sőt nyomokban még utána is érzem), ruhán pedig amíg ki nem mosom.
Szilázsa is remek, már többen is megdicsérték rajtam.
Erre a télre biztosan marad, egy biztos pont lesz nekem:)
Imádom!!

Guerlain Insolence eau Glacée

Guerlain Insolence eau Glacée
2016. december 15.

Ő sima Insolence Edt-ként volt hirdetve mikor vettem, kissé homályos képpel, így csodálkoztam is mikor megérkezett, hogy mi ez a halvány lila szín??

Persze első fújásra elvarázsolt. Csodás ibolyás, íriszes púderesség, jó nagy hatósugárral.
Rögtön tudtam, hogy nincs itt baj, az illat tökéletes.
De melyik verzió ez a lilás szépség? Hát az Eau Glacée!

Sajnos hamar elfogyott, mert csak 10-15 milis maradék volt.
Azóta vettem helyette sima Edt-t, meg az Edp-t is beszereztem, de nekem az összes közül ez tetszik a legjobban!
Az Edp-nél izgalmasabb, az Edt-nél meg tartósabb.
Szeretem!:)

Bvlgari Pour Femme

Bvlgari Pour Femme
2016. december 15.

Ő egy örök kedvenc nálam.
Nagyon puha, igazi elegáns illat.
Szerencsére a gyöngyvirágból semmit sem érzek, enyhén vaníliás púder, hatósugara nem túl nagy, tartóssága jó.
Nem egy felkavaró, nem egy rafinált, vagy vadító illat.
Akkor veszem elő, ha besokallok a harsány "nagyágyúimtól", mint a LVEB vagy a LPRN.
Olyankor imádom őt, és jólesik viselni. Mint a magassarkú cipők után felvenni egy sportcipőt.

Abszolút egyetértek az előttem szóló csakmoni-val:
"Teljesen el tudom képzelni állandó illatként olyan szerencséseknek, akik nem akarnak mindig újabb és újabb parfümöt maguknak, mint én"

Meg én.

M. Micallef Ylang In Gold

M. Micallef Ylang In Gold
2016. december 15.

Nem tudom, hogy az ízlésemmel vagy a szaglásommal van-e baj, de nekem ezek a drágább, "puccos" illatok valahogy nem jönnek be.

Első csalódásom az Amouage Sunshine volt, ami nagyon nem tetszett magamon, sűrű, vaníliás, barackos, egysíkú illat. Igen, valamiért barackos, pedig az nincs is benne elvileg.
Az Ylang in Gold rajtam pont ugyanolyan. De ebben tényleg van barack. A vanília és barack páros a többi összetevőt szinte teljesen elnyomja, kedvenc alkotó elemem az ylang-ylang csak nyomokban fedezhető fel.
Biztosan szép lehet valakin, akinek a bőre nem hozza ki ennyire a vaníliát, de rajtam ha csak egy csepp is van belőle egy parfümben, az biztos, hogy azonnal dominál és mindent háttérbe szorít.

Azt hittem tetszeni fog, mert a youtube-os fickó (aki felsorakoztatja a legjobb 5 női parfümöt férfi véleményre alapozva) ezt tette az abszolút első helyre.
Véleménye alapján szereztem be a Juicy Gold Couture-t, ami egy csodás parfüm. A La Nuit Tresor-t is berakta az 5-be, hát gondoltam jó ízlése van!
Erről meg valami olyasmit mondott, hogy "a legcsodásabb illat, amit valaha érzett...az illat, amit a Nőn érezni szeretne mindig..."
Hát, akkor csak szagolgasd kishaver!
Nekem nem kell, passzolom.

Tartóssága és ereje miatt kap hármast, mert azt mindig értékelem a parfümökben.

Juliette Has a Gun Not A Perfume

Juliette Has a Gun Not A Perfume
2016. december 15.

Látom a Light Blue érzettel nem vagyok egyedül, rajtam is valami ahhoz hasonló illattá válik.
Sajnos.
Régen nagy kedvencem volt Dolce-ék klasszikusa, de mostanság nem bírom elviselni magamon.
Így hát ez a "nem parfüm" sem foglalkoztat tovább, elég volt a fufuból 1-2 fújás ennek eldöntésére.
Mivel legalább erős és tartós kis kreáció, ezért kap egy hármast.

MAC Fluidline Brow Gelcreme

MAC Fluidline Brow Gelcreme
2016. december 15.

Ennyit biztosan senki sem kínlódott még szemöldökkel mint én, az tuti.
Sok éven át tartó, össze-vissza csipkedésem eredményeképp sosem egyforma a két oldal (és már nem is erőltetem az erre irányuló törekvést, mert attól tartok egyszer csak nem marad semmi), az íve is béna, no meg itt-ott hiányos is.
Ráadásul világosabb, mint a hajam.
A kozmetikus be tudja szépen festeni, de sajna a festéke nem marad tartósan a bőrön, így az ívet és a hiányokat nem tudja tökéletesen korrigálni. Miután ez folyton egy lefelé fordított C betűt eredményezett, hamar feladtam.
A porok egészen jól működnek, de könnyen maszatolódnak, a cerka szintén.
Legújabb tervem a szálazott tetoválás tűnt megoldásnak, de mivel nem olcsó és nem távolítható el csak úgy ha nem tetszik, így még nézegettem neten, ismerősökön, hogy kinek szép a munkája, kihez menjek.

Mikor itt eladóvá vált egy ilyen kis tégely, egyből elolvastam a véleményeket és azok alapján le is csaptam rá.
Sok Mac cuccot használok már egy ideje, de ez még nem került nálam képbe. SAJNOS!
Ha tudtam volna, mire képes!!
Igen, csodaszer! Szó szerint, ahogy írtátok.
Szép szín,csodásan a helyén marad, nem maszatolódik, a hiányokat tökéletesen elfedi, a bőrt is épp annyira fogja meg, amennyire kell.
A tégely elsőre tényleg minikének tűnik, de kevés kell belőle, így sokáig ki fog tartani.
Többször is megkaptam már, mióta használom, hogy "milyen jó lett ma a sminked!"
Pedig minden ugyanaz, a szemspirál, alapozó, minden. Kivéve a szemöldököm színe és formája.
Hát ennyit számít!

És nem kell már tetkó. Ez többet ér!
Hurrá, spóroltam kb. 60 ezret! :)

Bvlgari Omnia Crystalline EDT

Bvlgari Omnia Crystalline EDT

UP:

Jaj, szegénykét elfelejtettem nyáron update-elni!
Muszáj vagyok felpontozni! A legnagyobb hőségben csodálatosan teljesített! Remek tartóssággal szinte egész napra hozta a hűsítő, friss érzést.
A nyár az ő ideje (az én bőrömön legalábbis)! Melegben mindig lesz belőle nekem!
Szuper!

16.04.12.
Kis mintát kaptam az egyik rendelésem mellé.
Igen, ez egy igazi tisztaság-frissesség illat! Simán beválasztanám nyári illatomnak, de szegényke nagyon gyenge.:(
Tartóssága kb. 1 óra. Hatósugara szinte semmi.
Közepes, mert amúgy tetszik/tetszene.

Valentino Valentina Poudre

Valentino Valentina Poudre
2016. december 15.

Egy nagyon kedves Krémmániás lánnyal beszéltünk róla személyes tali alkalmával. Csodaszép már az üvege is, meg az összetevők alapján finom is lehet, párom meg éppen 2 nap múlva repül haza...Reptér, Duty free..
Naná, hogy este már tudta a Drága, mi az, ami nélkül most épp nem élet az élet.
És hozott nekünk:)

Azt már több véleménynél is észrevettem, hogy illatvarázs* -zsal szinte egyforma az ízlésünk, de ezek szerint a bőrkémiánk is hasonló:)
Rajtam is nagyon hasonlít a Hypnotic Poison-ra. Domináns a vanília. Púdert leginkább az elején érzek, rövid ideig.
Nagyon tartós, van hatósugara, a kabátomon napokig megmaradt. Bármi mást fújtam utána magamra semmi sem győzte le! A kabát maradt vaníliás.
Jobban örültem volna több púderességnek és kevesebb vaníliának, így nem is maradt sokáig, elcseréltem.

Az ötöst viszont megérdemli. Az ereje és tartóssága tökéletes!