Minocska

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2017. április 5.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Vízhiány

Max Factor Colour Elixir Honey Lacquer Ajakfény

Max Factor Colour Elixir Honey Lacquer Ajakfény
2018. március 21.

Újabban lelkesen kísérletezni kezdtem a szájfényekkel, mivel a tavasz/nyár közeledtével szerettem volna könnyedebb textúrákat kipróbálni, így egyszerre több gyártó termékét is beszereztem.
Azt kell mondjam, hogy ez messze kiemelkedik a többi közül. Sajnos Honey Nude árnyalatban vettem meg, ami nekem nem áll jól, így eladásra kerül, de másik színben biztosan újra veszem.
Alapelvárás volt, hogy ne keltsen ragacsos érzetet, mert azt egyszerűen nem tudom elviselni. Szép, egyenletes textúrát ad a szájon,szinte már a Chanelt idézi, erősen pigmentált, és szájfény lévén szépen, egyenletesen kopik (egyébként tartós, de evésre nyilván megadja magát :) .
Nagyszerű az applikátora, nagyon könnyen lehet vele dolgozni, még a szájzugokat is könnyen eléri maszatolás nélkül.

Chanel Rouge Allure Gloss

Chanel Rouge Allure Gloss
2017. december 2.

Nekem 16-os, Extase árnyalatban volt meg, ami egy álom szín: csillog csillám nélkül, meleg tónusú, ugyanakkor némileg mályvás beütésű üde rózsaszín. A Rouge Coco Gloss-nál masszívabb anyaga van, de még mindig nem hagy ragacsos érzetet (meg sem közelíti mondjuk a Lancome Juicy tube-ját), ebből következően viszont tartósabb is, és sokkal erősebben pigmentált, szinte már rúzs szerűen. Nekem önmagaban feltéve sem mászik sehová, ahogy a többiek írták, és a felvitelével sem voltak gondjaim.S zerintem nagyszerű termék a szájfenyek piacán!

Chanel Palette Essentielle

Chanel Palette Essentielle
2017. november 29.

Beige Clarie (150) árnyalatban vettem meg itt, KM-án, és magam sem gondoltam volna, hogy ekkora szerelem lesz.
Elsősorban az ötlet tetszett meg, hogy egyetlen kompakt termékben megoldhatom a teljes sminkemet, így utazásnâl nem kell komoly dilemmákkal küzdenem, hogy mit is hagyjak otthon.
Másodsorban az egyes termékek állaga tetszett meg - fantasztikus krémes, de nem túl lágy textúrájuk van, ami az én száraz bőrömön nagyon megkönnyíti a felvitelt.
A korrektorra különösen igazak a fent leírtak: nagyon könnyű kézzel eldolgozni, akár a szem alá, akár az arcra kerül fel. Sajnos nekem kékes, erős karikáim vannak, azok teljes fedéséhez ez nem elég, de ha megelégszünk egy természetesebb hatással, amit én egyébként is jobban kedvelek, akkor cserébe gyönyörű szatén fénnyel ajándékoz meg minket. Személy szerint nagyon nem kedvelem az olyan korrektorokat, illetve alapozókat, ami ugyan lefedett mindent, de pont úgy, mintha a sivatag homokjába fejeltem volna. Pirosodásra hajlamos a bőröm, ezzel nagyon szépen megbirkózik, nagyobb bőrhibák elfedésére viszont azt hiszem, alkalmatlan. Annak tudnám ajánlani, aki inkább egységesíteni szeretne, mint konkrétan elfedni valamit.
A pirosító a másik csoda. Fantasztikusan teljesít arcon és rúzsként is, utóbbi esetében külön kiemelném, hogy nem ül bele a száj ráncaiba, viszont tartós, ismét szaténosabb, mint matt finishhel. Én nagyon kedvelem, kellemes viselet, nem szárított.
És akkor a highliter, mert az a csúcsok csúcsa. Én szemhéjra és arcra is használom, mert gyönyörű fénye van, semmi diszkógömb, vagy flitter effektus. Szemhéjon alappal nagyon szépen tart egész nap, arcon akár a saját korrektorával, akár más alapozóval együtt is egész nap szép.
Szóval nem tudok betelni vele, ennyi. Aki szeret kézzel dolgozni, az imádni fogja, aki ecsetes, az is megtalálja a számítását. Viszont inkább azok szemezzennek vele, akik a természetesebb megjelenést kedvelik!

Schwarzkopf Bonacure Oil Miracle Rózsaolaj Pakolás Hajra és Fejbőrre

Schwarzkopf Bonacure Oil Miracle Rózsaolaj Pakolás Hajra és Fejbőrre
2017. szeptember 12.

Sajnos már régebb óta tapasztalom, hogy a hajam egészen megindult a szalmakupac felé vezető lét nem túl üdítő lejtőjén.
Lelkesen és némi pánikkal fűszerezve neki is álltam megoldást keresni, mert a csillogó hajról való lemondás nem tűnt alternatívának.
Igyekeztem hajmosási és hajszárítási praktikáimon vàltoztatni, illetve hajolajakkal (pl. Alverde) is kísérleteztem, de átütő változás ennél a terméknél következett be.
Az eddig próbált olajok kapcsán szerzett tapasztalataim alapján meg sem kísereltem száraz hajra felvinni, maradt a hajmosás utáni, törülköző száraz hajba való bedolgozás. Hát mit mondjak? Egy csoda! 😊 Három cseppel kezdtem, de mivel úgy beszívta a hajam, mintha nem is lett volna, tettem rá még harom cseppel, és izgatottan vártam a másnap reggelt (hajszárítás az nem volt, hagytam magától száradni, inkább nem szoktam meleg levegővel roncsolni, amikor nem kell). Szóval másnap reggel ott fogadott a csoda: kifésülés után gyönyörű, csillogó hajzuhatag (na jó, vállig èrő😊), semmi szénakazal. És ez a boldogság azóta is töretlen! Kipróbáltam màr csont száfaz hajon alkalmazva is, semmi zsírosság, semmi nehézkes érzés, csak csillogás, és könnyen formázhatóság. Az illata kellemes, de nekem semmi különös,h osszan sem tart, de hát ez legyen a legkevesebb.

Bourjois Rouge Edition Souffle De Velvet

Bourjois Rouge Edition Souffle De Velvet
2017. szeptember 12.

Több árnyalatban is megvan (Fuchsiamallow és Carameli melo), mindkettővel elégedett vagyok.
Nekem alattuk ajakapolóval nagyon szép, bársonyos matt végeredményt adnak, a tartósságuk pedig egy szájfén és egy rúzs közötti.
Szerintem ár-érték arányban nagyon jó kis termékek!

Estée Lauder Signature Eyeshadow Quad Szemhéjpúder

Estée Lauder Signature Eyeshadow Quad Szemhéjpúder
2017. szeptember 6.

A termékről: fantasztikus, gyönyörű, egészen elképesztő! Én nem szoktam primert használni a szemhélyaimra, de ezek a színek így is egész nap bírják, kicsit talán halványulnak. Imádom, hogy nem ülnek bele a barázdákba, és talán még annál is jobba  imádom, hogy nem csillognak. Gyönyönyörű szaténos fényük van, abszolút csoda.

A Dior termékek után felsorakozott az "érdemes megvenni mert imàdni fogod szemhélyfestékek" nem túl nepes táborába.

Revlon Cream Blush

Revlon Cream Blush
2017. szeptember 6.

Nagyon szép szinekben kapható, rendkívül gazdaságos pirosító - kevés mennyiséget felvíve is szinte egész nap fennmarad, epítettem formában pedig biztos aznarcpír egesz napra.
Az előttem szólóhosz csatlakoznék : kemény, viaszos-szilikonos anyaga van, semmiképpen sem szabad hab, vagy krém formatumra számitani.

Sajnos itthonról kivonult a márka, igy már csak online lehet rendelni, de én bátran javaslom bárkinek latatlanban is, szerintem nem fog csalódni.

Yves Saint Laurent Baby Doll Kiss & Blush Lips & Cheeks

Yves Saint Laurent Baby Doll Kiss & Blush Lips & Cheeks
2017. augusztus 28.

Két árnyalatban vettem meg: 1 Fuchsia desinvolte és 2 Rose frivole.
A Fuchsia fantasztikus rúzsnak és pirosítónak is, a Rose frivole nekem arcon nem vált be (nagyon halovány volt a végeredmény), az ajkakon viszont iez is remekel.
Csodás állagú termékek, ajkakon egyszerűen nagyszerű viselni őket: nem ülnek bele a ráncokba, természtes szaténos fényűvé száradnak, és bár nem extra tartósak, öröm őket újra felvinni.
Összességében én nagyon elégedett vagyok velük.

Hera UV Mist Cushion SPF50+ / PA+++

Hera UV Mist Cushion SPF50+ / PA+++
2017. augusztus 28.

Szintén Ebay-ről rendelt termék, csak nekem a Cushion Mist Nude SPF 34/PA++ változata van meg.
Én nagyjából 10.000 Ft-ért vettem, viszont mivel egyből jár hozzá egy utántöltő is, így szerintem ez egy reális összeg.
Nagyobb bőrhibák elfedésére nem alkalmas, viszont nagyon szépen egységesít, könnyű eldolgozni, és a fényvédelme is kiváló.
Nekem nyáron hajlamos nagyon beizzadni a bőröm, így mindenképpen púdereznem kell, hacsak nem rajong az ember lánya a kifejezetten dewy megjelenésért.
A nyár kivetelével egyébként nem púderezem, mivel az a szaténos fény, ami a sajátja, nagyon természetes eredeményt ad a bőrön.
Szerintem remek kis termék, bárkinek ajánlanám, aki szereti a kompakt megoldásokat, de vásárlás előtt mindenképpen érdemes elgondolkodni az illatanyag tartalmán, mivel az kifejezetten erős - nekem kellemes illata van, de erős.

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2017. július 13.

A rengeteg pozitív komment hatására vettem meg először, és sok-sok palack elhasználása után azt hiszem most már nagyjából megfogalmazódott a véleményem! :)

A sminket szépen leszedi, a szemfesték kapcsán, különösen, ha vízálló, egy kicsit trükközni kell vele: egy kettészedett vattakorong mindkét felét alaposan átnedvesítem a Biodermával majd finoman rányomkodom a szemhéjamra, egyfajta áztatás képpen. Így elkerülhető az érzékeny szem körüli bőr felesleges dörzsölése, és a festék is szépen lejön.

Nyaranta egeszen jó barátságban voltunk, a hidegebb időben viszont már zavaróvá vált a szárító hatása az egyébként is száraz bőrömön.

Ilyen módon én végül lecseréltem a két koreai lemosóra ( olaj és víz bázisúra), azóta rendben vagyunk.
Hugom kombinált bőrén egyébként remekül teljesít, ó továbra is ezt használja.