nemeth.anita

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2013. augusztus 28.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna

Khadi Növényi Hajfesték - Világosbarna
2016. február 3.

Nagyon régóta készülök erre a bejegyzésre, ugyanis mint sok esetben, a Khadi henna esetében is az itteni vélemények alapján vásároltam terméket. Azt gondolom, hogy a legtöbb esetben, amikor új terméket veszünk, tisztázni kell a célt. Az én célom az volt, hogy teljesen természetes termékkel színezzem a már őszülő, korábban vegyi anyagokkal festett hajam, mivel babát tervezünk. Erre a célra a Khadi henna nem alkalmas. Egyrészt: a festett hajam annyira kiszárította, hogy semmilyen balzsammal, pakolással nem sikerült teljesen helyrehozni. Növesztem a hajam, és sajnos a festett végeket nagy bánatomra le kell vágatnom, mert nagyon igénytelennek néz ki.
A másik fontos ok, amiért csalódtam a termékben, az a színe. Miután megvettem két doboz Khadi hennát, egy világosbarnát és egy mogyoróbarnát, akkor olvastam a tájékoztatón, hogy ellenőrizni kell a keverés során a massza és a víz hőmérsékletét. Nekem nincs erre alkalmas eszközöm otthon, gondoltam teszek egy próbát érzésre. Nem volt jó ötlet. Nagyon életszerűtlen, vörösöses-fakó sárgás végeredményt kaptam. Nekem ez a termék nagy csalódás, pedig több esélyt is adtam, hogy megkedveljük egymást.
Nem kétlem, hogy természetes, hamvasabb árnyalatú hajra. ami sosem volt festve jól működhet ez a termék, főleg, ha a leírtaknak megfelelően van kikeverve és felvive, de festett hajúak kétszer is gondolják meg, mielőtt megveszik.
Csak azért adok két csillagot, mert természetes.

Artdeco High Precision Liquid Liner

Artdeco High Precision Liquid Liner
2015. augusztus 16.

Általában azokhoz a termékekhez szoktam értékelést írni, ami vagy nagyon jó vagy nagyon nagy csalódás. Nos ez a szemhéjfilc a nagy csalódás kategória volt elsőre, aztán azt gondoltam, rászánom az időt, hátha csak én használtam rosszul.
Azért vettem meg, mert szeretem a márkát, az All in one szempillaspirál pl. nagyon jó termékük, gondoltam ezt a színvonalat hozzák a termékeikben. Még a parabéntartalom fölött is szemet hunytam, pedig nagy összegeket költöttem a sminkszereim parabén-mentesre cserélésénél.
Visszatérve a termék értékeléséhez: az első ijedtségem az okozta, hogy a kezemen kipróbált tesztcsíkot sima csapvízzel (szappan nélkül) dörzsölés nélkül könnyen lemostam. Féltem, hogy ez azt eredményezi majd, hogy nem lesz tartós.
Az első használatnál azt figyeltem meg, hogy nem jön belőle a festék rendesen, hol jobban folyik, hol egyáltalán nem. Tehát rá kellett sokszor mennem ugyanarra a csíkra, aminek következtében félig átlátszó, de elmosódott élű lett. Nehéz vele egyenletesen, precízen dolgozni. Aztán próbálkoztam azzal, hogy felrázom, de először ezzel sem boldogultam túl jól, mivel a reggeli rohanásban sietnem kellett.
Lassan is szárad, nekem nincs időm sokáig sminkelni reggel, és ez bizony több perc várakozás után is felkenődött.
Harmadik próbálkozásnál rájöttem, hogy sokat kell rázni, és lassan kell vele dolgozni, a tust megdöntve kell tartani. Tehát van egy technikája és időigényes.
Egyszer reggel tettem fel, amikor este is programom volt és tudtam, hogy nem lesz időm munka után újrasminkelni: egész nap jól bírta. Hogy jót is mondjak, tényleg jó az ecsete, vékony, precíz. Valószínűleg erről kapta a nevét, bár a jó ecset nem sokat ér önmagában, ha a festékadagolás akadozik.
Azért adok 3 csillagot, mert ettől az árkategóriától többet vártam volna, minimum hogy gyorsan és szépen lehessen vele dolgozni, tehát reggeli rohanásban nem ajánlom. Ár-érték arányban szerintem létezik jobb termék, így ezt elhasználom, de újra nem veszem. Elajándékozni nem akarom, mert alkalmakra, amikor több időm lesz sminkelni még jó lesz.

Bionsen Alumíniummentes Golyós Dezodor

Bionsen Alumíniummentes Golyós Dezodor
2015. augusztus 16.

Évek óta használom ezt a dezodort. A pumpás, stiftes és spray-s változatai nem olyan jók, egyrészt azok már tartalmaznak káros összetevőket, másrészt én azoktól kellemetlen szagokat észleltem magamon. Ez sem tökéletes nyári nagy melegben, sajnos ki kell egészíteni valamilyen spay-vel, de legalább nem okoz komoly problémákat, legalábbis én nem észleltem.
Ezt leszámítva nagyon jól teljesít, és csak egyetlen közismerten rossz összetevője van: a CI42090 számú festékanyag rákkeltő, bár azzal nyugtattam magam, hogy ez van benne a legkisebb mennyiségben, talán így nem olyan veszélyes. Azért ez meggondolandó, mert a hónaljban használt káros anyagok a mell irányába szívódnak fel (Aluminium-vegyületek, BHA, BHT, Tetrasodium EDTA, CI42090, Triclosan, stb) és ebből kialakulhat könnyen mellrák.
Folyamatosan újravásárolom, mint írtam évek óta, és megadom az 5 csillagot, mert nem tehet róla, hogy nem gátolja meg tökéletesen az izzadást (sajnos ahhoz nélkülözhetetlen az alumínium).

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír

L'Oreal Professionnel Efassor Hajradír
2015. augusztus 16.

Ez a termék nagyon körültekintő alkalmazást igényel. Önmagában nem használható, csak a világosító hadművelet első fázisa. Második fázisban szükség van visszapigmentálásra, mert a hajradír egyszerűen kikap minden molekulát a kutikulák, vagyis a kis hajszállemezkék alól. A folyamat nagyon időigényes, tehát magára a világosító procedúrára minimum 6-7 órát rá kell szánni. Az első fázis (kivilágosítás) nagyon precíz művelet, gyorsan kell dolgozni vele, ezért én mindenképpen javasolnék nappali világosságot, jól megvilágított fürdőszobát – Ezzel dolgozni borzasztó maszatolást csinál, mivel folyik, és mindenfelé csöpög. Első világosításnál nagyon sok múlik azon, hogy milyen festéket választunk a második lépéshez. Fontos, hogy nagyon jól pigmentált legyen. Leírom a saját tapasztalatom, hátha segít valamelyik sorstársamnak: A kiinduló helyzet középbarna (talán 5.0) árnyalatú hajszín volt, amit egy elrontott hajfestéshez SOS alkalmaztam. Csakhogy sötétbarnát csinált a hajamból, és az Istennek se akart kikopni. A cél egyébként egy valamilyen 7-es mélységű szín volna. Nem feltétlenül gondolom, hogy fodrászhoz kell szaladni ilyen problémával, mert ugyanezt az eredményt éri el a végén, mint amit nekem sikerült, csak 10,000-rel többe kerül. (Sajnos a fodrászokkal szerzett tapasztalataim 80%-a negatív.) Vettem 2 csomag Efassor-t, nehéz szívvel, mert a L'Oréal ugye állatkísérletes. Megjegyzés: a hajam állig ér, ez a mennyiség mindenképpen szükséges hozzá, de több nem kell. Véleményem szerint a peroxidok alkalmazása növeli az amúgy elkerülhetetlen roncsolás mértékét, így én a 2 csomag porhoz 2 csepp 6%-os peroxidot tettem (nem átvitt értelemben, szó szerint), és hozzáöntöttem 140 ml testmeleg vizet. Az így kapott elegyet nagyon gyorsan kikevertem, folyós marad. Nagyon gyorsan kell dolgozni ennél a terméknél, és először kizárólag a sötét részekre szabad felvinni úgy, hogy a hajvégekre se nagyon kerüljön. Ehhez nagy precizitás kell, ha hosszabb hajam lenne, biztosan megkértem volna valakit, hogy segítsen. A másik fontos dolog, hogy amíg ezzel a termékkel dolgoztam, végig a fürdőben voltam, nem szabad közben tévézni, internetezni, mert végig figyelni kell a hajat, hogy tényleg minimalizáljuk a károsodást. Bizonyos idő után a színt már nem szívja, hanem csak a végeket roncsolja. Tehát nekiláttam a felvitelnek a felső tincsektől haladva lefelé, 1-2 cm-es sávokban leválasztva a tincseket, és ahogy a végéhez értem, már dolgoztam is össze a tövével, mintha egy sampont tettem volna fel. Hatóidőt nem néztem, mert dús a hajam, és mire leértem a tarkómhoz, a tetejét már meg is szívta. Ha tippelnem kéne, ez egyébként egy kb. 15-20 perces művelet volt. Többször összemasszíroztam az elegyet a fejemen, hogy mindenhol befogja. Amikor úgy láttam, a vége már szőkés, lemostam samponnal. Nagyon sok balzsamot használtam utána, mert elsőre ijesztő, milyen száraznak tűnik a haj. Ez persze festés után nem marad ilyen, ezért nem szabad megijedni. Akinek volt már leszívva a haja, az nem lepődik meg a sárgarépa színen sem, amit így kapunk. Fontos, hogy a festék, amit utána használunk tartalmazzon 1-es végű árnyalatot, ami hamvas (pl. 6.1, 7.1), hogy kiüssük a vörös hatást. A festés után egyébként olyan a hajam, mintha egyszerűen csak festettem volna, károsodás nélkül. Még egy trükk, amit fodrász javasolt nekem, és amivel sosem roncsolódik a festett hajam: mivel a festés maga erősen lúgos vegyhatású, az eljárás végén ezt a hatást semlegesíteni kell savas vegyhatással. Vagyis, a festék samponnal történő lemosása után, de még a balzsamozás előtt le kell öblíteni mezei citromleves vízzel. A sima facsart citromlé nem jó, inkább a teaízesítő, pl. Olympos. Kb. fél deci kell egy fél literes palack vízhez, ezzel kell öblíteni. Így jelen pillanatban a hajam állaga ugyanolyan, mint világosítás előtt volt. Jó értékelést adnék ennek a terméknek, a L'Oréalt nagyon nehéz minőségben felülmúlni, főleg ha hajfestésről van szó. 4 csillagnál többet az állatkísérletek miatt nem adhatok…

Bionsen Deo Spray

Bionsen Deo Spray
2015. május 3.

Nagyon szerettem a Bionsen kék golyós deóját, éveking újravásároltam. Aztán egyszer csak gondoltam egyet, és megvettem hozzá ezt a spray-t is. És milyen rosszul tettem! Az összetevők között van ugyanis Triclosan, ami minden baktériumot elpusztít (emiatt gátolja az izzadtságszagot), cserébe viszont a bőrön át felszívódva csupa gonosz dolgot művel a szervezetünkben. Az illata nagyon intenzív volt, már-már kicsit férfias, így a kukában végezte, A triklozán miatt nem tudtam volna jó szívvel másoknak odaadni.

Crystal Nails Gel-Lac

Crystal Nails Gel-Lac
2014. február 8.

Hasonló a történetem, mint azoké, akik a zselés műkörmöt szerették volna kiváltani vele. A színe, megjelenése, és a tartóssága valóban lenyűgöző. Nekem sosem vált fel, vagy pattogzott le, természetesen rendesen utánaolvastam, hogy kell szakszerűen használni, és az instrukciók betartásával gyönyörű végeredményt kaptam. Ráadásul sokkal hamarabb meg is volt, mint a hagyományos zselés köröm, ami plusz előny.
Viszont: a tartósság a másik oldalon azt eredményezte, hogy tipleoldóval gyakorlatilag nem tudtam leáztatni, úgy kellett lereszelni. Nem tudom, hogy emiatt, vagy amúgy is, de a körmöm nagyon elvékonyodott alatta. Ami igazából megijesztett, hogy Crystal Nails termékeket használva (lakkzselét és rendes építő zselét is beleértve) néhány nap vagy hét elteltével rendszeresen begyulladt a körömágyam. Ez elég ijesztő volt, valamint az is, hogy az elvékonyodott körmeim - bár rövidre vágtam őket - beszakadtak a zselé alatt. Így az én zselés készletem most megy a Vaterára..

Sally Hansen Complete Salon Manicure

Sally Hansen Complete Salon Manicure
2014. február 8.

Az itt olvasott vélemények alapján elég vegyes érzelmekkel vásároltam meg ezt a lakkot. Először a zselés műkörmöt, majd a zselélakkot akartam kiváltani valami tartós termékkel. (Természetesen az azokban található káros anyagok miatt, bár azt most vettem észre, hogy ebben bizony vannak parabének!) Szóval, megértem a negatív véleményeket: mivel ez egy szalon termék, véleményem szerint önmagában nem használható, alap és fedő réteg nélkül valószínűleg lekopik. Én mindenesetre vettem mindkettőt, így ugyan megmattult egy idő után, de gyakorlatilag a körmömmel nőtt le. A parabének miatt mérges vagyok magamra, így mennek a szép lakkok Vaterára, de tartósság és szín tekintetében valóban kiváló termék. Az ecsetet is sokan dicsérték, ehhez is csak csatlakozni tudok.

Annemarie Börlind LL Regeneration Éjszakai Krém

Annemarie Börlind LL Regeneration Éjszakai Krém
2014. február 8.

Mintát kaptam a Müllerben, és aztán először vettem egy nappali krémet ebből a családból, de sajnos nem vált be (értékelést írtam is róla). Aztán arra gondoltam, hogy hátha a termékek egymásra épülnek, és megvettem hozzá az éjszakait. Valóban jobb lett a helyzet, a két krémet együtt használva.
Amit erről az éjszakai krémről el tudok mondani, az kizárólag pozitív. Az illata kellemes, persze ez ízlés dolga. Elsöprő eredményt nem vártam, mivel natúrkozmetikum, de nagyon kellemesen csalódtam. Könnyű textúrájú, ugyanakkor gazdag krém. Az én bőröm víz- és zsírhiányos, nagyon jól hidratálja, nem marad zsíros utóérzet. Gyorsan beszívódik, és reggel is kellemes, puha bőrérzettel ébredek. Ha elfogy, biztosan újraveszem.
A nappalija már elfogyott, így most más termékcsalád termékeivel használom együtt, így is ugyanazt a szuper hatást érem el vele.
Ja igen, mivel 30 felettieknek ajánlott termék, így kell néhány szót ejteni a ránctalanításról is: az arcbőröm valóban telt, egészséges és üde lesz tőle, de a mélyebb ráncokat természetesen nem tudja visszafordítani. Szerintem a ránctalanító hatása inkább a megelőzésben merül ki, mivel a puha, hidratált bőr nem szottyad össze, így nem keletkeznek maradó ráncok sem.

Annemarie Börlind LL Regeneration Nappali Krém

Annemarie Börlind LL Regeneration Nappali Krém
2013. augusztus 28.

Én először egy rakás mintát kaptam, amiből ennek a krémnek a konkrét termékcsaládjával voltam leginkább elégedett. Csakhogy nem számoltam azzal, hogy míg a minta 2-3 alkalomra elég felkenésével nem mindig jönnek ki a kellemetlen mellékhatások, úgy a rendszeres használatnál már igen. A bőröm alapvetően vízhiányos, hiába iszom rengeteget, illetve emellett a stresszes életmódtól kezd ráncosodni is. Ez a krém a ráncok és a vízhiány ellen is tökéletesen felvette a harcot, viszont mellékhatásként - napi használat mellett - nekem pattanásokat csinált. Illetve, azt vettem észre hogy kicsit fakítja a bőröm, ami nyáron szintén nem jött jól.. Kombinált bőrre, illetve pattanásképződésre hajlamos bőrre én nem javasolnám, finom ráncok, vízhiány esetén viszont tényleg nagyon hatásos.