nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Benecos Natural BB Cream 8in1

Benecos Natural BB Cream 8in1
2016. március 1.

Az itteni vélemények hatására vettem meg ezt a BB krémet, előnyben részesítve a természetes márkákat. Érdekes, mert én felfedezek hiányosságokat ebben a termékben, ennek ellenére amikor használom, mindenki megdicsér, hogy milyen jól nézek ki.
Pozitívumok:
Valóban nagyon kellemes viselet, a bőrhöz kíméletes, egész napos hordás után is. Sokáig elég, én azt a tubust, amit most használok, tavaly nyár elején vettem.
Negatívumok:
Nekem az elérhető két szín mindegyike elüt kicsit a bőrömtől, emellett felvive egy kicsit "sütött kőpúder" finise van. Nem tudom szépen felvinni, mert néha megül kis ráncokban. Próbáltam úgy is, hogy aláhidratálok meg úgy is, hogy nem.
Valószínűleg újra fogom venni, ha elfogy a hibái ellenére is. Jó a bőrömhöz, ami számomra ritkaság, mert érzékeny a bőröm, mindentől kipattog.

Flormar Pretty Körömlakk

Flormar Pretty Körömlakk
2016. március 1.

Azért adok 5*-ot erre a körömlakkra, mert nagyon erősen megindított olyan emlékeket, amik Anyukámhoz kötődtek. Az Ő körömlakkjainak volt ilyen illata a 80-as, 90-es években, mint ennek. Most jutott eszembe, ahogy Pamela Anderson legújabb meztelen cipőkampányát nézegettem, hogy nekem is van olyan színű körömlakkom, mint neki a képeken - és ez az. Fura volt, hogy nagyon vizes állagú, de nagyon csillog is, valószínűnek tartom, hogy nem kell(ene) rá fedőlakk. Persze azért én teszek, a kedvenc Essence Better than gel nails-emet. Az árnyalat kódja P15, és tényleg majdnem olyan lett, mint Pam-é, kicsit retrós beütésű, de ugyanakkor modern szín. A vizes állag miatt kicsit akvarelles érzésem van, ahogy felkenem. Tartósságról nem tudnék hitelesen nyilatkozni, mert az én körmeim nagyon puhák, vékonyak, könnyen töredeznek, így szinte semmi sem tartós rajta. Nem vagyok túl jó véleménnyel a Nailland standról (Westend), ahol ezt vettem, de maga a termék egész jó. A színe elképesztő, nagyon belenyúltam. Előre látom, hogy az elkövetkező 2-3 hétben csak ezzel a színnel fogok mászkálni. Röhejesen olcsón vettem, kb. 300 Ft-ért. Így ár-érték arányban egész korrekt terméknek tartom.

L'Occitane Shea Moisturising Organikus Ajakbalzsam

L'Occitane Shea Moisturising Organikus Ajakbalzsam
2016. március 1.

Még három-négy éve vettem reptéren két átszállás között egy 3-as csomagot ebből az ajakápolóból, ezt ajánlotta az eladó a száraz számra, aminek (relatíve) organikusak és kímélőek az összetevői. Amiatt szeretem, mert két tubussal sem tudtam még elhasználni az évek alatt, így nagyon gazdaságos. A harmadik tubust a húgomnak adtam, ő is sokáig gyűrte. Tudom, hogy már lejárt a szavatossága, bőven kint vagyok a felbontás után ajánlott 6 hónapból, de nem tűnik romlottnak, így használom még. Valóban nem hidratálja olyan jól az ajkakat, mint mondjuk a natúr sheavaj, amit én szívesebben használok. De útközben higiénikusabb tubusból felkenni a terméket, mint bacis, koszos ujjakkal felmaszatolni a shea vajat. Amíg hozzá nem szokott a szám nekem is volt, hogy kicsípte, hámlasztotta, talán emiatt is tart ilyen régóta, mert nem használtam gyakran. Nem valószínű, hogy újravenném, de alapvetően nem tartom rossz terméknek.

Helia-D Classic Szemránckrém (régi)

Helia-D Classic Szemránckrém (régi)
2016. március 1.

Nagyon-nagyon szeretem ezt a terméket. Ha nem lenne benne parabén, akkor 5 csillagot kapna, de így nem érezném igazságosnak. Azért vásároltam meg ezt a szemráckrémet, mert nagyon szeretem a Helia-D termékeket, sajnos a többségüket nem bírja a bőröm és szinte mindben van parabén. Időről időre vásárolok Helia-D termékeket "szerelemből", amik aztán a tesómnál végzik, akinek kevésbé érzékeny a bőre. Még soha nem használtam el egy teljes tubus szemránckrémet ezen kívül, mert mindig elégedetlen voltam. Koromból kifolyólag (35) elkezdett megereszkedni a szemhéjam, ezt majd szakemberrel fogom korrigáltatni, de addig is egy kis házi simítást és további megelőzést szerettem volna elérni.
Valóban, az első benyomás a bizarr állaga. Én egy idő után megszoktam. Ahogy kijött a tubusból, olyan szétvált formában kentem a szememre, majd finom, körkörös mozdulatokkal eloszlattam, és végül enyhén bepaskoltam. Reggel és este használtam arctisztítás után. Smink alá is kiválóan teljesített. Nekem élettelibb, simább lett a szemem tőle. Az illatát is szerettem, olyan Helia-D-s volt, kicsit púderes, kicsit krémes. Most Estée Lauder szemránckrémet használok, valamint Lancome Visionnaire-t miután ez elfogyott. Annak ellenére, hogy az utóbbi kettő folyékony, könnyen kenhető tejes állagú, számomra hatásban meg sem közelítik a Helia-D-t. Szerencsére van még egy DM-es kuponom rá, így lehet, hogy újraveszem majd. És egy régi álmom is teljesült, végre van olyan Helia-D termékem, amit tudok hosszú távon használni. Ár-értek arányban klassz terméknek tartom.

Babydream Extra Sensitive Lotion Parfümfrei

Babydream Extra Sensitive Lotion Parfümfrei
2016. március 1.

Tudom, hogy nagyon igazságtalan dolog lepontozni egy babaterméket felnőtt bőrön tapasztaltak alapján, de azért nem tudok 5*-ot adni, mert ha lenne kisbabám, neki sem használnánk ezt a terméket. A saját tapasztalatom az, hogy a szaga valóban nagyon kellemetlen, nekem inkább enyhén romlott sampion gombához hasonlít, de ezt ellensúlyozni tudná, ha jól hidratálná a bőrt. Nekem olyan közepesek a tapasztalataim vele, tehát nem hidratálja eléggé a bőrt, sarok - könyök - lábszár vonalon még valami mást is kell használnom emellé. Tény, hogy kímélőek az összetevői, emiatt a 4 csillag. Nehezen használtam el egy egész flakont, így egyelőre megnézem még a DM-es és Mülleres saját márkás babatestápolókat is, remélve, hogy találok jobbat, ezt nem valószínű, hogy újravenném.

Balea Sensitive Deospray Alumíniummentes

Balea Sensitive Deospray Alumíniummentes
2016. február 28.

Nekem is a mini változata van meg, ami a táskám állandó lakója. Nem egyszer mentett meg, amikor egy húzós munkanap után még hirtelen program is lett szervezve a semmiből, vagy hirtelen stressz ért/az irodában nagyon meleg volt. Az illatát nagyon szeretem, és mivel kiegészítő terméknek használom, tehát nem minden nap, így rosszat nem tudok mondani róla. Egyébként a Bionsen golyós deót használom minden nap, ezt pedig szükség szerint fújom. Nagyon szeretem, egyike azoknak a termékeknek, amiket mindig újra és újraveszek. Ha jól emlékszem, a kicsi csak pár száz forint, nekem pedig min. fél évig elég, így leosztva egy nagyon kedvező ár-érték arányt kapunk. Simán kenterbe ver drágább termékeket.

NYX Matte Finish Makeup Setting Spray

NYX Matte Finish Makeup Setting Spray
2016. február 27.

Eredetileg az esküvői sminkemhez vettem, hogy fixáljam hosszú órákra. Nos, ezzel a termékkel sikerült. Amíg haza nem mentünk, a smink mozdulatlan maradt (ilyenkor szokásos evés-ivás-sírás-pusziszkodás ellenére). Azóta is előszeretettel használom alkalmakra, bulikra, ha tudom, a sminknek sokáig mozdulatlannak kell maradnia. Nem csalódtam ebben a fixáló spray-ben. Használat közben semmi kellemetlenséget sem éreztem, nem szárította vagy irritálta a bőröm.

Dr. Chen Patika Szövetfátyol Arcmaszk Kollagénnel

Dr. Chen Patika Szövetfátyol Arcmaszk Kollagénnel
2016. február 27.

Nos a termékcsomagolás már nem így néz ki, mert egységes zöld csomagolásban van mindegyik Dr. Chen szövetfátyol maszk. A termék nekem sajnos nem vált be... Illetve, szép puha lett tőle a bőröm leszedést követően, majd egy-két óra múlva göröngyös-pattanásos-foltos lett. Nekem érzékeny a bőröm, emiatt nem mondhatom, hogy bevált. Igaz, hogy több alkalommal is fel lehet használni, a My Hsin-Ni maszkokhoz hasonlóan ügyesen visszacsomagolva és a hűtőben tárolva még egy-két alkalomra elegendő volt. Érzékeny bőrre nem javasolnám.

IsaDora Face Sculptor

IsaDora Face Sculptor
2016. február 27.

Amikor megismertem az IsaDora termékeit, rögtön több terméket is vásároltam, annyira megörültem. Az IsaDora állatkísérlet-mentes, megfizethető és professzionális minőségű termékvonal, széles választékkal, szóval szerintem Magyarországon hiánypótló termék. Nekem is a 01 Warm Peach paletta van meg, nagyon szeretem. Akartam egy arcárnyékolót én is, mert most nagy divat, és ezzel a termékkel nem fogtam mellé. Gyönyörű a végeredmény, az arcom sokkal üdébb, és alapozóval használva tartós is. Igazából egy szintén IsaDora rúzshoz vettem, együtt használva nagyon üdévé teszi a megjelenésem, mindig sok dicséretet kapok, ha együtt használom őket. Nem vagyok profi árnyékolásban, ezért csak az általam legismertebb technikát alkalmazom, szóval kezdőknek ez a paletta ideális.

Schwarzkopf Essence Ultime Diamond Color Illuminating Oil

Schwarzkopf Essence Ultime Diamond Color Illuminating Oil
2016. február 27.

Szeretem ezt a terméket, ár-érték arányban kiváló. Jobban szeretem, mint az Orofluidó-t, ami annyira elnehezíti a hajam, hogy csak hajfestés előtt használom a károk csökkentése érdekében.. ellentétben ezzel, amit ha jól emlékszem mostanában minden hajmosás után alkalmazok törülközőszáraz hajra. Elég belőle 1-2 pumpányi, hogy ne legyen csillogó, nehéz a hajvég.