Mila1102

Regisztráció dátuma: 2015. március 1.
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2015. március 1.
Bőrprobléma: -

Armani Acqua Di Gioia Essenza

Armani Acqua Di Gioia Essenza
2016. július 12.

A legeslegjobb, legszebb, legfrissebb nyári illat, amihez eddig szerencsém volt!:)
Nagyon érdekes kompozíció, a citromot csak igen halványan érzem az elején, összekeveredve a mentával.Ugyanakkor édes is egyszerre.
Valaki Fragrantican csak annyit írt róla, hogy "instant mojito".
Tényleg olyan a forró nyári napon, mint egy üdítő, hűs Mojito.
Tartóssága, hatósugara kiváló, egész nap érezhető. Barokkos túlzással párom azt mondta, hogy míg várt rám a kávézó teraszán, már akkor érezte, hogy jövök, mikor egy utcával arrébb befordultam a sarkon. Elárult az illatom.:)

Hatalmas bánatomra nem lehet az örök nyári szerelmem, mert akárhányszor használtam, nap végére szörnyű fejfájást kaptam tőle.
Igazi gyász közepette eladtam szegényt.
Irigylek mindenkit, akinek sosincs egy illattól sem fejfájása, mert nekem ő már nem az első illatom, amelyet csak és kizárólag ez okból kell elengednem!
Nagy kár érte!:(

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh

Marc Jacobs Daisy Eau So Fresh
2016. június 27.

Mi parfümmániások mindig tudunk rá okot találni, miért is kell új parfümöt kutatni, venni, cserélni. Nem igaz?
Tél elején a téli illatomat kerestem. Aztán A Tökéletes téli illatot.
És tessék: mire meglett már kereshetem is melyik lesz a tavaszi kedvencem...aztán meg majd a nyári persze:)
Így szereztem meg eme szépséget is. (Előbb-utóbb meg kell válnom imádott "édességeimtől", ők talán már soknak bizonyulnának melegebb időben.)

Rajtam nagyon zöld a kezdete, tökéletesen hozza a frissen vágott fű illatát. Nem rossz, illik a tavaszhoz, de vártam, hogy lassan érezzem a virágokat, előbújjon a málna, kicsit enyhüljön a frissesség.
Aztán szép lassan át is ment édes, gyümölcsös csodába. Ez a fázis már nekem való! Nem is kell tovább keresni, tökéletes választás.
A végére azonban sajnos az édes-virágos csoda eltűnt, helyette egy friss, de férfias illat maradt a bőrömön.
Ez most hogyan? :(
Olyan szép volt pedig!
Hát így működik a kémiámmal, rajtam valahogy pasis lesz, nem a parfüm hibája, csak nem illünk össze.
Amitől tartottam, hogy Marc Jacobs lévén nem lesz sem erős, sem tartós, az nem igazolódott be! Nagyon is érezhető és igazán tartós parfüm! Még fürdés után is megmaradt rajtam.

UP:
Nem tudom mi az oka, de most ebben a hőségben pont ez a parfüm az egyik, amit el tudok viselni magamon.
Úgy tűnik rajtam nyáron mutatja meg az igazi szépségét.
Semmi pasis leszáradás. Helyette friss, gyümis, csodás illatom van egész nap. Igen egész nap, mert ráadásul rettentő tartós is.
Hát, igen, igaz az, hogy a legtöbb parfüm egy bizonyos évszakban az igazi!
Övé a nyár! De akkor 100 csillagos!!!

Escada Desire Me

Escada Desire Me
2016. június 17.

Régóta szerettem volna megszerezni őt, mert az összetevők alapján pont az én ízlésemnek való!:)
Kávé, tiramisu, csokoládé...hmmm..
Egy nagyon kedves krémmániás lány feltette eladásra, azonnal rácsaptam.
Ma délelőtt érkezett meg, kipróbáltam és egész nap azon filóztam, hogy mi az az illat amire hasonlít.
Ilyenem már volt!
Régen volt!
Nem szeretem.
Estére beugrott: rajtam egy az egyben LANCOME TRESOR!!!

Lolita Lempicka Elle L'aime A La Folie EDP

Lolita Lempicka  Elle L'aime A La Folie EDP
2016. május 16.

Számomra egy parfümben a legfontosabb (amellett, hogy tetsszen az illat, természetesen), az az, hogy érezzem magamon minél tovább. Lehetőleg egész nap.
No, meg persze érezze a környezetem is.Ha már megveszünk egy isteni finom, általában drága parfümöt, hát legyünk rá büszkék, mutassuk meg!
Nem, nem olyan módon persze, hogy ebben fürdünk meg reggelente és ráerőltetjük mindenkire ha akarja, ha nem. Csak finoman, de megjegyezhetően!

A Lancome, Guerlain és Dior mellett nekem még a Lempicka illatok ilyen tartós és minőségi remekművek.
Télre mindegyik háztól volt/van kedvencem, imádom őket, így a tavaszi-nyári "igazimat" is valamelyiküktől reméltem.

Lancome La Vie Est Belle L’Eau de Toilette Florale és Dior Poison Girl volt a kezdet. Csodás illatok, de sajnos melegebb (20 fok feletti) napokon ők rajtam (bár tartósak ugyan),hamar bőrközelivé válnak, nem szeretik a meleget. Próbálkoztam Lempicka Fleur Defendue-vel is. Ő sem marad, elbújik.

Aztán vettem egy kis fújóst ebből.
Fújtam belőle egyet a kézfejemre és természetesen, ahogy szoktam, egyből a párom orra alá dugtam. Ilyenkor szokott az jönni, hogy megszaglássza, majd azt mondja: "aha, finom!"...és ennyi. Kicsit már unja szerintem a parfüm mizériámat, de legalább úgy tesz a Drága, mintha érdekelné:)
De most nem ez jött!! Azt mondta: "mutasd csak még egyszer!..na, ez, igen, ez nagyon ott van! Ez nagyon jó illat!"
Másnap bevetettem élesben. Jó meleg napon egész nap éreztem! Tartós és van hatósugara is!

Magáról az illatról pontosabban és szebben nem tudnék írni, mint ahogy előttem Piri11 megfogalmazta!
"Nagyon-nagyon finom ylang-ylang illat, amely mély, édes, krémes és gyönyörűséges. Az én orromnak olyan mintha kókusz is lenne benne."
Pontosan így van! Egyszerűen csodás! Imádom!

Lancôme La Vie Est Belle L'eau De Toilette Florale

Lancôme La Vie Est Belle L'eau De Toilette Florale
2016. április 29.

Fanatikus La vie est belle rajongóként Őt is megszereztem magamnak. Így már a sorozat összes tagja csodás dísze a gyűjteményemnek. :)
Az összetevők és leírások alapján is tudtam, hogy tökéletes tavaszi illat lesz és nem csalódtam!
Már az üvege is egy fantasztikus alkotás, gyönyörűen megmunkált, szépen csillogó remekmű, jó kézbe venni. Csinos kis fehér virággal a nyakán, benne a szép rózsaszínű parfüm.
Az illat rajtam alapjában véve édes-virágos, nőies, igazi tavaszi boldogság illat. Kifújáskor úgy érzem az összes virág egyszerre van jelen, de nem egy nagy zűrzavarban, hanem tökéletes összhangban egymással. Aztán ahogy múlik az idő és kezd száradni, szépen sorban elhalkul valamennyi összetevő, kivéve a magnóliát és a pacsulit. Ők ketten maradnak jó sokáig ( tartóssága: bőrön egész nap, ruhán másnap is ott van) intenzíven, a környezet által jól érezhetően.
Mivel rajtam az Edt-ben is leginkább ez a két összetevő uralkodik, így azt mondanám, hogy nagyon hasonlítanak leszáradásukban, de az Edt-ben még ott a praliné, ami miatt az azért jóval édesebb, téliesebb.
Szerintem ez egy imádni való kis parfüm, szeretem!!

Lolita Lempicka Fleur Défendue

Lolita Lempicka Fleur Défendue
2016. április 24.

Az anyaillat egyik nagy kedvencem, csodálatosan működik a bőrömön, finom púderes, édes és nagyon tartós, de...!
Csak hidegben!
Amióta melegebbre fordult az idő, bármit csinálok, bárhova fújom, semmi. Egyszerűen elillan.
Télen reggeltől estig éreztem magamon, sokszor megdicsérték rajtam még délután is, pedig csak reggel fújtam belőle.

Hát, akkor őt nem erőltetem tavasszal, ezért gondoltam beszerzem ezt a sárga szépséget.
Sokan írtátok, hogy hasonlít a sima Lolitára, de mégsem ugyanaz, zöldebb, virágosabb. Biztosra vettem, hogy nagy kedvencem tökéletes tavaszi verziója lehet.

Kifújáskor valóban "virágcsokor". Csodálatos!
Ez azonban szinte percek alatt eltűnik és előjön a cseresznye-ánizs-pézsma trió, pont, mint az anyaillatban.
Leszáradásában a kettő tökéletesen ugyanaz. A megszokott púderes, édes finomság.

Tartós, tavaszi-nyári illatom így aztán továbbra sem találtam meg, viszont most már kb. 200 ml Lolitám biztosítja, hogy a hidegebb napokon se maradjak finom illat nélkül :)

Juicy Couture Viva La Juicy Gold Couture EDP

Juicy Couture Viva La Juicy Gold Couture EDP
2016. április 13.

Itt olvastam Adam véleményét.
Majd erről a parfümről egy angol nyelvű kommentet is egy másik oldalon,szintén férfi, ilyesmit írt:
" A barátnőm és én épp elkészültünk, hogy egy jó kis étterembe menjünk vacsorázni. Mígnem magára fújta ezt az illatot. Az ágyban kötöttünk ki, ott "vacsoráztunk" egész éjszakán át."
Aztán megnéztem egy youtube videót, a világ 5 legjobb női illata férfi szemmel.
Ez az illat a harmadik.
A pasi azt mondja, mindegy milyen a sminked, milyen a hajad, ha ez az illatod, minden pasi figyelme azonnal rád irányul. Ellenállhatatlanul szexis illat.

Nos, még sosem választottam parfümöt kizárólag férfi véleményekre alapozva, de most megtettem.
Vakon megrendeltem.
Alig vártam, hogy megtudjam, milyen illat az, ami ennyire vonzó a férfi orroknak.:)
Eddig a fő szempont az volt, hogy én magam mitől mondom azt, hogy woooow...ez igen!

Megérkezett, fújtam. Likőr. Nem. Csoki. Nem. Baileys. Úúúúú...de finom! És változik. Az elejétől folyamatosan alakul, hol ez, hol az dominál benne.
Kicsit füstös, mély. Végül egy nagyon finom, praliné illat marad. A legfinomabb, belga csokiknak van ilyen ízük.
Sok parfüm kapja a "gourmand" jelzőt, de szerintem ez az az illat, amelyre a leginkább találó.

Igen intenzív és tartós, mértékkel, tényleg csak 1-2 fújást szabad belőle használni. Sajnos ennél több fejfájást okoz, ezt el is rontottam első nap, így pihen már egy ideje.
Ezáltal páromnak sem mutattam még be, férfi véleményem így nincs is.
Kolléganőim az egyszeri próbám után azonban az eddigi legjobb illatomnak nevezték. Egy délelőtt legalább háromszor hallottam, hogy "isteni", "iszonyat jó", "hú, de jó ez az illat"! :)

Dior Poison Girl

Dior Poison Girl
2016. április 13.

A Hypnotic Poison régi kiadását ismerem, ami egy tömény, füstös-vanília illat (volt) rajtam, sokáig szerettem, de ma már nem bírnám elviselni.
Ezért beharangozásakor ez nem is igazán érdekelt. Nem! Csak olyan tömény vaníliát ne!
Aztán itt is, Fragranticán is olvasgattam a véleményeket. Édes, virágos, gyümölcsös, meg szirupos, csajos...
Szóval ő másnak ígérkezik, így már kíváncsivá tett.
Fújósban érkezett meg hozzám.
Fürdés után próba kézfejen, egy fújás a köntösöm ujjára is jutott.
Hát nem. Semmiben sem hasonlít a régi Poison-ra. Ez egy mandulás-virágos illat.(Fragrantica szerint van benne mandula)
Igen ott van a vanília is, de csak finoman, a háttérben.
Rajtam nem szirupos, mégis édes, de nem túlzóan, különleges, ha egy szóval kellene leírnom, azt mondanám: vidám!
Az én bőrömmel nagyon működik, nem kiscsajos, inkább nőies, igényes illat.
Bár az újabb HP-t nem ismerem, de a régiből kiindulva, lehet, hogy Dior-éknak ez esetben egy teljesen új nevet kellet volna kitalálniuk, mert aki azokat szerette és hasonlóságot vár, annak csalódás. A Girl egy teljesen más világ.

Tartóssága? Említettem, hogy egy fújás jutott a köntösöm ujjára is. Este fürdés után.
Másnap reggel kávézás, szokásos reggeli bambulás...És valami iszonyat jó illat akárhányszor megmozdulok.
Őnagysága úgy pompázik, mintha 2 perce fújtam volna!
Következő reggelen még mindig.
Vajon meddig bírja?
Köntös félretéve, kísérlet indul, most nem mosom ki, naponta szaglászom az ujját.
1 hétig bírta!

Viktor&Rolf Flowerbomb EDT

Viktor&Rolf Flowerbomb EDT
2016. április 12.

Kis fújóst vettem belőle egy kedves Krémmániástól, mert az nem lehet, hogy pont egy Flowerbomb-ot nem próbáltam még!
Itt a tavasz, nyakunkon a nyár, így talán jobb is mindjárt az Edt-vel kezdeni. Az Edp (gondoltam) talán sok lenne már.
Ez egy friss, citrusos illat kifújáskor, de nagyon szép virágos kompozíció lesz belőle a leszáradása.
Az annyira tetszik, hogy szeretném ha kissé nagyobb hatósugara lenne, a citrusos kezdés nem annyira jön be, így azt hiszem elérkeztem oda, hogy mégis csak az Edp-vel is meg kel ismerkednem:)

Mauboussin Á La Folie

Mauboussin Á La Folie
2016. április 12.

Nagyon szép illat. Rajtam málnás-rózsa. Elejétől a végéig.
A karamellt sajnos egyáltalán nem érzem benne, pedig ezért vállaltam be vakon. Málnás karamellre számítottam inkább, némi rózsával a háttérben.
Nem baj, így se rossz. Viszont a Parlez-Moi d'Amour John Galliano Edp-m pont ilyen rajtam, bár abban zavaró kis mellékzöngeként ott van a levendula.
De mindkettőben a málna-rózsa marad meg rajtam.
A két illatból ennek nagyobb a hatósugara, tartóssága mindkettőnek extrém. Ruhán napokban mérhető.