nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Douglas Ultimate Shine Sampon Száraz Hajra

Douglas Ultimate Shine Sampon Száraz Hajra
2016. február 27.

Nagyon szeretem ezt a sampont, mostanában ezt használom a leggyakrabban. Szép fényes lesz tőle a hajam, pedig festve van, ebből kifolyólag kicsit károsodott is. Azért ezt választottam és nem valami újjáépítő, regeneráló terméket, mert azok sajnos elnehezítik, zsírosítják a hajam. Ezt a sampont többnyire Ultime Shine kondícionálóval és Ultime festett hajra való hajvégápoló olajjal együtt használom, és szép, fényes és egészséges(nek látszó) a végeredmény. Néha második mosásnak használom a Dr. Chen Hair Revall sampon után, mert növesztem a hajam, és az önmagában sajnos nem teszi esztétikussá a frissen mosott hajat.

Douglas Naturals Regeneráló Kézkrém

Douglas Naturals Regeneráló Kézkrém
2016. február 27.

Meglepődtem, hogy még nem érkezett vélemény erről a termékről. Nekem mostanában ez a kedvenc kézkrémem, jól hidratálja a kézbőröm és nem lesz utána ráncos, szottyadt. A hatása is tartósabb, mint a korábbi kézkrémeimé. Egy kicsit zsírosabb az állaga, ám mivel én pont ezt szeretem, valamint télen vettem és használtam, így ezt előnyként említeném. Az illata kellemes, és nekem be is szívódik, persze a sok olajos összetevőtől kicsit lassabban és nem maradéktalanul, Kézkrémezés után nem tudok tehát azonnal telefont nyomkodni, de ennek ellenére is a kedvenc kézkrémemmé vált.

Lancôme Teint Visionnaire Alapozó

Lancôme Teint Visionnaire Alapozó
2016. február 27.

Minden hozzászólás azzal kezdődik, hogy ki hogy találkozik a termékkel. Nos, az én bőröm az iszonyatos stressztől olyan rossz formában volt, hogy arra gondoltam, muszáj lesz vennem egy normális terméket. További problémát jelentett, hogy a korábbi pattanások nyomaként helyes kis kráterek és foltok tarkítják az arcom. Nos bementem a Douglas-ba a tesómmal, és ott nyomban be is ültettek a sminkes székbe. Egy segítőkész hölgy lehidratált Biotherm termékkel, jelezte, hogy fontos aláhidratálni ennek az alapozónak, majd az arcom egyik felére az ujjaival finoman ütögetve felvitte ezt az alapozót. Bevallom, ahogy a tükörbe néztem, megdöbbentem a "before-after" kontraszttól. A tesóm szólt, hogy ezt bizony azonnal vegyem meg. Sajnos áthágtam a kőbe vésett elveimet, és mivel parabént és komolyabb káros vegyületeket nem tartalmaz az alapozó, így megvettem, figyelembe nem véve, hogy a Lancome még mindig köthető az állatkísérletekhez. (Ez még később is kísértett, nem tudom, lehet, hogy ettől nem tapasztalom a mágikus hatást magamon használva?)
No mindegy is, összegzem a tapasztalatokat pro és kontra formájában, hátha valakinek segít a döntésben vásárlás előtt.
PRO:
- Gazdaságos kiszerelés, nem napi használat mellett nekem több, mint egy éve megvan. Többen is mondták már előttem, de ezért az árért valóban két terméket kapunk, szóval ár-érték arányban nagyon jó. Nem használtam még más high-end márka alapozóját, mert vagyonokat költöttem arra, hogy a hagyományos sminktermékeimet bióra, parabénmentesre és erőszakmentesre cseréljem. (Mondjuk meglett az eredménye, de ez már máshová tartozik.)
- Csak kíméletes, vegyszermentes termékeket használok, és ennek egész jók az összetevői.
- Tényleg nem reklámfogás a folyamatos használat mellett kifejtett revitalizáló, anti-aging hatás, erről én is megbizonyosodtam. Szóval nekem, harmadik x-en túl valóban hasznos választás volt.
- Tartós, tehát reggeltől estig megmarad, utóigazítás nélkül is. Ezalatt szerencsére nem fullad be a bőr, főleg, ha nem töményen használjuk, hanem hidratáló krémmel keverve. Előfordult az is, hogy este, munka után programom volt, és egész egyszerűen este bekentem vele az arcom, egész végig frissnek néztem ki vele - pedig előtte lehúztam egy munkanapot
KONTRA:
- Kezdeném rögtön azzal, hogy külföldi hivatkozások szerint ez egy 'glowing skin' alapozó, és a ragyogó bőrt tényleg nem viccnek szánták. Felkenés után apró kis fénylő molekulák borítják be az arcot, mely a ráncaimat kihangsúlyozza (másnapra mondjuk ki is simítja valamennyire). Említettem volt, hogy vannak cuki kis kráterek az arcomon, az alapozó alkalmazása mellett ezek is jól kivehetőek természetesen. Szóval emiatt én inkább alkalmi/esti alkalmazásra használom.
- A hidratálót nagyon gondosan kell hozzá megválasztani, mert túl könnyű hidratálóval feszül, húzódik a bőr, zsírossal pedig csillog. Én még mindig keresem a megfelelőt, mert a bio-termékeimmel nem tökéletes a végeredmény.
- Térjünk vissza oda, hogy megül a ráncaimban és a pórusokban. Ez annyira zavart, hogy emiatt sokáig nagyon ritkán használtam. Aztán próbáltam a felvitelt ujjakkal, alapozószivaccsal, gondolván, hátha ez a hiba oka. Végül rendeltem egy kabuki ecsetet, azzal jónak tűnik a felvitel, azaz nem ül bele a pórusokba, ráncokba.
- A Peta mai aktuális állapota alapján a Lancome sajnos tesztel állatokon. Emiatt nem is használom jó szívvel ezt a terméket.
Összegezve: az esküvői sminkem ezzel fogom elkészíteni, mert bírni fogja a sírás-rívást-pusziszkodást-evés-ivást, és egész nap biztos lehetek, hogy kitart majd, de újravásárolni nem akarom majd.

Shiseido Ibuki Refining Moisturizer

Shiseido Ibuki Refining Moisturizer
2016. február 27.

Tavaly valamikor volt egy olyan akció a Müllerben, hogy az Ibuki család 3 tagját meg lehetett vásárolni próbacsomagban (30 ml kiszerelésben). Mivel nem szeretnék már többet drága termékeket kukába dobni vagy elajándékozni, így rögtön kaptam az alkalmon. A három terméket (lemosó, koncentrátum és ez) egymás után, három lépésben használtam. Először letisztítottam lemosóval az arcot, majd rákentem a koncentrátumot s végül ezt a hidratálót. Az illata nekem nagyon sok, agresszív, szerintem elég vegyszerszagú, főleg azért, mert sok kímélő terméket használok és azok mellett ez kiütközik. Nos az egyik legnagyobb csalódásom az utóbbi években. Nekem nagyon érzékeny a bőröm, így ennek a termékcsaládnak a használatától 2-3 alkalom után nagyon pattanásos és irritált lesz. Emiatt próbálgattam a termékeket önmagukban is, de végül odaadtam a tesómnak őket. Ő elég kampányszerűen használja, mert mindig elfelejti a termékek sorrendjét, de nem panaszkodott rá. Szerintem ha valaki az Ibuki vonalnak a megvásárlásán gondolkodik feltétlenül kérjen mintát a Müllerben vagy Douglasban, mert nekem 2 használat után csodálatos puha és bársonyos lett a bőröm, de amint folytattam a használatot, akkor annyira tönkrement, hogy nagyon nehezen hoztam utána helyre. Erre a krémre gyanakszom a trióból, ami a legtöbb kárt csinálja. Gondolkodtam azon is, amit sok helyen olvastam, hogy sok terméket egy vagy több hónapig kell használni, mire a bőr megszokja. Szóval lehet, hogy ha kitartó vagyok a ragyák eltűntek volna és szebb lett volna a bőröm, de ennek nem láttam értelmét. Egyrészt nagy luxus egy hónapig ragyás képpel mászkálni a bizonytalan végeredmény reményében, másrészt ez a termék nem ránctalanít, ebből kifolyólag kellett volna vennem még valami ránctalanítót pluszban, amivel lehet, hogy nem lett volna kompatibilis.
Sajnálom ezt a kellemetlen tapasztalatot, mert felcsillant a szemem a kis kiszerelések láttán, mivel ez utazáshoz is nagyon praktikus lett volna.

Shiseido Ibuki Softening Concentrate

Shiseido Ibuki Softening Concentrate
2016. február 27.

Szerencsére tavaly valamikor volt egy olyan akció a Müllerben, hogy az Ibuki család 3 tagját meg lehetett vásárolni próbacsomagban, 30 ml-es kiszerelésben. Mivel nem szeretnék már többet drága termékeket kukába dobni vagy elajándékozni, így rögtön kaptam az alkalmon. A három terméket (Cleanser, ez és a Moisturizer) egymás után, három lépésben használtam. Először letisztítottam cleanser-rel az arcot, megtöröltem, majd finoman bepaskoltam a koncentrátumot, majd arra kentem a hidratálót. Összességében, mint szérum/koncentrátum, nem ez a legjobb termék, amit használtam bár fontos megjegyezni, hogy önmagában nem sokat használtam - talán egyszer-kétszer csak. Hozzáteszem nekem nagyon érzékeny a bőröm, így ennek a termékcsaládnak a használatától 2-3 alkalom után nagyon pattanásos és irritált lesz. Odaadtam a tesómnak, ő elég kampányszerűen használja, mert mindig elfelejti a termékek sorrendjét, de nem panaszkodott rá. Szerintem ha valaki az Ibuki vonalnak a megvásárlásán gondolkodik feltétlenül kérjen mintát a Müllerben vagy Douglasban, mert nekem 2 használat után csodálatos puha és bársonyos lett a bőröm, de amint folytattam a használatot, akkor annyira tönkrement, hogy nehezen hoztam utána helyre.

Shiseido Ibuki Gentle Cleanser

Shiseido Ibuki Gentle Cleanser
2016. február 27.

Szerencsére tavaly valamikor volt egy olyan akció a Müllerben, hogy az Ibuki család 3 tagját meg lehetett vásárolni próbacsomagban, szerintem ezt vették a többiek is, akik 30 ml-es termékre hivatkoznak. Mivel nem szeretnék már többet drága termékeket kukába dobni vagy elajándékozni, így rögtön kaptam az alkalmon. A három terméket (ez, valamint Softening Concentrate és Moisturizer) egymás után, három lépésben használtam. Először letisztítottam ezzel a termékkel az arcot, nagyon kevés, fél mogyorónyi kell belőle, és az is szép nagy habot csinál. Ez kellemesen felfrissítette a bőröm. Az illata nekem nagyon sok, szerintem elég vegyszerszagú, főleg azért, mert sok kímélő terméket használok és azok mellett ez kiütközik. Összességében, mint lemosó, nem éri meg az árát, illetve számomra nem hozza azt, amit ebben az árkategóriában várnék. Hozzáteszem nekem nagyon érzékeny a bőröm, így ennek a termékcsaládnak a használatától 2-3 alkalom után nagyon pattanásos és irritált lesz. Odaadtam a tesómnak, ő elég kampányszerűen használja, mert mindig elfelejti a termékek sorrendjét, de nem panaszkodott rá. Szerintem ha valaki az Ibuki vonalnak a megvásárlásán gondolkodik feltétlenül kérjen mintát a Müllerben vagy Douglasban, mert nekem 2 használat után csodálatos puha és bársonyos lett a bőröm, de amint folytattam a használatot, akkor annyira tönkrement, hogy nehezen hoztam utána helyre. Önmagában is próbáltam ezt a lemosót, főleg amikor masszív sminket használtam valamilyen alkalomra.

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték

Henna Plus Long Lasting Color Hajfesték
2016. február 27.

Sajnálom, hogy ez a festék az előttem véleményezőktől ennyi kritikát kapott. Szerintem pedig jó termék, ha a végeredményt illetve az ár-érték arányt vesszük figyelembe. 3390,- Ft-ért vásároltam ezt a festéket az Árkádban levő Harmónia Reformházban. 5.3-as világos aranybarna árnyalatban vettem meg, ami kicsit sötétebb, mint amilyet eredetileg szerettem volna, de a végeredmény egy csodálatosan elegáns szín lett.
Bár a szépség relatív mindenkinek, én a Khadi termékektől sosem éreztem szépnek a hajam, amit sokan szeretnek, sem szín, sem állag tekintetében. Az elmúlt évek alatt kisebb vagyont költöttem egyébként természetes termékekre, nagyon kevés vált be, a többség pénzkidobás volt. Hajápolásban is elég vegyesen váltak be a természetes alternatívák, persze lehet, hogy én voltam türelmetlen, vagy a vegyileg festett hajamat teljesen le kellett volna növesztenem. Erre sajnos nem vállalkozom.
Részemről öt csillagot adok, mert bár megtévesztő a neve, hogy 'Henna Plus', engem az üzletben korrektül tájékoztattak, hogy ez nem tisztán henna, hanem átmenet a vegyi és a természetes festékek között és felhívták a figyelmem, hogy olvassam el az összetevőket. Ennek ellenére egyetértek, hogy bioboltba az tér be, aki teljesen természetes megoldásokat keres, célszerűbb lenne webshopban vagy drogériákban árusítani. Összességében a HennaPlus szerintem sokkal jobb a végeredményt illetően, mint a Khadi vagy azok a hennák, amit eddig próbáltam.
PRO: ez a festék nagyon puhává és fényessé tette a hajam, és az összetevők jó minőségűek. Az árért cserébe organikus forrásból származó növényi összetevőket is tartalmaz, én a magam részéről elfogadhatónak tartom a benne található vegyi összetevők mennyiségét. A hajam tehát jó minőségű maradt, nem szárította vagy törte a hajat festés során. Festéskor nem hullott ki több, mint egy átlagos hajmosásnál. A használata egyszerű, nem irritálja a fejbőrt és nem is fogja meg. Ősz hajszálakat rendesen befogta.
KONTRA: Egy dobozzal nem volt teljesen elég a vállig érő, dús hajamra, de két doboz már majdnem 7,000 Ft lenne és ennyit nem feltétlenül szeretnék otthoni hajfestésre kiadni havonta, ennyiből már talán egy olcsóbb szalonban is befestenék a hajam. Színben sem találom azt, amit szeretnék, ám ha két dobozzal veszek majd ebből, akkor tudok keverni két színből olyat, ami közelebb áll az elképzelésemhez. Valamint azzal tudom még olcsósítani a folyamatot, hogy két hajfestés között Venita színezőt használok, ami 600,- Ft csak, és csak 2-3 hét alatt kopik ki. Így elég lenne ritkábban festeni a hajam. Ami negatívumot tudok még mondani, az a kesztyű, nagy is, lecsúszik. A másik pedig a tubus, amiből az amúgy is kevéske festék nem is jön ki rendesen, ezért ha még használom, inkább tálban kikeverem, úgyis kettő dobozra lenne szükségem. Egy doboz szerintem csak tőfestésre elég, 40 ml festék van benne.
A színe festés után kopik lassacskán, nekem 3 hét után lenne szükségem színfrissítésre, addigra kivilágosodik és az eredeti árnyalat is kikopik. Ugyanakkor nem üt el a festetlen hajtőtől, tehát csak esztétikai kérdés az újrafestés, nem sürgető, mint pl. a professzionális festékeknél, ahol egy az egyben kirívó a lenövés.
Összességében én elégedett vagyok ezzel a termékkel, szívesen használom majd a jövőben is. De fontos hozzátennem, hogy engem nem zavarnak a káros összetevők, személy szerint kikerülhetetlennek érzem az általam elvárt eredmény érdekében.

L'Oreal Paris Majirel Hajfesték

L'Oreal Paris Majirel Hajfesték
2016. február 27.

17 éves korom óta rendszeresen visszatérek ehhez a festékhez (azaz 1997 óta). Akkor egy fodrász mentett meg egy borzasztóan sikerült otthoni szőkítés után, amiből egyetlen alkalommal természetes szőkét varázsolt. A hajam csak ettől az egy festéktől "nőtt", azaz nem roncsolódott annyira, hogy sokszor vágatni kelljen. Amíg szőke voltam, a 9.11-es és 10 1/2 1-es árnyalatokat használtam, amióta barna vagyok, 6.35-ből és 6.0-ból keverek ki magamnak egy szép, meleg árnyalatot. A kedvenc festékem 18 év távlatából nézve. Az előnyei: a szín szinte semmit nem kopik következő festésig, a fejbőrt nem fogja meg nekem, a hajam sem hullik tőle jobban, mint egy átlagos hajmosáskor. Azt már említettem, hogy a hajat nem roncsolja, bár ehhez lehet, hogy hozzátesz az is, hogy festés után befejező lépésként nagyon enyhe almaecetes vízzel öblítem le a hajam (1 l vízhez 1 teáskanállal). A színpaletta nagyon széles, bár én még ezt is tovább árnyalom a színek keverésével. Mivel rendszeresen kísérletezek az árnyalatokkal és sokszor teljes hosszon átfestem a hajam, így azt gondolom, megmaradok ennél a festéknél, szalon eredményt kapok itthon.

Khadi Színtelen hajápoló kúra Senna Cassia

Khadi Színtelen hajápoló kúra Senna Cassia
2016. február 3.

Nem tudom, mennyire változtat a hajszínen, mert én világosbarna Khadi hennával kevertem, hogy a vegyileg festett hajam természetes termékekkel ápoljam. Mint ahogy írtam a mogyoróbarna és világosbarna Khadi hennák értékelésénél is, nekem nagy csalódás volt ez a termék. Kiszárította a hajam és a színe is ronda lett. Lehet, hogy természetes, festetlen hajra jól működik, de nekem nincsenek sajnos jó tapasztalataim vele.

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna

Khadi Növényi Hajfesték Por - Mogyoróbarna
2016. február 3.

Nagyon régóta készülök erre a bejegyzésre, ugyanis mint sok esetben, a Khadi henna esetében is az itteni vélemények alapján vásároltam terméket. Azt gondolom, hogy a legtöbb esetben, amikor új terméket veszünk, tisztázni kell a célt. Az én célom az volt, hogy teljesen természetes termékkel színezzem a már őszülő, korábban vegyi anyagokkal festett hajam, mivel babát tervezünk. Erre a célra a Khadi henna nem alkalmas. Egyrészt: a festett hajam annyira kiszárította, hogy semmilyen balzsammal, pakolással nem sikerült teljesen helyrehozni. Növesztem a hajam, és sajnos a festett végeket nagy bánatomra le kell vágatnom, mert nagyon igénytelennek néz ki.
A másik fontos ok, amiért csalódtam a termékben, az a színe. Miután megvettem két doboz Khadi hennát, egy világosbarnát és egy mogyoróbarnát, akkor olvastam a tájékoztatón, hogy ellenőrizni kell a keverés során a massza és a víz hőmérsékletét. Nekem nincs erre alkalmas eszközöm otthon, gondoltam teszek egy próbát érzésre. Nem volt jó ötlet. Nagyon életszerűtlen, pirosas-fakó sárgás végeredményt kaptam. Nekem ez a termék nagy csalódás, pedig több esélyt is adtam, hogy megkedveljük egymást.
Nem kétlem, hogy természetes, hamvasabb árnyalatú hajra. ami sosem volt festve jól működhet ez a termék, főleg, ha a leírtaknak megfelelően van kikeverve és felvive, de festett hajúak kétszer is gondolják meg, mielőtt megveszik.
Csak azért adok két csillagot, mert természetes.