nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Belico Facial Peeling I AHA-Enzimes Peeling

Belico Facial Peeling I AHA-Enzimes Peeling
2016. március 9.

Mintát kaptam a kozmetikusomtól, és az általa ajánlott instrukciókat követve Cleanser II. lemosós tisztítás után száraz bőrre kentem krémvastagságban, majd 15 perc elteltével száraz kézzel ledörzsöltem, és vízzel lemostam a maradékot. Törölközővel megszárítottam a bőrt és bekentem Intensive care I-gyel. Amíg fent volt, a bőrömet finoman csípte, de nem volt kellemetlen. A végeredménnyel nagyon elégedett vagyok, könnyebb érzetű a bőröm, finomabbak a pórusok. És ami a legfontosabb, nem irritálja az érzékeny bőröm. Mindenképpen 5*-ot érdemel tőlem, ha bármi kellemetlenséget éreznék hosszabb távú használatnál, akkor visszatérek módosítani. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy milyen hatással lesz a pattanáshegekre és az egyenetlen bőrfelszínre, amire szeretném használni!
Azt ajánlom mindenkinek, akinek hozzám hasonlóan szinte semmi sem jó a bőrére, tegyen egy próbát, egy jó Belico-s kozmetikus (mint az enyém is) szívesen fog mintát adni. Én nagyon gondolkodom, hogy áttérjek a Belico-ra, nagyon tisztának érzem a termékeket, fölösleges sallangtól mentesnek. Igazából engem nem zavar, ha valami drága egész addig, amíg használ, mivel nekem sajnos nagyon kevés ilyen termék van. Csomagolás tekintetében én sokkal jobban szeretem a tégelyes termékeket, mert így az utolsó cseppig fel lehet használni, ami főleg drága termékeknél nem mindegy.

Balea Borotválkozó Olaj

Balea Borotválkozó Olaj
2016. március 4.

Ismét egy nagy Baleás kedvencem. Az én bőröm száraz, a lábszáram hajlamos a szőrtüszőgyulladásra. Elég ritkán borotválkozom, jobban szeretem a gyantát vagy az epilálást a tartóssága miatt, de amikor borotválkozni kell, akkor ezzel indítok. Merthogy nem önállóan használom ezt a terméket. Az adagolója engem is felbosszantott, amikor először használtam és ugyanazt akartam vele csinálni, mint egy borotvahabbal. Na mert ez nem ugyanaz. Ahogy nekem a legjobban bevált: a száraz bőrömre felkenem az olajat, jó bőven, egy kicsit be is masszírozom. Majd zuhannyal benedvesítem a bőrt, bekenem felhabosított tusfürdővel, és akkor borotválkozom. Ezzel a módszerrel szép, alapos végeredményt kapok, hidratált bőr pipa. Az illatát én nagyon szeretem, és amennyire az elején megijedtem, hogy ez a pindurka mennyiség hamar el fog fogyni, azt kell mondjam, nagyon sokáig elég ez a kis flakon.

Alverde Cellulitisz Elleni Szérum-Gél Citrommal és Rozmaringgal

Alverde Cellulitisz Elleni Szérum-Gél Citrommal és Rozmaringgal
2016. március 4.

Nagyon szeretem ezt a terméket, úgy veszem észre, hogy tényleg segített a gödröcskék simításában, pedig csak kampányszerűen használtam. Ahhoz képest, amit vártam tőle, messze túlteljesített. Nem gondoltam, hogy túlzottan hatékony, mivel natúrtermék (olyan csúnya ez, na, mindig alulbecsüljük a natúrtermékeket!), szóval felülmúlta a várakozásaimat, most fogom újravenni, mert elfogyott. Nem használtam túl sokféle cellulitisz elleni terméket eddig, csak talán a Dr, Kelen narancssárga zseléjét meg talán a L'Oréal valamilyen termékét, de ez a legjobb eddig közülük. Persze igyekszem odafigyelni az életmódra is, mert önmagában nem fog csodát tenni semmilyen krém, de jól kiegészíti a cellulitisz elleni programot. Az illatát nagyon szeretem, erősen citromos-lime-os-aromás, ez utána is érezhető a bőrön. Jól kenhető, siklik a bőrön, és nekem sem szívódik fel maradéktalanul, olyan mintha egy filmréteg maradna a bőrömön, ami mint egy láthatatlan vékonyka harisnya összerántja finoman a bőrt. Emiatt ez számomra pozitív tulajdonság, csak este illetve sportolás előtt használom a terméket. Egyike a mostani top 5 kedvenc termékemnek. Ha jól emlékszem talán 1200 Ft körül lehetett az ára.

Essence Better Than Gel Nails Fedőlakk

Essence Better Than Gel Nails Fedőlakk
2016. március 4.

Úgy ismertem meg ezt a terméket, hogy az egyik volt kolléganőm, aki elképesztően igényes és mindig úgy néz ki, mintha skatulyából húzták volna ki, egyszer behozta az irodába nekem ezt a lakkot, és arra kért, hogy lakkozzam rá a sima lakkok tetejére. Nagyon dicsérte, ami tőle nagy szó, mert nagyon kritikus és mindenből csak a legjobbat használja. Teljesen megdöbbentem, amikor megláttam, hogy "csak" egy Essence termékről van szó, azt hittem, hogy a lányzó csak csilliárd dolláros high end termékeket használ. De nem. Szóval kipróbáltam ezt a fedőlakkot, aztán az unszolására vettem magamnak is. Nagyon, de nagyon megérte az árát. Nehéz szívvel szakítottam a zselés körmökkel, amikor babavárásra szántam el magam (meg anyagi okok plusz időhiány miatt), de ezzel a termékkel valóban otthon is szalon eredményt kapok. Kombináltam már a körömlakkok egész skálájával: Sally Hansen, Moyra, OPI, sőt, még Chanel lakkal is. Az eredmény minden esetben fantasztikus volt, lakkzselé finissel. Alapozó rétegnek Sally Hansen Diamond alapozólakkot használok, arra jön rá 2-3 réteg az aktuális színből, majd ez. Valóban gyorsabban szárad tőle a felső réteg, valamint a körömlakk tovább tart még az én gyenge, folyton töredező vékony körmeimen is. Tény, hogy a mennyiséget ki kell tapasztalni, elég folyós és valóban könnyebben sűrűsödik. Engem nem zavar a sötét csomagolás, gondolom amiatt tették ebbe, hogy a napfény miatt ne sűrűsödjön be, mint ahogy az Sally Hansen Double Duty alap+fedőlakkommal is történt, ami emiatt mehet a kukába. Már többször újravettem, illetve a számomra kedves embereknek ajándékba adtam. Remélem soha nem szüntetik meg.

Terra Naturi Körömlakklemosó

Terra Naturi Körömlakklemosó
2016. március 4.

Röviden: a legjobb körömlakklemosó, amit eddig használtam. A körmöm gyenge, könnyen töredezik, emellett mindig utáltam, hogy még az acetonmentes körömlakklemosók is szárították, irritálták a körömágyam. Az plusz előny, hogy natúrtermék - bevallom, sosem gondoltam volna, hogy egy természetes körömlakklemosó valóban eltávolítja a körömlakkot, az hogy kímélő legyen, az egyetlen elvárásom volt. Igaz többször kell átmenni körömlakklemosós vattával a körmökön mint a vegyszeres társainál, lassabban távolítja el a körömlakkot és picit többet kell belőle használni, de az előnyei mellett ezek a hátrányok engem nem zavarnak. Amióta megtaláltam, csak ezt használom (kb. 3-4 hónapja).

Helia-D Micellás Sminklemosó Víz

Helia-D Micellás Sminklemosó Víz
2016. március 4.

Ajándékba kaptam az első Helia-D micellás vizem a Douglas-ban másik Helia-D termék mellé. Kellemes meglepetés volt, mert ez egy teljesen nagy kiszerelésű terméket jelentett. A tapasztalataim jók voltak, nem bántotta a bőröm, ami nálam elsődleges szempont. Tusolás előtt szoktam leszedni a sminket vele, ezért vízzel még átmosom a bőröm. Megszerettem annyira, hogy miután elfogyott az első flakon, újravettem. Az is nagyon jó egyébként, hogy kisebb, utazó kiszerelésben is lehet kapni a DM-ben. A szemsminket nekem sem viszi le elsőre, de fürdés után, szemránckrém felvitele előtt át szoktam törölni a szemem még egyszer, és akkor már rendben vagyunk. Más micellás vizet nem próbáltam még, de úgy érzem nincs is rá szükség, ezzel elégedett vagyok. Az illatát én nagyon kellemesnek találom, ez mindig egyéni ízlés kérdése.

Balea Duschgel Sensitive Mit Aloe Vera

Balea Duschgel Sensitive Mit Aloe Vera
2016. március 3.

Azért vettem meg, mert sensitive, ezért abban reménykedtem, hogy jó lesz az érzékeny bőrömnek. Sajnos mint minden SLS/SLES tartalmú tusfürdő, ez is nagyon szárítja a bőröm. Most ecsetmosásra használom. Sajnálom, hogy nekem nem vált be, mert az illata is tényleg nagyon finom. Nagyon érzékeny bőrűek szerintem ne ezt a tusfürdőt válasszák.

Terra Naturi Körper Öl Jojoba

Terra Naturi Körper Öl Jojoba
2016. március 3.

Ezt az olajat rendszeresen újraveszem, ha elfogy. Igen, ehhez az illata is hozzájárul :) Mennyei, nőies illata van, ami számomra is kellemes, nem várt grátisz volt, amikor a boltból hazatérve itthon kibontottam. Nekem jól bevált, mert érzékeny, száraz bőröm van. Este, tusolás után szoktam bekenni magam vele heti néhány alkalommal. Érzésem szerint hagy egy fel nem szívódó réteget a bőrön, reggel, ébredés után is kicsit zsíros a tapintása a bőrömnek. Ez nálam pozitívum, mert így a bőröm egész nap hidratált marad, sőt, a húzódás helyett kellemes hidratáltságérzésem van. A kezemet is be szoktam vele kenni napközben szükség szerint, főleg téli időszakban. Nem tudom minden nap használni, mert akkor a hátamon pattanásokat csinál, ezért 2-3 naponta használom csak. Ilyenkor pedig garantált a wellness-érzés.

Lavera Moisturising Cream Q10

Lavera Moisturising Cream Q10
2016. március 3.

Nem tudom, hogy az enyém ugyanaz-e.. Q10 Anti-Falten Feuchtigkeitscreme pontosan a csomagoláson a neve, ezért lehet, hogy érdemes lesz külön termékként regisztálni. Tehát ezt a terméket 4,5 csillagra pontoznám, billenjen inkább 4-re a mérleg. Nem tapasztalom azt a hatást, amit elvárnék tőle (bőrfeltöltés, feszesítés, bőrtáplálás) és mivel nagyon érzékeny a bőröm, picit mintha ki is ütné tartós használat mellett. Tejes, szinte folyékony az állaga, könnyen beszívódik ugyan, de nincs meg az a bársonyos komfortérzet, ami egy hidratáló használata után jelentkezik. Mostanában ezt használom, egyrészt hogy elfogyjon, másrészt befürödtem a Lancome Visionnaire és a Shiseido Ibuki krémekkel, és ezt használom, amíg rendbe hozom a bőröm, ez ugyanis jóval gyengédebb a bőrömhöz fenti kollégáival ellentétben. Az illata viszont nagyon fincsi, azt nagyon szeretem, és árban is kedvező.

Batiste Dry Shampoo Medium and Brunette

Batiste Dry Shampoo Medium and Brunette
2016. március 1.

Először Londonban vettem meg ezt a szárazsampont, amikor nem volt időm hajat mosni és kellett valami gyors megoldás. Nagyon megszerettem, mert kihúzott a csávából, igaz a fehér ingem nyaka ijesztően nézett ki, amikor este levettem :D Összefogta a hajvégeimre került barnás szárazsampon. Kellemes meglepetés volt amikor elfogyott és itthon belebotlottam a Müllerben! Nem szeretem a fehér szárazsamponokat, mert engem zavar, hogy látszik a korpaszerű fehér maradvány a fejbőrön, szerintem nem lehet maradéktalanul kifésülni. Másokon is mindig észreveszem, ezért én ha lehet, kerülöm.
Nekem az egyetlen negatív tapasztalatom ezzel a termékkel, hogy szárítja a hajvégeket, amik a sok színváltás/átfestés miatt sajnos rendesen törnek. Mivel azonban tökéletesen teljesít hajtöveken, és 5 perc alatt szalonképessé válik vele a frizura, nem kérdés az 5*. Rendszeres lakója a szekrényemnek, újraveszem mindig, amikor elfogy.