Milla

Regisztráció dátuma: 2011. július 28.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2011. július 28.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: -

Dettol Kézfertőtlenítő Gél

Dettol Kézfertőtlenítő Gél
2015. november 8.

Mindig van a taskamban, sokszor tett mar jo szolgalatot. Konnyen felszivodik, nem ragad. 5*

Neutrogena Naturals Tápláló Hidratáló Arckrém

Neutrogena Naturals Tápláló Hidratáló Arckrém
2015. november 8.

A legjobb arckrem, amit valaha hasznaltam. Konnyen beszivodik, tiszta, hatasos, az illata pedig fantasztikus. Egyertelmuen 5*

Moogoo Tej Sampon

Moogoo Tej Sampon
2015. június 3.

Kedvenc. Dupla annyinak tunik a hajam a mosas utan, az illataba pedig total szerelmes vagyok. A Moogoo termekek kivaloak, azoknak akiknek fontos a hasznalt kozmetikum "tisztasaga" es hozza tudnak jutni, csak ajanlani tudom. Termeszetesen 5*.

Burt's Bees Beeswax Lip Balm

Burt's Bees Beeswax Lip Balm
2015. június 2.

Erdekes a viszonyunk. Egy ideje kizarolag a Neutrogena Naturals ajakapolojat hasznalom, ami szamomra egy csodaszer. De az utobbi idoben nem talalom a polcokon, a szam pedig jo alaposan ki volt szaradva. cselekednem kellett. :) Fontos volt, hogy teljesen natur legyen, hat megvettem ezt. Hatas: 25 csillag. Csodaszer II. Tokeletes a'llag, pont olyan, amilyennek lennie kell egy ajakapolonak az en elkepzelesem szerint, nem kokemeny, de nem is folyekony, rosszul vagyok, amikor csillog a szamon a cucc, mintha elfelejtettem volna megtorolni ebed utan. A szam nem volt ugyan "cserepes", de feszult, rettenetesen idegesito modon volt kenyelmetlen erzesem, ezt 1 alkalom utan megszuntette. Felkenes utan orakig ott van a szamon, de nem azzal a "van ott valami" erzettel, hanem csak ugy ott van es teszi a dolgat. Szoval hatas, allag, kiszereles, osszetevok rengeteg csillag.
Es akkor itt jon a DE.
Komolyan mondom, aki ezt a csipos, eros borsmenta olajat kitalalta es beletette, annak meg soha nem volt kiszaradva a szaja. Amikor azonnali enyhulesre vagysz, felkened, varod a megkonnyebbulest, ehelyett elkezd csipni, husiteni :O Az amugy is fajo, feszulo szadat meg jo alaposan megdolgozza es csak arra tudsz gondolni, legyen mar vege. Aztan 10-15 perc utan csillapodik es onnantol lepnek ervenybe a mondokam elejen leirtak. Onnantol tokeletes.
Nem tudom, hogy ki talalta ezt ki, vagy egyaltalan ezt hogy gondoltak, de nagy mellefogasnak tartom. Semmi bajom a mentaval - bar mar a Neutrogena Naturalsban is volt egy csekely mennyiseg, azt sem ertettem -, de nem egy kiszaradt szajon. Mert az fizikai fajdalom. Ha nem lenne kiszaradva a szam, semmennyire, talan akkor sem elveznem ezt a "bizsergeto" (haha) erzest. Mert tul sok. Ebben az esetben kifejezetten igaz, hogy a kevesebb tobb lett volna. Elhasznalom, mert mar nem faj annyira a szam, ezert az elso negyed orat konnyebben elviselem. Utana mintha nem is ugyanaz a termek lenne a szamon, tokeletes es maximum ketszer kell kennem egy nap, annyira tartos.
Ennek ellenere nem fogom ujra vasarolni - esetleg egy masik fajta Burt's Bees-t menta nelkul -, mert mar nem vagyok hajlando "kompromisszumokat" kotni, annyi kivalo, tokeletes termek van a polcokon, rengeteg az alternativa.
Bajban vagyok az ertekelessel, mert ennek ellenere a termek tokeletes, 10 csillag. A masik fele pedig ertekelhetetlen, arra szivem szerint minuszt adnek. Mit csinaljak? Adok 4 csillagot.

Sebamed Clearface Pattanás Elleni Gél pH 5.5

Sebamed Clearface Pattanás Elleni Gél pH 5.5
2015. március 15.

Ritkán van 1-2 nagyobb, gyulladt, kivezető nyílás nélküli göböm, általában a menstruációs ciklussal összefüggésben, akkor kenem rá ezt a gélt. Szerintem sima vízzel is kenegethetném, mert semmivel sem gyógyul előbb, mint enélkül vagy esetleg egy hajszálnyival. Bár nem irritál és nem marja le az ember fejéről a bőrt is, de az biztos, hogy ez a kis tubus nem ért meg kb. 3000 Ft-nak megfelelo dollart. Legközelebb mást választok. 2*

Garnier Olia Tartós Hajfesték

Garnier Olia Tartós Hajfesték
2014. október 11.

Évek óta sötétbarna hajam van, az alap színem középszőke, világos. Meguntam a sötétet, gondoltam váltok és lenövesztem. Aha.
Odáig jutottam, hogy - ahogy nőtt - , a töve szőke volt ( vöröses :O ) utána következett egy világosabb barna rész, majd egy sötétebb. Csodálatos volt. Nem bírtam tovább, rosszul voltam magamtól, ráadásul rájöttem, hogy nekem nem áll jól a világosabb hajszín.
Vettem egy 5.0 Brown árnyalatú Oliat és befestettem. Gondoltam, hogy nem lesz a 3 színű hajamból varázsütésre 1 színű, ezért a tövén rajta hagytam kb. 40 percig és csak utána kentem a többi részre még 10 percre.
Tapasztalatok:
A végeredmény nem lett rossz, bár természetesen van némi árnyalatbéli különbség a hajam alsó és felső szakaszánál, de egyáltalán nem vészes ( még egy festés és rendben leszek ) A szín olyan semmilyen barna, semmi extra. A festéknek egyáltalán nem volt szaga, sem szúrós, sem virág, semmi, mondjuk engem az sem érdekelt volna ha van, mert számomra ez semmit nem számít egy hajfestéknél.
Valóban kicsit folyékonyabb a cucc, mint a megszokott, de nem zavaróan. Én nem spóroltam a festékkel, főleg a töveknél, így éppen elég lett a vállig érő hajamra. Nem gubancolt, nem szárított, nem hullott, nem csípett.
Ami rettenetesen idegesített, hogy - mivel elég kis kezem van -, a gömbölyű flakon, főleg amikor már festékes volt a kesztyű, akkor folyamatosan kicsúszott a kezemből, ennél kezelhetetlenebb flakont már nehezen tudtak volna kitalálni. A végére már komolyan felbosszantott :)
Mindent összevetve ez a festék (legalábbis ez az árnyalat) nem az "elájulok tőle" kategória, olyan átlagos a szín, a minőség, az egész.
Lehet, hogy megpróbálom még egyszer a következő hajfestésnél, hogy a már egységesebb hajszínemmel mit kezd, talán a jeges csoki árnyalatot.
Bajban vagyok az értékeléssel, mert 3,5 * lenne az ideális. De a flakon miatt 3* 3:)

Update:
2, azaz kettő (!) hajmosás után a fele színárnyalat amit a festék adott eltűnt a hajamról és visszatért a festés előtti vöröses beütés. Így nem lesz jeges csoki kipróbálás az biztos, mert így ezzel nem sokat érek...sajnos -1*

Schwarzkopf Nectra Color Tartós Krémhajfesték

Schwarzkopf Nectra Color Tartós Krémhajfesték
2014. augusztus 29.

A sötétbarna színét próbáltam, maximálisan meg vagyok vele elégedve. Egyáltalán nem csípett, kicsit sem, kellemes virágillatú a krém, a balzsam kiváló, a hajam pedig tökéletes, fényes sötétbarna. Kell ennél több? :) Ajánlom, 5*

Update:
Sajnos le kell vonnom csillagot, ugyanis az előzőekben leírtakat még mindig tartom, de sajnos sokkal hamarabb kopik, mint az eddig használt festékeim. Általában 5 hetente festek, de mióta a Nectra Colort használom, 3 hét után nézek ki úgy, ( most már nem először ) mint 5 hét után szoktam. Nagyon sajnálom, 3*

Clean Clean Skin EDP

Clean Clean Skin EDP
2014. augusztus 27.

Nagyon egyszerű, puha, virágos illat. Tetszik, hogy érzem benne a fás jelleget, mert azt imádom. Bőr közeli, nem tolakodó, ahogy általában ( mértékkel ) más Clean illatok sem. Aki valami egyszerűre, ámde mégis egyedire vágyik, annak bátran ajánlom. A Clean illatai mindig is a szívem csücskei lesznek. 5*

Clean Warm Cotton EDP

Clean Warm Cotton EDP
2014. augusztus 27.

Évekig volt a nagy kedvenc, a kizárólagos, a nagy Ő. Nála tisztább, komfortosabb, ropogósabb illatot sokáig nem ismertem. Azóta szerelmünk csendesedett, de elmúlni nem fog soha. Ilyenek ezek a Clean illatok, ha egyszer megszerez, többet nem enged. :) 4*

Clean Provence EDP

Clean Provence EDP
2014. augusztus 27.

Az egyetlen a Clean illatai közül, amelyik nem működik rajtam, de ez nem az illat hibája ( mert az magában szép ) hanem az enyém, vagyis a kémiánk nem passzol :) Nagyon szerettem volna szeretni, de az égett gumiszag, amivé alakult rajtam, az nem tartozik igazán a kedvenc illatjegyeim közé :) Mindent összevetve 3*