oznob64

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

Regisztráció dátuma: 2018. május 17.
Bőrtípus: Zsíros
Bőrprobléma: Tág pórusok

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+

La Roche-Posay Anthelios Shaka SPF50+
2019. október 10.

A 30 faktoros van meg, melyben sajnos parfüm is van (nem az illata zavar, az hamar eltűnik, hanem az, hogy teljesen felesleges egy fényvédőbe parfüm, és nem értem, ha az 50-esben nincs, a 30-asba minek tettek?), de a textúrájával - amely naptejszerű, nagyon folyékony, de iszonyú hamar beszívódik -, teljesen elégedett vagyok, kellemesebb, mint az Eucerin Oil Control fényvédőé, és az alapvetően zsíros bőröm sem fénylik tőle, nem is "kukacosodik a krém", szóval egyelőre az általam próbáltak közül a legjobbnak tűnik ez a fényvédő. Ha hosszabb használat után változna a véleményem, updatelek.

Escentric Molecules Escentric 01 EDT

Escentric Molecules Escentric 01 EDT
2019. október 1.

Nagy a keveredés itt Krémmánián is az Escentric márka Escentric és Molecule vonala közt, én most az Escentric 01-ről írok, mely az iso e super más illatjegyekkel kiegészített verziója. Én is tévedésből vettem ezt, a Molecule 01 helyett, azonban ennek ellenére is tökéletesen elégedett vagyok vele. Az első 6-7 használatkor a borsot, zöldcitromhéjat és tömjént éreztem ki elsősorban, azonban utána "megtanulta" az orrom fölismerni az iso e supert, és azóta vagyok függője. Leírhatatlanul finom, pézsmás illat, alapvetően rendkívül bőrközeli, azonban, ahogy a hivatalos leírás is szól, föl-föltűnik váratlanul, és rajtam elképesztően tartós, még 16-18 óra múlva is egyértelműen érezhető a bőrön (a hivatalos leírással ellentétben ruhán is érezhető, azonban ott jóval kevésbé). Az egyetlen problémám az iso e superrel, hogy az ismeretségi körömben is egyértelműen tapasztalom az itt olvasható véleményeket, miszerint sokak számára egyáltalán (!) nem érezhető ez a molekula. Azt gyanítom, hogy egyfajta olfaktoriális tanulás is szükséges lehet egyesek számára, mert az elején én sem éreztem (mekkora szerencse, hogy kitartóan használtam ennek ellenére!), azóta viszont más parfümökből is kiérzem (pl a Terre d'Hermés-t érezve, anélkül, hogy tudtam volna, azt érzem, ismertem föl az iso e supert, mely annak a parfümnek is a java részét adja). Szóval összességében a Molecule 02 mellett a másik abszolút kedvenc parfümöm, és a Molecule 01-et még nem is próbáltam! Mindenkinek ajánlom akkor is, ha valaki nem érzi elsőre, hátha úgy jár vele, ahogy én is. és egy idő után "rááll az orra"! Amúgy az iso e super illatát a pézsmás karakter mellett egyfajta minimálisan fűszeres, se nem igazán lágy, se nem igazán tolakodó, kicsikét fás, de csodálatosan szép illatként tudnám jellemezni, amely valóban mindenkin más, ennek ellenére ha valaki ismeri, akkor mindig fölismeri, bárkin érzi.

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP

Gucci Guilty Absolute Pour Homme EDP
2019. május 28.

Nem a hagyományos értelemben vett "kellemes" illatú parfüm, az vitathatlan, ugyanakkor rendkívül karakteres, füstös, bőrös, az égett gumit idealizált formában felidéző, a niche-parfümök színonvalát képviselő kompozíció, mely rendkívül tartós (8-9 órán keresztül is érezhető a bőrön). Elsősorban esti használatra ideális, egy konvenciókat nem ismerő, nem mindenkinek tetszeni akaró, szinte pornográf módon explicit hatású illat, feltétlenül ajánlom olyanoknak, akik igazán különleges parfümöt keresnek. A projekciója a közepesnél valamivel kisebb, de azért jól érezhető, nem csak közvetlen bőrközelben.

Calvin Klein Ck One Shock For Him

Calvin Klein Ck One Shock For Him
2019. május 23.

Nem csak ár/érték arányban (8000 forinttól meg lehet vásárolni), hanem abszolút értelemben is egy zseniális illat. Fás-dohányos, kicsit fűszeres kompozíció, amely az idő előrehaladtával nem igazán változtat a karakterén, azonban nagyon tartós bőrön és ruhán is. Egyedül a kis projekció sajnálatos, de ettől függetlenül bőven megérdemli az öt csillagot.

Dior Sauvage EDP

Dior Sauvage EDP
2019. május 23.

Átütő, púderes-ámbrás illat egy kis fűszerességgel, nagy projekcióval, rendkívüli tartóssággal (14-16 óra bőrön). Az egyik kedvenc parfümöm, inkább estére ideális, és/vagy hűvösebb időjárás alkalmával.

Escentric Molecules 02

Escentric Molecules 02
2019. május 22.

Hihetetlenül tartós, az egyik legcsodálatosabb illat, amit valaha éreztem. Az orr hamar megszokja, így valóban el-eltűnik, de aztán váratlanul újra felbukkan. Egyáltalán nem parasztvakítás az Escentric márka, hanem egyszerűen csak nem a szó hagyományos értelmében vett parfümök e termékek. Van, akinél tudat alatt fejtik ki a hatásukat, azaz nem tudja az illető pontosan meghatározni, mit is érez, de szerintem a legtöbben képesek érezni az illatot, csak a már említett okból (azaz, hogy megszokja az orr), úgy tűnik számukra, hogy nincs semmilyen illata. Érdemes inkább úgy tekinteni ezekre a parfümökre, mint az ember saját illatának "tuningjára". Nem megváltoztatja a viselője illatát, hanem annak kellemes vonásait nagyítja föl és egészíti ki. A 01 és 02 után én szinte nem is látom nagy értelmét más parfümöknek (persze azért használok mást is, de ez a kettő számomra A parfüm). Egyes vélemények szerint egyébként a 01 és a 02 is alkalmas más parfümök alá, azoknak a hatását meghosszabbítani, de ezt még nem próbáltam ki.

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25

Clinique City Block Sheer Oil-Free Daily Face Protector SPF25
2019. május 22.

Ez az első fizikai fényvédőm, nem a kémiai fényvédőkkel járó irritáció okán próbáltam ki, mert az én bőrömet nem irritálják, hanem mert nem találtam olyat, ami kellően jól kijön a többi, általam használt termékkel. Ahogy ígéri, és a többiek is írták: nem hagy fehér nyomot a bőrön, viszonylag kellemes textúrájú, egész nap fönn marad az arcon, hidratál és csodás az összetevőlistája. Az én bőrömön teljesen láthatatlan, annak ellenére, hogy színezett, nem vettem észre bőr egységesítő hatást. Viszont a többiekkel ellentétben az én bőrömet nem igazán mattítja, habár zsírosabbá sem teszi. Az Eucerin Sun Oil Control gélje mattítás szempontjából ennél sokkal jobban bevált. A matt hatás elmaradása miatt a négy csillag, de hosszabb távú használat után még frissíteni fogom a véleményem.

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%

The Ordinary Alpha Lipoic Acid 5%
2019. május 22.

Újat nem tudok mondani: másnapra feszesebb a bőr tőle, sokkal simább, szebb textúrájú, ha csak ennyit tudna, már akkor is hibátlan lenne, remélem hosszabb távú bőrkép-javító hatása is van. A szérum konzisztenciája számomra nem igazán kellemes, viszonylag lassan szívódik be és zsírosabb, de mivel esti használatra való, ez nem zavaró, ahogy a kellemetlen szaga sem, mert bőven kárpótol a hatása ezekért.

La Roche-Posay Termálvíz Spray

La Roche-Posay Termálvíz Spray
2019. május 20.

A kedvenc termálvíz spray-m, borotválkozás után vagy hialuronsavas szérum fölé fújva szoktam használni. Ennek a legjobb a szórófeje az általam próbált termálvíz spray-k közül, és az összeset ki lehet belőle fújni. Az árát sokallom csak, emiatt a négy csillag.

CeraVe Hydrating Cleanser

CeraVe Hydrating Cleanser
2019. május 20.

Nagyon szeretem. Illatmentes, nem szárít, nem irritál, kellemesen habzik, kiválóan tisztít, nagyon jó ár-értékarányú termék csodálatos összetevőkkel. Egyedül a csomagolás esztétikuma az, amibe bele tudok kötni, mert kissé gagyinak tűnik számomra, ha nem olvastam volna a véleményeket a termékről és a márkáról, biztosan nem jutott volna eszembe magamtól megvenni, illetve mivel nagy méretű, és napi két alkalommal használom, praktikus elől tartani, ezáltal szem előtt van, ez csak ezért probléma, de a termék öt csillagos értékelését nem befolyásolja.