mrsgrob

Regisztráció dátuma: 2014. június 14.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Regisztráció dátuma: 2014. június 14.
Bőrprobléma: Pigmentfoltok

Bumble And Bumble Invisible Oil Heat Uv Protective Primer

Bumble And Bumble Invisible Oil Heat Uv Protective Primer
2021. február 13.

Növesztem a hajam és ugyan egészséges, egy ponton érezni lehetett hogy szükségem van valamilyen hajápolóra amit nem kell kimosni. Mivel vékonyszálú és hullámos, olyasmit szerettem volna ami nem nehezíti el, a hullámokat is meghagyja és nem tobzódik szilikonban (legalább az első tíz összetevőben nincs).
Ez a primer minden kívánalomnak megfelel és nagyon kellemes illata van, a férjem minden egyes alkalommal megdícséri mikor frissen fújom. Először a kis (60ml) kiszerelést vettem majd a nagyot, de a kicsit is megtartottam, utazáshoz remek. Nem olcsó, de nagyon szeretem és nélkülözhetetlen lett a hosszú haj felé vezető úton.
A hajam puhább, könyebb kifésülni és kevésbé gubancolódik (amire pedig igencsak hajlamos lenne egyébként). Ez a primer nem nehezíti el és nem egyenesíti ki a hajam, nem zsírosodik tőle hamarabb a fejbőröm. Viszont a frizz is marad.

Round Lab Birch Juice Moisturizing Cream

Round Lab Birch Juice Moisturizing Cream
2021. január 28.

Világos halvány kék színű, könnyű, kissé vizes hatású krém. Állagában a SOME BY MI AHA BHA PHA Miracle Cream-re emlékeztet, viszont illata egyáltalán nincs. Remekül kenhető, gyorsan felszívódik. Meglepően jól hidratál és úgy érzem megnyugtatja a bőröm. Nincs benne illatanyag, denat. alkohol és illóolajok sem. Elfogyott, újravettem és marad a rutinomban.

Hada Labo Koi Gokujyun Hyaluronic Acid Jelly

Hada Labo Koi Gokujyun Hyaluronic Acid Jelly
2020. szeptember 8.

Csak azért vettem meg, mert a vírus miatt a szokásos Hada Labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Lotion (amit rétegzős rutinunkban évek óta naponta használunk) nem volt elérhető. Szeretem hogy pumpás, jobban lehet adagolni és tisztább megoldás. Gélesen sűrűbb mint az említett lotion és nem annyira víztisztán átlátszó. Táplálóbb, de jól felszívódó. Egy pumpányi elég a teljes arcra. Sokkal jobban tetszik és jobban bevált mint a lotion pedig azt is szerettem. Mikor elfogyott, megkérdeztem a férjem melyiket szeretné hogy megvegyem a szokásos Hyaluronic Acid Lotion-t vagy ezt és azonnal, lelkesen ezt akarta. Úgyhogy erre váltottunk.

Hada Labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Lotion

Hada Labo Gokujyun Premium Hyaluronic Acid Lotion
2020. június 29.

Évek óta a rétegzős rutinom elhagyhatatlan része, kombinált-vízhiányos bőrömnek nélkülözhetetlen. Férjem is minden nap használja. Szeretem sűrűbb, kevésbé folyós, bársonyos állagát is.

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Milk

Hada Labo Shirojyun Premium Whitening Milk
2020. június 29.

A Hada Labo Gokujyon Premium Hyaluronic Acid Milk-ről váltottam erre és sokkal jobban szeretem. Kevésbé ragad, jól táplál és hidratál. Nyáron rétegzős rutinomban ideális, télen még nem próbáltam.

Vichy Dercos Nutrients Nutri Protein Restorative Mask

Vichy Dercos Nutrients Nutri Protein Restorative Mask
2020. május 6.

Olyan hajmaszkot kerestem amiben nincs szilikon mert attól egyenesebb és tartás nélküli lesz a vékonyszálú hajam. Hétközben szilárd hajkondicionálót használok (Friendly), de minden hétvégén ezt a hajpakolást teszem fel hajmosás után és hagyom úgy 40-45 percig a fejemen. Az illata kissé talán férfias de mindenesetre unisex és mentolos. Ezt érezni is, nyáron különösen szeretni fogom, hűti a fejbőröm végig míg rajtam van. Fehér színű, sűrű de nem ragadós, könnyű lemosni. Ápoltnak érzem tőle a hajam anélkül hogy elnehezítené és nem zsírosodik tőle gyorsabban a fejbőröm. Férjemnek is nagyon tetszik és szereti az illatát is, újravettem.

TIA'M Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer

TIA'M Vita A Anti-Wrinkle Moisturizer
2020. május 1.

Eléggé gyorsan felszívódó, fehér, könnyen kenhető, nem nehéz krém. A pumpája jól adagol, kis mennyiségeket. A tégelye barnára színezett átlátszó műanyag, könnyű és jól látni mennyi krém van még benne. Mindennapi (pontosabban minden esti) használattal sem okozott sem bőrpírt sem hámlást sem az arcomon sem a nyakamon. Erős babapúder illata van, ami meglehetősen eltántorított, de úgy voltam vele elhasználom. De az illatot megszoktam, a krémet újravettem.
Azért próbáltam ki mert egy olcsóbb, nem olajos hatású retinolos krémet szerettem volna ami lehetőleg nem irritál és majd' minden nap használhatom - ezeket mind teljesítette. Nekem a The Ordinary retinolok squalane-ban nem váltak be, mintha olajat kentem volna az arcomra amit a bőröm nagyon nem szeretett. De mivel nem vagyok kibékülve a babapúder illattal, megrendeltem a Geek & Gorgeous új retinolos krémjét, meglátjuk az mennyire tetszik.

Cosrx Advanced Snail Peptide Eye Cream

Cosrx Advanced Snail Peptide Eye Cream
2020. április 25.

Rétegzős rutinom ellenére mostanában valahogy száraznak éreztem a szemem körül a bőrt és sok kis ránc is feltünt. Elkezdtem nézni a szemkrémeket és valami olyat szerettem volna ami nem nehéz de táplál, jók az összetevői és illatmentes. Megláttam hogy a COSRX-nek van új szemkréme, rögtön meg is rendeltem és tökéletesen teljesítette az elvárásaimat. Ráadásul látom az eredményét: feszesebb lett a szemem körüli bőr és a szemem belső sarkában világosabb/kisebb lett a sötét rész.
Kellemes, nagyon könnyen kenhető krém, remek adagolóval. Egy pumpányi több mint elég mindkét szem környékére. Mindennapi használattal is sokáig tart. Tetszik hogy nem kell vele gyötörni a szem körüli vékony bőrt hanem szinte rá lehet simítani. Könnyű, nem sűrű, nem szilikonos hanem szinte vizes érzetű krém, fehér színű, illatmentes. Nem szívódik fel azonnal, de pár perc alatt igen és kellemesen friss marad utána a bőr.
Megszerettem, férjem is szívesen használja, újravettem.

Lisa Eldridge Plush True Velvet Lipstick Colour

Lisa Eldridge Plush True Velvet Lipstick Colour
2020. január 20.

Velvet Muse árnyalatban vettem meg és annyira tetszett hogy pár nap múlva egy Velvet Decade is nálam landolt. Mindkettőt ajakápoló után teszem csak fel.

A Muse bátor lépés volt mert a korallok nem nekem valók de ez olyan tompa színnek tűnt, megrendeltem és jól tettem. Világos a bőröm, féltem a Fawn sápasztani fog, ezért is esett erre a választásom. Matt, nem szárít és olyan "hatvanas évek modell" érzésem van tőle. A színét nem tudom mihez hasonlítani mert nincs más ilyen rúzsom de őszirózsának mondanám mint laikus. Könnyű, nem érzem mikor rajtam van és a férjem mindig megdícsér benne.

A Decade még bátrabb volt tőlem mert barna (!) és sötét szín de ez is kifejezetten tompának látszott a legvilágosabb bőrű modellen, különösen ha a piros rúzsos képekkel hasonlítottam össze. Nekem pedig pont ez kellett mert a piros rúzsok mind túl élénkek rajtam. Nagyon szeretem, sokszor használom. Kissé más az érzete mint a Muse-nak, amaz jobban siklik, ez talán kissé "szárazabb" de nem szárít és ugyanolyan könnyű az ajkakon. A színe csodálatos, nem unalmas, tökéletesen eltalált. Több rétegben nem merem felvállalni (még), de ajakápoló után egy rétegben nagyon szépen áll és sokszor csak beütögetem.

Mikor megvettem őket még csak csak a hivatalos képeken lehetett láni a színeket, azóta sok van a neten és Temptalia is feltette, de ahogy látom mindenkin máshogyan áll ugyanaz a rúzs, olyan összetett színek.
Ugyan a hat új szín már elfogyott, idén gondolom újra lehet őket majd kapni. A három első kiadású 2018-as piros színt is újra feltette 2019 ősszel mikor a hat újat piacra dobták.

Nightingale C-Toning Sleeping Mask

Nightingale C-Toning Sleeping Mask
2019. december 7.

Abszolút kedvenc éjszakai krém, ami nekem messze a legjobban bevált, imádom, nem tudok meglenni nélküle. Nagy kiszerelés éjszakai krémhez képest, olcsó, tápláló és sokáig kitart. Anyu nagyon szereti (száraz, érett bőr), húgom és férjem szintén (kombinált vízhiányos bőr). Erős sárga, meglehetősen sűrű krém, mégis elég könnyen eloszlatható. Jól felszívódik, de sokáig tapadós érzés marad utána, este utolsóként kenem fel és miatta hamarabb csinálom az esti rutint hogy ne a párnán landoljon. Meglehetősen erős gyógynövényes illata van, erősebb mint az A'pieu Sea Buckthorn krémnek. Mi szererjük az illatát, húgom először furcsának találta de megkedvelte.