Morzsa

Regisztráció dátuma: 2011. december 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2011. december 26.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Alverde Lábápoló Vaj Mandulafenyő és Shoreavaj

Alverde Lábápoló Vaj Mandulafenyő és Shoreavaj
2013. szeptember 10.

Nagyon szeretem az illatát, és még használ is. Ár-érték arányban tényleg az egyik legjobb lábkrém, amit mostanában használtam (és szerintem ez általában igaz az Alverde termékekre... bár volt köztük, ami nekem sem jött be, de nagy átlagban az árukhoz képest felveszik a versenyt a nagy márkák többezerbe kerülő krémjeivel)

L'occitane Verbena Sorbet

L'occitane Verbena Sorbet
2013. szeptember 10.

Nagyon szeretem az illatát, szerintem nem "öreg bácsis" ;-) , engem a 4711 illatára emlékeztet..... már, amennyire emlékszem rá, mert azt már vagy húsz éve nem szagoltam. Szóval, nekem jó az illata, ami viszont baj, hogy befújom magam, és mire megszárad, már nyoma nincs az illatnak. Még úgy sem, hogy ha mondjuk 1 centiről szimatolom a csuklómat vagy a könyökhajlatomat, ahová fújtam (a fülem mögött értelemszerűen nem tudom szagolgatni magam :-D)
Soha nem locsolok magamra több liter parfümöt, mert utálom, ha valaki előtt/után méterekkel jár a parfümje, de ennél kipróbáltam a mennyiség növelését.... tök eredménytelenül.
Szóval 2 percig befújás után egy kellemes, frissítő illatot érzek, amitől kicsit felderülök, aztán a harmadik percben olyan, mintha semmit nem tettem volna magamra. 2 percet kapni ennyi pénzért viszont teljes pénzkidobás. Én mondjuk ajándékba kaptam a nyáron egy vásárláshoz, így jó és szeretem, de ezért pénzt az életben nem fogok kiadni. Ha mondjuk egy illóolaj árába kerülne, akkor annyit megérne ez a rövid felfrissítés, de már kétezer felett is drága lenne...

L'Occitane Immortelle Precious Fluid (régi)

L'Occitane Immortelle Precious Fluid (régi)
2013. június 17.

Érdekes kettősség ez a krém: ezt vettem, mert nyáron szeretem, ha könnyedebb a krémem, és nem hagy zsíros nyomot. Imádom az illatát, és -bár egy percig sem hittem benne- mintha kevesebb ráncom is lenne egy idő után tőle. De: a nagyon száraz területek az arcomon (áll, szájzug, orrtő), egy idő után vörösödni, hámlani kezdtek (nem a krémtől, hanem sajnos ilyen a bőröm -bár eddig nyáron még nem jelentkezett-, amit csak néhány, tényleg nagyon tápláló krém tud megfogni) magyarán nem kaptak elég ápolást a krémtől. Azóta együtt kenem a téli natúr ápolókrémemmel (Sensylia 24), és nagyon szép az egész arcom.
Viszont lusta vagyok, és azon filózóm, hogy mi lehet a megoldás, hogy csak egy krémmel kelljen kenegetnem magam? Ennek a krém vagy a szérum változata? Vagy marad a kétfajta krém?

L'Occitane Cooling Hand Cream Gel

L'Occitane Cooling Hand Cream Gel
2013. június 17.

Az állaga nagyon híg, így előítéleteim voltak, hogy nem lesz elég kezemre, ami minden vegyszertől (még a nyilvános mosdók folyékony kézmosóitól is) pillanatok alatt, rögtön a használat után cserepesre szárad, de tévedtem.
Az illata meg.... eleve azért vettem, mert nagyon régen kaptam ajándékba egy L`occitane-os verbénás lakásillatosító párnát, és imádtam.

Clinique Super City Block SPF40

Clinique Super City Block SPF40
2013. április 22.

Nagyon szeretem ezt a napvédőt, két dolog miatt is. Az egyik, hogy teljesen illatmentes, én meg hiperérzékeny vagyok a kozmetikumok illatára. Semmit nem veszek anélkül, hogy meg ne szagoltam volna előtte, és már a kozmetikumok fele kiesik azonnal. A maradék 90%-a meg egy pár napos hordás után lesz túl sok: jobb esetben csak enyhe hányingerem van tőle, de igazán erős esetben akár még migrénem is lesz. Pláne, hogy manapság szinte minden kozmetikumnak van saját illata, ami aztán keveredik.... szóval, jobb szeretem, ha max. a parfümöm illatos, a többi meg semleges.
Ez különösen vonatkozik a naptejekre, amik nem egyszer nem csak illatoznak, de pluszban még egy fémes szagot is hordoznak (talán a fizikai védelmet adó fémvegyületek?) Na, ennek a fényvédőnek semmi, de semmi illata, szóval egész nap és mindennel keresztezve tudom hordani.
A másik nagy pozitívum, hogy a rozaceám miatt kerülnöm kell(ene) a kémiai védelemmel operáló fényvédőket (vagy minél alacsonyabb tartalmút választani), és fizikai fényvédelmet használnom, de pont ezek nem egyszer olyan érzést adnak felkenve (akár egész napra), mintha egy fólia lenne az arcomhoz ragadva, magyarán egész nap érzem, hogy van valami az arcomon.(mint mikor egy ablakra fényvédő fóliát ragasztanak). Ez a krém viszont nem csak egyszerűen azt az érzést adja, mintha semmi nem lenne rajtam (tehát nincs "fólia" érzés), hanem még mintha ápolná a bőröm, egész nap bársonyos, hidratált.... annyira, hogy ha ezt használom, a reggeli-esti fürdőkrémes arcmosáson kívül csak ritkán krémezem pluszban az arcom.
Amit hiányolok belőle (és most nem leszek igazságos), hogy nem BB krém, azaz, ha már ilyen jól ápol, kellemes viselni, magad a faktorszáma, nem színezett, és tünteti el önmaga, egy kenéssel a bőrhibákat is... :-D

Essence All In One BB Krém

Essence All In One BB Krém
2013. április 12.

Pár hete vettem a Rossmannban, próba cseresznye alapon, mivel még le is volt akciózva. Tavaly már használtam a Garnier BB-jét, ami nem volt rossz (bár az illatát nem szerettem), de nem igazán volt olyan pozitív tulajdonsága sem, ami miatt újra megvettem és használtam volna. A bőröm száraz, hiperérzékeny és rozaceás, a rozaceától (a nagy kipirosodáson kívül) időnként hosszabban megmaradó piros foltokkal. Nem egyszer fordul elő, hogy nagy gyártók hypoallergén/bio/csilivili krémjei az első érintésre érett lángba borítják az arcom, de erre a krémre szerencsére semmi hiperreakció (mit hiper? Semmilyen allergén) nem volt. Elsőre megijedtem, mert az első lendülettel kinyomott mennyiséget rákentem az arcomra, és egy nagyon sűrű fedés adott, de aztán kicsit eldolgoztam, és teljesen természetes hatást adott, még két óra múlva, akkor is, amikor kicsit meg is izzadtam vele. Tudom, hogy egy használat nem használat, de eddig öt csillag, mert nem csak, hogy jó a bőröm tapintása, teljesen természetes és egységes a színe*, de még elég rendes napvédelmet is ad (ami nekem elvileg kötelező a rozacea miatt), tehát valóban több dolgot tudok le egyetlen krémmel és felkenéssel, és ehhez még az ára is igen barátságos....

* nem hiszem, hogy a rohamszerű rozaceás kipirulást, a flush-t eltünteti, de a visszamaradó piros foltokat már igen, és nekem ez is segítség

Eucerin Anti-Redness Bőrpír Elleni Színezett Nappali Arcápoló Fluid SPF15

Eucerin Anti-Redness Bőrpír Elleni Színezett Nappali Arcápoló Fluid SPF15
2013. március 29.

Mintát kaptam, elhasználtam, nekem nem csomósodott, szépen kompenzálta a pirosabb foltokat, és a bőröm is kellemes tapintású lett (alapvetően inkább száraz-vízhiányos). Sajnos, az összetevőket nem olvastam el itt, csak jóval később, amikor már vettem is egy flakonnal. Mert a rozaceás bőrre valóban nem való sem olaj, sem alkohol tartalmú krém, ebben meg itt van alkohol. Igaz, a krém nem azt írja, hogy rozaceás bőrre van, hanem a pirosságot adja meg célcsoportnak. Nem vagyok sem bőrgyógyász, sem kozmetikus, tehát nem tudom, hogy mi okozhat még pirosságot, de az biztos, hogy a kipirosodó arcbőrrel szenvedők nagy része rozaceás és/vagy seborrhoeás dermatitiszben szenved, ergó miért zárják ki őket a termékük használatából???? Ha valakinek nem kell más, mint a zöld alapozó, ajánlom a DM termékét (viszonylag értelmes áron): az ugyan semmi mást nem tud, mint a komplementer színek elvén optikailag tompítani a pirosságot, de ha valaki ehhez talál egy jó krémet az arcára, akkor nyert ügye van. Egyébként nem vagyok meggyőződve arról, hogy pl. ez a krém is sokkal többet adna a zöldes színen felül, azaz, hogy a többi összetevője valóban javít akár csak egy közepes stádiumú rozaceás bőrön....) Ha nem lenne benne alkohol, egy négyest azért adtam volna rá, de így egy csillag.... :-(

Babé Omega Tusfürdő

Babé Omega Tusfürdő
2013. március 24.

Kis, csalánkiütés szerű pöttyökkel lettem tele az egész testemen. Mvel két dolgot használtam csak a teljes testfelületen, erősen gyanakodtam, hogy vagy a szappanom (bio kecsketej) vagy a testápolóolaj (DM-es, szintén bio olaj) használtam. Ezek helyett vettem, mert anno, mikor a fiamnak volt hasonló problémája, bőrgyógyász ajánlotta a Babe-t (egy zabtejes fajtáját, ami manapság már nem kapható). Nos, azt nem tudom, hogy a pöttyeim ettől múltak-e el vagy csak simán azért, mert nem használom azt a két dolgot, amitől kijöttek, viszont tény, hogy mindkettő funkcióját gyönyörűen betölti: a szappan része nem csoda persze, de azóta nem kell testápoló sem, a bőröm tökéletesen hidratált. Az állaga tényleg fura volt az elején egy picit, meg mintha kicsit kevésbé habzana, mint a szokásos (ami jelentheti azt is, hogy kevesebb benne a habot képző anyag, ami akár jó is lehet), az illata sem egy francia parfümé, de az ember lánya pillanatok alatt hozzászokik ezekhez, és élvezi a hatást :-D

Másfél hónap használat után a véleményem teljes mértékben tartom, egyetlen kiegészítés: minden használat előtt felrázandó a flakon, mert -most kezd elfogyni az első- az olajos tartalma alighanem kiválik a tetejére, és mikor már csak ez marad benne, az nem habzik, nagyon nehéz mosakodni vele.

Eucerin Acute Ajakbalzsam

Eucerin Acute Ajakbalzsam
2013. március 6.

Millió ajakápolóm van, mert sose találom az aktuálisat, aztán mégis, szóval van minden táskában, télikabát zsebben. De ha nagyon kiszárad a szám, és nem csak azonnali segítség kell, hanem tartós, akkor előkeresem ezt. Nincs párja.

Isis Pharma Metroruboril Krém

Isis Pharma Metroruboril Krém
2012. december 23.

Ha valaki ott tart a rozaceában, hogy már nem használ lassan semmi rá, akkor nincs mese: feljebb kell lépni. Ezt a krémet középsúlyos rozaceára ajánlják, és én azért féltem, mert mi van, ha ez sem használ, mihez nyúlok eztán.
De hihetetlen dolog történt: este megmosom az arcom mosdókenőccsel, rájön ez a krém (semmi más), reggel megint mosdókenőcs, arra a Sensylia nevű 24 órás krém, ami teljesen feltölti a száraz bőröm egész napra, és SEMMI MÁST nem kell egész nap magamra kenni. Az első napokban még volt olyan, hogy úgy éreztem, pirulok ki, de tükörbe nézve ennek nyoma sem volt, aztán ez is elmúlt, és azóta semmi.
Nekem nagyon fontos volt, hogy semmi mást ne kenjek magamra, mert először úgy kezdtem használni, hogy az esti Metruboril után még kentem magamra éjszakai krémet (nem hittem ugyanis, hogy csak ettől hidratált lesz a bőröm), meg napközben is, mikor nagy szél vagy mínuszok voltak kint, kentem még valami könnyű hidratálót, és úgy viszont jöttek (talán valamivel kevesebbszer, gyengébben, de jöttek) a kivörösödések. Aztán eszembe jutott, amit a bőrgyógyász mondott: a rozaceás bőrt a legjobb békén hagyni, és mióta csak ezt a duót kenem magamra, mellé mást semmit, azóta tényleg úgy érzem, csoda történt.
Persze, félek, hogy meddig tart -sajnos mostanság a "semmi nem hat" mellett a másik tünete a rosszabbodásnak, hogy ha mégis, az se sokáig. A Rosaceutical pl. pont egy hétig hatott, de mellette sem volt teljes a tünetmentesség. Szóval, igen, parázok, hogy maradjon a hatás, de már az is, hogy 10 napja úgy élek, mint akinek egyáltalán nincs rozaceája, egy kisebb csoda... Ehhez képest még egy bónusza van, hogy nincs az a rossz illata, és nincs felkenve az a kicsit beragadós érzés utána, amiért a sima Ruborilt nem szerettem. Bár, ha lenne, de hatna, ez sem érdekelne, de sajnos a sima Ruboril már csak ideig-óráig csillapította a vörösségem, tartós hatást nem hozott.