norisz

Regisztráció dátuma: 2018. július 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2018. július 3.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Túlérzékenység

One Step Crystalac

One Step Crystalac
2020. február 6.

Lassan 1 éve használok gél lakkot, otthon, magamnak apllikálom fel/le. Rengeteg márkát kipróbáltam, megtanultam mindenféle anyagú gél lakkal dolgozni, de a CN termékeit különösen imádom.
Mivel kezdő voltam, először One step lakkokat vettem. Nagy előnye, hogy az állaga sűrűbb mint a 3S lakkoké, ezért kezdőként könyebb lehet vele dolgozni. DE! Mind nekem, mind a körmös ismerőseimnek, barátnőimnek egyöntetűen az a véleménye, hogy önmagában el kell felejteni. Egyrészt a gél lakkozást magát nem véletlenül ajánlja minden márka 3 rétegben (alap + szín + fedő), szóval ha nem használunk alapot (én pl a CN Compact Base Gel-re szavazok) akkor ugyanúgy lejön, mint egy sima lakk, ez körömfüggő. Ha profi rakja fel, akkor is. Nálam egyrész ezért kap 4 *-ot, hiszen 2 hetet ígérnek vele, no hát nálam ez jó esetben 1 hét (plusz ha elkezd lejönni, hajlamos az ember tépkedni, amivel leszakíthatod a körömfelületet!!), másik negatívum az a 60/90 mp alatt köt ígéret, no hát ez nem igaz... :) Legalább 3-5 percet kell köttetni (ha 2 rétegben rakod fel, annyi pedig kell), de volt hogy többet. Összességében ugyanannyi időre jön ki a lakkozás maga, mintha alap + fedő kombót használnál..
Szóval a lakk maga kiváló, isteni színekben, az állaga pedig tökéletes kezdőknek (de haladóknak is egyszerűbb ezt használni:)) csak MUSZÁJ hozzá alapot és fedő lakkot (ebben a CN Cool Topra szavazok) használni. Így viszont akármilyen kihívásoknak is vetem alá a körmöm, 4 hetet is kibír, simán :) sokszor csinálom egyébként hogy felkenek egy színt, majd 1 hét múlva másik színt ráfestek és úgy is nagyon tartós marad.
Egyébként ha "belejött" az ember a gél lakkozásba (szerintem totál más mint a sima lakkal dolgozni) és van alap + fedő, bátran ki lehet próbálni a 3S lakkokat is. Ezek sem folyós állagúak, szóval könnyű vele az apllikáció, kicsit kevésbé sűrűek mint a One stepek, viszont sokkal nagyobb a színpaletta :)
Az alap + fedő kombó mellett szólva még egy apróság, a leoldás oldala.. Ha van fedő rajta, és érintkezel véletlenül acetonnal, nem fogja kár érni a körmödet, míg ha csak One step van, akkor megkezdi a felületet. Plusz ha van alap a körmön, és a gyorsaság kedvéért reszelnél az elején mielőtt leoldod, tudsz addig reszelni amíg le nem jön az összes szín a körömről - hiszen van még egy alapréteg legalul, ami pedig ezek után tényleg 3 p alatt leoldódik, és nem sérül a köröm.. de ez csak tipp azoknak, akik nem akarják megsérteni a körömfelületet de szeretnék gyorsan leszedni a géllakkot. :)
Összességében mindenkinek ajánlom a terméket, csak érdemes a kötelező köröket betartani (bufferelés, fertőtlenítés, utána alap + szín + fedő).

Born Pretty Soak-off Gel Polish

Born Pretty Soak-off Gel Polish
2019. november 15.

Kb. fél éve használom ezt a márkát, az első "próba lakkom" után már van vagy 10-12 színem. (és most várom a többit) :) nagyon bevállt, pedig teljesen kezdőként, otthon magamnak használom. Alapnak -ahogy itt többen is- biztonság kedvéért CN Compact Base Gel-t használok és fedőnek CN Cool Topot (ezek nagyon beáltak és megérik a kicsit drágább árukat), így nekem simán bírja 3 hétig (tovább is bírná, de 2-3 hetente cserélem:)). Nem folyik, nagyon jól pigmentált lakkok (1-2 kivétel van ami nem annyira intenzív, de ezt az értékeléseknél meg lehet nézni). Sokáig kerestem pl tipikus babarózsaszínt vagy világos nude-ot, sok márkát kipróbáltam de ennél a márkánál megtaláltam az igazi szerelem színeket :) Ahogy írták előttem is, nagyon jó a lakkok ecsete, könnyen használható.
Használom egyébként a stamping géljét is, ajánlom azoknak akik kezdők a körömnyomdázásban, nem kell sietni, szuper termékek (ennek fehérjét használom francia körömhöz is, verhetetlen). Ugyanígy a nyomdalemezek is ennek a márkánál jöttek be legjobban, rengeteg féle van és kényelmes a használatuk. Rendeltem még tőlük spider gélt, cat eye infinityt és különböző strasszokat, matricákat stb, mind kifogástalan, imádom használni őket.

Medinatural Teafa Arctej

Medinatural Teafa Arctej
2019. október 24.

Közel 3 hónapja használom a terméket, gondoltam jó alaposan letesztelem mielőtt elmesélem tapasztalataimat :)
Mostanra emiatt elhagytam minden más arctisztító készítményt. Imádom, bár nem vagyok nagyon pattanásos, de a "nehéz napokon" bizony megjelenik jópár, plusz elég sok kaját nem bírok, ami miatt pici mitesszerek szoktak megjelenni az arcomon., de mostanra teljesen rendben van a bőröm, szinte egyszer sem volt azóta se pattanásom, se mitesszerem.
Az illata valóban teafaolajos, bár hosszú évek óta (közel 15 éve) használok teafa olajat, engem nem zavar, megszokható maximálisan az illata, plusz nagyon hamar elillan a bőrről. Kiválóan előkészíti az arcom az olajokhoz, és ennek köszönhetően mostanra teljesen kiiktattam a "mesterséges" kozmetikumokat, mert arctisztítóból korábban a klasszikus (mostanra már úgy gondolom, "gagyi") bolti darabokat használtam.
Napi szinten használok egyébként BB-krémet, púdert és pirosítót, de nekem TÖKÉLETESEN leszedi. Mondjuk ezekből is (amennyire lehet) természetest használok, nem tudom a klasszikus, kőolajos kemikáliás verziót hogy kezeli, el tudom képzelni h nem jól... Ha a szememet sminkelem, azt valóban nem szedi le, de nekem az ritka, így engem nem zavar.
Összességében tényleg maximálisan ajánlom, ahogy magát a Medinatural termékeket is, nem csak nekem, de családom, barátaim körében is nagyon bevált - és nem utolsó sorban ár-érték arányban is sokkal kedvezőbb a klasszikus, boltban kapható készítményekkel szemben.

Irix Spray

Irix Spray
2019. július 21.

Gyerekkorom csodaszere a neogranormon mellett. Sokáig nem nagyon láttam patikában, de újra elérhető, nagyon megörültem! Valóban nem olcsó, de ha már megtapasztalta az ember mennyire sokoldalú és hatásos, megéri az árát bőven. Nagy előnye h repülőre is felvihető, és sokoldalúsága miatt kötelező az utazásokon. Plusz külföldön semmi ennyire hatásos termékkel nem találkoztam napégésre.
Sokan leírták már, napégésre tényleg a legjobb, pláne panthenollal v bepanthennel kombinálva. Próbáljátok ki, h ha nem is vagytok leégve, napozás után használva tartósítja a barnaságot is.
Amire viszont főként használom, az a szúnyog csípés. Allergiás vagyok rá, de ha ezzel elkezdem fújni, nem dagad be teniszlabda méretre a csípésem, és a viszketés se jön elő.
Horzsolásokra, macska karmolásra is először ezt fújom ha nincs nálam betadine.
Előttem levő írta amúgy h fehéres krémre számított, de szerintem valami másra gondolhatott, mert 20 éve is ugyanilyen alkoholos spray volt ez mint ma, semmiben nem változott az összetétele, kiváló magyar termék. Testvére a Naxol, azt is nagyon szeretem konyhai balesetekre:)
Szerintem kötelező darab mind otthon, mind pedig utazáshoz.

Pupa Narancsbőr Elleni Aktív Koncentrátum

Pupa Narancsbőr Elleni Aktív Koncentrátum
2019. július 15.

Először is, szerintem ez a krém "megújult", mert barátnőm is régen ezt vette, akkor még száraz bőrre kellett használni, azonban amit én vettem utolsó 2-t idén, azt már zuhanyzás közben (végén) kell használni.
Egyébként pont barátnőm ajánlására vettem, rengeteg "csodaszeren", kezeléseken, stb.-n túl vagyok már, persze nulla eredménnyel. Mivel akciós volt és ajánlották (plusz végelkeseredésben voltam:)) gondoltam kipróbálom. 1-1,5 hónapja kezdtem el. Hát eddig is nagy pupa fan voltam, de ezek után.. tényleg csodát tett a bőrömmel! Magában használva is tényleg látványos eredményt értem el vele, de egy hónapja mellé még kollagént is fogyasztok és több százezres kezelések nem hoztak nekem ilyen eredményt :) önmagában azért nem a kollagénnek tudom be ezt, mert annak minimum 2-3 hónap kell tudomásom szerint, plusz amikor csak ezt használtam, akkor is látszott a bőrömön. Mérni nem mértem magam, de nekem nem is effektíve a fogyasztás volt a célom, hanem a textúra javítás, és abból 5*-ra vizsgázott nálam.
Valóban elég forró érzést ad, és ami vicces, h közben tapintásra totál hideg a bőröm, csak belül meleg, vagy nem tudom :) de egyáltalán nem a kellemetlen fajta, nem egy paprikakrém, télen akár még hasznos is lehet ebből a szempontból is a hideg napokon :) a kesztyűt egyáltalán nem használom hozzá, valamiért pazarlásnak érzem h felszívja az amúgy jó drága krémet, plusz, ha kézzel dinamikusabban masszírozom, nekem sokkal jobban érezhető a fűtő hatása, és tényleg csak pár percet kell masszírozni. Kicsit megcsavartam, mert 2 körös hideg-meleg váltott zuhanyt csinálok, majd az utolsó meleg körnél jól felmelegítem a combjaimat, abba masszírozom bele, és utána jöhet az utolsó hideg vizes öblítés.
Összességében szerintem egy próbát megér mindenkinek. nekem nagyon jók voltak vele a tapasztalataim, mondjuk rendszeresen sportolok és emellett sokat iszom, szóval csak a "genetikából adódó" narancsbőrömet kezelem vele, bár sajnos az elég látványos volt. de csak VOLT. köszi pupa! :)

Pupa Brightening Mask

Pupa Brightening Mask
2019. március 13.

Nagyon nagy pupa fan vagyok, de hatalmasat csalódtam emiatt a termék miatt. ajándékba kaptam egy rendelésem mellé (legalább pénzt nem dobtam ki rá), tudni kell h alapvetően elég jó a bőröm - szóval kb semmi extra nem kell h "jó" érzésem legyen, de -talán életemben először- úgy kiszáradt ettől az arcbőröm, h napi 3x kellett a jojoba-csipkebogyó csodaduót bevetnem h rendbe jöjjön. először rendesen megijedtem amikor levétel után megéreztem az arcbőröm tapintását, egy 3 napos jeges szeles síelés nem készített ennyire ki!
még jó h nem hagytam tovább az arcomon, lehet hetekig nyögtem volna! Nagyon nem ajánlom!!

Pupa Brush Cleaner Leöblítés Nélküli Ecsettisztító Folyadék

Pupa Brush Cleaner Leöblítés Nélküli Ecsettisztító Folyadék
2019. március 13.

régóta használom, nekem teljesen bevált, tökéletesen eltűnteti a szennyeződéseket. Mellette szól részemről, h amikor megvettem, egyik másik ecsetem "szégyen" volt, azt hittem ki kell dobni, de azokról is leszedte az összes szennyeződést, teljesen megújultak :) az illata valóban borzalmas, de nekem elég hamar elillan, sminkeléskor nem nagyon szoktam érezni. Rengeteg ideig bírja. Papírtörlőre szoktam rakni az ecseteket, alaposan befújom ezzel és szépen "lehúzogatom" a papírtörlőn a szennyeződést. a véleményemhez hozzátartozik, h korábban csak simán vízzel tisztítottam az ecseteket - úgyh összehasonlítási alapom nincs.

MediNatural Csipkebogyó Bőrápoló Olaj

MediNatural Csipkebogyó Bőrápoló Olaj
2019. február 18.

Egyik legjobb dolog amit valaha vettem!
Miután a Medinatural jojoba olaja nagyonnagyon bejött, több terméket is rendeltem tőlük - köztük ezt a csipkebogyót. Azóta kellett még 3-at rendelnem, mert anyukám és a barátnőim is lecsaptak rá, annyira jó a hatása!
Valóban elég narancssárga lesz tőle a bőr, de ha jól elkened, akár adhat egy jó kis alapszínt is ;) de én is este használom, a jojoba olajjal együtt, annyi különbséggel, hogy ezzel az utóbbi 1 évben megjelenő (öregszem:)) kis szemráncaimat bemasszírozom pluszban.. El sem akartam hinni, de konkrétan 3-4 hét után eltűntek a kezdődő ráncaim!!!! Azóta szerelem.. sőt, a párom is rászokott, itt szerintem előnye ami sokaknak hátrány, az illata, mert a férfiakat sem zavarja (mint mondjuk a rózsavizemnél:))
Több dologban bevetettem azóta, pl. arcgyanta után (elég érzékeny a bőröm és nehezen regenerálódik gyantázásból) ezzel kenem be a neogranormon előtt és az addigi 3-4 napos gyógyulási időm 1 napra csökkent. Még tesztelem h mi mindenben lehetne használni, de a magas C-vitamin tartalma biztos még több területen hasznosítható lenne.
Anyukám rosacea-ra használja, láthatóan jót tesz neki, pedig csak 2 hete használja napi szinten. A hosszútávú tapasztalatokkal majd jövök még :)

Pupa Natural Side BB Krém

Pupa Natural Side BB Krém
2019. február 18.

Egyből a termék megjelenése után már elkezdtem használni ezt a krémet, de korábban is pupa BB krémet használtam. Azokkal is meg voltam elégedve, de nekem igazából ez volt az ami valóban bejött. Fontos, hogy ahogy az előttem szóló is írta, sokkal sűrűbb krém, ennek megfelelően elég erős a fedése - nem is feltétlenül hívnám BB krémnek, inkább alapozónak (persze annál könnyedebb). Érdemes keveset tenni, sőt, néha szoktam egy kis hidratálóval keverni ha nincs szükségem olyan erős fedésre. A hatása nekem (és másoknak akik a környezetemben használják) messze ennek a legjobb, egész nap fed, bulizáshoz is ezt használom - és tényleg jól bírja. Mint írtam nekem a többi BB krém is bejött a pupától, de ennek a fedése + hogy ennek ellenére nem okoz mitesszert vagy pattanást, nagyon megérőssé tette. Most rendeltem is 3-at akciósan, nehogy véletlenül kivonják, mert limited edition kategóriában van a weboldalon. :)
Ajánlom mindenkinek, aki szeretne egy erősebb fedésű és igen tartós BB-krémet. Az ára nem olcsó, de nekem majdnem mindennapos használat mellett is kibírt 3-4 hónapot.

Nature Cookta VCO Kókuszolaj

Nature Cookta VCO Kókuszolaj
2019. január 12.

Évek óta használom, és ez az egyik legjobb VCO kókuszolaj! Ezer oldala van, külön tartok a konyhában, fürdőben és az ágy mellett is.

Főzéshez isteni, de erősen kókusz ízű (tekintettel h VCO), így palacsintához vagy más édes dolgokhoz nagyon sokat használom. Kedvencem a banános palacsinta (1 banán 2 tojás) sütéséhez :)

Arclemosónak is használom (legtöbbször pár csepp jojoba olajjal), tökéletesen leszedi a sminket és jól hidratál. Télen amikor "fehérre" szárad a bőröm, legtöbbször a lábamon, ez gyorsan segít rajta, de tudni kell h nem szívódik be hamar. Hajpakoláshoz is használom néha, ilyenkor jojoba olajjal vagy argánolajjal elkeverem és felviszem a hajvégekre. Fontos, hogy alaposan ki kell mosni. Egyik legjobb kellékem egyébként utazásokhoz is (pláne ha repülős útra megyek), ez kiváltja az arclemosót, az arckrémet, a testápolót, az ajakbalzsamot, sőt, nyáron leégésre is jó. Így nem kell 10 féle kozmetikumot hurcolnom :)
Mindezek felett nagyon jó síkosíásra is. Mivel VCO, teljesen "tiszta" és biztonságosan használható, sajnos én mindenre érzékeny vagyok, sok sikosítóval gyűlt meg a bajom, de erre semmilyen allergiás reakcióm nem volt. Bátran ajánlom mindenkinek, kötelező minden háztartásban!