Nashuaaa

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. augusztus 5.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker

Geek & Gorgeous 101 Jelly Joker
2024. március 4.

Sajnos nekem nem vált be. Kétszer futottam neki, egyszer elkezdtem használni, de mivel nem vált be, eladtam, aztán egyszer egy random utazás során szükségem volt hirtelen lemosóra, és ez volt elérhető, így megvettem. Maga a használata is fura érzés, de azt elviselném.,ha tenné a dolgát, de sajnos a legenyhébb mini sminket (nem vízállót) sem hozza se, ami a feladata lenne. Két pont annak jár, hogy nem irritálta a bőrömet, nem okozott gondot, de nem is tölti be a funkcióját.

Kosas Revealer Super Creamy + Brightening Concealer and Daytime Eye Cream

Kosas Revealer Super Creamy + Brightening Concealer and Daytime Eye Cream
2023. december 15.

Nehezen kezelhető a szemem alatti rész, mert nagyon karikás, de közben apró ráncok is vannak már, érzékeny is, akármit nem bír el, stb. Ez a korrektor mégis szépen tudja tenni a dolgát, anélkül, hogy rontana a helyzeten. Nyilván ez sem csodaszer, nem fed el mindent és nem is ez fog megóvni a ráncoktól, de tartós, szépen fed és nem szárít. Kicsit el is mozog néha a krémessége miatt, de a szem körül szerintem ez minden termékkel megesik valamennyire. Nekem eddig jó tapasztalataim vannak vele.

Embryolisse Lait-Crème Concentrè

Embryolisse Lait-Crème Concentrè
2022. január 30.

Egy merő kínszenvedés ez a krém. Az egyetlen pozitivuma, hogy számomra kellemes az illata, de igazából ez is negatív, mert ne legyen már egy arckrémben illatanyag. Szóval az illata finom, de inkább káros, mint semleges. Maga a krém folyékony, de vastag egyben, végtelenül zsíros. Arcra alig alig használtam, mert annyira zsíros, hogy kb érzem, hogy fuldoklik alatta a bőröm. Akármeddig várok, akkor is zsírosan fénylik tőle az arcom, sminkelni rá rettenetes emiatt. Pedig nincs zsíros bőröm. Kézkrémnek próbáltam elhasználni, de annak is rossz, mivel kb sose szívódik be, hidratálni nekem nem hidratált, a kezemre használtam krémként és pakolásként is és egyik verzió sem ért el érdemi változást, nagyon kicsit és felületesen segített csak a szárazságon.
A tubusból képes kifolyni bármilyen helyzetben, az meg már végképp az alja, hogy az alumínium csomagolás félúton betört, ahogy fogyott ki belőle a krém és onnantól kezdve a szélén a kis törésen is szivárgott ki. Elhasználtam testápolónak kínomban, de soha többet.

Hourglass Immaculate Liquid Powder Foundation

Hourglass Immaculate Liquid Powder Foundation
2021. augusztus 4.

Nagyon szeretem ezt az alapozót. Arany áron van, tény, de időnként le lehet csapni rá akciósan (bár úgy sem olcsó). Nagyon sok színből lehet választani, így szerintem mindenki megtalálhatja a neki illőt. Én több próbálkozás után leltem meg az enyémet, de annyira szeretem a formuláját, hogy korrektorként és bronzosítóként is használtam (a korrektor egy túl világos mellényúlás volt, az Ebony árnyalatot direkt bronzosítónak vettem).
Nagyon szép egységes bőrképet ad, tényleg bársonyos, semmilyen más alapozó finishéhez nem hasonlítható fedést ad. Mattnak hirdeti magát és az is, de nem úgy, ahogy a legtöbb matt alapozó, hanem bársonyosan, selymesen matt, jó ránézni (és hozzáérni). Közepesnek mondanám ezt a fedést, de könnyednek, hosszantartó.
Hátránya egyértelműen az ára, illetve hogy a termék hajlamos szétválni, függetlenül attól, hogy mennyi ideje van kibontva. Mindhárom darabomnál előfordult ez a jelenség, nem zavaró, csak figyelni kell rá, hogy használat előtt felrázza az ember. Nagyon jellegzetes illata van, ami nem tudok rájönni mire hasonlít (talán mandula?), mindenesetre finom és gyorsan elillan (nincs benne parfüm, ez pozitívum, szóval valamelyik összetevő illata lehet).
Az ára miatt 4*, mivel 30 ml-ért elképesztően sok 55 font.

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30

Paula's Choice Defense Essential Glow Moisturizer SPF30
2021. augusztus 4.

Amióta a kedvenc COSRX Aloe verás fényvédőmről kiderült, hogy nem annyi az annyi, azóta próbálom megtalálni az utódját. Ez sajnos nem lett az. Szépek az összetevői és elég jó kiszerelés (60 ml), így szerintem ár-érték arányban jó, akinek szereti a bőre. Kb ennyi a pozitívuma. Nekem egy használat után egyértelmű volt, hogy nem nekem való. Először is a fizikai fényvédők fehérségét valami fura szürkés-krémszínűs-gyöngyházas színnel próbálták meg elütni, amitől csak még természetellenesebben néz ki a sárgás-olivás bőrömön. Nagyon bizarr bőrszínt eredményez. De oké, tegyük fel, hogy erre teszek alapozót, de maga az állaga, kinézete sem olyan, amit el tudnék magamon viselni. Nagyon zsíros, ragacsos, nagyon vastag réteget hagy, mintha nem akarna kicsit sem beszívódni, nem lehet hozzáérni a bőrömhöz, ha rajta van, mert tapadni fog. Emellett eléggé fényes, ami nem hiba, hisz glow, tehát számít rá az ember, de a zsíros állag és a gyönygyházfény együtt valahogy bizarrá teszi ezt a glow-t, nem egészségessé. Összességében nekem rossz érzés volt viselni, másfél órát volt összesen rajtam és alig vártam, hogy hazaérve lemossam.
Két pontot az összetevők miatt kap+ azért, mert ha valakinek megfelel ez a szín és szereti a testesebb krémeket, egész jó lehet.

Tom Ford Velvet Orchid

Tom Ford Velvet Orchid
2021. július 30.

Meleg, gazdag és beburkolós illat, mély, édes és bársonyos illat. Őszi, téli napokra, estékre tudom elképzelni, Valahogy mégsem annyira karakteres vagy kimagaslóan jó, hozzám illő, hogy bérelt helye legyen a millió másik parfümöm között. Rajtam sem nem karakteres, sem nem különleges, egy finom és erős édes illat, ami nem tolakodó és nem harsány, és persze ez már magában is pozitívum, viszont az ára miatt többet reméltem tőle. Azt vettem észre, hogy nem szívesen nyúlok érte, vannak kedveltebb illataim.

GlamGlow Super-Mud Clearing Treatment

GlamGlow Super-Mud Clearing Treatment
2021. június 26.

Nagyon szeretem ezt a maszkot. Szépen tisztít, nem okoz gondot, tényleg hozza, amit ígér és kiadós. Felkenés után még 10 percig kicsit csíp, eléggé hűvös érzésű a bőrön, lemosás után pedig szép tiszta, puha az arcom. Nekem nem szárít és nem húzódik utána a bőröm, simán jól vagyok hidratáló nélkül is, de tény, hogy nekem rinocérosz bőröm van ilyen szempontból, szóval érzékeny bőrön biztos másképp működik. Alapvetően egy nagyon folyékony, agyagos állag, ez egy idő után változik, egyre sűrűbb, szárazabb lesz, de nekem még bő egy év után is jól lehetett kenni, minden gond nélkül el tudtam használni és hatásában is ugyanolyan volt. Az ára miatt keresgéltem más maszkokat (Emma Hardie, Alpha.-H, drogériás maszkok,stb), de egyik sem hozta azt az eredményt, mint ez, így beruháztam belőle egy újabb teljes méretre, igaz, megvártam míg leltem rá akciót. Az előzőt 2020 elején vettem és bő egy évig volt elég, úgy, hogy volt 4 hónap, amikor egyáltalán nem használtam, de volt olyan időszak is, amikor heti 2x (24 hó a szavatossága). Így számolva már az ára is barátibb,nekem nem éri meg kísérletezgetni tovább olcsóbbat keresve, mert bevált és szerencsére sokszor lelni rá akciót.

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop

Klairs Midnight Blue Youth Activating Drop
2021. május 18.

Ahogy a többiek is írták, ez egy nagyon vízszerű termék, ezért én eleinte eléggé pazarlósan használtam, mert mindig olyan érzésem volt, mintha nem vittem volna fel eleget. Összességében nem tudom mennyire hatásos, mivel csak egy üvegcsével használtam el, és hosszabbtávon tudná kifejteni a hatását. Mindenesetre ártani nem ártott, a pórusokat nem tömítette el, kényelmes volt viselni, jól beszívódott, mintha puhább is lett volna tőle a bőröm és ragyogóbb is. Viszont elég drágának érzem 30 euróért a 20 ml-s kiszerelést, így valószínüleg csak akkor fogom újravenni, ha valami jó kis akciót látok rá.

Drunk Elephant B-Hydra Intensive Hydration Gel

Drunk Elephant B-Hydra Intensive Hydration Gel
2021. május 6.

Szettben jutottam hozzá egy mini (8ml) termékhez és hát nem rohanok, hogy újat vegyek. Amúgy sem vagyok jóban a DE termékekkel, amik itthon vannak, azokat elhasználom, eladom, de valószínűleg nem próbálkozom többet velük, mert nekem kb semmit sem tudnak (a protini kivételével). Ez is ilyen, hogy elkenegetem, de minek. Semmit nem ad hozzá a rutinomhoz, de volt, hogy csak magában kentem fel tisztítás után, hogy nézzük meg mit tud és tényleg semmi. Viszont elég drága semmi. Szóval én semmiképp nem venném meg, ettől sokkal jobb dolgok vannak, jóval kevesebbért.
Állagra, eloszlathatóságra, kényelmességre nézve jó, de nem látom, hogy mi a célja.

Perricone MD No Makeup Foundation Serum

Perricone MD No Makeup Foundation Serum
2021. március 23.

Imádom!Zseniális ez az alapozó, de tényleg. Először itt a KM zsibin jutottam hozzá egy mini 10 ml-s kiszereléshez, Beige árnyalatban. Nem igazán passzolt a szín, mert ugyan még a sötétsége kb jó is lett volna, neutrálisként is túl rózsás volt nekem. Végül a fizikai fényvédőmbe cseppentve használtam el, mert viszont annak a fehérségével együtt már szuper volt. Így persze beszereztem egy másik árnyalatot, teljes méretben (Ivory), az viszont túl világos volt, gondoltam oké, akkor veszek egy teljes méretet a beigeből és majd kikeverem, de mivel mindkettőnek inkább hideg az altónusa, így hiába keverem ki a megfelelő árnyalatot világosság-sötétség szinten, az altónus nem az igazi. De valahogy mégis, egy idő után mintha idomulna a bőrszínhez, nem visít messziről, hogy nem jó a színe. Szóval próbálkozom, mert amit viszont tud, azt nagyon tudja.

Nem ül bele a pórusokba, nem emeli ki a száraz részeket, a ráncocskákat, semmit, nagyon szép egységes, egészséges bőrképet ad, ami tényleg ilyen félig matt-félig fényes, leginkább egészséges fényű. Nem ad óriási fedést, de amennyit fed, azt nagyon szépen teszi, nem mondani meg kapásból, hogy alapozó van rajtad. Tényleg olyan, mintha a saját bőröd lenne, csak sokkal szebb. És mindezt úgy, hogy nem ragad, nem tapad, nem érzed nehéznek a bőrödön, nem okoz pattanásokat, mitesszereket, semmi ilyesmit, és még az összetevői is szépek (pl. alkohol és illatanyag mentes), + van benne SPF.
Lehet megválok a sötétebb színtől, mivel csak most bontottam pár hete és beruházok megint egy másik árnyalatra, mivel nagyon szeretném meglelni az igazit belőle (meg mert mégiscsak 20 000ft-ba kerül, azért kicsit drága kevergetni :D )