orsolyanovak

Regisztráció dátuma: 2011. augusztus 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2011. augusztus 14.
Bőrtípus: Normál
Bőrprobléma: Vízhiány

Rimmel Super Gel Top Coat

Rimmel Super Gel Top Coat
2017. augusztus 19.

Egyetlen pozitívuma, hogy gyönyörű szép fénye van, teljesen zselé hatása van.
Viszont totálisan használhatatlan. Mindegy, hogy rimmel super gel lakk fölé kened, vagy bármi más fölé, egyáltalán nem exrán tartós. Max. 3 nap, de csak rimmel lakk felett. Fényes marad, de buborékosodik, fura felületet hagy száradás után, ami kb. órák alatt következik be.
Borzasztóan lassan szárad, nálam ez az elfogadhatatlan kategória, ezért a kukában landolt.
Ehhez képes pedig elég drága is volt... egy olcsó kis moyra fedőlakk 10x különb ennél. Határozottan nem ajánlom senkinek.
Jó kísérlet lett volna, de amikor az előző nap lakkozott lábkörmeimről másnap a cipő letolja a lakkot... na az a vicc kategória... és 1 órát pepecselsz ezzel a sz×rral.

Crystal Nails Cuticle Remover Bőroldó

Crystal Nails Cuticle Remover Bőroldó
2017. február 28.

Nem csíp, nem büdös, kényelmes használni, gyorsan hat. Nekem nem igazán van gondom a körömágybőrömmel, de nagyon meglepett, hogy ennek a használatával mennyivel hátrébb tudtam tolni, mint enélkül. Használtam már körömágyápoló olajokat is, de ha ezt használom, mindig szebb és egészségesebb eredményt kapok.
Megrágott férfi kezeknél is jó szolgálatot tehet szerintem! :D

Moyra Körömépítő Alaplakk

Moyra Körömépítő Alaplakk
2017. február 7.

390 Ft-ért vettem a fodrászkellékesben, szóval az árra egyértelműen pipa.
Első benyomás 1 rétegben használva:
A lakk nagyon híg, így nagyon vékonyan lehet vele dolgozni és mire az utolsó körmödhöz érsz, az első meg is szárad. Ez alaplakként használva elég előnyös tulajdonság. Szép, egészséges, viaszos fényt ad a körmöknek. Szóval, aki a nagyon csillogót szereti, és önmagában szeretné használni, annak nem biztos, hogy fog tetszeni. Ad egy kellemes merevséget a körmöknek, valamint a vékonysága miatt nagyon jól "együtt mozog" a körömmel. Hát nem tudom ez így mennyire érthető, de szerintem ez jobban védi majd a lakkot a lepattogástól.
Az én körmeim egy kicsit barázdásak, ami 1 réteg után ugyanúgy látszik, de érezhetően simább felületet biztosít a lakkoknak.
Az erősítést nem igazán vettem észre, alaplakknak ilyen céllal a Moyra 5:1 ápolója jobban bevált, fedőlakknak viszont egész jó.

Moyra Áttetsző Gyorsszárító Fedőlakk

Moyra Áttetsző Gyorsszárító Fedőlakk
2017. január 3.

Nem gondoltam volna, hogy egyáltalán létezhet olyan, hogy egy lakk gyorsan szárad. Mert ugye mindig ráírják kb., és az esetek 90%-ában örülhetsz ha max nyertél 1 percet. Szóval ez bámulatos! Nagyon félve nyúltam hozzá, de mondom annyian dicsértetek egye fene! Sztem kb. 20-30 mp alatt tökéletesen megszáradt, nem lett ujjlenyomatos, nem mattult ha hozzáértem. Számomra ez egy csoda. Pedig a lakk sem volt teljesen száraz, amire felvittem éppen csak annyira, hogy már ne maszatolja össze az ecset.
Kicsit büdösebb, mint az átlag, valószínűleg az etil-acetát érződik rendesen. Valamint a fénye sem tökéletes számomra, mert ez kicsit krémes, tipikusan lakkos hatású és ha nagyon közelről, nagyon erősen vizslatod látni lehet az ecset húzásának mikronyomait, nem az a "durván csillogó , tökéletesen egységes felületű" hatás. De egyszerűen annyira gyorsan számít, és határozottan jó is a végeredmény, hogy 5 csillag!

Gondoltam azért adok neki 1 esélyt 2 rétegben... Tökéletes fény, gyönyörű összefüggő felület! Jó vastagon kell kenni, nem kell sajnálni az anyagot; és nem nagyon szabad pepecselni, 3 húzás, aztán kész! A legmegdöbbentőbb, hogy így is ugyanolyan gyorsan szárad, mint amikor vékonyabban kentem. Így lehet, hogy elég is lesz 1 réteg.
Komolyan kozmetikum rég tett ennyire boldoggá.. 5x ennyit is boldogan kifizetnék érte (de így is pont jó lesz :D)

Update: Hát a kezdeti lelkesedésnek annyi sajnos. Világos lakkokon okés, de sötéteken sajnos borzasztóan csíkos lesz száradás után, attól függetlenül, hogy vékonyan vagy vastagan keni az ember. A Rimmel lakkokon egyáltalán nem működik, az Astoron még csak-csak... Sajnos így túl rizikós a használata, ami már kevésbé tetszetős nekem.

Oriflame Love Nature Ajakbalzsam Olívaolajjal

Oriflame Love Nature Ajakbalzsam Olívaolajjal
2016. december 15.

Szerintem határozottan szárít. Felkenve nagyon kellemes, de miután lekopott muszáj újrakennem. A textúrája jó, akupak jól zár, a végeredmény szép, az illata semleges, a csomagolás is tetszik. Szóval minden tökéletes, csak nem hidratál, ez viszont így elég gáz.

Balea Tejes-Mézes Arcmaszk Mandulatejjel és Akácmézzel

Balea Tejes-Mézes Arcmaszk Mandulatejjel és Akácmézzel
2016. december 12.

Nem tetszett nekem ez a maszk... Először radírozom, aztán viszem fel a maszkot. Nagyon nehezen szívódik be a bőrömbe, és soha nem maradéktalanul, pedig nem viszek fel sokat. Elég kiadós egyébként, egy adag 2-3 használatra is elég. Az illata nekem nem tetszik, de tényleg mézes-tejes, szerintem nem mű, de én nem bírom az édes illatokat. Alapvetően elég zsíros ez a maszk, az én bőröm pedig inkább vízhiányosan száraz, így nem vált be. Irritációt nem okozott pedig szemkörnyékre is kentem. Érettebb bőrre esetleg beválhat, mert a szárazabb testrészeimen, mint például a vállamon, nem volt rossz. :D De nem ezért vettem...

Balea Feuchtigkeits Maske

Balea Feuchtigkeits Maske
2016. december 12.

Na ez egy jó kis maszk. A természetes kutyulmányos kúrákkal ez sem versenyezhet, de szerintem ez a legjobb Baleas maszk. Tényleg hidratál, rugalmassá, energikussá teszi a bőrt. Kellemes könnyű állaga van, érzem ahogy lélegzik alatta a bőröm, nem úgy, mint a többi maszknál. Ez is hagy maga után egy pici olajos érzetet, de ezzel még meg lehet küzdeni. A hatását 3-4 nap után még érezni. Mondjuk nekem egyébként sem száraz, hanem vízhiányos a bőröm, így lehet, hogy ez ezért is vált be különösen. Nagyon szeretem az ilyen különböző gyógynövényes főzetekkel is törölgetni az arcomat, mert azok is nagyon jót tesznek neki (csipkebogyó, kamilla, mate tea, ezeket ajánlom). Az illata is semleges, az ára is baráti, egy adag kb 2-3 használatra bőven elegendő. Ezt lehet, hogy még fogom újravenni.

Balea Q10 Ránctalanító és Bőrfeszesítő Arcmaszk Panthenollal

Balea Q10 Ránctalanító és Bőrfeszesítő Arcmaszk Panthenollal
2016. december 12.

Ugyanazt tudom elmondani, mint a többi Balea maszkról: egy vastagabb hidratálás, aztán csókolom. Kb. 2 napig érzékelhető a hatása, de az is csak annyiban, hogy puhább a bőröd, ami meg lehet, hogy csak a radírozásnak köszönhető. Jó áron van és kb. 4-5 alkalalomra bőségesen elegendő ez a mennyiség, de szeritnem így sem éri meg. Amit nagyon utálok benne, hogy egyszerűen nem lehet lemosni, mindig olajos marad utána bőröm. Nem igazán vagyok még ráncos, de semmi frissítést, élénkítést nem tapasztaltam az arcomon. Nem éri meg vele pepecselni, mert semmi extra, akkor meg minek?

Balea Aqua Hidratáló Szövet-Arcmaszk Alga Kivonattal Vízhiányos Bőrre (régi)

Balea Aqua Hidratáló Szövet-Arcmaszk Alga Kivonattal Vízhiányos Bőrre (régi)
2016. december 12.

Nem rossz ez a maszk. Kellemesen vizesen hidratál, nem ragacsos, jó ruganyos lesz utána a bőröm, de azért nem túl extra. Nekem ez a néha jó vele idétlenkedni egy kicsit, de semmi extra kategória. Nagyon ritkán maszkozom és ilyenkor én azért várok valami extrát. Elég kényelmes a használata, meg az ára is. Elég nedves marad utána a maszk, de én nem érezném higiénikusnak újra felhasználni, szóval mindegy. Kicsit nagy, így nem olyan kényelmes a felhelyezése. Hát nem rossz, de a jó nem ilyen. A természetes alapú maszkok sokkal jobban beváltak, jóval tovább érződik a hatásuk és úgy összeségében sokkal szebb lesz a bőröm az iylen kefíres, tojásos, mézes kutyulmányoktól.

Balea Q10 Bőrfeszesítő Ránctalanító Maszk

Balea Q10 Bőrfeszesítő Ránctalanító Maszk