mvikii1995

Regisztráció dátuma: 2015. április 22.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2015. április 22.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)

Benton Snail Bee High Content Lotion (régi)
2017. január 24.

Nemrég elkezdett a bőröm érdekes dolgokat művelni: ekcémásodik majd hamlik aztan kipattog, utana lehamlik a fel fejem majd aknesodik. Emellett mindenhol piros foltok jelentek meg. Kb egy honapja kezdtem el keresgélni a koreai kozmetikumok között, gondolkoztam mit rendeljek először. Erre esett a választásom, illetve a cosrx egyik tonikjára. A most épp ekcémas bőröm szereti, finom puha lett tőle és a piros foltjaim is enyhülnek. Mindenképp olcsóbbnak és hatásosabbnak tűnik, mint a többi itthon kapható "mindenmentes" krém, ráadásul ebből egy pumpálásnyi adag elég az egész arcomra és nyakamra. Kicsit nehezn szívódik fel, de azt hiszem, ebbe nem fogok belehalni.

Tetran Kenőcs

Tetran Kenőcs
2017. január 14.

Nagyon jó kis krém, kisebb bőrgyulladások kezelésére pont megfelelő.
Én akné kezelésére használom. Ritkán van pattanásom, de ha van, az nagyon fájdalmas, húzódó piros göb szokott lenni. Ilyenkor kb 2 napra félreteszem a szokásos arcápolási rutinomat, és csak egy kis ichtiolos szappant használok, a nem érintett területet pedig bekenem vizesebb krémmel is, hogy azért ne száradjon nagyon ki.
A pattanást lekezelem betadine oldattal, rákenek a tetrant vastagon, egy meleg vízbe áztatott vattakorongot teszek rá és leragasztom estére. Reggelre kifakad, és nagyjából eltűnik, a fájdalom pedig megszűnik. Ha másnap sehova nem kell mennem, ugyan ezt megismétlem kb 4-5 óránként. Így be sem hegesedik, és két nap múpva már nyoma sincs.

Bioderma Atoderm Moussant Habzó Gél

Bioderma Atoderm Moussant Habzó Gél
2016. december 8.

Arclemosóként használom az ekcémás, extrém száraz bőrömre. A pumpás kiszerelés nagyon jó ötlet, minden sminket szépen levisz. Azonban nem értem, miért de a használata után eléggé húzódik a bőr, mindenképp hidratálni kell.

UPDATE:
CSODASZER!!! Talán egy hete használom, nem vettem észre semmi olyat amit ne ígérne. DE ma - rossz szokásomhoz híven - nekiálltam nyomkodni az orromon lévő kis fekete rondaságokat, és még azt is sikerült könnyen, csúnya folt hagyása nélkül is kiszednem, amit évek óta nem sikerült sem nekem sem a kozmetikusnak kinyomnia rendesen.... IMÁDOM!

Aden Cosmetics Universal 3-In-1 Szempillaspirál

Aden Cosmetics Universal 3-In-1 Szempillaspirál
2016. december 6.

Kellett valami hipoallergén a szememre, ez nekem tökéletes. Igaz, nincsenek nagy elvárásaim egy szempillaspirállal szemben: ha nem bántja a szemem, nem mászik el pár óra múlva és nem csinál póklábakat a szempilláimból akkor maradhat.

Rival de Loop Hydro Szemápoló Krém

Rival de Loop Hydro Szemápoló Krém
2016. november 26.

UPDATE: Huzamosabb ideig nem használtam, két hete kentem fel megint, és egyből be is gyulladt a szemem körüli bőr tőle. Kuka..

Megvettem mert olcsó volt, és itt többen is azt írták, jól hidratál, ami szerintem igaz is. Leginkább egy olyan szemkörnyék.ápolóra volt szükségem, ami rendesen hidratál és nem bántja a szemem. Nekem tetszik, eddig még nem volt vele problémám.

Uriage Cu-Zn Krém

Uriage Cu-Zn Krém
2016. november 26.

Két hete elég csúnyán, viszketősen fájdalmasan kipirosodott a szemem körüli bőr, majd bebarnult és kisebesedett, amire bőrgygógyász először antihisztamint, majd szteroidos krémet írt fel, egyik sem hatott. Ezek után- mivel hiába fizetem a TB-t, nem lehet bejutni a bőrgyógyászatra - már a patikába sírás közeli állapotban vonultam, hogy adjanak valamit. Ichtiolos szappan, hyrophyl mosakodó (Unguentum hydrophilicum nonionicum Ph.Hg. VII. Naturland) és az uriage hármasával sikerült 1 egész nap alatt a bőrömet teljesen rendbe tenni. Nekem azt tanácsolták, kb 3 hétig ezeket kell használni, aztán a szintfenntartás érdekében váltani hipoallergén mosakodókra, krémekre, sminkre.

Yamuna Narancs és Fahéjas Masszázsolaj

Yamuna Narancs és Fahéjas Masszázsolaj
2016. május 31.

Jól használható masszázsolaj az árához képest, de az illata számomra szörnyű.

Eveline Bioargán Olaj, Szőlőmag-Olaj + Aloe Nappali Krém

Eveline Bioargán Olaj, Szőlőmag-Olaj + Aloe Nappali Krém
2016. május 31.

Nyárra tökéletes, vizes állagú, könnyen felszívódó krém. Az illata is kellemes, nem túl erős.

Jimjams Uborkás Lehúzható Maszk

Jimjams Uborkás Lehúzható Maszk
2016. május 31.

Elkövettem azt a hibát, hogy nem jöttem fel az oldalra megnézni a véleményeket, mielőtt megvettem.. A maszk baromi nehezen dolgozható el, hosszú idő kell neki a száradáshoz, na de a leszedése.... Mindenesetre a babahajaimtól és a szemöldököm feletti kis szőrszálaktól elég szépen megszabadított! Az illata egyébként tökéletes, használata után pedig nagyon szép lett az egyébként hihetetlenül száraz és rosaceás bőröm. Árban sem vészes, kb 600 Ft-ért vettem a Rossmannban, és ha úgy vesszük, a többi lehúzható maszkhoz képest olcsó (mivel itt kb 100 Ft-ból jön ki egy maszk ára, más termékeknél legalább 200 Ft.)

L'Oreal Density Advanced Sampon

L'Oreal Density Advanced Sampon
2016. május 8.

Egy éve betegség miatt elkezdett elég erősen hullani a hajam, és valahogy a gyógyulás után sem akart semmilyen csodaszer kedvéért visszadnőni. A bőrgyógyászom ajánlotta, azt mondta, ekcémás bőrre is használható. Igaz, majd leestem a székről, mikor megláttam az árát, de azt kell mondjam, nem bántam meg. November közepe óta használom hetente kétszer, és még a fele sem fogyott el! Igaz, a tisztítóereje nem a legideálisabb, de nagyon szépen dúsul vissza a hajam, már sokkal kisebbek a kis kopasz foltjaim.
Hajmosásnál arra kell figyelni, hogy előtte vagy át kell mosni a hajat a régi jól bevált, rendes tisztítóerejű samponnal, és utána ezzel, vagy ezzel kell átmosni a hajat legalább háromszor! nem árt balzsamot használni hozzá, ha valakinek száraz a haja!