Panda

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2011. szeptember 29.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Clinique Superbalanced Silk Alapozó SPF15

Clinique Superbalanced Silk Alapozó SPF15
2016. november 3.

Silk Shell szín tulajdonosa vagyok, érdemes tudni, hogy nagyon fehér a bőröm és amikor a hölgy egy kis mintát rakott a kézfejemre azonnal megállapítottuk, hogy ez sötét lesz, de felkentük a nyakamra ami a legvilágosabb rajtam és meglepő módon idomult hozzá- így felbátorodtam és megvettem.
Alapvetően kiütésekre és allergiára hajlamos a bőröm tehát nem aknékat és nagy rondaságokat kell rajtam elfednie.

- nagyon kellemes a textúrája, szépen idomul (nem lesz matt- amit én nem is vártam hiszen direkt a silk hatás miatt vettem meg, ahogy a neve is tartalmazza, sőt púderrel sem lesz matt (amit nem bánok)
- csodásan felvihető a legbénább dm-es blenderrel is (kézzel, ecsettel nem próbáltam)
- nézegettem szobai fényben, neonfényben, lift tükörben : szépen belesimul a pórusokba (tökéletesen nem tünteti el),
nem emeli ki a száraz részeket
- szerintem a fedése kicsit gyengébb, mint közepes és mérsékelten építhető (ezért nem biztos, hogy jó lesz azoknak akiknek sok a bőrhibájuk)
- mondjuk az alkohol meg-meg csap 1 óra után is, egy-egy pillanatra
- tapintásra nagyon finom a bőr tőle, érzetre azt nem mondanám, hogy semmit nem érzek;
talán inkább olyan, mintha egy finom sál lenne az arcomon de lehet, hogy ez csak pszihés :-)

Nekem abszolút szimpatikus eddig.

Lush Tündöklő Érzelmek Arcpúder

Lush Tündöklő Érzelmek Arcpúder
2016. október 30.

Sok pozitív vélemény... aminek a hatására kipróbáltam...nem kellett volna.
Első alkalommal is gyanús volt, hogy miért lett estére tiszta mitesszeres az amúgy probléma mentes bőröm...
Reggelre kicsit szebb lett, megnyugodott ...gondoltam biztos nem a púder miatt van ezért ma is feltettem... DE a púder miatt van.
A jojoba olaj valószínüleg eltömíti a pórusokat.

Olyan csúnya lett az arcom estére, mint akinek súlyos allergiája van(nem csak mitesszerek, de fájdalmas dudorok is megjelentek és van ahol elkezdett kisebesedni), szóval akinek érzékeny a bőre, allergiára és mitesszerre hajlamos nem megfelelő összetevőktől véletelenül se próbálja ki. :-(

Egyébként az igaz, hogy egységes bőrképet ad olajos kinézet nélkül (amikor felkerül a bőrre), de nem lesz selymes a bőr tapintásra: érezni lehet, hogy olajos és később már látni lehet, hogy.... ez bizony nem való mindenkinek.

Fáj az arcomnak, a lelkemnek ...nem beszélve a pénztrácámról (4600 ft)... :-(

Dove Oxygen Moisture Sampon

Dove Oxygen Moisture Sampon
2016. október 10.

Fel keltette az édeklődésem..nem kellett volna.
Nem tragikus, de nem nekem való.
Mosás után könnyű szálló haj, de túlszárította a fejbőröm amit csak másnap kezdtem érzeni a viszketés miatt,
miközben meg már nem volt olyan könnyű a hajam a töveknél..
Az illata semmi különös, nem kifejezetten jó de nem rossz, nálam érdektelen.
Maradok az Aussie-nál.

Missha B.B. Boomer

Missha B.B. Boomer
2016. szeptember 23.

10 ml-s mini kiszerelést vettem....szerencsére.
Nekem személy szerint 3 óra alatt piros kiütésessé, másnapra mitesszeressé tette az arcom,
és mivel csak ezen termék használata után jött elő és más nem változott a korábbiakhoz képest... ez a bűnös.
Próbáltam csak a szemem köré de még ott is kiütéses lett, és egyébként nekem semmivel nem lett se szebb se tartósabb a sminkem tőle.
Nem a terméket akarom le húzni, de én pl örültem volna ha valaki megírja, hogy érzékeny bőrüek ezt messziről k e r ü l j é t e k !

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó

Bioderma Sensibio H2O Micellás Lemosó
2016. szeptember 8.

UP.: őőőő... rendszeres használat mellet (naponta minimum 2x) a 250 ml nekem 4-5 hétre elég C S A K :(
és még mindig 'fáj' az ára :)

Sokáig nem voltam hajlandó megvenni, végül a héten rászántam magam, most már csak az a baj, hogy nem fogok tudni szabadulni tőle.

(10 féle micellás vizet már biztosan próbáltam)
Annyira jól tisztít, hogy a többi sminklemosómhoz ( Garnier, másik micellás víz, TheFaceShop cleansing cream) csak 1x nyúltam mióta meg van, gondoltam elhasználom a másik sminklemosókat is: azért fogyjon el, sajnos azt tapasztaltam, a bőröm mióta ismeri a Biodermát nem akarja a többieket...tény, hogy a pár nap alatt tisztult tőle az amúgy sem rossz bőrképem, de azt nem gondoltam volna, hogy utána rosszul reagál a korábbiakra. Szóval igen..csapdába ejtettem saját magam :)
De ha igazán utána számolok a másik 3 termék összesen drágább, mint a Bioderma és mivel ez nálam kiváltja az összeset, látványosan szereti a bőröm - érdemesnek találom a hosszútávú átállásra. (Ettől függetlenül baromi drága és vadászni fogom az akciókat)

Milani Everyday Eyes Powder Eyeshadow Collection

Milani Everyday Eyes Powder Eyeshadow Collection
2016. szeptember 8.

UP.: Végül minden színnek találtam funkciót- highlighter, van amit arc van amit váll bronzosításra használok.
Amit pedig a csomagolással kapcsolatban jósoltam...igen... nagyjából másfél hónap után kinyitottam ahogy eddig :egy pattanás.. repülő műanyag darab.... megfáradt a hátsó pici csuklós rész...és azért így elég vacak tárolni - megmosolygotat amikor bloggerek minőségi csomagolásról írnak...
Marad a 3 csillag.

A 01 es Must have naturals árnyalatot birtoklom.
Először is a bal szélső és a jobb felső árnyalat semmi képpen sem hideg tonusú (pedig elvileg az a paletta) a valóságban így nagyon bután is áll annak akinek a meleg tónus nem áll jól. = -2 színt nem tudok használni a palettából.
A csomagolás meglepően 'nagyon műanyag' minden napos nyitogatás mellett kb 1,5 hónap és meg fogja adni magát és letörik a teteje , mint a Catrice-es palettáknak....
A két végű ecset rendben van.

Pupa Lasting Color Körömlakk

Pupa Lasting Color Körömlakk
2016. szeptember 5.

+ egy rétegben is szépen fed
o száradása kb közepes
o 1 réteg+alap lakk (fedő lakk nélkül) kopása 2-3 nap
- atya ég!! mi ez az ecset?!?!?! tragédia... mintha egy fűszállal probálnám festegetni a körmöm...

Vichy Dermablend 3D Korrekciós Alapozó

Vichy Dermablend 3D Korrekciós Alapozó
2016. július 22.

Az opal szín teljes telitalálat: bronzosítóval tudom sötétíteni/árnyalni most nyárra (mivel egyébként nyárra csak minimálisat változik a bőröm színe).

Tetszik a habos textúrája, a színe, ahogy terül, ecsettel is szépen eldolgozható, de kézzel mégjobban mert a kéz hőjétől jobban simul a bőrbe.
Nagyon szép a fedése, nekem jobban tetszik, mint eddig bármelyik koreai bb krémem. Abszolút elérhető vele a a no makeup , healthy skin hatás.
Nem lesz totál matt, hanem selyemfényű. nekem T-vonalban kell rá picurka púder és úgy egységesen selyemfényű marad az egész arcom.

Vékony réteg Innisfree CC krémre, az útmutató szerint arcomra pöttyözöm (keveset) aztán ecsettel nagyjából eldolgozom, és utána még kézzel finoman átmasszírozom orrtól kifelé, T-vonalban Holika Sweet Cotton Pore púdert használok és kb csak átfuttatom a többi részen ami a púderecseten marad.
Csodás mesés az eredmény- tudom, hülyén hangzik de ma reggel is csak bámultam magam a tükörben, hogy ez döbbenetes.
És valóban úgy tűnik,mintha a saját 100%ig egészséges bőröm lenne mert már megjegyezték, hogy " de hát nincs is rajtad smink". (Étel allergia miatt sokszor pici piros kiütések vannak az arcomon)

Egyébként lehetséges, hogy egy komolyabb primerrel és a saját dermablend púderével kibír 16 órát, de nekem mondjuk a fennt leírt módszerrel:
7 órát stabilan tart, aztán valószínüleg a meleg miatt de a homlokom nem is átfénylik (más lehet észre sem venné), hanem kevésbé "matt", mint az arcom többi része, szóval púderezni sem kell csak a kézfejem külső részével finoman "megnyomkodom" (lapocskák helyett), és így kitart az esti lemosásig.

Nekem abszolút bevállt.

Sundance Sport Napozó Krémgél SPF30

Sundance Sport Napozó Krémgél SPF30
2016. július 3.

Praktikus kiszerelés, még bőven bedobom a táskámba méretű.
Az illata, na mondjuk nekem nem tetszik különösebben mert szerintem ez bizony fiú illatú, konkrétan aftershave-re asszociálok róla, de felkenés után elillan.
Nagyon jó a textúrája, ilyen jellegű "napkrém/gél/tejem" még soha nem volt: nagyon könnyű egyenletesen elkenni, színének (halvány zöld) köszönhetően látod hova nem jutott, egyébként a szín átvált fehérbe majd az is eltűnik 1,5 percen belül. Könnyen felszívódik (azért ez fűgg a kent réteg vastagságától) kb 3 perc nem túl vastag rétegben, miután nem marad ragacsos erzés.
ÉS nekem rettenetesen tetszik, hogy enyhe selyem fénye lesz a bőrnek: olyan jól nézett ki még a fehér lábam is a napsütésben.
HarmincX fokban sportoltam vele kb 1,5 órát, egyáltalán nem éreztem, hogy leakarna folyni rólam, vagy nem hagyná lélegezni a bőröm, szerintem strandoláshoz is pont ilyen kiváló, az áráról nem is beszélve. Azt sajnálom, hogy nincs 50 faktoros (legalábbis én nem láttam).
(Nekem ez jobban bevállt , mint a 3,5x ennyibe kerülő 50 faktoros eucerin áttetsző fényvédő spray-e ami irritált, ez pedig nem)

Sundance Sport Sonnen Creme-Gel SPF30

Sundance Sport Sonnen Creme-Gel SPF30
2016. július 3.

Csodálom, hogy csak 2 értékelése volt előttem, hiszen úgy kell levadászni a DM-ben, úgy látszik elég népszerű, aminek meg is van az oka.

Kezdüjök ott, hogy szerintem praktikus kiszerelés, még bőven bedobom a táskámba méretű.