Nicy011

Regisztráció dátuma: 2016. október 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2016. október 25.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Is Clinical Eclipse SPF50+

Is Clinical Eclipse SPF50+
2022. május 6.

Régóta szerettem volna kipróbálni ezt a fényvédőt. Minden reggel szérumok és hidratáló fölé kenem, ha sminkelek erre pluszban jön az alapozó. Más fényvédőkhöz képest /amiket én használtam/ gyorsabban felszívódik. Sminkkel együtt nem pereg le, nincs elnehezült érzése a bőrömnek 2 réteg után sem.
Szinte nyomtalanul szívódik fel, enyhe fényt hagy maga után, de ez is eltűnik idővel. Erős napsugárzásnál még nem használtam, de pigmentfoltok nálam gyenge kis napsugárzásra (volt, hogy gyógyszertárban kapható fényvédővel) is kijöttek - ennek nem tudom mi lehetett az oka. Ennél a terméknél viszont ezt nem tapasztaltam. Később updatelek. Egyelőre nagyon meg vagyok vele elégedve. Ami még fontos, egy pumpálásnyi rengeteg, érdemes kevesebbet kinyomni belőle.

Balea Beauty Expert Peeling Cleanser 0,8% AHA & 3% PHA

Balea Beauty Expert Peeling Cleanser 0,8% AHA & 3% PHA
2022. május 6.

Első használatkor kisebb mennyiséget használtam, két kis piros folt jelent meg az arcomon. Másodjára többet kentem szét kb 50es nagyságú gélt. Nekem is vörös lett az egész arcom tőle. Nem éreztem azt a csipkedő érzést, mint más terméknél pl. retinol, erősebb glikolsav, azeleinsav. Hirtelen lobbant be az egész arcom, miután meleg vízzel lemostam. Ezzel semmi gond nincs, ezek a termékek ilyenek. A lényeg, hogy ne indulás előtt használjam, mert kell idő, amig lenyugszik a bőr. Kipróbáltam testen is, ott nem okozott pirosságot. A száraz könyökömnek jót tett.
Arcon az eredmény: csikorgó tisztaság. Egészséges fény.
Rögtön bekentem hidratálóval és finom selymes, puha tapintású lett a végeredmény.
Olyasmi, mint az e.l.f peelingje után, de sokkal erősebbnek érzem.
Hosszabb távú használat után updatelek.
Nekem eddig jónak tűnik.
Egyedül az ecetes szaga nem tetszik, de ha hatásos elnézem neki.

Balea Beauty Collagen Retinol Szérum

Balea Beauty Collagen Retinol Szérum
2022. április 20.

Nem fűztem nagy reményeket hozzá, de az ára miatt úgy gondoltam egy próbát megérhet. Első használatkor nem tetszett az állaga, lassan is szívódott fel, pici égető érzést éreztem, amit a retinolnak tudtam be. Másnapra 2 bőr alatti nagy pukli lett az arcomon.
Kihagytam egy hetet és újra próbáltam. Hátha jó lesz. Nem is hagytam fent sokáig max fél órát, hogy a benne lévő hatóanyag felszívódjon, majd lemossam, de ennyi idő után is éreztem, mintha pattanás jönne ki. Estére meg is jelent egy kisebb és egy nagyobb bőr alatti. Sarkamra elhasználom, hátha puhítja vagy kidobom, mert ha valamit, akkor ezt tényleg felesleges volt megvenni. Használat után kipihentebb az arcom, de más szokásos termékeket is használtam mellette. A pattanások miatt -1 csillag lenne.

b.tan Love At First Tan (Violet) Önbarnító Hab

b.tan Love At First Tan (Violet) Önbarnító Hab
2022. március 27.

Első komolyabb önbarnitóm. Rendes előkészülettel, bőrradír, testápoló, majd később önbarnitó, szép eredményt értem el. Nem büdös, nincs tolakodó szaga. Ennél a terméknél is figyelni kell rá, hogy egyenletes legyen. Kesztyűvel kentem fel. Nekem sárga lett a keézfejem, mert nem figyeltem rá, hogy ha rámegy a hab felkenés közben azonnal szedjem le. 4-5 óra után egyenletes szép színem lett. 1 hét után kezdett el kopni. Nem volt foltos, és csak a kezemen kopott foltosan, ahol nem figyeltem annyira az egyenletes felkenésre. Plusz jó pont, hogy ecsettel arcra is kentem, és ott sem volt foltos . Negatívuma, hogy picit szárít, több testápolót kellett használnom az első napokban.

Trend It Up Face Lights Highlighter- és Arcpirosító-Paletta

Trend It Up Face Lights Highlighter- és Arcpirosító-Paletta
2021. november 24.
(!)

Tesztelésre kaptam a terméket.
Soha nem használtam még highlightert, úgyhogy kicsit utánanéztem pontosan hova kell a sminkmester szerint felvinni.
Arccsonton, szemöldök alatt, száj felett használom. (Orra viszont nem tettem, mert nekem videókon nézve, márkától függetlenül nagyon Rudolf-hatású.)
Függő lettem! Highlighter marad! Mindennapra. Otthonra is. Egyelőre.

A termékről:
Jól pigmentált termék, de nem lesz maszkhatása, hanem kellemes, természetesen szép csillogást lehet vele elérni. Nekem a highlighterből a világosabb az, ami most jobban tetszik, de a barnás árnyalat is szép. A pirosító is megfelelő.
Egy jó alappal, púderrel természetes, üde hatást lehet elérni.
Amit nagyon figyeltem a tesztelés során, az a tartóssága.
Előnye, hogy ahová felviszem ott marad, nap végére sem porzott le nem oda illő helyekre vagy tűnt el az arcomról. Minimális kopása van, de ennyi minden terméknek van és biztos alap, fixálás függő is. Utóbbit én nem használtam.
Arra viszont figyelni kell, hogy vagy kézzel vagy egy nagyon puha ecsettel kell vele dolgozni, mert a keményebb szálak porosítják. Összességében meg vagyok vele elégedve. Izgalmas (volt, és még mindig az) bevezetni a sminkrutinba. Többet kaptam, mint vártam.

Revox Just Oil Blend 30% Olajkeverék

Revox Just Oil Blend 30% Olajkeverék
2021. november 19.

Ha fél éve írok véleményt lepontozom, mert erre a termékre gyanakodtam néhány pattanás miatt. Így, csak állt a polcon. Idővel más olajos termékeket is kipróbáltam, és nem okoztak pattanásokat.
Valahogy megszerette a bőröm őket.
Amiért 5 csillagot adok az nem az arcápolás miatt van, bár néha használom arra is, hanem ahogy a kiszáradt kezem rendbehozta. Mindennap használok valamilyen krémet (gyógyszertári ápoló, testápoló, vagy Nivea) és utána csepegtetek pár cseppet a kezemre. Hihetetlen gyorsan helyrehozta a bőröm. :) Jó pont, hogy uv lámpa után is használom, mert szárítja a kezem. Teljesen megfelelő így a felhasználása számomra. Biztosan, hogy újra fogom venni.

Vibely Xpress Control 4D Silk Fiber Eyelash Szempillaspirál

Vibely Xpress Control 4D Silk Fiber Eyelash Szempillaspirál
2021. június 20.

Wish-ről rendeltem. Tényleg bámulatos az eredmény, és a tartóssága is. Gyönyörű pillákat lehet vele varázsolni. Viszont a jobb szemem egyik napról a másikra allergiás lett. Egyik reggel bedagadt szemmel ébredtem. Krumpli, és szemkenőcs levitte a gyulladást. Viszont egy héttel később a másik szemem is allergiás lett. Erős a gyanúm, hogy a spiráltól. Imádtam, adnék max csillagot, de az allergia miatt csak 1 csillag. :(

Yves Rocher Kétfázisú Regeneráló Éjszakai Szérum

Yves Rocher Kétfázisú Regeneráló Éjszakai Szérum
2021. május 25.
(!)

Tesztelésre kaptam a terméket. 2 hete használom. Először amikor megérkezett nagyon kíváncsi voltam rá, így már nappal kipróbáltam. Használat előtt érdemes felrázni. Olajos állagú a szérum, de nem hagy zsíros érzetet a bőrön, teljesen beszívja bőr. Első használat után már puhább, kipihentebb, simább felületű lett a bőröm. Nem okozott sem irritációt, sem pattanást. Két hét használat után, pedig látványos az eredmény. Ugyanazt tudom elmondani, mint az előttem tesztelő, hogy kevés alvás után is kipihentnek tűnik a bőröm. Először én is többet használtam belőle, de pár csepp is elegendő, és így sokáig elég az egy üveg. Nagyon tetszik a termék, az illata is kellemes. Éjszakai krémmel kompatibilis. Összességében szuper kis termék! Nyugodt szívvel ajánlom! :)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)

Dove Derma SPA Summer Revived Önbarnító Testápoló (Világos és Normál Bőrre)
2021. május 10.

Az első önbarnítós testápoló, amit kipróbáltam. Már-már majdnem hófehér bőrömnek az első alkalom után enyhe színt adott, 2. és 3. alkalom után, pedig már látszott, hogy nem sárga, hanem szép barnás bőr színű lesz a végeredmény. Egy-ket helyen láttam úgy, mintha sárga lennék, de ez csak a fény miatt látszott így. Mivel szoliba nem járok már évek óta, ezt az alternatívát találtam ki magamnak. Nem tudom meddig fog megmaradni rajtam a szín, de kenegetem mindennap. :) Ráadás plusz: nem hagy foltot, nem pattogott ki az érzékeny bőröm, arcra is bevált.
Egy dolog, ami negatívum, de ezt el is lehet engedni: beszívódás után, pici ragacsos érzést hagy a bőrön, mintha cukorszirup lenne. Nem zavaró, nem kellemetlen, de azért érezni. A sötétebb verziót is ki fogom próbálni.

Lactovit Lactourea Regeneráló Testápoló

Lactovit Lactourea Regeneráló Testápoló
2021. május 3.

10 csillagot adnék!
Termékmintát sikerült vennem (wait.. What?) belőle. A kézfertőtlenítő valamikor régen, nagyon kiszárította a kezem. Azóta nagyon nehezen jött helyre a bőröm. Időnként újra és újra kirepedt az ujjam, és nagyon fájt. Ez visszatérő probléma volt, mert már egy sima szappanra is kiszáradt, kirepedt. Kerestem egy jó krémet, hátha valami helyrehozza az olajos kenegetésen kívül. Semmi nem használt igazán, majd megvettem ezt, és 1 este alatt a korábbi kis repedés szinte nyomtalanul eltűnt, a mélyebb seb, pedig elkezdett fénysebességgel begyógyulni. 2 nap alatt eljutott olyan szintre a bőröm, hogy nincs seb az ujjaimon, se vastag megkeményedett bőr, se var, hanem gyönyörűen behegedt, bepuhult. Igaz, a mélyebb sebnél azért picit látszik a helye, de ilyen rövid idő alatt semmi sem hozta helyre még a kirepedt, sebes kezem. Szemezgettem vele a boltok polcain, de mostmár biztosan, hogy fogok belőle itthon tartani, és beszerzek egy nagy kiszerelést! Imádom!
Az illata a régi kamillas testápolóra hasonlít, de idovel inkább kellemes púder illatúak érzem. Kicsit erős, de ha elillan a kezdeti erős illat, nagyon bejön.