mizsofia

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2016. május 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Alverde Med Tusfürdő Gyógyvízzel Irritált Bőrre

Alverde Med Tusfürdő Gyógyvízzel Irritált Bőrre
2017. november 9.

A Bioderma illatmentes tusfürdője helyett kerestem picit pénztárcabaràtabb megoldàst, szóval körbenézt a drogèriák kínálatàban, és azt kell mondjam nagyon kevés lehetőség közül lehet vàlogatni. Ez a tusfürdő volt az egyik opció, el is hoztam a testápolójával együtt.
Maga a tusfürdő egyébkénr szép összetevőjű, ami az irritált bőrt sem bàntja, nem csípi. Én csak testre hasznàlom, funkciójàt jól ellàtja. Picit talàn szàrít, de legalább is nem hidratàl az biztos. Amíg ilyen problémás a bőröm, újra fogom venni.

Alverde Med Testápoló Gyógyvízzel, Irritált Bőrre

Alverde Med Testápoló Gyógyvízzel, Irritált Bőrre
2017. november 8.

Illat és alkoholmentes, nagyon szép összetevőjű kis testàpoló. Viszont a hatàsa eléggé àtlagos, és nem túl kiadós mennyiség. Jó-jó, de lehetne jobb is :)

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2017. november 7.

Augusztus óta szemeztem màr ezzel a termékkel, de sosem volt raktàron a sminsmarton, vègül meguntam a várakozást és megrendeltem külföldről. Meglepetésemre 10 napon belül megérkezett.
Szeretem a The Ordinary letisztult design-jàt és a szérum pipettás kiszerelését. A termék maga illatmentes, àttetsző, kissé ragacsos. Felvitel utàn kicsit habosodik, de utána gyorsan felszívódik, és egy nem zavaró, kissé ragacsos érzetet hagy maga utàn. Utána a hidratàló és fényvédő jól rétegezhető rá.
Az első pàr hasznàlat után az orrom mellett megszaporodtak a pattanások, de most, pàr héttel később ez a probléma megszűnni làtszik. A miteszereim, pórusaim állapotàn pedig màr làtom a javulást.
Egyelőre megelőlegezek 4*-ot, aztàn meglàtjuk hogyan teljesít az üveg végénél jàrva.

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%

The Ordinary Azelaic Acid Suspension 10%
2017. november 7.

Ez volt az első termèkem a The Ordinary márkàtól, és meggyőzött róla, hogy érdemes velük kísérleteznem. Nàlam az azelainsav az esti rutinban kapott helyet, és reggelre nagyon szépen lehúzza a gyulladt pattanásokat, javít a miteszereim állapotán. Hosszú tàvú használatàval pedig már a folthalvànyító hatàsàt is érzékelem, erre a hatásàra pàr hete egy C-vitaminos szérummal rà is segítettem, együtt nagyon hatásosak. Emellett még mattít is, pedig ezt nem is ígéri. Egyetlen hátrànya, hogy szàrítja a bőröm, így mindig ráhidratàlok.
Szeretem, màr újra is vettem. Ár-érték arányban nagyon jól teljesít!

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Exfoliate & Refining Treatment Mask

L'Oreal Paris Pure-Clay Mask Exfoliate & Refining Treatment Mask
2017. november 7.

Én nagyjából másfél hónapja használom heti 2x-szer és teljesen meg vagyok elégedve vele. A bőröm láthatóan simább tőle, és a szemcsék is szépen radíroznak. Szerencsére nem irritálja a bőröm, és nem szárít, ami nekem külön öröm. Bàr azt meg kell jegyeznem hogy a pórusaimat azért nem húzta össze, és kicsit drága.
Sokakkal ellentétben nekem az illata is tetszik, szóval habàr nem csodaszer, én szerettem és valószínűleg újraveszem.

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation

Maybelline Fit Me Matte & Poreless Foundation
2017. november 7.

Ez egy gyengébb fedésű alapozó, de az én nem különösebben problémás bőrömnek teljesen megfelel. Mivel könnyű viselni, és jól illeszkedik a bőrszínemhez, ezért így nyáron szeretem használni, igaz púder mindenképp kell fölé, hogy ne fényesedjen át. Szóval a mattító hatása azért nem az igazi. Én mindenképp nedves blenderrel ajánlom felvinni így szép természetes hatás érhető el vele.
Én a hibái ellenére szeretem, de azért koránt sem tökéletes!

Update: Ahogy hidegebbre fordul az idő, a bőröm àltalában elmozdul a száraz irànyába, és a kombinàlt bőrömnél a felszíni vízhiány kerül előtérbe, mint probléma. Viszont azóta ezt az alapozót nem tudom hasznàlni, mert szörnyen kiemeli az orromon és amellett a szàraz részeket, egyáltalán nem természetes. Sajnálom, pedig jól megvoltunk, de kénytelen vagyok màst keresni. Normál-kicsit zsíros bőrűeknek viszont működhet :)

Geek & Gorgeous Cheer Up

Geek & Gorgeous Cheer Up
2017. november 1.

A kombinàlt, tág pórusú bőrömre vettem, hogy visszafogjam az olajtermelést, és hogy a pórusaimon, miteszereimen javítson. Nagyjàból 1,5-2 hónapja használom (kis szünettel, mivel ez volt az első hámlasztóm és sajnos sikerült az első pàr héten túlzásba vinnem) , heti 1-2X. Az olajtermelést valamelyest sikerült csökkentenie, és a pórusaimon is láttam javulást, viszont nem tapasztaltam, hogy kevesebb pattanásom lenne, igaz amik mostanàban előfordulnak sokkal kisebbek. Még ki kell kísérleteznem a hasznàlatát, de egyelőre megelőlegezek neki 4*-ot.

The Ordinary Vitamin C Suspension 30% In Silicone

The Ordinary Vitamin C Suspension 30% In Silicone
2017. november 1.

Ez az első C-vitaminos szérumom, így kicsit aggódtam a magas hatóanyag tartalom miatt, viszont a 23%-os testvéréről szóló vélemények, miszerint karcol és csíp, egy picit megijesztettek, így hosszas vacilálás után emellett döntöttem. Ez a szilikonos alap elsőre nagyon furcsa volt, hozzá kellett szoknom, de most màr egészen megszerettem. Felvitel után vàrni kell picit, míg beszívódik, így nálam az esti rutin része lett (egyébként a Deciem oldalán is estére javasoljàk ezt a terméket). A magas hatóanyag tartalma miatt az első 2 hétben a hidratálómhoz kevertem, hogy szoktassam hozzá a bőröm, most màr önmagàban hasznàlom, picit csíp, de nem vészes, és az eredmény kàrpótol: matt, és szép bőrkép másnapra. Engem meggyőzött, az ára pedig nagyon kedvező. Ha elfogy biztos újra veszem.

Trend It Up Under Eye Concealer & Base

Trend It Up Under Eye Concealer & Base
2017. október 25.

Néhàny hete szereztem be ezt a kis korrektort, mert a catrices pont kifogyott, és kísérletező hangulatban voltam. Az én bőrszínemhez a sàrgás tónust választottam, nagyon örülök hogy végre van egy újabb márka aki gondol a világos bőrűekre is! A fedése elmarad sajnos a catricetől, bőrhibák vagy erősebb karikàk elta karásàra egy rétegben nem elég, de a szem alatti terület-orr vilàgosítására nagyon jól beválik. A gyengébb fedésért cserébe viszont nem ül meg a ráncocskàkban. Könnyen eldolgozható, nem csomósodik. A szivacsos applikátorral mondjuk nem vagyok kibékülve, de megéri tenni vele egy próbàt. :)

Misslyn Summer Pop Art Bronzing & Contouring Powder

Misslyn Summer Pop Art Bronzing & Contouring Powder
2017. október 16.

Glamour napi szerzemény volt, és abszolut szerelem! Iszonyat pigmentàlt, jó formulàjú termék. Szépen satírozható, jól építhető, matt, de nem sàrgàs színű a termék. A csomagolása The Balm koppintás, de ettől függetlenül nagyon kis mutatós, igazi csajos darab, ráadásul a màgneses zàra tényleg jó és kis tükröt is tartalmaz, szóval kiváló utazáshoz. Én kontúrozásra és bronzosításra is hasznàltam màr, mindenhoy jól mutat a bőrömön. Nem tudok róla rosszat mondani, mèg az àra is kedvező. Egy próbàt mindenkèpp megér mindenkinek!