Nolee

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2013. július 25.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Diadermine Purely Essential Micellás Arclemosó Tej

Diadermine Purely Essential Micellás Arclemosó Tej
2020. augusztus 13.

A Garnier micellás vizem kellett sürgősen lecserélnem, mert megromlott. Mindenképp valami hidratáló lemosót kerestem, így vetettem egy gyors pillantást az összetevő listára és meg is vettem. Érzékeny, zsíros bőröm van, de nem pattogtam ki tőle, bár figyelek arra, hogy azonnal lemossam az arctisztítás második lépéseként. Nem csodaszer, de egynek elmegy.

Catrice Glam & Doll Sculpt & Volume Szempillaspirál

Catrice Glam & Doll Sculpt & Volume Szempillaspirál
2020. május 15.

Ez egy okés spirál, nem irritálja a szemem, nem lankadnak le a szempilláim a nap végére és egy kis könnyezést is kibír. A lemosásával sem kell túl sokat szenvedni, ami nekem szintén nagyon fontos. Használtam már ettől sokkal jobb spirálokat is, de mindennapi használatra ár-érték arányban szerintem tökéletes.

Avon Matte Mattító Hidratáló Arckrém

Avon Matte Mattító Hidratáló Arckrém
2020. május 15.

Nem tudom miért, de kipattogtam ettől a krémtől annak ellenére is, hogy az előző verzióit évek óta használtam. Sokkal jobb lett szerintem az összetétele és 15-ről 20-ra emelték az SPF-t benne, viszont szerintem már másik illatanyagot használnak. Kicsit zsírosabbnak is tűnik, mint az elődei (gondolom a fényvédő miatt), szóval zsíros bőrre talán nem a legjobb megoldás. Nem szeretném nagyon lepontozni, mert a maga nemében jó lehet azoknak, akik nem érzékenyek az illatanyagokra, igazából csak szomorú vagyok, hogy le kell cserélnem ezt a krémet is, mert hiába próbálkoztam sokfélével, mikor nem volt benne épp a katalógusban, ehhez tértem vissza mindig, most azonban már ez is irritált.

Avon True Matte Legend Ajakrúzs

Avon True Matte Legend Ajakrúzs
2020. április 17.

Ma érkezett meg két árnyalata ennek a rúzsnak, a Perfection és a Wanted árnyalatokat.
A csomagolás és a rúzs maga is egyből a régi Perfect Kiss rúzsokra emlékeztetett azzal a kivétellel, hogy ezek mattok. Kellemes az állaguk, egészen bársonyos, nem tűnik túl szráaznak és nagyon pontosan fel lehet kenni őket. Be lehet őket dobni a táskába, a Perfect Kiss is nagyon jól bírta a strapát, úgyhogy amiatt nem kell aggódni.
A Perfection árnyalat egy mély, mályvás szín, inkább hideg tónusú.
A Wanted árnyalat egy élénk korall szín, nekem kicsit fényesebbnek tűnt a Perfectionnál. A többi árnyalat is hasonlóan viselkedik a minták alapján, de főleg hideg tónusúak, nincs egy igazán szép, élénk piros a színek között.
Összességében szerintem jól sikerült ez a kollekció, szomorú voltam, mikor a Perfect Kiss rúzsokat kivonták, szóval most nagyon örültem, hogy kicsit így pótolták azt a kollekciót. Akciósan nem is drágák, még pár napig kuponnal meg lehet őket venni.

Yves Rocher Super Mat Zéro Défaut Alapozó

Yves Rocher Super Mat Zéro Défaut Alapozó
2020. április 11.

Szuper a színválaszték, sikerült megtalálnom a tökéletes színemet, nem oxidálódik, azonban a felvitel kicsit nehézkes. Beauty blenderrel sosem sikerült szépen elkenni, csak ecset jöhet szóba, ami kicsit szokatlan volt sok év után. Az egyetlen nagy problémám vele viszont az, hogy ha nem púderezem, akkor 2-3 óra után ez is átfénylik rajtam, mint minden más, azonban ha púderezek, akkor borzasztóan matt és láthatóan púderes lesz a végeredmény. Egy fél órával később már jól néz ki, de ha sietnem kell, akkor nem szívesen hagyom el a házat úgy, mintha nagyon száraz bőrre kentem volna fel egy még szárazabb alapozót. Kicsit vegyesek az érzéseim, azonban mégis újravettem, mert ez az első olyan alapozó, amitől mindennapos használat mellett sem pattogtam ki hosszú távon és összességében egész jól működik.

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Radírozó Arclemosó Zselé

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Radírozó Arclemosó Zselé
2020. április 11.

A zsíros, pattanásra hajlamos, érzékeny bőrömre nagyon nehezen találok bármilyen arcápolót, amitől nem pattogok ki, így mikor végre ráakadtam erre a lemosóra és a bőröm láthatóan szebb volt néhány hét után, nagyon örültem. Szerintem újabban már a szemcsék sincsenek benne, ami külön öröm. Normál vagy száraz bőrre talán túl sok lenne, ha nagyon száraz a levegő, akkor reggelente lecserélem valami krémesebb lemosóra, mert úgy már túl sok, de zsíros bőrre tökéletes, több tubus után beruháztam egy 400 ml-es változatra is.

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%

The Ordinary Niacinamide 10% + Zinc 1%
2020. április 11.

Valamiért ez a formula nem működött rajtam. Két üveggel is elhasználtam, szinte 0 eredménnyel, sokkal nagyobb sikerem volt a szalicil savval. Végül tavaly év végén kipróbáltam a Geek&Gorgeous formuláját annak ellenére, hogy szkeptikus voltam és az tényleg használt. Ez az egyetlen The Ordinary termék, amivel igazán felsültem, bőrtípustól függ, hogy működni fog-e.

Himalaya Herbals Hidratáló Arckrém Gél

Himalaya Herbals Hidratáló Arckrém Gél
2020. április 11.

Érzékeny bőröm van, így már több tégely arckrémet ajándékoztam tovább egyetlen használat után, mert kipattogtam tőlük. Ezzel az arckrémmel egy hétig bírtam, az első használatnál egy picit égetett, de utána már nem tapasztaltam semmi ilyet. Annak ellenére, hogy a lista vége felé van a parfüm, mégis nagyon erős illata van. Zsíros-kombinált bőrre egyébként pont elég lenne a hidratáló ereje, de így rajta is tovább kell majd adnom, kár ezért a jó kis krémért.

Rimmel Stay Matte Púder

Rimmel Stay Matte Púder
2020. április 11.

Az én zsíros T-zónámban nem működött ez a púder egyáltalán, sem a Catrice, sem a Maybelline, sem az Yves Rocher alapozójával. Nem színezte el az alapozómat, nem hagyott egy csúnya, púderes réteget, de még úgy sem voltam igazán elégedett vele, mikor az átlátszó púder felé tettem fel, hogy ne csillanjon át. Pattanásokat sem tapasztaltam, pedig érzékeny bőröm van. Zsíros bőrre viszont ez nagyon kevés szerintem.

Avon Anew Solar Mattító, Bőrfeszesítő Napvédő Krém Arcra SPF50

Avon Anew Solar Mattító, Bőrfeszesítő Napvédő Krém Arcra SPF50
2019. június 15.

Azért vettem meg, mert jó ideje Avonos naptejeket használok már és sosem volt velük semmi problémám, nem égtem le egyszer sem és pattanásaim sem lettek. Ezzel a termékkel azonban nem vagyok megelégedve... Egy csomó pattanás jött ki az arcomon és nem értettem miért, mindenre odafigyeltem. Aztán rájöttem, hogy ez a termék új a rutinomban. Hatalmasat csalódtam, mert a sima, testre való szenzitív verziótól sem volt bajom. Egyébként ez is jól véd a nap ellen, de érzékeny, pattanásokra hajlamos bőrre semmiképp sem ajánlanám.