nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Alterra Anti-Age Orchidea Nappali Krém

Alterra Anti-Age Orchidea Nappali Krém
2021. január 8.

Az eddigi vélemények alapján megvettem, de azt kell mondjam, csalódtam. A viaszos réteget én nemcsak érzem, de látom is, a nap végére pedig mintha kicsit fulladna alatta a bőröm. 40 vagyok, az ezzel a korral járó összes problémával, megereszkedő bőr, alakuló komolyabb ráncok, és ez a termék nem segített. A bőrhibáim is mintha jobban kivehetőek lennének. Vékonyan nem tudom kenni, mert a bőröm nagyon igényli a hidratálást, próbáltam úgy is, hogy kevertem más krémmel, sajnos az sem segített.
A bőröm nagyon érzékeny, de összegezhetem úgy a tapasztalatom, hogy nem vált be.
Az illatára nem tértem ki, mert a hatásra helyezném a hangsúlyt, nekem az illata is nagyon kellemetlen, de biztos megszoknám, ha a termék bevált volna. Lehet, hogy 60 felett ez egy jó termék, ezért nem lenne fair 3 csillagnál kevesebbre érzékelnem.

Etat Libre d'Orange Exit the King Etat Libre D'orange EDP

Etat Libre d'Orange Exit the King Etat Libre D'orange EDP
2020. december 13.

Megtiszteltetés, hogy én véleményezhetek először egy új illatot.
A Fragranticás vélemények alapján lettem kíváncsi az illatra, egy felhasználó ugyanis úgy véleményezte, hogy azért szerezte be, mert ez lesz számára az az illat, ami 2020-ra emlékezteti majd. 2020 nekem is egy sorsfordító év volt, bár nekem a megszabadulás/ felszabadulás éve volt, sok régi, nyomasztó ügyet sikerült idén lezárni, ennek szerettem volna egy illat formájában emléket állítani.
A tündéri Silence jóvoltából így lettem egy minta tulajdonosa. Első benyomásra és szippantásra azt mondanám, "tömjén-tölgyfazuzmó-pacsuli-némi virágos jegy" kombó, de aztán kiderült, hogy nem tömjén, hanem szantál van benne, méghozzá nagy adag. Szappant, amit a Fragrantica említ, nem igazán érzek benne, vagy talán ha nagyon közelről szagolom a csulóm, akkor na jó, végülis olyan is.
Ami miatt tetszik ez az illat, az az, hogy nincsenek drámai átalakulásai. A kezdetektől ugyanazt az illatot érzem, ami talán picit szelídül, bőrbe olvad, és én ezt nagyon szeretem. Egyébként nagyon jól megkomponált illat, nagyon jó minőségű összetevőkkel, és még nagyon tartós is.
Talán emiatt is lett egy 2020-at jelképező illat, amikor mindannyian az időnk nagy részét az otthonunkban töltöttük. A kellemes szantál, a tiszta, nyugalmat árasztó, harmonikus összetevők az otthont idézik, a tölgyfazuzmó ugye a kertes házakat is, emellett kicsit spirituális elmélyedésre, önmagunkkal való újrakapcsolódásra is sarkall. Otthonra, home office-hoz is teljesen jól alkalmazható illat.
Szantálrajongóknak erősen ajánlom.
Azért próbálom megtalálni a kapcsolatot a névvel, miért "Kijárat a Királyból", de ez már, kérem, művészi magaslat nekem.

Elizabeth Arden White Tea Wild Rose EDT

Elizabeth Arden White Tea Wild Rose EDT
2020. október 21.

Mintát vásároltam belőle, nekem határozottan tetszik. Szépen megfér együtt a fehér tea és a vadrózsa illata, mindkettő határozottan érezhető, és beazonosítható. A fehér teánál senki se várja a Bvlgari Thé au Blanc színvonalát, valóban annál kicsit szintetikusabb itt a fehér tea, de még így is kellemes, bőrbe tud simulni. A vadrózsával viszont nem viccelnek, tényleg vadrózsa és nem kerti rózsa illat, szerintem az kimondottan finomra és jó minőségűre sikerült. Bár a leírást olvasva termesztett rózsafajtákat használtak fel az illathoz, ami engem meglepett. Az eredeti anyaillatot nem ismerem, de ez a flanker nekem tetszik, irodába, mindennapokra komfortosan hordható, szép, meleg illat. Az én személyiségemhez illik, nincs olcsó vagy mű hatása.
Tartósság: 7/10
Hatósugár: 7/10
Ár-érték arány: 8/10

Uriage Bariésun Kid Gyermek Tej SPF50 + UVA Ultra

Uriage Bariésun Kid Gyermek Tej SPF50 + UVA Ultra
2020. szeptember 18.

A legjobb gyereknaptej, amit eddig próbáltunk. Az Uriage magyarországi márkaképviseletétől kaptunk egy kisebb szatyornyi mintát reklamáció mellé, így kockázatmentesen kipróbálhattuk. Megvettem belőle a teljes kiszerelést is ezt követően. A gyerekek atópiás bőrű 2 évesek, én egy már lehetetlenségig érzékeny bőrű felnőtt vagyok, és a gyerekek teljes testfelülete mellett a saját arcbőrömre is használtam. Minden szempontból hibátlan termék, pedig volt, hogy tűző napon voltunk 11 és 14 óra között, és nem égtek le a gyerekek.

Juliette Has A Gun Anyway

Juliette Has A Gun Anyway
2020. szeptember 13.

Imádom. Az egyik szignatúraillatom lett. Bárhol, bármikor, bármilyen évszakban tudom viselni. Ez mondjuk lehet azért is, mert a bőrömmel tökéletes kémiát alkot, és illik a személyiségemhez. Bulizni, randizni már nem járok, csak a hétköznapokban viselek parfümöket. Szerintem ezt fontos hozzátenni, mert estére nem hiszem, hogy jó választás lenne.
Igazából egy bőrközeli, fehérvirágos-fehérbőrös luxus, modern tisztaságillatnak mondanám.

Uriage Xémose Balzsam

Uriage Xémose Balzsam
2020. szeptember 12.

Nem vagyok elégedett a termékkel. Eredetileg a kisfiaim atópiás bőrére vettem, de mivel nekem is elég száraz és érzékeny a bőröm, arra gondoltam, hogy hárman elhasználjuk. Az első benyomásom a ragasztószag volt, bírom az illatmentes készítményeket, de ez kimondottan mű, ragasztós szag volt. Természetesen nem ezért rontom le a pozitív értékelések átlagát. A gyerekeknél első használat után piros kiütéseket okozott, nálam pedig néhány hét használat alatt olyan kiterjedt szőrtüszőgyulladást, hogy nem is múlik el.
Az én ekcémás foltjaimon (kontakt dermatitisz) nem segít, ugyanúgy viszketnek. Valamint a kezem is száraznak érzem használat után. Ha pozitívumot kéne mondanom, az a csomagolása (szuper pumpás adagoló) és az állaga, de sajnos nem tudja ellensúlyozni a termék használhatatlanságát. Sajnálom, hogy egy ilyen drága terméket ki kell dobnom. Írtam a magyarországi képviseletnek, hátha van megoldás, mert sajnos én így nem tudom használni.
******
No, a magyarországi márkaképviselet 24 órán belül reagált, és küldtek futárral egy Xemose testápoló tejet, mert az e-mailben azt írtam, az bevált. A testápoló tej pedig tényleg remekül teljesít, ezért az értékelést módosítom 3 csillagra, a vevőközpontú márkaszemlélet miatt.

Echosline Porzásmentes Lila Szőkítőpor Keratinnal

Echosline Porzásmentes Lila Szőkítőpor Keratinnal
2020. február 26.

Nekem kicsit erős, ha tövet is szőkítek vele, nagyon óvatosan kell használnom, pl. meg kell várnom, hogy több napos, zsíros legyen a hajtövem, különben nagyon hullik tőle a hajam. Az én 6-os színmélységű hajam 9%-os oxival szívja. Amiatt, hogy olyen erős, vékonyította is a hajamat.
Tény viszont, hogy szépen szívja a hajat. Szerintem melírhoz/ombréhoz lehet a legjobb.

Ceumed Baby Lipo Testápoló Balzsam

Ceumed Baby Lipo Testápoló Balzsam
2020. január 28.

Megint egy olyan termék, amit síró gyerekek társaságában hirtelen vettem a patikában. Aztán itthon a dobozt áttanulmanyozva már rájöttem, hogy hibát követtem el. Még nem láttam babáknak készült terméket, amelyben siloxane lett volna, nemhogy ekkora koncentrációban. Számos tanulmány készült arról, hogy milyen toxikus mellékhatásai vannak a siloxane-oknak. Nem is értem, ebbe a termékbe miért került. Kedvelt összetevője az alapozóknak és a BB krémeknek, itt bizonyára az lenne a feladata, hogy a zsírosabb, nehezebb összetevőket elegyítse a vizesebb alapúakkal, és simább érzetű legyen utána a bőr. Nemcsak ez, hanem a propylen glycol sem való bababőrre. Mivel nincs külön baba-KM, így egész jónak tűnhetnek az összetevők, pedig nem azok! Felnőtteknek készült termékekben ezek kis mennyiségben valóban nem mindenkinél okoznak gondot. Nálam mondjuk igen. Ekkora mennyiségben, mint a teljes testfelület, biztos nem kenném gyerekekre!
Próbáltam rajtuk is (másfél éves, atópiás bőrű babák), illetve magamon is. A gyerekek bőrét fürdés után bekentem, reggelre már száraz is volt. Azért értékelem két csillagra, mert a többi összetevő egész jó, sőt, vannak nagyon értékes összetevői is. Sajnálom, hogy ide nem illő adalékok is belekerültek.
Elég nehezemre esik majd magamon elhasználni. Kidobni ennyi pénzért egyszerűen nem lehet.

Babydream Med Pflegelotion

Babydream Med Pflegelotion
2020. január 27.

Annyira kár, hogy már nem lehet kapni. Mióta a gyerekbőrgyógyász atópiás dermatitiszt diagnosztizált az egyik babámnál, megindult a kínkeserves, súlyos ezrekbe kerülő kísérletezés a megfelelő termékek után. Nos, ez a termék eddig az aranyérmes ár-érték arányban. Nekünk jobban bevált, mint a Bioderma vagy La Roche-Posay atópiás bőrre ajánlott termékei. Le volt árazva, amikor utoljára vettem, mostanra kiderült, hogy kivezették a terméket a piacról. Szerintem nagy kár! Hidratálta a gyerekek bőrét, eltűntek a reakciós, vörös, száraz foltok, és nem ragadt a bőrük. Többet tudott ez a krém, mint a többször ennyibe kerülő társai. Én is szerettem használni, de inkább átadtam a gyerekeknek az utolsó tubust, amikor kiderült, hogy eltűnt a polcokról.

Linola Milch Testápoló

Linola Milch Testápoló
2020. január 19.

Egyetlen szóban összegezve a véleményem: csalódás. A patikában ajánlották 20 hónapos babáim atópiás bőrére. Bizalommal megvettem 3300 Ft-ért, és itthon vettem észre, hogy nemcsak hogy van benne illatanyag, na de nem is kevés! Az összetevőlista közepén ott van a parfume/fragrance, a tetejében pedig még tartósítószert is tartalmaz. Így egyáltalán nem alkalmas reaktív, irritációra hajlamos bőrre! Nem tudom, ezek nélkül milyen lenne a termék, mert amúgy testápolásra tényleg megfelelő lenne. Masszív, zsírosabb, testesebb lotion, ami nem is szívódik fel, de a száraz bőrnek ez pont ideális. Oké, hogy jó az illata, de egyébként fejfájdítóan sok került bele.
Ennyi pénzért nem dobom a kukába, vissza már nem vihetem a bontott terméket ugye.
A gyerekekre nem jó szívvel kenem, az én arcomat irritálta, egyszer próbáltam, és meg is jelentek a pattanásszerű göbök. Ez egyértelműen az illatanyag, mert nagyon érzékeny a bőröm.
Szomorú és csalódott vagyok. Száraz bőrűeknek még jó lehet, de atópiás, ekcémára vagy kobtakt dermatitiszre hajlamos bőrre semmiképpen nem ajánlanám.