Októberi Lány

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2012. november 29.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Ebrimycin Gél

Ebrimycin Gél
2019. november 10.

ÚJRA LEHET KAPNI!!! ❤️
Azt hittem hogy már réges-régen írtam erről a valóban csodaszerről... Hát most gyorsan pótlom a hiányt.
Mindenféle fajta és méretű pattanással boldogul, lényegesen lerövidíti a gyógyulás idejét, sőt, idejében “elkapva” vissza is szorítja őket, be sem gyulladnak. Csak helyileg alkalmazom (értsd: nem teljes arcon, márcsak az alkohol tartalma miatt sem), naponta (este) egyszer, lefekvés előtt, mikor már a szérum és a krém is beszívódott. Kell neki néhány perc amíg megszárad, de nem kell amúgy sok belőle, lehet vele “spórolni”.
Sokáig (évekig) nem lehetett kapni, aztán megint aztán megint nem. De most legnagyobb meglepetésemre ismét gyártják, igaz, most még sokkal drágábban mint annak előtte. Viszont annyira neki voltam keseredve, hogy végre volt egy szuperhatékony ”fegyverem”, erre vagy 2-3 évre eltűnt a patikákból...és “visszakaptam” végre, így simán megvettem ennyiért is (4400 forintot fizettem érte).

Röviden: érdemes kipróbálni, hosszabban: olyan de olyan boldog vagyok vele, és hülye lennék nem ajánlani mindenkinek, aki pattanásokkal küzd..!

Natics C20 Air C-Vitamin Szérum

Natics C20 Air C-Vitamin Szérum
2019. augusztus 10.

Lista szerűen értékelem:
Homlok:
kiindulás: mint az ezer darabra repedt porcelánbaba fej, vagy mint egy kiszáradt tómeder szikkadt alja. Szóval durván alulhidratált és kissé talán öregedő bőr. :)
1 hét után: nincs érzékelhető változás.
1 hónap után: alig látszik javulás, rosszabb napjaimon semennyi.
Nagy pattanások:
kiindulás: néha elő-elő bukkan 1-1 bazi, mélyen ülő, kinyomhatatlan ragya, ami csak úgy kedvtelésből 2 hétig tanyázik a fejemen. Ilyenből épp akadt 1 a szérum-használat kezdetén és további 1 alakulóban volt.
1 hét után: a már óriási rondaság harmad akkora lett, de ugyanúgy makacsul díszeleg a homlokomon. Az alakuló kis piszok meggondolni látszik magát, visszahúzódott.
1 hónap után:per pill nyugvóponton van a dolog, nem jött ki újabb ilyen, mióta használom.
Kis pattanások:
kiindulás: 2-3 kisebb ocsmányság mindig elszórakoztat.
1 hét után: mintha valamivel kevesebb akarna előjönni, nem is mindegyiknek sikerül kialakulni, de Tyrosur gélt is használok helyileg, az is besegíthet.
1 hónap után: kisebbek sajna ugyanúgy kijönnek, vmelyikkel elbánik 1-2 nap alatt, s van, amelyikkel nem...
Nagy pórusok:
kiindulás: "sajtreszelő", az orcáimon leginkább.
1 hét után: nincs látványos változás.
1 hónap után: nem látok különbséget.
Mitesszerek:
kiindulás: mindenféle fajta mindenhol, sok.
1 hét után: fekete, furcsa fajták jelentek meg. Lehet hogy ezek korábban zárt fajták voltak és ez lenne a pozitív változás, vagy ezek vadiújak és emiatt alakultak? Kérdéses, megfigyelés alatt tartom őket.
1 hónap után: talán valamivel kevesebb a zárt. A orr és környékén jellemző, szinte állandó "teltház" (kicsi fajták) továbbra is fennáll, pedig tisztítom időnként. A kis fekete fejű és könnyen eltávolíthatóak továbbra is felbukkannak, szerintem ezekre hatott a C, és összeszáradnak és besötétednek a pórusaimban. Olyan napi 1-2 db új jön ki.
Ráncok:
kiindulás: szarkalábak, pár halvány mimikai kezdemény és a lövészárkok a szemem alatt, ezekre duplán kenek mindent, ezt is.
1 hét után: szeretném azt hinni hogy javult a helyzet, de amúgy nyilván nem.
1 hónap után: Nulla hatás. Sőt, a szemem alattiakat néha jól kipirosítja, így még hangsúlyosabbak lesznek.
Hegek:
kiindulás: vannak.
1 hét után:a frissebbek szépen javulnak a régiek tartják magukat.
1 hónap után: a régebbiek közül van még néhány, nem igazán halványodtak. Újabbak esetén talán gyorsabb a regenerálódás.
Szeplők:
kiindulás: nem zavartak sosem, de kíváncsi vagyok, lesz-e rájuk valamilyen halványító hatással.
1 hét után: egyelőre nem úgy tűnik hogy lenne ilyen hatása.
1 hónap után: ugyanolyanok.
Hidratáltság:
kiindulás: milyen hidratáltság?
1 hét után: kicsit mintha üdébb és kevésbé elnyűtt lennék reggelente mikor tükörbe nézek. De lehet hogy olyankor még álmodok éppen... :)
1 hónap után: nem látok jelentős különbséget.
Amúgy: ragacsos mint a fene, filmréteg marad, bár nem kukacosodik, csak csillog. Nem tudom vékonyan kenni, mert beszívja pikk-pakk a még nedves bőröm, aztán marad ez a réteg. Nem mertem nappal, smink alá kipróbálni. Kissé kellemetlen ahogy húzza a bőrömet, kissé viszket is, ez felkenés után fél óráig tart (kibírható mértékben), utána krémezek rá, ilyenkor megint kicsit kellemetlen. Csípni is tud, de az pár másodperc után elillan. Első használat után a szemem alatti volt egy minimális pirosság, azt hiszem kimarta, de ez egyszeri alkalom volt. Elalváskor ráragadok a párnára, reggelre kissé csillog az arcom. Szóval van némi bosszúság vele. De ha hozza "A hatást", akkor ennyit megérhet. Egyelőre 3 pont.
További update1 hónap után:
Rájöttem, hogyan tudok vele spórolni, de így sem fog 2 hónapig kitartani. Újabban ha van 1-2 rondaság akkor azokat reggel is lekenem, picit pirosabb lesz, de nap végig javulni szoktak. Sminkelni nem lehet rá, egyszer próbáltam a teljes arcomat bekenni reggel, de borzalmas lett az alapozás...
Legyen 4 csillag most, mert összességében azért javult a bőröm.

dr. Organic Éjszakai Krém Bio Méhpempővel

dr. Organic Éjszakai Krém Bio Méhpempővel
2019. július 14.

Féltem hogy nehéz lesz, főleg így nyáron. De simán megissza a bőröm, pedig zsíros mint a fene. Nappalra is használtam már, smink alá is. Nem kukacosodik, nem marad filmréteg sem. Hidratáló, ápoló hatása egész jó, de azért a csodaszer kategóriába nem tenném. Ennyi pénzért (Müller, akció) minőség, és összetevőlista tekintetében szerintem korrekt kis krém. Négy és felet adnék de mivel azért lehetne még hatékonyabb is, maradjon a 4 csillag.

dr. Organic Gránátalma Anti-aging Arckrém

dr. Organic Gránátalma Anti-aging Arckrém
2019. július 14.

Isteni illatú, kombinált (igen zsíros) bőröm szépen beszívja. Nincs filmréteg és csak akkor kukacosodik ha a kelleténél többet kenek az arcomra. Hidratálása kielégítő, de csodákat nem művel. Pattanást nem okozott, ez külön dícséretes. Nappalra és éjszakára is használtam már, sminkelni is tudtam rá. Szerintem nem rossz krém, négyes fölét adnék neki. :)

Nvey Eco Organikus Folyékony Alapozó

Nvey Eco Organikus Folyékony Alapozó
2019. július 14.

Elég érdekes jelenség, hogy bizonyos bio termékeknél (ennél is) ugyanaz a néhány felhasználó csupa max pontot ad, mintha lenne pár kimondottan erre a célra kreált profil. A nyelvezetből is könnyű kitalálni hogy ki az aki tényleg használt egy terméket és ki az aki csak fel akarja húzni az összértékelést.
De magáról az alapozóról:
A teljes pénzkidobás találó kifejezés. Semmi fedése, zsíros/kombinált bőrre kenve pedig csillog mint egy diszkógömb. Próbáltam keverni más alapozómmal (Purobio), de úgy sem az igazi. De legalább van relatíve világos árnyalat is. Csakhát minek.
Ja igen, a gyártási éve 2015, a vadiúj bioáruház polcáról levett, újonnan vett darabnak. Felteszem ezek szerint ez a legfrissebb beszerzés? Kissé avas illatát ennek tudom be, bár az igaz hogy a fém lezáróka elvileg garantált bizonyos tartósítást de valahogy akkor se stimmel az egész.
Összefoglalva: majd’ 9000 forintért van egy kétes minőségű, harmadosztályú BB krémem ami legalább (elvileg) káros anyagoktól mentes. Remek.

Zao Folyékony Selyem Alapozó

Zao Folyékony Selyem Alapozó
2019. május 20.

Először is, a képen nem ez látható. Amúgy ajánlom az utántöltő megvételét, mert sokkal olcsóbb, csak nem olyan mutatós, meg amúgy sem szeretem én spec az üveget, mert rosszabb szállítani.
Szóval a Purobio alapozómat akartam lecserélni. Mivel régóta kerestem jojoba olaj alapú natúr alapozót, erre esett a választásom. A szín... nos a barackos jó választásnak tűnt, de ha fedést is akar az ember, akkor több kell és úgy meg az én hófehérke bőrömnek mégis sötét lett a 710-es árnyalat is. Na de nem ez a legnagyobb bajom vele. Mert akarhatom én a fedést, de még vastagon kenve sincs neki. Egy közepesen gyenge BB krém szintűnek mondanám. Az illat, hát én nem tudom, a bio alapozókba egyáltalán minek parfüm, de ha már tesznek bele, miért mindig nagyi szagút??? Borzalmas. Ami pozitív, hogy egyelőre nem ront a bőrömön, nagggyon hamar szárad (már-már túl hamar) és mattít. Most a régi nagyon fehér (1-es) Purobio alapozómmal használom, 1 rész ebből, 2 abból. Így a fedést és a színt is javítottam. Ez amúgy is nagyon drága és szerintem gyorsan is elfogyna. Mivel kissé barackos, talán a szemem alatti karikákon is segít kicsit, amolyan színjavítós korrektorként, még kísérletezem vele.
Nem is tudom hány pont legyen. Talán 3 csillag, az összetevők miatt.

Update:
Tudom, hogy minden folyékony alapozót érdemes felrázni használat előtt, de erre hatványozottan igaz ez. Ha nem teszem, az az olajos valami jön néha alapozó helyett. (A mustár szokott ilyet, ez jutott eszembe.) Na szóval rázzátok, lányok! :D

Cosmio Bio Levendula Illóolaj

Cosmio Bio Levendula Illóolaj
2019. május 20.

A levendula illóolaját kivételesen lehet töményen is használni a bőrre, nem kell higítani, ez már tökre tetszett, mert amúgy sajnos sokszor más olajakkal is így járok el, amit nem lenne szabad. (teafa, eukaliptusz...). Na de ezzel “legális”. ;)
És hogy mire? Egy külföldi blogger csajtól jött a tipp, aki elmesélte, hogyan lett a csupa pattanásos feje makulátlan, és egyebek mellett a levendulaolajat említette. Eleinte nagy buzgón kentem esténként egész arcra, de nagyon könnyezett a szemem tőle és annyira nem is volt a megelőzésben penge. De viszont a kialakult gyulladást, viszkető, irritált bőrt és a hegeket, akár gyógyuló pattanást, akár utána maradt piros foltokat nagyon szépen gyógyítja. Persze, vigyázni kell, mert okozhat pirosságot is a nagyon érzékeny (pl. rosaceás) bőrön, nekem eddig csak a náthától szétdörzsölt orromat csípte, de azt kb. minden szokta... Tehát helyileg használom, általában este, miután már az esti krémezésen is túl vagyok. Abban a hitben ringattam magamat, hogy ez majd segít jobban is aludni, az illata miatt, de erre a hatására azt hiszem, én immunis lehetek...:D Beszívódni azért kell neki pár perc, de nem gáz annyira. Sokszor használom (sajnos kell), de így is legalább 3-4 hónapig elég egy ilyen üveg. Mindig van itthon, mert tényleg szuper sebgyógyító. Csak ajánlani tudom!

Cosmio Jojoba Olaj, Bio

Cosmio Jojoba Olaj, Bio
2019. május 16.

Még nem használtam másmilyen jojoba olajat, de én meg vagyok elégedve ezzel.
Illata jellegzetes, de nem marad meg sokáig a bőrön, és nem is zavaró, még nem jöttem rá, mire emlékeztet, talán az olívára? Ha valaki nem szereti a szagát, illóolajjal, vagy vmi illatos virágvízzel lehet kombinálni, úgyis azt mondják, jól "viszi" az illatanyagokat, ideális házi parfüm kotyvasztáshoz is.
Ára kissé húzós, de irtó sokáig kitart, és az egyik legkevésbé avasodó olaj, nem véletlen a hosszú szavatossági idő az üvegen. Cseppentő betétes kupakkal használom (a boltban lehet kapni, 5db 150,-), ugyanis elég híg, jól lehet így adagolni.
Pakolásba, vagy töményen kenem az arcomra, nagyon szépen beszívja pár perc alatt a zsíros (!) bőröm, de azért inkább csak éjszakára esti krém helyett/mellett, vagy a bőrkiszárítós, natúr alapzóm (purobio) alá is ezt kenem. Puhít, táplál, kisimít, szóval frankó. Pórustömítésről, gyulladásról, egyéb rémségekről szó sincs, sőt, mint az a leírásban szerepel, elvileg még jól is jöhet a pattanások visszaszorításában. Bár szerintem egy már kifejlett bibin nem sokat segít, de már az is nagy szó, ha nem okoz ilyesmit, és nem is ront rajta.
Hajpakolásba is kiváló, bár sajnálom bele, mert azért nem olcsó, nekem meg sok hajam van, de azért hálás érte a haj is, hajmosás előtt (és nem utána, balzsamként) vált be.
Kicserepesedett ajkakra is működik, és ha sebesre száradt bőrre kenem (pl. orrom környéke, megfázáskor), ez az egyetlen, ami nem csípi olyankor, pedig még a körömvirág olaj is irritálta múltkor!
Mindent egybe vetve az egyik kedvenc olajom, tápláló pakolásaim egyik elmaradhatatlan kelléke, s reménybeli natúr hidratáló krémem zsíros fázisa is lehetne, csak még kell hozzá találnom egy vállalkozó szellemű készítőt.:)

Update:
Hennázom a hajam mostanában, ahhoz is keverek, kb 3-4 evőkanálnyit. Így nagyon szép a végeredmény!
Sminklemosáshoz is bevált, még érzékeny szemre is. Előbb ezzel törlöm át, majd jöhet valamilyen virágvíz (rózsavíz, zölt tea, ezek is cosmio-sok). Ez az én szuper menő 2 fázisú sminklemosóm. :D Tényleg működik és nincs semmi felesleges sz@r benne.
Még mindig csodaszer, ha tehetném, száz csillagot is adnék neki!

Neogranormon Kenőcs

Neogranormon Kenőcs
2019. május 16.

Helyileg, egy-egy (esti) órára kenem fel, ha van egy bibim (gyógyuló patti). Nem csodaszer, de segít a hamarabbi gyógyulásban. Igyekszem tényleg csak arra a részre felvinni, ahova kell, mert nagyon tömény cucc, nem szeretném ha mitteszert okozna. Fontos megfigyelés: levendula olajat tartalmaz. Amióta ezt realizáltam, vettem egy (cosmio-s) levendulaolajat, és mivel az kivételesen egy olyan illóolaj, amit töményen, higítás nélkül is lehet használni, van hogy a gyógyuló vagy még gyulladt részeket inkább azzal kenem be, lefekvés előtt, így az illata még “segít” is az elalvásban. (Mármint elvileg, rám így nem hat...:D) Szóval ez amolyan “jó ha van itthon” házi patikai alapfelszerelés, ha a náthától sebes lesz az orrom (csak ha már gyógyul, mert amúgy csíp), vagy bármi hámosítandó seb van, ehhez nyúlok. Legyen 4 csillag.

dr. Organic Skin Clear Hámlasztó Bőrradír 5in1

dr. Organic Skin Clear Hámlasztó Bőrradír 5in1
2019. május 13.

Drága de megéri. Rajta hagyom az arcomon 2-3 percig (előtte vizes kézzel masszírozom fel), esténként. Sokkal jobb mint a fizikai hámlasztók, javít a bőrképemen, halványít a hegeken és kevesebb/kisebb patti jön elő. A lemosóját is megvettem, de ez szerintem koncentráltabb, és emiatt hatásosabb és jobban meg is éri. Régóta kerestem olyat amiben szalicil sav van, de alkohol nincs és nem is erős kémiai hámlasztó, és gyümölcs sav is van benne ráadásul. Eddigi legjobb radírom.