Odri

Regisztráció dátuma: 2015. április 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. április 22.
Bőrprobléma: Vízhiány

Balea Beauty Expert Peeling Cleanser 0,8% AHA & 3% PHA

Balea Beauty Expert Peeling Cleanser 0,8% AHA & 3% PHA
2022. október 7.

Közel negyven évesen (szülés után egy évvel) az addig gyönyörű bőröm borzasztó lett. Ahogy rendeződtek vissza a hormonjaim, úgy öntötték el a pattanások a nyakamat, az államat, az állvonalam, a homlokom. Utáltam már tükörbe nézni, bármit is csináltam, hónapokig tartott ez az állapot. Itteni vélemények alapján vettem meg ezt az arctisztítót, amikor rájöttem, hogy addigi rutinom semmit sem ér a ragyák elleni harcban. Féltem tőle, a sav tartalma miatt, mert az érzékeny bőrömmel egyszer nagyon csúnyán megszívtam az AHA savas hámlasztókkal, azóta nem kísérleteztem velük. Viszont tarthatatlan volt már a bőröm állapota, úgyhogy gondoltam egy próbát megér. Bedobtam mellé egy Revox mandulasavas szérumot is. Nem túlzok, tényleg, az első használat már csodát tett a bőrömmel. Jól bekentem vele az arcom, főleg a problémás részeken, lemostam, majd rákentem a mandulasavas szérumot, és már másnap reggelre eltűntek a pattanások. 3 alkalom után a bőröm csodaszép lett. A lemosót minden nap használom este, a szérumot csak 2 naponta, niacinamidos szérummal együtt. Nekem ez kisebb csoda, komolyan. Soha nem voltam még egy terméktől sem ilyen boldog.

MAISON MATINÉ Poom Poom EDP

MAISON MATINÉ Poom Poom EDP
2022. szeptember 29.

Nehezen választottam ki a leírás alapján a webáruházból a parfümöt, de végül ezt vettem meg, mert egy könnyed, nyári illatra vágytam. Már az üvegek látványától is vidám lettem, iszonyú jó design, csillagos ötös mindegyik. Ár/érték arányban szinte verhetetlen, szerintem. Maga a parfüm egy uniszex illat, citrusos, de mégis fás jegyekkel, kissé a CK Her illatára emlékeztet, amit én nagyon szerettem. Nem fejfájdító, nem tolakodó, kellemes illat. Vidám hangulatú, akár az üvege. A tartósságával sincs semmi gond, rajtam egész nap kitart.

Prada Paradoxe EDP

Prada Paradoxe EDP
2022. szeptember 29.

A Notino-ról lehetett ingyenes mintát rendelni, úgyhogy kíváncsian vártam. Háááááááááááát, csalódás volt sajnos. Igazi jellegtelen, cukormázas illat, ami később sem lesz különleges. Semmi extra, de tényleg. Egy jó van benne, már ha ez egy parfüm esetében jó, hogy kábé egy óra múlva eltűnik az illata. Egy nagyon nagyon halovány égetett cukor illat marad utána. Ennyi pénzért már lehet kapni igazán különleges niche illatokat, én semmiképpen sem ezt választanám.

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Hajpakolás 8Sec

L'Oreal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Hajpakolás 8Sec
2022. szeptember 8.

Gyanakodva néztem a 2. helyen az alkoholt, de az itteni vélemények miatt tettem egy próbát. A hajam vékonyszálú és nagyon sprőd, bármit teszek rá, szóval sok veszítenivalóm nem volt. Megvettem a dream long bazsamot is hozzá. A kettő együtt nagyon puha, sima hajat eredményezett, ami lágyan lebegett a szélben, mint egy sampon reklámban. Ilyen eddig csak fodrasz után fordult elő, szóval nekem 5 csillag.

Uriage Pruriced Krém

Uriage Pruriced Krém
2022. június 28.

Óriási, fájdalmas szúnyogcsípésekre kerestem valamit, mert semmi sem használt. Az ára a szúnyogcsípésnél is fájdalmasabb, de legalább egy éjszaka alatt a felére csökkentette a duzzanatot, és nem viszketett annyira. Tényleg nagyon hatásos, legalábbis nekünk. A mennyiség is sok, egy nyarat simán ki lehet húzni vele úgy, hogy az egész családra kenegetem és az is szimpatikus, hogy nem csak csípésre jó, hanem egy csomó más panaszra is. Szóval ajánlom, eddig 5 csillag.

Garnier BIO Rosy Glow anti-aging arckrém C-vitaminnal

Garnier BIO Rosy Glow anti-aging arckrém C-vitaminnal
2022. január 21.

Háááááááááááát, ez a krém tényleg glow, de csak azért glow, mert annyira zsíros lesz tőle az arcom, mintha folyamatosan izzadnék. Az én bőrömön hagy egy nagyon kellemetlen viaszos, nyirkos réteget, ami alatt fulladozik a bőröm. Több esélyt adtam neki, de mindig letöröltem és után megkönnyebbültem. Talán ha hidegebb lesz előveszem újra, hátha akkor jobban funkcionál majd.

Update: Igazságtalan voltam a nyári 2 csillaggal! Akkor nagyon zsírosította a bőröm, és szinte lefolyt róla. Most télen tökéletesen hidratál és nem engedi kiszáradni az arcomat. 4 csillagot simán megérdemel.

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Jázmin EDP

Tihanyi Levendula Manufaktúra Levendula-Jázmin EDP
2021. augusztus 3.

Három mintát rendeltem, a jázminosat, a citrusosat és a sima levendulásat. Azt hittem a citrusos fog a legjobban tetszeni, de az jön be a legkevésbé. Erős szappanillata van, igazi tisztaságillat, de nagyon töményen. A jázminos nagyon nőies illat, kevés kell belőle, szeretem. A sima levendulás kifújáskor igazi, hamisítatlan erős alkoholos levendulaillat volt, mintha magamra locsoltam volna egy üveg levendula illóolajat. A vállamra fújtam, bosszankodtam is, hogy szagolhatom egész nap. Viszont úgy fél óra múlva egy nagyon kellemes tonkababos (!) illatot kezdtem érezni, ami fogalmam sem volt honnan jött, aztán rájöttem, hogy a vállamon lévő levendulás illat elillant és ez az édes, fügés-tonkás illat maradt csak, ami nem tudom, hogyan fordulhatott elő, de én végül is nagyon örülök neki :D Összességében finom illat mind a 3, bár az agyondícsért citrusos kissé csalódást okozott. Azért simán elhasználom :P

Revox Just Hyaluronic Acid 5%

Revox Just Hyaluronic Acid 5%
2021. június 20.

Nagyon jól esik a használata ebben a melegben a bőrömnek. Hideg vízzel megmosom az arcom, nem törlöm meg, rögtön megy rá a szérum és megvárom amíg beissza a bőröm. Ez nem két perc azért, rohanós reggelre nem praktikus, de este szuper. Nagyon jól hűsít, feltölt, isteni puha utána a bőröm. Szuper termék.

Biobaza Feel Good Dezodor

Biobaza Feel Good Dezodor
2021. június 20.

A legjobb natúr dezodor, amit valaha próbáltam. Nem ragacsos, finom illatú, egyáltalán nem irritálja a bőröm. A legnagyobb melegben is maximálisan véd úgy, hogy reggel kenem fel, többször a nap folyamán nem. Zéró kellemetlen szag, 40 fokban is. Legjobb cucc.

Revox Just Niacinamide 10%

Revox Just Niacinamide 10%
2021. március 30.

Jó kis szérum ez! :) Örülök, hogy nem kell rendelgetnem, csak bemegyek a dm-be és leemelem a polcról. Szuper ára van, nekem 2 hónapra napi két használattal simán elég. Picit ragacsos, de pikkpakk felszívódik, emiatt nem vonok le csillagot.