Naftalin

Regisztráció dátuma: 2014. október 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2014. október 14.
Bőrprobléma: Tág pórusok

iUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream

iUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream
2021. augusztus 30.

A helloskines rutintanácsadásban ajánlotta Zsófi ezt a krémet nekem, az ezt megelőző rendelésemhez mintát kaptam, az nagyon bevált, ezért a következő rendelésembe a teljes kiszerelés is bekerült. Röhejes, de egyik oldalamon alszom és hajlamos vagyok "elfeküdni" az arcom, ami az orrom egyik felén egy icipici ráncban látszott állandósulni, na, ezt teljesen eltüntette, szóval a hidratáló képességével nincs gond. Tetszik, hogy illatmentes, kellemes az állaga is, kiadós mennyiség, de nem tudtam igazán megszeretni a szilikon miatt. A tubus vége felé már nem éreztem ezt a hűha hatást, és kezdtem úgy érezni, hogy nem kap levegőt alatta a bőröm, pedig nem kentem vastagon, egy borsónyi mennyiséget használtam belőle. A végére már annyira nem szerettem, hogy a lábamra használtam el. Jelenleg az Ordinary hidratálókrémjét használom, azzal nincs ez a fullasztó érzés és kb. ugyanígy hidratálja az én bőrömet.

Balea Krémdezodor Nátronnal, Málna- és Magnóliaillattal

Balea Krémdezodor Nátronnal, Málna- és Magnóliaillattal
2021. július 31.

Alumentes deót használok, ami eddig bevált, persze kivonták a forgalomból, így ez volt a következő tesztalany. Bő 1 hónapja tesztelem, eddig nem használtam ilyen jellegű terméket, de hihetetlenül jól bevált! Először csak itthon mertem felkenni, aztán odáig jutottunk, hogy ez lett a bombabiztos dezodorom. Az izzadást nem akadályozza, viszont még a párás, 40 fokos melegben sem volt semmiféle testszagom, nálam ez a lényeg egy dezodornál. Ilyet még alumíniumos sem produkált, semmi mást nem érezni, csak a termék illatát visszafogottan, parfümöt is nyugodtan lehet mellette használni. Az előírt mennyiséget kenem fel, ha tudom, hogy megyek valahova, akkor pedig kb. másfélszer annyit és tuti a hatás egész napra, normál mennyiséggel újrakenős lenne nekem délután. Számomra kicsit macera ez a kenegetés, borotválás utáni reggelen enyhén csíp,de ez már egyéni dolog, próbáltam spatulával, de azzal nem fejtette ki úgy a hatását, mint ha kézzel dolgoztam el. Eléggé sokáig kell mosni, hogy ne érződjön a kezünkön, ez az egyetlen oka, amiért nem mindennap ezt használom, de ettől függetlenül hibátlanul teljesít, rengeteg ideig elég és nagyon jó áron van. Ja, és nem hagy foltot ruhán :)

4711 Remix Cologne Edition 2018

4711 Remix Cologne Edition 2018
2021. július 13.

2018.
Ahhoz képest, hogy kölni, meglepően tartós, 4-5 óra múlva is érezni. Felfedezni benne az eredeti 4711-et, de szerintem nagyon jót tesz neki ez a frissítő mandarinos illat, kifejezetten nőies és mindig felvidít, ugyanakkor nem lesz tőle lineáris az én bőrömön, egy nagyon kellemes, puha illat a teljes leszáradásban.

Nagyon kellemes továbbra is, valahogy viszont mégsem nyúlok érte ebben a kánikulában sem, így azt hiszem, valaki másnál jobb otthona lesz :)

X-Epil Eldobható Borotva 3 Pengével

X-Epil Eldobható Borotva 3 Pengével
2021. június 12.

Kár, hogy nem olvastam róla a véleményeket, gyorsan kellett borotva, Wilkinson nem volt, így ezt kaptam le a polcról. Ez a legszörnyűbb borotva, amit valaha használtam. Újonnan, habbal és krémmel is kínszenvedés vele egy gyors hónaljborotválás is, más inkább eszetekbe se jusson...ahogy az sem, hogy minden nélkül használjátok, mert életveszély. A fej rugalmatlan, erővel rá kell nyomni a bőrre, hogy bármi is történjen, abban sem lesz sok köszönet. Utálok kidobni terméket a kukába, de ez nem érdemel mást, senki nem érdemli ezt a nyüglődést.

Dove Powered by Plants Dezodor Eukaliptusz Illattal

Dove Powered by Plants Dezodor Eukaliptusz Illattal
2021. május 21.

A golyós változat összetevői maradtak meg a fejemben, mikor megvettem, itthon vettem észre, hogy van benne alkohol...szerencsére kiárusítva 600 Ft volt, így nem ért nagy veszteség. Viszont ez valami förmedvény. Az illata kellemes, több éve alumentes dezodort használok, így volt már szerencsém olyanhoz, amivel kibírtam egy egész napot kellemetlen szagok nélkül, csak sajnos megszüntették. Ez az itthoni karanténlét viszontagságait (értsd: ülőmunka és házimunka) sem bírta elviselni. Konkrétan néhány óra múlva büdösebb lettem tőle, mint ha dezodor nélkül intenzíven edzenék 1 órát, és ez azért nagy szó. Ahogy előttem is írták, testszaggal keveredve az illatélmény garantálja a 1,5 m távolságtartást...de inkább többet. A mennyiség-eredeti ár aránya pedig kissé arcpirító ezek fényében. Ne csábuljatok el fél áron sem, wc illatosítónak azért elég drága, nálam így végzi.

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M Testápoló Balzsam

La Roche-Posay Lipikar Baume AP+M Testápoló Balzsam
2021. március 16.

Csatlakozom az előttem szólóhoz, nekem ekcémám van, de nagyon kevés a hidratálása, éjjel már húzódik a bőröm újra (-1 csillag), ha ezzel testápolózom, így keverve használom el. Kellemes az állaga, nincs kellemetlen illata, nem irritál, kicsit halványított eleinte a pirosságon, de csak az első kb. 2 használatnál. Ennyi pénzért én sokkal jobb hatást vártam, főleg, hogy kifejezetten a bőr táplálására és nyugtatására fejlesztették ki. 25%os akcióban vettem, de a kellő hatás eléréséhez kb. a negyed tubust magamra locsolhatnám egy alkalomra, illetve reggel is kennem kéne magam, ami nem túl gazdaságos (-1 csillag). Csalódott vagyok, keresem továbbra is a testápolót, amit felváltva használhatok a Balea Med 15% ureásával.

Aveo Med Soforthilfe Fürdőgyöngyök 95% Ureával

Aveo Med Soforthilfe Fürdőgyöngyök 95% Ureával
2021. március 2.

Durva ekcémám van, így nem kádban fürdök vele, hanem kb 6-7 liternyi vízben feloldom a tasak felét és szivaccsal mosakszom kb 5-10 percig, majd szokásos módon (cerave hidratáló lemosó) lezuhanyzom, mert nagyon erős az illata és tartok tőle, hogy lemosás nélkül irritálna. Nekem sajnos önmagában semmi ilyesmi nem elég a testápoló kiváltására, de pár napig érezhetően jobb minőségű tőle a bőröm, nyugtatja a fellángolásos foltokat, puha és sima lesz. Többször újravettem, az egyetlen kifogásolható dolog a nagyon erős illat, parfüm nélkül igazi csodaszer lenne, hatása 5ös, csak jó lenne, ha nem kéne leöblíteni.

Max Factor Facefinity Lasting Performance Alapozó

Max Factor Facefinity Lasting Performance Alapozó
2021. január 6.

Mintám volt belőle, még szerencse, hogy itthon "játszottam" el vele, nem pedig élesben...valamitől csípte a bőröm, mintha alkoholos lenne, pedig nincs benne, ahogy lemostam, piros is volt tőle az arcom és bár parfümöt elvileg nem tartalmaz, valamitől enyhe virágos illata van. Nekem nagyon maszkos hatású volt és befullasztotta a bőrömet, így egy órán belül meg is szabadultam tőle. 2 pontot azért kap, mert fedése valóban volt, de ahogy említettem, természetellenesen hatott, illetve hosszabb időtartamig nem viseltem. Lehet másnak jobban beválik, Max Factor alapozóval többet inkább nem kísérletezek.

Hourglass Veil™ Translucent Setting Powder

Hourglass Veil™ Translucent Setting Powder
2020. december 19.

Itt vásároltam egy keveset egy nagyon kedves krémmániázótól (ezúton is köszönöm!), hogy kipróbálhassam és ezzel eggyel kevesebb lett az a sminktermék, amiből keresem a legjobbat. Ez számomra A Púder. A neve nagyon találó, mint egy varázsfátyol, gyönyörűen egységesíti a sminket, fixálja és enyhe fényt ad, nem nyilvánvaló, hanem a "nem tudom megmondani mitől, de ma nagyon jól nézel ki" kategória, fotókon is gyönyörű hatása van. Úgy gondolom, ez az a termék, ami így 26 évesen és 50 évesen is mutat és mutatni fog, így örömmel fogom kifizetni érte a teljes árat is, ha a kis próbám elfogy. 100 csillag!

MAC Pigment

MAC Pigment
2020. december 10.

Egész eddig nem izgatott különösebben sem a Mac, mint márka, sem az egész pigment-dolog, viszont most egy hónapon belül kettőhöz is hozzájutottam itt egy nagyon kedves krémmániásnak hála (köszönet érte itt is :) ), Tan és Rose árnyalatokban. Alapvetően palettákat használok, de ezek miatt érdemes kivételt tenni, feltapogatva olyan a duokróm hatásnak köszönhetően mindkét szín a szememen, mintha legalább negyed órát töltöttem volna a szemsminkemmel, kívül sötétebb, belső részen világosabb, borzasztóan tetszik. Ahova teszem ott marad, nem gyűrődik alap nélkül sem a kicsi ráncocskákba, gyakorlatilag olyan állapotban mosom le, mint ahogyan feltettem reggel. Lehet vele játszani az egész halvány színtől a folyékony fémes, drámai megjelenésig, és nem csak szemre használható. Ami még nem elhanyagolható, hogy nagyon kevés is elég belőle, így a mini verzió is bőven elég hétköznapi használathoz egy jó időre. Természetesen mindkettő öt csillagot érdemel, még az is lehet, hogy meghozták a kedvem több Mac termék kipróbálásához :)