molnardokigergely

Regisztráció dátuma: 2013. június 7.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Regisztráció dátuma: 2013. június 7.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: -

Jovan Musk For Men

Jovan Musk For Men
2018. június 28.

Ha a Kourosnak lenne kölni, vagy testpermet verziója, akkor az a Jovan Musk lenne. Persze ez anakronizmus, hiszen a két parfüm közt csaknem 10 év a korkülönbség (a Jovan javára). Ez az az illat, amit egy tengerparti nyaralás során a fehér homokban sétálva egy reggeli sétán magamra fújnék. Jó ár/érték arányú, finom, szappanos pézsma. Próbáljátok ki!

Caesars World Caesars Man

Caesars World Caesars Man
2018. június 25.

Klasszikus "80-as évekbeli" illat, a Drakkar Noir ikertestvére, jó tartóssággal, szép üveggel olcsón. Ha jól tudom, már nem kapni itthon.

Ted Lapidus Pour Homme

Ted Lapidus Pour Homme
2017. november 29.

Gyenge 5-ös, de ötös. Ami különös, hogy itt többen is egy pontra értékeltétek, de hát igen, különbözőképpen működnek az érzékeink. Nekem ez egy YSL Kouros/Opium for Men-ből kiinduló gyönyörű füstölőillat, hatalmas tartóssággal és hatótávval. Unisex, időtlen, szakrális. Pont.

Carven Vétiver EDT

Carven Vétiver EDT
2017. november 9.

Egy igaz klasszikus a Carven első férfiillata 1957-ből, a vetiveres illatok egyik első képviselője.

Sajnos csak a legújabb verziót sikerült beszereznem, a régebbiek állítólag ha nem is gyökeresen, de mások. A Guerlain Vetiverjének elődjéről van szó tulajdonképpen. Idézném Szimat (Illatvadász) (http://illatvadasz.blogspot.hu/2011/03/guerlain-vetiver-1961-9510.html) ide vágó írását:

"A Carven 1957-ben megjelent Vetiver-ének hatalmas sikerét látva Jean-Pierre megbízta az akkor még csak huszonkét éves unokaöccsét, Jean-Paul-t, hogy készítsen egy vetiveres parfümöt, amellyel a Guerlain is meglovagolhatja az újonnan támadt divathullámot. Jean-Paul eleget is tett a felszólításnak, mégpedig úgy, hogy a parfüm alkotása során mindvégig arra törekedett, hogy egy kertész földes-fás illatát teremtse meg. Ebből a rövid kis történelmi visszatekintésből több dolgot is megtanulhatunk: egyrészt kiderült, hogy plagizálás útján is születhetnek mesterművek, másrészt megállapíthatjuk, hogy jó az unokaöcs a háznál, még ha az épp parfümház is..."

Adódna itt az összehasonlítás a Carven és a Guerlain vetivere közt, de nagyon részleteset nem tudok írni, mivel a két termék nincs nálam/rajtam egyszerre. Számomra a két parfümből a legújabbakat megszagolva talán a Guerlain az okosabb, szebb, zöldebb, élettel telibb, de azért a Carven Vétiver sem eldobandó, ez inkább frissebb, időtlenebb.

Ha befújom magam vele, olyan mintha egy szikrázó ásványos zöld illatfelhő venne körül. A kifújás utáni 5 percben kicsit hasonlít arra az illatra, amit egy szaunában vagy egy gőzfürdőben lehet érezni (forró parázs, egy kis citrusos illóolaj, gőz, víz, a vízben ázó fa illata, zöld jegyek stb). Mégsem mondanám, hogy meleg, barátságos, bárki számára hordható. Ilyen vélemények voltak róla: Füstölő illata van, tenger illatú, nagypapa illatú, szappan illatú stb. -na most akkor mi az igazság?

Ha valaki bírja a vetiver központú parfümöket, akkor érdemes ebbe is beleszagolni, főleg, ha a Guerlain, vagy a L'occitane hasonló tematikájú termékeit drágállja a Carven jó alternatíva lehet.

2017 november 09. Magamra fújtam, olyan mint egy hideg, ám derült márciusi napsütés. Azt hiszem ezzel mindent elmondtam. :)

Guerlain Vetiver

Guerlain Vetiver
2017. október 30.

Tökéletes, felemelő, kirobbanó tavasz illat! Időtlen. Bár viszonylag kevés Guerlain illatot ismerek, jelenleg ez tetszik a legjobban! Azért meg kell jegyeznem, hogy a tavalyi első találkozásom ezzel nem volt ilyen pozitív, de idén már nagyon megszerettem.

Ahogy telik az idő egyre jobban megszeretem. Igazi szép szappanos, dohányos, szantálos illat. Nagyon jó, és nagyon jó, hogy a mai napig beszerezhető. El tudom képzelni, hogy kicsit vagányabb, határozottabb nőkön is jól működik.

Guerlain Héritage

Guerlain Héritage
2017. október 24.

Spanyolországban volt lehetőségem megszagolni magamon, tényleg marha jó, testes, fűszeres édeskés alappal. Délen mindenki hasonló illatokat fújkál magára korosztálytól függetlenül, és ez jól is áll az embereken, itthon viszont beivódott mindenkinek a tudatába ez az illattípus, mint "nagypapás illat" kategória. Hát persze, ez valami gyökeresen más, ennek ellenére/ezért tessék tökösnek lenni, és beszerezni egy Heritage-t! Merjetek már egy kicsit kísérletezni klasszikus illatokkal is magyar férfiak! ;)

Néhány dolog csak azért mert régi (vagy régen is létezett) nem lehet öreges nem igaz?

Yves Saint Laurent L`Homme

Yves Saint Laurent L`Homme
2017. április 27.

Egyszerűen semmi egyedit és markánsat nem találtam ebben az illatban, márpedig ez a divatház a meghökkentő, provokatív, szabályokat áthágó ötleteiről ismert. A L'Homme nem kellemes, nem kellemetlen, számomra semmilyen. Úgy gondolom, hogy aki megszagol még 20-30 férfiillatot, találni fog ennél sokkal jobbat is. Hol van ez az YSL ikonikus Fahrenheit, Kouros, vagy az Opium illatától? (Költői kérdés volt...)

Lush Icon Parfüm

Lush Icon Parfüm
2017. április 27.

Emlékszik valaki erre az illatra?

Ha jól tudom, magyarországi Lush boltokban sem lehetett kapni, viszont rendelni igen. Vakrendelés volt, egy kis krémparfüm verziót vettem, és nem bántam meg.

A sötét, földes, gyantás mirha szinte szakrális élményt ad. Ez egy varázsló illata! :)

Sajnos nagyobb mennyiségre már nem tudtam szert tenni, mert a termék gyártását a Lush abbahagyta. Egy egészen kis részt azért meghagytam magamnak mintaként, hogy időnként vágyakozva megszagoljam. Azóta is keresem méltó utódját, de a hely ezidáig betöltetlen.

Aramis Tuscany Per Uomo

Aramis Tuscany Per Uomo
2017. március 23.

Tomboló fűszeres citromorgia, forró őrületes nyár. Armani Homme, Eau Sauvage, Azzarro pour Homme, Terre dHermés közös metszete. Ez egy felnőtt illat, férfiaknak. :)

Chopard Noble Vetiver

Chopard Noble Vetiver
2017. március 23.

Nem jött be, sokkal inkább Terre d Hermes-re emlékeztet a karcossága miatt, mint más klasszikus vetiver illatú parfümökre. (Grey Vetiver, Carven Vétiver, Guerlain Vetiver, L'occitane Vetiver is jobbak a témában).