nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Revlon Orofluido Hajápoló Elixír

Revlon Orofluido Hajápoló Elixír
2017. április 22.

Kb. két éve vettem ezt a terméket, akkor még festett barna hajra. Sajnos elnehezítette a hajam, így nem használtam, csak egyik fiókból a másikba pakoltam. Rettenetesen zsírosodott a hajam, ha használtam, és nehéz, olajos érzetem lett tőle, bármilyen keveset is kentem.
Aztán.. úgy döntöttem, visszaszőkíttetem a hajam, ez egy hosszadalmas, nagyon roncsoló kémiai folyamat, ami erősen nyomot hagyott a hajamon. A többszöri hajradír, átfestés nagyon tönkretette. Így egyszer próbaképpen hajszárítás után rákentem ezt a hajvégekre, mivel emlékeztem, hogy elég testes anyag. Nos, a legjobb dolog volt, amit tettem mostanában a hajammal. Nagyon rendbehozta. Akkor is bevált, ha a törölközőszáraz hajra kentem, meg akkor is, ha hajszárítás után kentem föl. És ami a legérdekesebb az egészben: most nem zsírosítja már a hajam, viszont puhává és fényessé teszi.
Összegezve: ez nem egy normál hajra való termék, bár biztos van, akinek beválik arra is. Száraz, vegykezelt, sprőd hajra egyszerűen "must have". Újra-és újra fogom venni, bár nagyon sokáig elég egy 50 ml-s üveg is.

Helia-D Classic Érzékeny Bőrre

Helia-D Classic Érzékeny Bőrre
2017. április 22.

Érzékeny, irritációra, mitesszerre hajlamos bőröm van, így kipróbáltam sok érzékeny bőrre való terméket. Ezt eredetileg a húgomnak vettem, akinek teljesen normál bőre van, csak korából fakadóan kezd ráncosodni. Neki nagyon bevált, nagyon szereti. Én akkor használtam, amikor náluk voltam, de már egy használat is hozott elő pattanásokat. Érdekes, ahogy a véleményeket olvasom az érzékeny bőrre ajánlott krémhez és a a klasszikus, normál bőrre ajánlott eredeti krémhez, ennél van több panasz irritációra, pattanásra. Lehet, hogy adok egy esélyt még a normál krémnek, mert nem hagy nyugodni a dolog, hogy egy volt kolléganőm nagynénje, aki az USÁ-ban él és a 80-as évektől kezdve Helia-D-vel keni az arcát, úgy néz ki mint egy botox-reklám, semmi ránca. Szóval ez nem vált be, de a másikat is kipróbálom, az ára miatt nem vállalok nagy kockázatot.
Az illatát, azaz a klasszikus Helia-D illatot én személy szerint nagyon szeretem.

HappySkin Veszta Arckrém Bio Jojobaolajjal

HappySkin Veszta Arckrém Bio Jojobaolajjal
2017. április 15.

Nos, fellelkesültem, amikor megláttam, hogy létezik olyan magyar biotermék, amit nagyon rendes brandmenedzsmenttel, komoly odafigyeléssel készítenek. Le is csaptam hosszas mérlegelés után a Müllerben két termékre, melyből ez volt az egyik. Sajnos nagyon nincs szerencsém a bőrömmel, mert semmit sem bír, minden kiüt, kipattogtat, vagy legalábbis viszket tőle a bőröm. (Ennek ellenére azért valamivel kennem kéne hidratálás és a koromból fakadó ráncmegelőzés okán.) Így jártam tehát legnagyobb bánatomra ezzel a krémmel is, azaz pattanásaim lettek tőle. Az illata engem taszít, mert finom parfümökkel kényeztetem amúgy az orrom, és ahhoz ez a sheavajas, savanykás, fanyarkás illat nekem nem volt kellemes, de ez nyilván csak mellékzönge, és sokkal előnyösebb tulajdonság, mint ha valami tele van pumpálva mesterséges illatanyaggal.
DE! Azért kap 4 csillagot ez a termék, mert testápolónak elkezdtem használni, és ragyogóan bevált. Még a lábfejem, sarkam és lábszáram is finom puha tőle. Konkrétan ez most a kedvenc testápolóm! ;)

Bioderma Sensibio Rich Krém

Bioderma Sensibio Rich Krém
2017. április 15.

Nagy reményeket fűztem ehhez a krémhez az itt olvasott vélemények alapján. A bőröm nagyon érzékeny, szinte semmit nem bír el, nem tudom, mi az, de van (legalább) egy összetevő, amire viszketéssel és - ha nincs szerencsém - pattanásokkal reagál. Sajnos ennél a krémnél sem történt másképp, pedig több hetet is adtam neki. Télre vettem a krémet, kellemesen gazdag, jól beszívódó krém, mint ahogy mások is írták. Nagy előnye még az is, hogy nincs benne illatanyag. Viszont nekem kis piros pattikat okozott, irritálta a bőröm.. Így továbbadtam a testvéremnek, nem tudom, neki bevált-e. Keressük tovább az igazit ;)

Montale Boise Fruite

Montale Boise Fruite
2017. március 5.

Kaptam a Neroliban még régebben egy mintát ajándékba, ma tettem egy újabb próbát vele. Nagyon erősen érzem benne a vetivert és a tömjént leszáradás után is, egyébként bársonyos, karakteres illat. Másodlagosan a piros gyümölcsök és cédrusos-fás elemek köszönnek vissza benne, nekem egy kicsit inkább fiús illat. Nem az én világom, de a maga nemében jól megkomponált darab.

Douglas Make-Up Nail Polish

Douglas Make-Up Nail Polish
2016. július 23.

Leértékelve vettem egy narancsos nyári színt, a 43-as Little Bikinit. Olyan narancsot akartam, ami nyárias, de nem neonos. Nos ez a szín tökéletes választás volt. De nemcsak a színnel volt szerencsém, hanem az árával is. Bevallom azért vettem meg, mert 20+5%-os akció volt a Douglas-ban, és így kb. egy ezresért jutottam hozzá. Most nem akartam annyit kiadni körömlakkra, mint amennyibe egy Anny vagy OPI kerül. A következő kellemes meglepetés az ecset és a textúra volt, nagyon szépen kenhető, végre egy praktikus ecset. Szépen terült is. Nem tudom, befolyásolta-e, hogy a jól megszokott Sally Hansen Diamond Strength alapozó lakkomat használtam alá. Na de a lényeg, hogy a végeredmény nagyon szépre sikerült, Essence Better Than Gel Nails-szel fixáltam én is. Nekem nagyon tartós lett, mosogattam is vele, és így tartott 4 napig, ami nálam nagy szó, mert a gyenge körmeimről másodnap minden lepattogzik! Szóval én biztosan veszek még ebből a lakkból, ki is néztem már a következő pár színt.
Illetve vettem még ezzel egyidőben egy matt fedőlakkot is, szintén Douglas Make-Up körömlakk családból, ez ugyan 2490 lett volna (-20+5%), de ezzel is elégedett vagyok, izgalmas végredményt kapok a meglévő lakkjaimra rákenve.

Pupa Pupalash Mascara Energizer Szempillaspirál

Pupa Pupalash Mascara Energizer Szempillaspirál
2016. július 23.

Először is, ez a termék kétszer van regisztrálva Krémmánián, a másik pedig, hogy az árat nagyon benézte valaki, mert nem 1500, hanem kétszer annyi, vagyis 3000 Ft. Elég vegyes a véleményem a termékről.
Pozitívumok:
(+) kellemes, méhviaszos illata van
(+) tömör fekete színű, nem az a gagyi híg festék van benne
(+) lehet vele formázni is a második rétegnél a szempillákat, így az én szögegyenes szempilláim is csábos ívűek lesznek
(+) tartós
(+) tényleg dúsít és egy kicsit hosszabbít
Negatívumok:
(-) mindenek előtt, iszonyatosan darabos. Nem tudom úgy használni, hogy ne képződjenek csomók a szempillámon, amiket nem lehet eltávolítani, vagyis soha nem lett még ízléses a végeredmény.
(-) mindig beleragad valami, érdekes, sosem jártam még így egy szempillaspirállal sem! Állandóan lóg ki belőle egy levált szempilla vagy valamilyen
ismeretlen eredetű moszlat, ami a reggeli sietségben jól belemegy a szemembe, és egész nap félvak vagyok. Vagy napközben válnak le darabok belőle, és akkor ugyanez.
(-) nagyon mocskol a keféje, hiába húzom le és zárnám vissza rendesen, kitruttyan a festék belőle, és így nagy, fekete, rászáradt karimája van a spirálnak.

Összegzés: soha töbet nem veszek ilyet. A vakoskodás túlmutat mindegyik pozitív vagy negatív tulajdonságon, így ha elfogy, inkább kiszorítom a korábban használt Benefit Roller Lash spirálom árát.

Alverde Ultra Sensitiv Testápoló Jojoba Olajjal

Alverde Ultra Sensitiv Testápoló Jojoba Olajjal
2016. július 23.

Ennek a testápolónak most már nem ilyen a csomagolása, ezt a képet érdemes lenne lecserélni. A véleményem pedig a termékről az, hogy a kedvenc testápolóm. Valóban beletelt egy kis időbe megszokni a bizarr alkohol szagot, de ettől függetlenül a hatása zseniális. A bőröm puha tőle, mint a babapopsi. Az ára 1200 Ft körül van, én többnyire valamilyen kuponnal szoktam venni, de teljes áron is szívesen megveszem, ha úgy alakul. A pumpás kiszerelés miatt egy csomó termék kárba megy, ami nem jön ki a végén, de így viszont praktikusabb az adagolása. Nem irritálja a bőröm, még a könyököm is puha lesz tőle. Állandó lakója a fürdőszobaszekrénynek. 5*

Balea Beauty Effect Bodylotion

Balea Beauty Effect Bodylotion
2016. július 23.

Akcióban vettem 899,- helyett 549-ért. Nagyon szeretem, azonnal feszesíti a bőröm. Este szoktam használni lefekvés előtt. Szeretem az illatát is, bár egy kicsit barátkozni kellett vele. Az első néhány használatnál nagyon száraznak éreztem a kezem tőle, így meg kellett mosni, de mostanra egész jól megszoktam. Most nyáron kellően hidratál, gondolom téli időszakban váltogatni kell zsírosabb testápolókkal. Bár bevallom, én sem csak ezt az egy terméket használom testápolásra, sőt, van hogy babaolajjal átkenem magam, miután ezt felvittem. Az aztán tényleg komoly hidratálást és feszesítést ad.

REN Ultra Moisture Day Cream

REN Ultra Moisture Day Cream
2016. március 16.

Egy mintát kaptam a Tinamu-ban, mert olyan könnyű hidratálót keresek, ami nem pattogtatja ki a bőröm, nem csinál mitesszereket. Valóban nem egy nehéz, zsíros krém, hanem könnyen felszívódó tej inkább. Az illata nagyon finom, de ez egyúttal hátránya is, mert valószínűleg nem kevés parfüm került bele. Főleg illatmentes, hipoallergén termékeket keresek, de ezért nem vonok le csillagot, mert szépen hidratál, könnyű érzetűvé teszi a bőrt. Egész nap tart a hidratáló hatás. Szerintem inkább 25-30-as korosztálynak való, ahol még nincs szükség komolyabb ránctalanításra vagy feszesítésre.