Nisa

Regisztráció dátuma: 2015. március 19.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2015. március 19.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Tág pórusok

Elizabeth Taylor Violet Eyes EDP

Elizabeth Taylor Violet Eyes EDP
2016. szeptember 9.

Finom,cédrusos,nőcis illat.Az én bőrömön szépen kibontakozik az őszibarack,és visszafogottan a jázmin is.Ugyan nem túlzottan tartós,de ezt leszámítva,ha akarnék,sem tudnék rosszat mondani róla.Nem a legkedvesebb illatom,de nagyon szívesen nyúlok utána,főleg melegebb időben.Külön ki kell emelnem,hogy a rózsát olyan rafinált módon kombinálták bele,hogy kimondottan kellemesnek érzem benne,noha nem tartozik a kedvenc jegyeim közé.Mindent összevetve,egy nagyon univerzális,kortalan illatról van szó,mely játékos,vidám,mégis mély,érzéki,nőies.Ezért akár ajándékba is simán adható (az üvegére külön öröm ránézni,már csak emiatt is megdobban minden parfümmániás szíve :),de nem kell félni attól sem,ha látatlanban rendeljük meg,biztos a siker!

Guess Girl

Guess Girl
2016. szeptember 9.

Nem rossz,nem rossz,fiatal hölgyeknek való friss,virágos illat.Én csupán az ára miatt rendeltem meg,rendkívül olcsón jutottam hozzá egy 20 ml-s praktikus "retikülbarát" verzióhoz.Gondoltam,megér egy próbát.és azt leszámítva,hogy elég szintetikus hatást kelt,vállalható.A bergamott viszi a prímet az egész kompozícióban,visszafogottan a vanília és liliom megjelenik,a többi összetevő számomra nem annyira jellegzetes.Amolyan tizenkettő egy tucat(engem az Avon tucatillataira emlékeztet egy szemernyit),de a finomabbik kategóriából.

Salvatore Ferragamo Tuscan Soul EDT

Salvatore Ferragamo Tuscan Soul EDT
2016. szeptember 6.

Hát kérem,ez aztán citrusosság a javából!De nem az az ócska wc illatosítós fajta,nem ám!Ez egy igazi nemes,előkelő,finom,minimalista,visszafogott...citrusmennyország!Csordultig tömve válogatott összetevőkkel,mint a bergamott,a keserűnarancs (petitgrain),a narancsvirág.Némi erős rákoncentrálás után,enyhe magnólia-fuvallat is felfedezhető benne,de az én orrom előtt az írisz,és a fügefa rejtve maradtak,talán arra hivatottak,hogy jelenlétükkel a domináló összetevőket erőteljesebbé varázsolják,mint amikor a z édes sütibe,egy csipetnyi sót is rakunk,hogy jobban kiemelje az édességét.Használatakor minden pórusunkból maga a NYÁR árad,csodálatosan energizál ez az illat.Mivel uniszex parfümről van szó,az égadta világon semmi nőcis nincs benne,emiatt valószínűleg sokaknak csalódást okoz majd.Aki viszont valami különlegesre,nem hétköznapira vágyik,ez egy jó választás lehet.Pláne,ha rajong a citrusokért! :)

Avon Perceive EDP

Avon Perceive EDP
2016. szeptember 6.

Tiszta,hideg,már-már rideg illat.Jó pár éve kaptam ajándékba egyet,az akkori páromtól,elhasználtam ugyan,de soha nem éreztem a magaménak.Most a barátnőm dobott meg egy golyós kiszerelésű retikülbarát verziójával,és nosztalgiáztam egyet :) Nincs ezzel a parfümmel semmi baj,csak olyan semmit mondó,valahogy minden mélységet nélkülöz,olyan kis "felületes",ha lehet egy illatra ilyet mondani.Egyértelműen a körte uralja (bár egyesek szerint egy "fréziabomba" ),bors fűszerezéssel,a szekfű pedig ad egy kis izgalmat a dolognak.De nem eleget.Valahogy hiányérzetem támad,ha ez az illat megcsapja az orromat.Mintha félbemaradt volna.Hiányzik az a "valami" ami megadta volna a szükséges pluszt,amit körülölelhetett volna a szilva,a pézsma,a szantálfa,a cédrus...Kevés.

Mariah Carey Lollipop Splash Vision Of Love

Mariah Carey Lollipop Splash Vision Of Love
2016. szeptember 6.

Nos,ez az az illat,ami számomra annyira fura,hogy magam sem tudom milyen kapcsolatban állok vele...Először is jön egy nagyon erős alkoholfelhő,mely lassan lekerekedik egy édes illattá,de azon nyomban lohol a nyomában valami kesernyés savanyúság.Mintha a makaron és vanília édessége harcban állna a mandarin,az őszibarack citrusosságával/savanyúságával,és mindezt megfejeli a neroli és a jázmin erőteljessége.Az összetevők harca...A jegyek túlharsogják egymást,mindegyik győzedelmeskedni akar,nem aládolgoznak a másiknak,hanem kínkeservesen próbáljak elnyomni egymást...az orrom szerint ez nem egy átgondolt koncepció.A kókusz,amely izgalmassá tenné az egészet,valahol elveszett a nagy illatkavalkádban.A leírás alapján sokkal többet vártam,de ebbe csak a fejem sajdul bele.Talán kap még egy esélyt,ha beköszöntenek az első fagyok.

Benetton Giallo

Benetton Giallo
2016. szeptember 6.

Igazi késő tavaszi,kora nyári illat,vidám,virágos-fűszeres.Erőteljes ánizzsal indít,melyet végigkísér a menta jelenléte,és fokozatosan bontakozik ki a rózsa,finoman vízjegyekbe ágyazva.Tovább szépíti a kompozíciót a vanília és a tonkabab kettőse,a háttérből alig észrevehetően visszaköszönnek az őszibarack meg a piros bogyós gyümölcsök,majd az i-re a pontot a pézsma teszi fel.Egyes orrok szerint nagyon hasonló a Givenchy Very Irresistible parfümjéhez,erősen gyanítom,hogy az ánizs,meg a rózsa miatt,szóval aki nem tud annyira mélyen a zsebébe nyúlni,annak jó opció lehet.Én kedvelem ezt az illatot,mert nagyon vidám,olyan igazi "sárga" illat,teli optimizmussal,bár egy kissé harsány,ezért úgy vagyok vele,ahogy az ilyen típusú emberkékkel:szuper a közelünkben tudni őket,de ha az ember besokall,kell egy kis szünet,hogy élvezhessük a hétköznapok szürkeségét :)

Benetton Bianco

Benetton Bianco
2016. szeptember 6.

Nyáron állandóan ezt viseltem.Imádtam!És a bőröm is,melyen friss,tiszta,energizáló,vibráló illat bontakozott ki.A jázmin határozottan a főszereplő,de ezt a bambusz üdesége kellőképp ellensúlyozza,a licsi és a szeder gyümölcsössége pedig lekerekíti ezt az egyébként harsogóba hajló igazi "zöld" parfümöt.Számomra egyáltalán nem tűnt szintetikusnak,de abban egyet kell hogy értsek az előttem szólóval,hogy az alapillatot alkotó vanília és pézsma eltűnt valahol...

Halloween EDT

Halloween EDT
2016. szeptember 6.

Számomra ez már túl sok!Annyira édes,hogy szinte már ragacsos...Bár nincs az összetevők közt,én a sárgadinnyét érzem nagyon intenzíven benne,talán az illatjegyek játéka ezt az aromát produkálja.Egy kis idő után már teljesen egyértelmű,hogy az ibolya és bors párosa a domináns,de nagyon erőteljesen érezhetőek benne a tengerjegyek is.Helyenként a gyöngyvirág is határozottan felbukkan,és nem hanyagolható el a magnólia jelenléte sem.El tudom képzelni,mint kellemes kísérőt,egy október végi őszi séta alkalmával,amikor bokáig gázolunk az avarban,a nap langyos sugarai simogatják az arcunkat,a levegő már kissé szúrós,füst illata száll a levegőben,ez a parfüm pedig magában hordozza az újjászületés reményét,a maga édes,behízelgő karakterével.

Slava Zaitsev Maroussia

Slava Zaitsev Maroussia
2016. szeptember 6.

Hihetetlenül erőteljes,már-már erőszakos illat.Egy igazi díva!Ahol felbukkan,megköveteli az abszolút figyelmet.Nagyon bonyolult,szinte értelmezhetetlen,szóval szinte művészet vele megtalálni a közös hangot,de ha az embernek egyszer sikerül,akkor teljes mértékben behódol neki,és onnantól fogva,csak a varázslatos,bódulatba ejtő arcát mutatja.Tény,hogy kell hozzá a kémia,nem mindenkivel tud harmóniában együtt működni.Tény,hogy a régi időket idézi,de van az az alkalom,amikor nagyon lehet "mutatni" vele.A szekfű és civet,ami rajtam dominál,a narancsvirág és a bergamott pedig szépen asszisztál nekik a háttérben,és kellő pillanatban a vanília meg a jázmin akkordja is felcsendül,mindezt beburkolja az aldehidek sejtelmessége...Gyönyörűen megkomponált téli illat,visszafogottan szappanos,mely a brilliánsan összeválogatott jegyeknek köszönhetően selymes füstösséggel zárja ámulatba ejtő előadását.

Elizabeth Taylor Forever Elizabeth EDP

Elizabeth Taylor Forever Elizabeth EDP
2016. szeptember 5.

Szinte már szégyellem,amiért csak két csillagra értékelem,de egyszerűen nem tehetek róla,sajnos számomra van benne valami,amitől rosszul leszek,már-már felfordul a gyomrom.Pedig első szippantásra,szinte tapsikoltam örömömben,de csak addig,míg ki nem bontakozott a bőrömön ez a fehér virágos-gyümölcsös borzalom...Tisztában vagyok az összetevőivel,ebben a parfümben én mégis képtelen vagyok "kiszimatolni" bármelyiket,az egész egy édes-savanyú kavalkád,aminek a nyomában ott vonszolja magát,az átható valami,amit nem tudok indentifikálni,talán a szegfűszeg vagy a tiaré virág?Sokat vártam ettől az illattól,ezért nagyon sajnálom,hogy így le kellett pontoznom,s csak a szépséges gyöngyházfényű üvegcse miatt mehet a 2.csillag.