nihilistahedonista

Regisztráció dátuma: 2013. február 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. február 16.
Bőrprobléma: Tág pórusok

Natura Siberica Lab Biome Hidratáló Arckrém SPF30

Natura Siberica Lab Biome Hidratáló Arckrém SPF30
2023. augusztus 17.

Szeretném szeretni, de kukacosodik. Ha az előző napi esti rutin miatt, akkor amiatt, ha a reggel előtte felrakott c vitaminos szérum miatt, akkor amiatt, tök mindegy. Más fényvédő bírja ezt, a Natura Siberica 50-es illetve a 30-as fényvédője sem bírja. :(
Pedig csodás a textúra, illat, hatás, minden. A kézfejemre kenem el, a kocsiban tartom.

Aromax Citromolaj

Aromax Citromolaj
2023. augusztus 17.
(!)

Tesztelésre kaptam, habár én egészen pontosan az Aromax XXXL citromolajat kaptam kézhez, lehet, hogy a többiek is. Annyi különbséget látok, hogy az összetevők között Dipentene, Pin-2(10)-ene, Pin-2(3)-ene, Citral és a természetes összetevők között pedig Citrus lemon peel oil, és Citral van.
Na szóval ez az olaj nem ugyanaz, de leírom a véleményem.
Érződik benne a citral, érződik benne az, hogy van valami mesterséges szaga is. Drágább márka Young living citromos olajával összehasonlítva érezni ezt a különbséget. Egyébként ha nem lett volna itthon a másik olaj, valószínűleg nem tűnik szembe ez a különbség, de így igen.
A lakást illatosítom vele, arra nagyon jó. :) Hatalmas üveg.

Geek & Gorgeous 101 Happier Barrier

Geek & Gorgeous 101 Happier Barrier
2023. április 2.

Az első formulát használtam el épp. Nagyon nagyon megszerettem. Épp annyira testes, hogy még élvezhető nekem, aki a könnyű termékeket szeretem. Állag, illat, és a bőröm is érzi, hogy nagyon neki való. :) Újra fogom venni, remélem az új formula nem változtatott rajta sokat.

Beauty of Joseon Relief Sun: Rice+Probiotics SPF50+ / PA ++++

Beauty of Joseon Relief Sun: Rice+Probiotics SPF50+ / PA ++++
2023. április 2.

Ez a fényvédő már tényleg csak akkor lenne jobb, ha az ára alacsonyabb lenne. 😄
Tökéletes minden tekintetben. Viszketek a niacinamidtól, de ebben szerencsére nem érzem.
Ki tudja hányadik tubussal használom el.

Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue Alapozó

Bourjois Healthy Mix Anti-Fatigue Alapozó
2023. március 12.

Első alapozóm, TP Petra ajánlása alapján. Elsőre sikerült eltalálni az árnyalatot, legalábbis remélem. 😂
Azonban kifolyik a szemem tőle. Kifejezetten érzékeny a szemem mindenre, úgyhogy nem lepődtem meg, de nem tudom ebben most éppen mi zavar. :( Fényvédőkben az octocrylene, egyéb termékekben az alkoholok. Ebben viszont egészen hátul van a listában az alcohol denat, szóval nem tudom mi zavar.
A fedese nekem teljesen elég, nincsenek nagyon takarni való dolgok a bőrömön, de igazából nem szívesen használom, mert egy két óra, és pislogok tőle. :(

Wooden Spoon Bio Naptej és Testápoló SPF50

Wooden Spoon Bio Naptej és Testápoló SPF50
2022. június 24.

Update: Megvettem a második alkalommal is, szerencsére csak a kisebb kiszerelést. Nem fogjuk elhasználni, illetve nem tudom hova. Talán tengerparton megpróbálom. De a mindennapokban ez most sajnos elviselhetetlen lett. Megőrülök tőle, hogy órákig nem szívódik be, gyerekek egy pillanat alatt összegyűjtik az összes létező koszt a bekent testükkel.

Mindenképp ezt fogom megvenni a következő nyárra is a babámnak. 7-8 hónaposan kentem egész nyáron, őt is, nagylányomat is, és a mi arcunkat is. Nem csak strandon. Éppen elég volt egy szezonra, úgyhogy a nagyobbra fogok beruházni.
Ezek az összetevők a legcsodálatosabbak a gyerekbőr számára. Nem égtek le egyszer sem, de tény, hogy szürkés fehéres színű réteg marad rajtunk sajnos. Nekem a hiperpigmentált bőrömre ez kell és kész, inkább elviselem.

Avène Tolérance Extréme Emulsion

Avène Tolérance Extréme Emulsion
2022. március 29.

Második tubussal használom el épp, és nagyon szeretem. Non-komedogén terméketeket használok csak, mert miliára hajlamos vagyok. Tág pórusokra, kombinált bőrre ez egy tökéletes krém.
Meg kell tanulni használni a tubust, de nem egy rakétatudomány. A mutató ujjam hozzányomom, így nem tud egyszerre kirobbanni belőle sok. Egy bajom van vele, mégpedig az, hogy egy hónap a szavatossága, így kb 5500-6000ft csak a hidratáló egy hónapra. Ez pedig elég sok.
Engem gond nélkül hidratál, megnyugtat a tudat, hogy ilyen gyönyörű az Incije, könnyen beszivódik, nem tocsog tőle a párnám, nem ül meg az arcon.

Uriage Baba Hidratáló Testápoló Tej

Uriage Baba Hidratáló Testápoló Tej
2022. január 10.

Azért ez nem a világ legszebb incije, azt meg kell hagyni, de a hatását tekintve nagyon jó testápoló. Erősen parfümös, nem gyengéd az illata, ahogy előttem írták, nem is lehet gyengéd ha ennyire elől van az összetevők sorában a parfüm. A baba bőre szépen beszivja, nem ragacsos utána, de azt fontos tudni, hogy akinek a szemét egyébként szokták zavarni, csípni krémek, annak ezzel is gondja lehet. Én ilyen ember vagyok, és ha bekentem a babám este; és olyan kézzel az arcomhoz nyomok, akkor nagyon tud csípni. Nem gondolom, hogy ez a legjobb választás érzékeny bőrű pici babáknak. Akkor már inkább egy gyönyörű incijű Mixa Atopiance testápoló.
Az ára egyébként rendben van, már lassan 10 hónapja használjuk mindennapos használatra.

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA

The Ordinary Natural Moisturizing Factors + HA
2021. december 28.

Nagyon sokáig elégedett voltam vele, de gyanítom, hogy emiatt (illetve a cica krém hidratálóként való használata miatt) jöttek elő az arcomon miliák. Elég sok közepes komedogén összetevő van benne, így tág pórusokra ez egy tök kártékony krém tud lenni. Nem veszem újra, pedig egyébként jól hidratálja a száraz bőröm.

Bioderma Pigmentbio Foaming Cream

Bioderma Pigmentbio Foaming Cream
2021. november 3.

Az első lemosóm, most ismerkedem a tudatos bőrápolással. Rettentő elégedett vagyok vele, olyan jó érzéssel tölt el a használata. Azért választottam ezt, mert a pigmentfoltokat szeretném eltüntetni. Mást is használok a rutinomban erre a problémára, úgyhogy nem tudom megmondani majd, hogy minek köszönhető a siker, illetve ősszel amúgy sem olyan erősek a foltjaim, szóval nehéz megítélni, hogy hogy haladok. De úgyis a hosszú távú hatások a lényegesek. Gyönyörűen megtisztítja az arcom, nem csikorgós a végeredmény. Szeretem a visszafogott illatát, nem bántja a bőröm, habár nem is vagyok erre érzékeny. Megfizethető, és elég sokáig használható. Ezután a G&G Jelly Joker jön, majd jövök frissíteni a véleményem, hogy melyik vált be jobban.

Update: Elvettem egy csillagot, mert egyre jobban zavarnak az apró szemcsék a termékben. Nélkülük sokkal jobb lenne.