ninacska

Regisztráció dátuma: 2013. április 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2013. április 15.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Natuderm Botanics Arctisztító Tej Ginkgo + Csodamogyoró

Natuderm Botanics Arctisztító Tej Ginkgo + Csodamogyoró
2014. május 13.

Először is, aki szeretne venni, a Corvinban (dm) vettem kb. két hete.
Szóval: nem sminkleszedésre, inkább napi tisztításra használom. Meglepően sűrű állagú, számomra kellemes illattal. Felviszem, átmasszírozom vele az arcom, letörlöm, majd még arcot mosok vízzel. Nem feszül utána a bőröm, igaz, hagy maga után egy leheletnyi réteget. Reggelre sokszor zsíros utána a bőröm, de minden kence után így vagyok, nem tudom, miért. Viszont ami a legfontosabb, egyértelműen szebb és egyenletesebb a bőröm, mióta használom. És ez nagyon jó :).
Nem tartom csodaszernek, de klassz lemosó.

Update: Hymalaja éjszakai krémet használok mellé (éjjel és sokszor nappal is), és egyelőre nem tudom, melyik hatása vagy mindkettőé együtt, de egyértelműen egyenletesebb és szebb a bőröm. Ilyen kiegyenlítő hatást a Nelly De Vuyst lemosóm óta nem tapasztaltam.

Himalaya Herbals Revitalizáló Éjszakai Krém (régi)

Himalaya Herbals Revitalizáló Éjszakai Krém (régi)
2014. május 13.

Finom illata van, gyorsan beszívódik, puhává teszi a bőröm, kellemes. Semmilyen plusz pozitív hatást nem tapasztaltam (hosszútávon nem lett szebb tőle a bőröm, amit más krémeknél tapasztaltam). Éjszakai krémnek vettem, de reggelre kellemetlen filmréteget hagyott maga után, úgyhogy ritkán használom rendeltetésszerűen, inkább reggeli krémként kenem fel, pikk-pakk beszívja a bőröm. Megteszi.

Update: Natuderm arctisztító tejet használok mellé, és egyelőre nem tudom, melyik hatása vagy mindkettőé együtt, de egyértelműen egyenletesebb és szebb a bőröm. Ilyen kiegyenlítő hatást a Nelly De Vuyst lemosóm óta nem tapasztaltam.

Balea Young Soft & Care Feuchtigkeits Creme-Gel

Balea Young Soft & Care Feuchtigkeits Creme-Gel
2014. április 1.

4, azaz 400 Ft-ért oké kis krém. Nem szívódik be azonnal, de nem gázos; kicsit nehezebb, mint a Balea kék hidratáló krémje (Balea Aqua Feuchtigkeitspflege). Kissé csillogóvá teszi a bőröm. Az illata erőteljes, épp határon van, hogy néha soknak, néha/többnyire kellemesnek érzem. Azonban a bőröm szép és egyenletes lesz tőle, ezért az enyhe kritikák ellenére jó krémnek tartom. (Előnyben részesítem a Balea Aqua Feuchtigkeitspflege-t, a könnyedsége és illata miatt, de a bőröm igényli a váltogatást, és szerintem oké lesz.)

UD: annyira csillog utána a bőröm, és annyira erőteljes az illata (az illat maga nem kellemetlen, de már-már agresszívan erős), hogy nem veszem újra. Ennél sokkal jobb krémem is volt már.

Alverde Lábápoló Vaj Mandulafenyő és Shoreavaj

Alverde Lábápoló Vaj Mandulafenyő és Shoreavaj
2014. április 1.

Kb. két hete használom minden nap. Fergetegesen finom illata van. Eddig 5 pont.
Alig fogy, úgy érzem, egy lehetséges zombiapokalipszist is túlélek vele.

Ami miatt a 3 csillag: a lassú felszívódás után a lábam száraz részei majdnem (oké, nem egészen) ugyanolyan szárazak lettek, mintha nem is használnék krémet és elmúlt két hétben semmilyen változást nem tapasztaltam a bőrömön.

Asszem 999 Ft-ért vettem.

Update: pénzkidobás, a sima mandulás alverde testvaj ugyanezt tudja, felesleges volt másik vajat vennem külön a lábaimra. De ha már külön krém a kiszáradt felületekre, akkor a scholl sokkal jobban bevált.

Alverde Hidratáló Sampon Aloe Vera és Hibiszkusz

Alverde Hidratáló Sampon Aloe Vera és Hibiszkusz
2014. április 1.

Nem habzik, irtó macerás vele a hajmosás, a hatása pedig semmi különös.

Alterra Hidratáló Hajsampon Gránátalma és Aloe vera

Alterra Hidratáló Hajsampon Gránátalma és Aloe vera
2014. április 1.

Nehezen habzik, ezért macerás vele a hajmosás. Viszont fantasztikus illatú lesz tőle a hajam, hidratált, könnyen kezelhető és fényes. Nem használtam utána olajakat, mégis olyan selymes volt a hajam és rendezettek a szálak, mint máskor az olajozás után.

Dove Nourishing Oil Care Sampon

Dove Nourishing Oil Care Sampon
2014. február 15.

Hónapok óta keresem a sampont, amitől újra szép lesz a hajam, és végre megvan! Nem is tudom, miért nem tűnt szemet, hiszen folyamatosan valamilyen Dove-balzsamot használok. Szóval: szép tőle a hajam és finom illatú. Könnyen kezelhető, bár mosás után hajolajat is használok, és lehet, hogy inkább annak tudható be. Mindegy is, elégedett vagyok :).

Isana Hajápoló Olaj Argán- és Napraforgóolajjal

Isana Hajápoló Olaj Argán- és Napraforgóolajjal
2014. február 15.

Ez az első hajolajam. Hajmosás után alaposan áttörlöm a hajam, és aztán teszem rá az olajat. Könnyen kezelhető, gyönyörű fényes és jó illatú lesz tőle a hajam. Csodát nem tesz, de mindenképp van hatása! Az erős szálú, sok hajammal végre nem Hermione Granger néz vissza rám a tükörből, hanem egy rendezett hajú lány, aki élvezi simizni a haját :).
Zsírosodást nem tapasztaltam. Egyébként meglehetősen sokat felvesznek a hajszálaim minden gond nélkül, ahhoz képest, hogy a fodrász kb. egy borsószemnyit használ a sajátjából. Azt hiszem 1300 Ft-ért vettem, és olyan 20-30 használatra számítom a flakont, ami t gazdaságosnak könyvelek el.

Balea Krémdezodor Sensitive

Balea Krémdezodor Sensitive
2014. február 5.

Nehéz szétkenni a fejjel, nehezen szívódik fel, és nem teszi a dolgát.

Alterra Deobalzsam Citromfűvel és Zsályával

Alterra Deobalzsam Citromfűvel és Zsályával
2014. február 5.

Mióta itt lógok a krémmánián, igyekszem odafigyelni, mit veszek meg. Gondoltam, kipróbálok egy natúr deót az eddigi jól bevált Secret helyett. Szval erre esett a választásom. Nagyon finom illata van és gyorsan beszívódik, ezért nagyon szeretném szeretni.
Azonban van néhány súlyos problémám vele. Bevallom, meg sem néztem, hogy alkohol van-e benne, annyira evidens volt, hogy nincs, szóval nagyon meglepődtem, mikor áúúúú-borotválkozás után - bár az én figyelmetlenségem, ezért mínusz pont (gyártanak még alkoholos deót?). Aztán én eddig úgy gondoltam, hogy nem vagyok izzadékony, sosem volt problémám. Amióta ezt használom, gyakran érzek nyirkosságot a hónaljamnál. Ez nem jó, nagyon nem. Szóval mint deó... újabb mínusz pont :'(. Ha már megvettem, adok neki még esélyt, és ha egész nap itthon vagyok, próbálkozom vele. Egyelőre 2 csillag az érvek és a csalódás végett.

Update:
hozzá kellett szoknom, de teszi a dolgát. Felcsillagozom :).