Nyufika

Regisztráció dátuma: 2015. július 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2015. július 14.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

MakeUp Revolution Highlighter Palette Radiance

MakeUp Revolution Highlighter Palette Radiance
2015. november 2.

Az első két színt szoktam highlighterként használni, a világosabbat az arccsontomra (szeretem ha az picit nagyobb hangsúlyt kap), a sötétebbet az állam hegyére és a homlokomra szoktam tenni. Így képen nem úgy tűnik, de pl. az én bőrömön minimális, szinte semmi különbség nincs a két szín között. A harmadik pedig bronzosítónak tökéletes. A végeredménnyel elégedett vagyok, nem túl erősen csillámos, ezért lágy és természetes fényt kölcsönöz az arcomnak. Egyetlenegy negatívuma van, mégpedig az hogy eléggé porzik, így óvatosan a felvitellel, az ecsetről előtte muszály kicsit leütögetni. Az ára abszolút rendben van, bár én akciósan vettem, de a teljes árat is kifizettem volna érte, mert jó minőségű terméket kaptam kézhez.

Ebelin Fültisztító Pálcika

Ebelin Fültisztító Pálcika
2015. október 9.

Jó ideje ezt veszem mindig. Az ára nagyon jó, nem túl kemény, célra tökéletesen megfelel. Amíg csak gyártják ő marad.

Labello Classic Care Ajakápoló (régi)

Labello Classic Care Ajakápoló (régi)
2015. október 9.

A párom használja inkább, mert olyan semleges, így fiúknak ideális. Ha nincs kezem ügyében a saját ajakápolóm, akkor szoktam csórni belőle. Jól ápol, nincs vele semmi gond, talán egy ici-picit túl zsíros, de egyébként korrekt termék.

Schwarzkopf Perfect Mousse Hajfesték

Schwarzkopf Perfect Mousse Hajfesték
2015. október 6.

Kb. Három évig használtam a feketés-barna árnyalatot, amibe rögtön beleszerettem amikor megláttam. A habot könnyen el lehetett oszlatni a hajon, és a mennyiség is bőven elég volt, pedig nekem hosszú és rengeteg hajam van, de a tubus végét kínomban már alig tudtam hova kenni. Egyetlen egyszer sem irritálta a fejbőröm, a hajam sem sínylette meg. A szín egy picit sötétebb lett mint a dobozon, de egyáltalán nem volt vészes. Tartósnak baromi tartós! Már egy éve!!!! nem használom és elvétve a tincsekben csíkokban még mindig fellelem a színt.

Astor Perfect Stay Gel Shine Körömlakk

Astor Perfect Stay Gel Shine Körömlakk
2015. október 5.

Anyukám vett magának egy-két ilyen lakkot, párszor én is kipróbáltam. Az ígéretét betartja, egy hétig simán bírja kopás és pattogzás nélkül. A színválaszték kicsit kifogásolható, mert bár gyönyörű színei vannak, aránytalanul sok a teljesen matt, alig van pár gyöngyházfényű.

Maybelline Dream Pure 8-In-1 BB Krém

Maybelline Dream Pure 8-In-1 BB Krém
2015. október 2.

A meleg nyári hónapokra kerestem BB krémet, aminek sokkal könnyebb az állaga mint az Astor BB-nek amit egyébként használnék. Rá esett a választásom, legfőképp azért mert megörültem hogy szalicilsavat tartalmaz, így reméltem hogy a pattanásaimmal tud valamit kezdeni amikor időnként kipattogok. Az állagban nem csalódtam, csak nagyon óvatosan kellett adagolni. A színével sem volt különösebb gondom (Light), amikor felkentem tejföl fejem volt tőle, de pár perc után igazodott mindig. De! A pattanásaimmal nem kezdett semmit, a T-zónában meg alig egy-két óra után annyira átzsírosodott a bőröm hogy az valami borzalom. Fedése semmi, nagyon gyorsan fogyott. Az elvárásaimból egyedül csak az állag szerepelt jól, ezért 2 csillagnál többet nem tudok rá adni. Csalódás volt sajnos, pedig nagyon akartam szeretni ezt a krémet. :(

Sigma E55 Eye Shading

Sigma E55 Eye Shading
2015. szeptember 29.

A szemhéjamra viszem fel a festéket vele. Finom puha, egyáltalán nem karcolja a bőrömet, a fej mérete is tökéletes, szépen teszi a dolgát. A mosást is jól bírja, egyetlen szálat sem hullatott eddig. Nem lehet rá rosszat mondani. Aki szereti vagy be akar ruházni Sigma ecsetekre, azoknak szerintem alapdarab.

Sigma F40 Large Angled Contour

Sigma F40 Large Angled Contour
2015. szeptember 28.

Az ecset neve igaz hogy kontúrozóecset, de én (és mikor rákerestem az interneten kiderült rajtam kívül még sokan) pirosításra használom. Nagyon jól veszi fel és adja is le a termékeket, természetes hatást nyújt, remekül kézre áll, pihi-puhi, jó vele dolgozni. Az első használat/mosás előtt elhagyott 4-5 szálat, de azóta semmi. Ha lesz valami akkor úgyis megírom. Egyetlen szépséghibája van: A tapasztalatom szerint csak az első néhány mosásig fog szép fehér maradni a szőre, utána el fog színeződni, de engem speciel ez nem zavar, mert a teljesítményét ez nem befolyásolja. A minősége látszik hogy picit elmarad a híres F80-tól és készletbeli társaitól, de úgy gondolom megéri rá beruházni, ha jól bánunk vele és vigyázunk rá sokáig kiszolgál.

Oriflame Very Me Clickit Eyeliner Szemhéjtus

Oriflame Very Me Clickit Eyeliner Szemhéjtus
2015. szeptember 22.

Életem első tusa, a fekete és barna színű van meg. Évekkel ezelőtt vettem, csak időnként használom, még mindig van benne és azóta sem száradt be. A színükkel és állagukkal elégedett vagyok, de nekem az ecset szála túl hosszú, így eltartott egy ideig mire kitapasztaltam hogyan húzzak vele tökéletes vonalat. A tartóssága nekem változó (lehet hogy időjárás függő, nem tudom) van amikor egész nap a helyén tud maradni, és van amikor nap végére megfakul és lepereg a szememről. Első tusnak nem volt rossz, de én szeretnék kipróbálni zselés tusokat is ha majd ez elfogy.

Oriflame Flamboyant Privé EDT

Oriflame Flamboyant Privé EDT
2015. szeptember 4.

Valamelyik éveben ez volt a karácsonyi ajándékom a páromnak. Könnyed, kellemes, nem tolakodó illat. Abszolút jó kis parfüm. Én és a párom is szeretjük.