Minocska

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Essie Gel Couture Körömlakk

Essie Gel Couture Körömlakk
2018. december 14.

Abszolút szerelem, és tökéletesen toronymagasan veri az összes többi általam próbált lakkot.
Nálam általában nem a tartósság a legfontosabb, mert 4-5 napnál úgysem hordok tovább semmit (azt viszont pattogzás nélkül hozzá), hanem a száradási idő. Sajnos végtelenül türelmetlen ember vagyok, ráadásul hideg kezekkel áldott meg az ég, úgyhogy egy időben azért nem lakkoztam, mert őrjítő volt, hogy még bő 15 perccel a felkelés után is bele tudtam nyúlni úgy dolgokba, hogy lőttek a gondos festegetésnek. Itt pedig 5 perc után 2 réteggel akár kesztyűt is húzhatok rá, semmi textillenyomat.
Szóval gyűjtő vagyok! 😉😊
És nagyon ajánlom!

H&M Szárazsampon

H&M Szárazsampon
2018. szeptember 12.

Az utazó kiszerelést vettem meg, és nem használtam el... Én ennél rosszabb száraz samponnal még életemben nem találkoztam. A dúsítás stimmel a leírásban, mivel olyan mértékben ragasztja össze a hajszálaimat, hogy a kifésülésükre tett kísérlet akkora gubancot okoz, hogy a végeredmény egy jól tupírozott tarajos sül benyomását kelti. Ha az ember ezek után végső elkeseredésében az olló előtt még a kezével is tenne egy kísérletet az elavadult helyzet kezelésére, akkor ezt nyugodtan kihagyhatja: a keze is ragadni fog. És nem, ez biza nem a hatóidő problémája - egész nap ragad...

Heimish All Clean Balm

Heimish All Clean Balm
2018. szeptember 12.

Most már egy ideje felváltva használom a két lépéses arctisztítási rutinom első képéseként The Face Shop - Rice water bright cleansing oil termékével, attól függően, hogy éppen melyik fogyott el. Mindkét termékkel tökéletesen elégedett vagyok, nem váltanék egyikről sem, sőt, nem is kísérleteznék már mással. Dörzsölés nélkül, viszont hibátlanul szedi le a vízálló szemsminket is, az én bőrömet nem irritálja, az illata pedig sem nem kellemes, sem nem kellemetlen, viszont tény, hogy nem engem áldott meg az ég a legkifinomultabb szaglószervvel. :)
Azért része egyébként mindkettő a háztartásnak, mert a Face Shop termékét a pumpás kiszerelés miatt nem szerettem magammal vinni utazáshoz, mert egy kicsit legalább, de mindig összemaszatolta a neszeszerem belsejét, hiába a hozzá adott "stopper" gyűrű. Ezért kezdtem keresgélni egy alternatív megoldást, és a pozitív leírások, valamint a kellemes árfekvése miatt végül ennek a terméknek a kipróbálásánál döntöttem. És mivel mind a kettő csillagos ötös, maradnak a fürdőszobában. Legalább nincsenek egyedül. :)

ColourPop Super Shock Cheek Blush

ColourPop Super Shock Cheek Blush
2018. augusztus 10.

A Holiday árnyalat van meg, ami a legszebb barackos rózsaszín szín, amit valaha láttam. Egyszerűen szerelmes vagyok belé! Fehér, rózsaszín alaptónosú bőröm, és kék szemem van, ami mellett a barackos árnyalatok rendszerint úgy néznek ki, mintha komoly egészségügyi problémával küzdenék....nem valami előnyös. Ez pedig üde, friss, természetes. De maga a formula is legalább ennyire a szívemhez nőtt: extra pigmentált, nagyon szépen lehet eldolgozni, és a nap végén ugyanott van, pedig rendszeresen masztolom az arcomat a saját tenyerem különböző pontjaival... :) Azt hiszem ennél többet nem tudhat: ja, de, szuper ára van. :)

ColourPop Mono Szemhéjfesték

ColourPop Mono Szemhéjfesték
2018. augusztus 10.

Összesen három-négy árnyalatom van a termékből, és azt kell mondjam, hogy kiemelkedő minőségű mindegyik. Van, amelyiket itt vettem Krémmánián, és olyan is, amelyiket rendeltem a gyártótól, de mindegyik, még a használtak is extra tartósak és pigmentáltak. Egyszerűen elképesztő ár-érték arányúak, de ezt leszámítva is az egyik legjobb szemhéjfesték, amivel valaha találkoztam (ég veled Dior, legyőzettél). :)

Yves Saint Laurent Volupté Tint-In-Balm

Yves Saint Laurent Volupté Tint-In-Balm
2018. augusztus 10.

Hm, hát igen, 4 árnyalatban van meg (6,8,10,12).... :) Ez azt hiszem önmagában is leírja, hogy mennyire kedvelem ezt a terméket. A Clinique Chubby stickjei mellett a másik nagy kedvencem, de ha a kettő közül mégis győztest kellene hirdetnem, akkor ez lenne az. Egyszerűen imádom a fényét, az állagát, hogy kicsit sem ragad. Igaz, nem tartós, nem is hirdeti magáról, így azt hiszem ezt nem kell számonkérnünk rajta. Illatos, minusz pont, viszont teljesen addiktív, úgyhogy ha nem kellene, akkor is újrakenem. Megvenném-e a teljes áráért? Nem, felháborítóan sok (én mindegyiket itt vettem Krémmánián). Akarok-e nélküle élni? Nem, tökéletesen fantasztikus. :)

Revlon Ultra HD Matte Lipcolor

Revlon Ultra HD Matte Lipcolor
2018. augusztus 10.

Most már, hogy immáron két árnyalatban is megvan (Flirtation és Seduction) bátran kijelenthetem, hogy az összeset megvenném, ha jól állnának a színek. Az egyik legjobb, sőt, ár-érték arányban a legjobb matt folyékony rúzs, amit próbáltam. Igen matt. Sokan írják, hogy nem az, és ha az ember a termék saját applikátorával viszi azt fel, akkor tényleg nem az, viszont ha ujjal dolgozom el, akkor egyből matt a végeredmény. Tartósságát tekintve nem kiemelkedő (ivást bír, azzal semmi gond), viszont számomra a legjobb tulajdonsága, hogy noha még az Estee Lauder matt rúzsok (és igen, a Dior is) beülnek a szám belső felén abba a rettenetes sávba, ahonnan aztán csak körömmel lehet levakarni még olyankor is, amikor az ajkaimon már régen nincsen rúzs, ez a termék nem. Gondolom ez a tartóssággal van összefüggésben, de inkább legyen kevésbé tartós, mint hogy sávos legyek. :) Illatos, ez nálam minusz pont, viszont nem irritál, úgyhogy megbocsátható (mellesleg eszményi torta illata van.... :).

Lancôme Juicy Shaker

Lancôme Juicy Shaker
2018. április 28.

Jó ideje szemeztem már a termékkel, amikor sikerült megvennem az elsőt itt, Krémmánián. Mivel a formula volt a legfontosabb, ezért nem számított, hogy az eladásra kínált szín, a Lemon explosion gyönyörű halvány rózsaszín színe feltehetően nem fog látszani az erősen pigmentált számon. Hát, sokat tényleg nem adott, ami a színt illeti, viszont remek tesztalanynak bizonyult, mielőtt beruháztam a hőn áhított színekre.
Szóval a formula: nem, nem ragad, és nem, nekem egyáltalán nem is folyik. Éppen azt a korszakomat élem, hogy a rúzsok helyett inkább a szájfényeket és a tinted balmokat részesítem előnyben, úgyhogy az elmúlt egy évben lassan kipróbáltam mindent, ami a kategóriákban megtalálható,de hozzájuk hasonlót még nem találtam. A pigmentaltsaguk semmivel sem marad el, sőt, néha még túl is szárnyalja szilárd (Dior - addict lip glow, YSL - tint-in-balm, Clinique - chubby stick) vagy éppen a folyékony (Chanel - Coco gloss, Estée Lauder - Pure colour envy sculpting lacquer) konkurenciát, ez leginkább a választott árnyalattól függ. Nekem a Apri-cute és a Cherry symphony színek vannak meg, melyek közül ez utóbbi veri az összes fentebb felsorolt márka felsotolt termékét, már az én meglátásom szerint, legalábbis szín terén.
A tartósságukról nem igazán érdemes beszélni, pont olyan mint az összes többié: inni lehet, enni már nehezen, azután újra kell alkotni a művet. 😊 Viszont kifejezetten imádom, hogy folyékony társaikkal szemben egyáltalán nem ragadnak, mégis nagyon szép fényt hagynak az ajkakon.
Illatos, igen, ez sajnos tény. Ezért érdemes előtte hosszabban kísérletezni a termékkel, mielőtt az ember többet vesz belőle a kelleténél.
Ja, és szerintem a felsorolt termékekkel ellentétben kifejezetten jól árázott termékek.
Szóval imádom őket, és kész. Télen, nyáron, ősszel, tavasszal.

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil

Thefaceshop Rice Water Bright Cleansing Light Oil
2018. április 11.

Akkor ott kezdeném, hogy nem is értem, miért hirdetik zsíros bőrre??! Igaz, hogy a nem light változatát sosem próbáltam, de nekem száraz bőrre ennél több nem kell.
A Bioderma után váltottam a két fázisú arctisztításra, mivel nem voltam elégedett a termékkel (húzta, szárította a bőrömet, és a makacsabb sminkkel csak unszolásra bírt el).
Sokadik próbálkozásra jutottam el ehhez a termékhez, miután kezdetem megunni a drágább változatokkal történő kísérletezést. Nekem tökéletesen bevált. Száraz bőrre masszírozom fel - igen, szemre is - majd langyos vízzel öblítem, és egy habzó arclemosóval zárom a szeánszot (jelenleg koreai, Neogen márkához tartozó példány, amivel elégedett vagyok ugyan, de az ára miatt megyek tovább). Mindent lemosó, amit kell, nekem nem zsíros utána a bőröm, de ha az is lenne, a vízbázisú tisztító biztosan megoldaná a kérdést (úgyis ebbe a sorrendbe illeszkedően fejlesztették ki).
Negatívum egy van, az illata, mert az erős, és egyszerűen nem értem, miért kell nekünk bele. Viszont remek ár-érték arányt tudhat a magáénak, és nálam semmiféle irritációt vagy egyéb kellemetlenséget sem okozott. Másik palackkal fogyasztó, ami így nálam nagyjából 1 évre volt elég. Biztosan újra veszem!

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra

Bobbi Brown Pot Rouge Krémes Pirosító Arcra és Ajkakra
2018. március 26.

Két árnyalat, a "Powder pink" és a "Raspberry" boldogítja a pirosítóim sorát.
Tökéletesen elégedett vagyok mindkettőjükkel, csak azért nem veszek belőlük többet, mert a többi árnyalat nem igazán az én színem (na jó, talán a "Pale pink" még szóba jöhetne :). Nagyon kellemes textúrájuk van, amit az arcon könnyű eldolgozni, és az enyhe szín mellett szép fényt is ad, az ajkakon pedig nem szárít, és nem ül bele a ráncokba. A tartóssága nem kiemelkedő, rúzsként valahol a Clinique Chubby stickjeihez tudnám hasonlítani - evés után mindenképpen újra kell tenni, viszont egyenletesen kopik, nem hagy karimát az ajkakon. Pirosítóként szerintem árnyalat függő, hogy melyik milyen erősen pigmentált - a brand por állagú pirosítójaihoz képest szinte elhanyagolható a színezettségük, viszont egy bizonyos szintig építhető. Összefoglalva: szerintem nagyon kellemes, természetes smink érhető el velük, ráadásul őrült praktikus, hogy csak egy terméket kell magammal vinnem a nap folyamán. :)