nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2019. június 5.

Nagy kedvencemmé vált ez a termék, imádtam, mert nem bántotta az extra érzékeny bőrömet. Hosszú távon (kb. 7-8 hónap használat után) viszont makacs és feltűnő mitesszereket okozott az orromon, ami azért érdekes, mert sosem volt mitesszeres az orrom.. Emellet egy barna pigmentfoltot is okozott, ugyanígy orron. Sajnálom, mert kellemes, puha lett tőle a bőröm. Az is igaz, hogy csak felszíni hidratáló, mert nekem a mélyülő ráncaimmal nem kezdett semmit, ugyanakkor a bőrfelszínt simította. Borzasztóan sajnálom, hogy nem válnak be nekem az Ordinary termékek, mert nagyon szimpatikus a becsületes árazás, a márkafilozófia, a csomagolás, szóval minden. A kis maradékomat most már csak "elhasználom", de arcra csak elvétve alkalmanként, pl. alapozóval keverve.

G9skin Grapefruit Vita Peeling Gel

G9skin Grapefruit Vita Peeling Gel
2019. május 19.

Ár-érték arányban kiváló termék. Zselés állagú, kellemes grapefruit illatú termék, ami száraz bőrre felvive működik, konkrétan legyalulja az összes elhalt hámsejtet. Szerintem egy luxus kozmetikai kezelés hatékonyságával vetekszik. A bőr látványosan felfrissül már egy használat után is. Nekem halmozottan hátrányos a bőröm, túlérzékeny, vízhiányos, és még aknéra is hajlamos, így sokáig gondolkodtam, hogy ki merjem-e próbálni. Végül a sok pozitív netes vélemény hatására tettem egy próbát, és nem bántam meg, sőt! Féltem a hámlasztástól korábban a bőröm érzékenysége miatt, de kijelenthetem, hogy megtaláltam a nekem való hámlasztót. Hetente kétszer használom este, mert szárítja a bőröm kicsit, használat után bőségesen kell hidratálni.

Isana Szárazsampon Világos Hajra

Isana Szárazsampon Világos Hajra
2018. október 25.

Már az első használat után meg akartam írni a pozitív véleményt, annyira bejön ez a termék. Ami a legjobb nenne - az ára mellett -, hogy tényleg több napot lehet nyerni vele. Kisgyerekes anyukaként a legtöbbet használt hajápoló termékem lett.

Innisfree Jeju Volcanic Pore Clay Mask

Innisfree Jeju Volcanic Pore Clay Mask
2018. április 16.

Átsiklottam a leírásban afölött, hogy pórusok összehúzására is ajánlják. Arra nem vettem észre, hogy különösen hatásos lenne :) Bár azt gondolom, hogy tág pórusú, mitesszeres bőrön inkább egy komplett bőrápoló rutin segít, azaz több, egymásra épülő termék. Egyetlen termék maximum csak a látványt teszi szebbé néhány órára. Az én bőröm nem zsíros, sőt, inkább száraz és érzékeny, így faggyút, zsírt sem kell megkötnie. iHerbről rendeltem, és ott inkább az AHA-sav tartalom és az exfoliálás miatt döntöttem mellette.
Ennek ellenére a kedvenc maszkom, mert a bőröm táplálja, üdíti és puhítja. Tehát én erre a célra használom, és ebben a műfajban nem találtam még nála jobbat. Nem irritálja, nem szárítja a bőröm, és használat után olyan selymes, puha lesz, mint a babapopsi. Lehet, hogy hatásos lenne az eredeti céljára is, de nem használom rendszeresen, csak amikor éppen eszembe jut.

Terra Naturi Sensitiv Arckrém Mandula & Kamilla

Terra Naturi Sensitiv Arckrém Mandula & Kamilla
2018. április 3.

Az itteni vélemények alapján nagy reményeket fűztem ehhez a krémhez, de sajnos nekem nem vált be. Mondjuk nekem nagyon érzékeny és problémás a bőröm. Nem éreztem különösebb hidratáló vagy puhító hatást, nem lett szebb a bőrképem, viszont ugyanolyan vízhiányos maradt a bőröm. Így kézkrémnek használtam el, bár annak meg nem volt elég gazdag. Sajnálom, mert jó lett volna egy kedvező árkategóriájú terméket találnom, de eddig nem jártam sikerrel.

Balea Szárazsampon Világos Hajra

Balea Szárazsampon Világos Hajra
2017. május 27.

Miután sok jó véleményt olvastam itt, úgy döntöttem, én is teszek egy próbát. Előtte Batiste-ot használtam kb. 2 évig, most egy kicsit spórolni akartam. Nos... összehasonlítva a két terméket, ez közel sem tudja azt, mint a Batiste. Tisztítja ugyan a hajat, tehát nem lesz zsíros látszatú, de ami nekem nem tetszik, hogy festett, ultra világos szőke hajra használva nagy kontrasztot csinál, azaz mivel a hajam töve egy fél árnyalatnyival sötétebb (barnából van szőkítve) így a világos részeket világosítja, a sötét marad sötét, nekem nem tetszik a látvány. Annyira talán mintha nem is tisztítana, mint a Batiste.
A másik, hogy irritálja a fejbőröm, nem nagyon, csak kicsit bizsergetően, és egy kicsit a hajvégeket is szárítja. Az én roncsolt hajamnál pedig ez nagyon fontos szempont, nem akarom minden hónapban vágatni. Visszatérek tehát a Batiste-hoz. Azért a 4 csillag, mert ár-érték arányát tekintve (449 Ft) ezek a hátrányok valamelyest kiegyenlítődnek, azért használható a termék és tud is annyit, mint nála drágább termékek. De nem a legjobb azok közül, amiket próbáltam.

Aiko Styling Factory Szárazsampon

Aiko Styling Factory Szárazsampon
2017. május 23.

Száraz sampont venni mentem a Müllerbe, és meglepődve láttam, hogy mostanra már elképesztően kiszélesedett a kínálat. Végül emellett a termék mellett döntöttem, és ezt vettem meg a megszokott Batiste helyett. Fontos megjegyezni, hogy olyan hajra próbáltam ki - tudom vérciki - amit már két nappal azelőtt meg kellett volna mosni, de egyszerűen nem volt rá időm. Így összefogtam és erősen befújtam lakkal. Szóval ilyen kiinduló alappal ezt a terméket a hajtövekre fújva tényleg azt kaptam, amit ígért: kifésülés után valóban friss lett a haj, szép matt lett, nem csillogott, és a festett szőke hajam nem fehérítette, nem ült meg a töveken. Viszont.. azt vettem észre, hogy a hajvégeket, amik eleve nagyon roncsoltak nagyon szárította. Sajnálom, mert emiatt nem tudom használni. Még az illatáról ejtenék néhány szót: nagyon intenzív, jó minőségű parfümre hasonlító illata van, ami nekem nagyon tetszett, és sokáig meg is maradt a hajon.

Serge Lutens Laine De Verre EDP

Serge Lutens Laine De Verre EDP
2017. május 14.

Nos, nem csodálom, hogy még nem tartalmazta ezt a parfümöt a Krémmánia adatbázisa, ami azt jelenti, hogy még senki sem vásárolta meg.. Én rendeltem egy mintát Notino-n, mert az összetevői alapján ígéretesnek tűnt. Nappalra kerestem egy visszafogott, friss, ugyanakkor egyedi illatot. Ez az illat nekem nagyon aldehides, már-már fejfájdítóan, pézsmát és citrusokat nem is éreztem benne. Nem tudom más, általam ismert parfümhöz hasonlítani, annyira dominál az aldehid, ami mondjuk valami más összetevővel lágyítva akár tisztaságillat is lehetne.
A mintát aztán egy-két próbálkozás után ki is dobtam, annyira nem jött be. Sajnálom, mert jó értékeléseket láttam a Serge Lutens illatokról, de ez nem az én illatom lesz.

L'Oreal Elseve Full Repair 5 Krémpakolás

L'Oreal Elseve Full Repair 5 Krémpakolás
2017. május 14.

Nem szeretem a drogériás hajápoló termékeket, ráadásul a L'Oreál Elseve termékekben is többnyire csalódtam, egyszer mégis valamiért megvettem ezt a pakolást. Egyetértek a méltató véleményekkel, mert valóban remekül működik. Vegyileg szőkített hajra használtam, és tényleg szép puha volt tőle, nekem a szokásosnál jobban nem zsírosította. Érdekes, mert a flakonos kondícionáló ugyanebből a vonalból már nem vált be, ugyanolyan roncsolt maradt a hajam a használatával. Ha negatívumot kéne mondanom akkor én is az illatát említeném, kis mennyiségben ez ugyan jó illat lenne, de gyakorlatilag fullasztó. Ez mondjuk nem gátolt meg a rendszeres használatban, sőt, én minden hajmosáskor, gyakorlatilag balzsamként és nem pakolásként használtam, és így is nagyon jól teljesített. Elhasználtam anno egy teljes tégellyel, pont mostanában gondolkodtam, hogy újravegyem.

Guerlain Super Aqua-Serum BB+ Hydra Beauty Balm SPF25

Guerlain Super Aqua-Serum BB+ Hydra Beauty Balm SPF25
2017. május 1.

Hosszas mérlegelés után ruháztam be erre a BB krémre, mert a bőröm nagyon kevés terméket tolerál, ez pedig nem az az árkategória, amit könnyedén kidobhatok (a negyedáron eladást meg hagyjuk is). Egyszer a Douglas-ban ajánlották nekem, akkor be is kentem az arcom és szép volt a végeredmény. Sajnos ezekből a termékekből Magyarországon nem adnak mintát, ezért sokszor kell kockáztatni a vásárlással.
Na de ugorjunk inkább egyet a termékkel tapasztaltakra: röviden az egyik legjobb befektetésem volt az elmúlt években, hogy ezt megvettem. Nemhogy kidobni nem kell, hanem újra fogom venni biztosan, ha ez az egyébként óriási mennyiség elfogy. A bőröm bársonyos lesz tőle, működik úgy is, ha használok alá hidratálót, és úgy is, ha nem. A világosabb színt vettem meg, kiválóan illeszkedik a bőröm színéhez, "millió dolláros" kinézetet kölcsönözve. A fedése 3/5-ös, azaz épphogy közepes, markáns pattanáshegekre, vagy bőrhibákra (mint ami nekem is van) ehhez még kell korrektor. Számomra ez pozitív tulajdonság, mert irtózom a "porcelánbaba" hatást adó BB-krémektől, nekem nagyon visszatetsző legalábbis, ha másokon látom.
A bőröm szereti, estére sem fullad be vagy irritálódik, egyenletesen, lassan kopik. Kisimul és felüdül tőle a bőr.
Kiválóan lehet rá sminkelni, bár én le szoktam fixálni Innisfree No Sebum púderrel záróakkordként, mert kicsit zsíros, csillogó a finise.
A mennyisége pont ideális, mert nem használom minden nap, és ez még pont el tud fogyni azelőtt, mielőtt megromlana. Az illata finom, diszkrét friss-orchideás, nekem tetszik, nem fullasztó.
Szerencsére jutányos áron vettem, mert szülinapi kuponnal + törzsvásárló kártyával lejött némi kis kedvezmény, de továbbra is azt gondolom, a látvány és hatás, amit ezzel a termékkel kapok, nekem bármit megér.