nashko77

Regisztráció dátuma: 2015. október 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. október 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Yardley April Violets EDT

Yardley April Violets EDT
2016. március 7.

Dm-ben teljes áron, 4-5000 ft körül volt az összes Yardley illat, kivéve ezt, amit 2600-ra akcióztak is le. Ibolyát hirdetett az üveg, az ár is remek, kíváncsi lettem. Ugyanazt tudom írni, mint a baleás kézkrémhez: EZ MINDEN, CSAK NEM IBOLYA-ILLAT! Itt viszont nem valami kellemes illatot kapok helyette, hanem valami rettenetes katyvaszt. Nem tudom, mi ez a szúrósság benne, ahogy olvasom a jegyeket, talán a muskátli, de nagyon elrontja szerintem. Az alkoholosság ráadásul még elég sokáig érződik rajta kifújást követően is.

Balea Best Wishes Ápoló Krém Ibolya és Frézia Illattal

Balea Best Wishes Ápoló Krém Ibolya és Frézia Illattal
2016. március 7.

Hát ez minden, csak nem ibolyaillat :D talán... halványan, a háttérben érződik benne egy kicsikét. Kár érte... elcsábított a cuki kis tégely. Nálam erősebb a vaníliaillat, de ha jobban szagolgatom a kezemen, egészen finom az is, kicsit kislányos, de jó. A krém állaga tetszik, hamar beszívja a bőröm, a hidratálóképessége átlagos, tavaszra, őszre jó, hardcore téli hidegre én nem ajánlanám, de hát remélhetőleg már nem is lesz olyan az időjárás. A tégely viszont... hogy mért ilyen rettenetes kinyitni... mindig félem, hogy a körmömet töröm le, vagy a bőrömet csípem be. Utálom... mondjuk h jól zár, az egyszer biztos. Az ára is nagyon jó, de ennyiért van kis kék nivea is, aminek a tégelye nem idegesít úgy fel, mint ennek a kis gyönyörűségnek. Viszont attól nem is lesz olyan jó kedvem, ha a kezembe veszem. Négy csillag, és azért, mert ibolyásabbra számítottam.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2016. március 7.

Uriage restructuranttal felváltva kezdtem el használni az arcomra, amit tönkretettek az akné-kezelések. Nagyon jó mindkettő, de az uriage, talán a parfüm miatt kicsit bizserget a felvételt követően, ez viszont egyáltalán nem. Viszont sokkal sűrűbb, nehezebb krém, óvatosabban is bánok vele, de ki nem hagynám sem őt, sem a társát most már egy zineryt-használat után. Az uriage is nagyon jó, de ennek a krémnek a 2. használatát követő reggel a szétroncsolódott bőr szinte teljesen rendbe jött az államon. Az arcomon még tart az antibiotikumos kezelés, így ott csak akkor kenem be, ha már elviselhetetlenül fáj, és azért, hogy ismét tudjam használni a gyógyszereket. Remélem, ha leállok a kezeléssel, akkor ott is rendbe teszi majd a bőrömet, ahogy az államon. Én adok neki egy ötöst már az eddigi teljesítményéért is.

Alverde Coverstick Korrektor Ceruza

Alverde Coverstick Korrektor Ceruza
2016. március 7.

Elnézést a kisregényért előre is. de jelenleg olyan hálás vagyok ennek a terméknek, hogy úgy érzem, megérdemli. Alverdétől egyszer volt egy borzalmas alapozóm, azóta nem kísérleteztem nagyon a márkával sminkek terén, de az itteni pozitív vélemények, és a korrektorhoz képest tényleg meglepően szép INCI végül meggyőzött. És azt kell mondanom, hála az égnek! Rettenetesen keserűen érzem magam már hetek óta, mert az arcom egyszerűen nem akar letisztulni, hiába teljes méregtelenítés kívül-belül, hiába váltottam életmódot, hiába kenem rá a bőrömet ripityára szárító antibiotikumos kencéket. Az alapozóval, púderrel teljesen leálltam, a hidratálókrémemet cicaplastra váltottam, de a pattanások látványát egyszerűen nem voltam már hajlandó tovább elviselni, így hosszas keresgélés, rengeteg komment-olvasgatás után megvettem ezt. Nagy szerencsém, hogy a sötétebbik árnyalat szinte megegyezik a bőrszínemmel. Minden használat előtt-és után lefújom brado fertőtlenítő sprayvel, és egy percig hatni hagyom rajta, majd áttörlöm egy vattával. A fedése nálam, pedig csak hidratálókrémre teszem, egy napot kibír. Egyelőre csak egy hete használom, nem tudom, meddig fog kitartani, de még nem kellett hegyezni. Ami viszont fontosabb nekem, és szerintem minden pattanásos bőrűnek- hogy nem tömíti el a pórusokat, hagyja lélegezni a bőrt (catrice camouflage, yves rocher korrektorok, nagyon zsíros állagúak, előbbiben erős komedogén anyag is van) , és nem okoz újabb pattanásokat, vagy fertőzi el a régieket (mondjuk ez használat függvénye is lehet). A száraz részeket valóban kiemeli, de ezért nem vonok le pontot, mert egy jó hidratáló megoldja ezt a problémát. 1200 ft az semmi ahhoz képest, amennyit már elköltöttem az arcomra - hiába.

Rimmel Salon Pro Kate Moss Körömlakk

Rimmel Salon Pro Kate Moss Körömlakk
2016. március 6.

A soul session igazán bekerülhetne az állandó kollekcióba, mert rettentően szerelmes vagyok belé. Tartós, nail nurse alap- és fedőlakkal meg aztán szupertartós. Másfél hét után, ha mégis elkezd pattogni a teteje, az sem látszik meg. Egy rétegben viszem fel, nagyon szépnek, ápoltnak tűnnek tőle a körmeim, és ez az egyetlen olyan árnyalat, amely valóban beleolvad a bőrszínembe. Nem csíkoz, az ecset formája is praktikusabb, mint a 60 seconds lakkoknál, szerintem. Ezen kívül az urban purple és a hip hop árnyalatok vannak még meg, azoknak is szép a színük, nem csíkoznak és viszonylag jó a tartósságuk.

Catrice Absolute Eye Colour Mono Szemhéjpúder

Catrice Absolute Eye Colour Mono Szemhéjpúder
2016. március 5.

A fekete van meg már egy ideje. Elképesztően pigmentált, és a lényeg, h FEKETE! Na de tényleg, nem az a tinglitangli sötétszürkés katyvasz, amivel a feketét pótolni szokták a drogériás kozmetikumok színvak kreátorai. Anyukám egy csillámosabb, sötétebb khaki színt használt, én is dolgoztam vele párszor, és azzal is maximálisan meg vagyok elégedve. Erős szín, nem porzim tényleg, és tartós is.

Balea Papaya & Buttermilch Folyékony Szappan

Balea Papaya & Buttermilch Folyékony Szappan
2016. március 3.

Imádom az illatát, trópusi gyümölcs, hosszan érezni kézmosás után, kevés is elég belőle egyszerre. Nem szárít, olcsó is. Nyárra szomjazva a tél végén tuti befutó.

Guess Dare

Guess Dare
2016. március 3.

Nagyon tetszene az illat maga, citrusos virágos, kifinomult, de mégis különleges. Sajnos a tartóssága azonban kritikán aluli még edt létére is, ezen az áron vannak sokkal jobb és tartósabb parfümök.

Balea Trend It Up Szélálló Hajlakk

Balea Trend It Up Szélálló Hajlakk
2016. március 3.

Na ez aztán az erős hajlakk! Nem érdemes megvenni a drágát, ez is úgy tart, mint a beton. Az egyetlen, ami kicsit zavar, h nagyon erősen kell nyomni, h jöjjön belőle a lakk. Nem zavaró az illata sem.

Uriage Hyséac Restructurant Hidratáló Nyugtató Krém

Uriage Hyséac Restructurant Hidratáló Nyugtató Krém
2016. március 3.

UP: ha először 5 csillagot adtam, most 6ot adnék... A szétroncsolódott arcom csak akkor nem fáj, ha ezzel kenem be. Nagyon jól nyugtatja a bőrt. * Az aknemycin mellé vettem, gyógyszertárban ajánlották az ajándék kis micellás vízzel együtt, 2500 ft volt a kettő. 2 hét használat után elmondhatom, hogy nem volt még jobb arckrémem, lepipálja a niveát és az yves rochert is. Plusz: egy a garnier bb miatt kijött komisz, gyulladt és elég nagy dudort is levitte egy éjszaka alatt, pedig az még az aknemycinnek sem sikerült. Pattanást soha nem okozott. Borsónyi adagot szoktam felvinni, néha picit kevesebbet, de nekem nem fénylik tőle az arcom.