Nina1205

Regisztráció dátuma: 2016. május 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Regisztráció dátuma: 2016. május 19.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Pirosság (rozacea)

Police Shock-In-Scent EDP

Police Shock-In-Scent EDP
2019. május 25.

Hú ez most betalált. Lentebb megdöbbenten olvastam, hogy hasonlít a Scandal-ra, ami nekem nagyon nem jön be egyik verzióban sem, viszont ettől odavagyok. Valószínűleg az üvege miatt asszociálok benne kékszőlőre, mivel az összetevők között nem látom.
A lila sütibabámnak volt valami hasonló illata. Ez belőle a 18+ verzió, a jócskán felnőtt, kicsit ribis sütibaba.
De teljesen jó értelemben. Fogsz te még velem hazajönni

Aquolina Pink Sugar EDT

Aquolina Pink Sugar EDT
2019. május 25.

Munkába szoktam használni, de otthon is szívesen fújkálom ezt és a másolatait is. Nem különösebben komplikált, olyan pimasz, vagány, csajos napokra való illat. A férfiak nem túl bonyolult lények, valószínűleg ezért is vannak annyira megbabonázva tőle. Párom szerint olyan mint egy szexi gofri :)

Beyoncé Heat Wild Orchid

Beyoncé Heat Wild Orchid
2019. április 6.

Még mindig nyári illatkereső akcióban vagyok. A csaj általam ismert többi illata vagy csak szimplán lapos, vagy még büdös is, de ez kifejezetten jó. Van benne valami édes, könnyed tisztaság, gondolom a virágoktól, de ugyanakkor valami nagyon szexi is. Ja és ebben végre a kókusz sem lesz macskapisi szagú, mint sok más társában.
A tartóssága sajnos kritikán aluli, de ennyi pénzért nem bánom fújkálni gyakrabban.

Moschino Cheap and Chic I Love Love

Moschino Cheap and Chic I Love Love
2019. március 5.

Átszerkesztettem, mert az előző verzió úgy tűnik bántó lett az illat kedvelői számára.
Szóval: valahogy eddig sose jutott eszembe még kipróbálni se, de ma kifejezetten tavaszi-nyári illatot mentem keresni. Eleve fenntartásokkal viseltetek a kék üvegek iránt, mert általában a tartalmuk a citromlé-férfiparfüm tengelyen mozog.
Megdöbbenve tapasztaltam, hogy ezt már ismerem. Az összes magát menőnek és nagggyon felnőttnek képzelő lakótelepi kamaszlány ezzel volt befújva 2005-2006 körül. Vagy valami utánzatával. Vagy már ő maga volt az utánzat (DG Light Blue, ahogy lentebb olvastam). Vagy nemtudom. De társul hozzá egy attitűd, ami nem szimpatikus.
Akkor is csak két csillagot ér, mert látom, hogy sokan szeretik, másrészt meg szerettem a Popeye mesét és az üvege gondolom a Popeyenéről van mintázva.

Calvin Klein CK One EDT

Calvin Klein CK One EDT
2019. március 5.

Sok mindent láttunk már, de ilyen madarunk még nem volt.
Az egyik kedvenc parfümöm is elméletileg unisex (Tesori - Hammam), de ha azt egy férfin érezném, hát szóval azért na... Volnának feltevéseim... Szóval az totál női illat. De ez valami más. Éppen ezért azt hittem utálni fogom, de egyáltalán nem, sőt erősen rágom a kefét miatta.
Nem tudom máshogy megfogalmazni: tisztaság és gazdagság illata van. Nem az a Gyűrűk Ura jellegű elvont éteri tisztaság, neeem. Ugyanakkor nem is ripacs, hivalkodó módon gazdag. Ennek a tulajdonosa fehér kabátban megy vitorlázni.

Jean Paul Gaultier Classique

Jean Paul Gaultier Classique
2019. február 16.

Csodálatos illat, valóban olyan, mint az első szerelem, évtized(ek) után is hatással van az emberre. Középiskolás koromban bolondultam érte, persze csak a hamisítvány volt meg, de szinte teljesen megegyezik az eredetivel. Nem nyanyás, ez a NŐ illata, nagybetűkkel. Tapasztalatom szerint férfiaknak nagyon kedves illat, nehezen tudnak elmenni mellette szó nélkül.
Update 2: Nem bírtam tovább magammal, hazajött megint. Amolyan bittersweet érzés. Van benne valami egy régi világ - ami éppúgy érthető a saját régi világomra, mint általában véve is - szépségéből, amit nagyon jó újra egy kicsit magaménak tudni, mert hiába titkoltam még magam elől is, de bizony nagyon hiányzott. Megnyugtató érzés, még a múlt kísérteteivel együtt is.

SoulCal & Co EDT For Her

SoulCal & Co EDT For Her
2019. február 13.

Fogalmam nincs mire, de nagyon emlékeztet. Egy pillanatra megrettentem az elején, hogy túl sok lenne nyárra, de nem. Holnap megyek érte.
Az üveg meg egy impresszionista festmény a naplementéről gyakorlatilag.
Hivatalosan is elképedtem, köszönöm.
Update: Természetesen megvettem. Az üveg élőben még sokkal szebb, mint itt a képen, érett, mély, füstös színei vannak. Azóta is próbálom megfejteni, mire hasonlít, egyelőre kis szájhúzkodással, de arra jutottam, hogy ez egy naptejbe oltott kókuszos Olympea. Ha valaki arra bukik, erre is fog.

Givenchy Extravagance d'Amarige (régi)

Givenchy Extravagance d'Amarige (régi)
2019. február 11.

Milyen sok éve nem láttalak már téged...Ez az üveg, ez a név, mennyi emlék van hozzá. Anyukámhoz olyan tökéletesen passzolt, a világtól egy lépéssel elrugaszkodott, de mégis valahol nagyon karakán művészlelkéhez. És persze tojáshéjjal a fenekemen én is azt csipogtam, hogy majd nekem is ilyen lesz, ha nagy leszek. Az illatra nagy kár, de nem emlékszem, bár ha érezném, szinte biztos felismerném. Sajnos azt gyanítom, hogy ma már nem tetszene, mert az ilyentájt kiadott parfümökben általában volt valami szúrósan citrusos jelleg, amit nem szeretek, de mindenképp jár neki az öt csillag a nosztalgiáért.

Dior Poison Girl EDT

Dior Poison Girl EDT
2019. február 11.

Nagy szerelmem a Hypnotic Poison, de ez hiába a testvére, valamiért mégsem igazán vett meg. Olyan poros inkább... Szexisen poros.... fura kombináció, lehet melegebb időben kellene adni neki még egy esélyt, valószínű inkább arra szánták.

Giorgio Armani Si EDP

Giorgio Armani Si EDP
2019. február 11.

Anyósom használja. Tulajdonképp nem tudok rá rosszat mondani, de az a bajom, hogy nekem unalmasan konvencionális. Egy kis fantázia nagyon hiányzik belőle. Tipikusan nyolctólnégyig illat, nyolctólnégyig dolgozóknak.