pankalany

Regisztráció dátuma: 2019. január 3.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Regisztráció dátuma: 2019. január 3.
Bőrprobléma: Bőröregedés

Bio-Oil

Bio-Oil
2020. június 4.

Arcomra nem merem használni de a terhességi csíkok megelőzése kezelés kapcsán már 2. adagot használom. Az illatát nem szeretem, kismama ként minden erősebb szagra érzékeny vagyok így először félre is raktam, és elkezdtem a Palmers stria elleni krémjével kenegetni a pocakomat. Valamiért mostanában inkább ezért nyúlok (elmúltak a rosszullétek így az illatát már el tudom viselni) plusz ebben a sarkvidéki időjárású májusban jobban esett a bőröm ék az olaj. Ha melegszik végre, akkor a nagy nyári melegben lehet majd visszatértek a Palmershez, de egyenlőre elégedett vagyok az olajjal és a pihepuha bőrérzettél amit okoz. Este használom, gyorsan felszívódik, nem ragad. Hogy a csíkokkal hogy boldogul? Majd a terhesség után updatelek.

Essie Barackos Körömolaj

Essie Barackos Körömolaj
2020. június 4.

Nagy reményekkel vágtam bele a használatába de átütő eredményt nem igazán hozott. Az illata kellemes barackos, jól kenhető, kb 10-15 perc alatt felszívódik, nem marad utána ragacsos réteg. Eredménye azonban nem igazán vehető észre még a napi 2 ajánlott használat esetén sem. Kár mert a márka több termékében eddig nem csalódtam.

Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food 3in1 Hajápoló Maszk

Garnier Fructis Aloe Vera Hair Food 3in1 Hajápoló Maszk
2020. június 2.

A család többi tagját is figyelembe véve azért erre esett a választásom mert ezt gondoltam a legkevésbé tolakodónak. Egy tininél lehet vicces banánillatban pompázni, tőlem semmi nem állt volna távolabb, mint az. Mostanság amúgy is legfőképp az illatmentes termékeket keresem szóval a lényeg a lényeg, ez tűnt a legkevésbé émelygősnek és nem is csalódtam e tekintetben.

Próbáltam kiöblítős balzsamként illetve a hajtövek kivételével a nedves hajam teljes hosszán eloszlatva nem kiöblítve is. Nem ájultam el az eredménytől, kifésülést segíti, de semmi különösebb tápláló hatást nem fedeztem fel, igaz nem problémás a hajam, pedig a végek balayage festettek. Remélem szinten tudom tartani ezzel termékkel míg ezt a bödönnyit elhasználom, de tuti nem veszem újra. Mondjuk az ára nem vészes és javára írható még hogy nem zsírosít és nem nehezíti el a hajat.

Majd egy évvel ezelőtt nem voltam érte annyira oda, de most megkövetem a terméket, már a 3. adagnál tartok. Csodaszernek továbbra sem tartom, inkább csak a hajvégekre használom fentebb csak a végek ápolása után a kezemen maradt kevés cuccot kenem, majd pár perc után leöblítem, így nem nehezíti el a hajam, és sokáig elég az óriási kiszerelés. Azt gondolom hogy a használata inkább a vizesen való kifésülhetőséget segíti mint a látványos táplálást, de nem találtam ennél jobbat szóval lehorgonyoztam nála. Törölközőszárazon kapnak még a hajvégeim a Kerastase arany olajábó egy cseppet, illetve a teljes hosszon eloszlatom a Kerastase szürke hővédőjét és összességében most abszolút elégedett vagyok a hajtermékek adta végeredménnyel.

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Sampon

L'Oreal Paris Elseve Extraordinary Clay Agyagos Sampon
2020. június 2.

Huhh, én itt jöttem ódákat zengeni, erre látom jó sokaknak nem jött be. A többséggel ellentétben nálam nagyon bevált. Zsírosodásra hajlamos a hajam, a hajtövek különösen gyorsan 2-3 nap után már igényelték volna a mosást, közben a hajvégeim meg a balayage miatt inkább szárazak, szóval kerestem a megfelelő sampont és ő lett a megoldás. Impulzív vétel volt, most nagyon felkapták az agyagos termékeket, gondoltam egy próbát megér. Tisztít, frissít, könnyed érzés a hajam szárítás után. Most 4-5 naponta is elég hajatmosnom szóval nagyon elégedett vagyok vele. Balzsam tesóját nem próbáltam, jelenleg a gigaméretű Fructis aloes változatát kimosós balzsamként nyűvöm (szerintem életem végéig elég lesz), jól működnek együtt.

Az első körös véleményem óta eltelt majdnem másfél év és én továbbra is ezt a sampont és a fenti balzsamot használom. Jelentem már csak heti egyszer mosom a hajam, de azt is becsületből, mert hát mégiscsak illik kb. ilyen időközönként rendbe tenni, de egy szorosabb időszakban másfél hét is becsúszott és nem is látszott rajta, igaz a "karanténélet" miatt nem is vasalgattam/ göndörítettem, lakkoztam. Szóval a zsíros töveknek (remélem örökre) búcsút mondhattam a segítségével. Már a soron következő újabb flakonnal is beszereztem, változott a csomagolás de az összetevők listája ahogy látom nem, illetve feltüntetve sincs hogy újraformulázták volna, ha mégis másmilyen lenne majd jelentkezem...

Bioderma Photoderm After Sun

Bioderma Photoderm After Sun
2020. május 18.

Az egyik legjobb napozás utáni termék amit valaha használtam. Szépen hidratál és nyugtat ha picit megpirulnánk. Gyorsan beszívódik és nem hagy ragacsos réteget a bőrön.

Palmer's Kakaóvajas Masszázs Testápoló Terhességi Csíkokra

Palmer's Kakaóvajas Masszázs Testápoló Terhességi Csíkokra
2020. május 15.

Meggyőződésem hogy a stria-téma legfőképpen genetika kérdése de azért amit lehet meg kell tenni a megelőzés érdekében. Ez a 3. terhességem szóval gyakorlott kenegető vagyok. Nem rossz ez a krém, nincs erős illata, (az olajokkal ellentétben) gyorsan beszívódik, szépen hidratál, szép selymes bőrt hagy maga után. Hogy csodaszer-e? Nos ha az nem is de szerintem megelőzésre tényleg jó, könnyen használható és az ára abszolút a megfizethtő kategória viszont nekem a Collistar hasonló terméke jobban tetszett, könnyedebb érzéssel hasonló hatással (nyári terhességnél az ebben lévő kakaóvajat kicsit soknak, nehéznek érzem) sajnos az ennek a háromszorosába kerül.

Lirene Hámlasztó Pakolás Zokniban

Lirene Hámlasztó Pakolás Zokniban
2020. május 11.

Korábban más márkájú terméket használtam, azzal összehasonlítás sajnos nem ért el túl jó eredményt. Pozitívuma hogy a termék használata nagyon könnyű, nem egy vékonyka zoknifirnájú nylonzacskóba kell kis tasakból átönteni a hatóanyagot hanem egy előre elkészített, jól formázott masszívabb zokniszerű valamit kapunk ami kb bokamagasságban van összeforrasztva, ezt kell megnyitni és beledugni a lábat. 39-as lábam, pont jó volt a méret, ennél nagyobb lábra azonban már lehet hogy szűkös lenne. 60 percig volt rajtam, szépen elüldögéltem benne. Én ezt az időt más terméknél is rászánom, a zokni jól tartott, biztos vagyok benne hogy kisebb mászkálás esetén sem folyt volna sehol az anyag, más márkánál sajnos még így is egy plussz zoknival oldható csak meg a biztonságos tartás. Sajnos a nagyon átgondolt, használatot kiválóan segítő kivitelezésen kívül azonban másban nem tudom dícsérni. Más termékekhez képest jóval később, de valóban a leírásban szereplőek szerint, azaz nálam a 7. nap után kezdett finoman hámlani a lábam. Ezt azért tekintem hátránynak mert más esetben kb. másfél-két hét alatt túl van az ember a ronda foszló zombiláb szindrómán. Mondjuk nálam a várt komoly hámlás is elmaradt, az igazán komoly részeket meg sem moccantotta, a talp középső és a lábfej oldalsó részén látszott erős kiszáradásként és vékony, köröcskés hámlásként a hatása de itt nem is volt probléma a bőrképemmel. Összességében tehát abszolút nem vagyok elégedett, hiába a szuper technikai megoldások ha maga a hatás 0.0, két és fél hét lábtakargatás mellett. Más termékeknél gondolom magasabb a hámlasztó hatású hatóanyagok aránya, ezáltal hamarabb indul a folyamat, erőteljesebb a hatás, értsd: cafatokban foszlik le a ronda elhalt bőrréteg és az eredmény szemmel látható.

Korika Naturbeauty Nyugtató Hatású Gézmaszk Mangosztán Kivonattal

Korika Naturbeauty Nyugtató Hatású Gézmaszk Mangosztán Kivonattal
2020. május 9.

Ahww... Mennyei. Notino-s vásárlás mellé ajándékba kaptam, de biztosan fogok belőle vásárolni is. 10 perc BHA és egy lemosható agyagos tisztító maszk után vetettem be mert ez utóbbi után mindig picit piros az arcom. Meglepődve tapasztaltam hogy a fátylat kivéve még jó sok, de nagyon folyékony cuccos maradt a csomagolás alján ezt egy kis tégelyben öntöttem és hűtőbe tettem, rövid időn belül felkenem. (Magának a maszknak az újrafelhasználását én nem tartom higénikusnak, bár tudom vannak akiknél ez bevett módszer.) Amúgy a fátyolmaszk mérete pont megfelelő volt az arcomra, az ajánlott 15-20 perc helyett kb fél órát volt rajtam, volt időm heverészni benne meg jól is esett, tényleg éreztem hogy a bőröm lenyugszik alatta. Az illata könnyed, az én bőrömet nem szokták irritálni, de akár ki is maradhatott volna az összetevők közül. A maszk levétele után a még be nem szívódott kevéske hatóanyagot finoman bemasszíroztam az arcomba. Az eredmény sima, pihepuha bőr és semmiféle ragacsos érzet. Jujj, nagyon tetszik.

NYX Soft Matte Lip Cream

NYX Soft Matte Lip Cream
2020. május 6.

Netről rendeltem és jól benéztem a színét, kékespiros árnyalatot vártam de erős lilás-pirosas málnarózsaszín érkezett a Monte Carlo árnyalatban. Ez legyen az én bajom, az értékelésnél ezt a bakit nem veszem figyelembe. Az applikátor tetszik, viszonylag gyorsan szárad, tartósság tekintetében nem egy lerobbanthatatlan de nem is a pillanatok alatt eltűnő fajta. Olajos lemosó ajánlott az eltávolításához és egy icipicit szárít is úgyhogy aláhidratálni ajánlatos.

Pyunkang Yul Essence Toner

Pyunkang Yul Essence Toner
2020. május 6.

Nemrég kezdtem el használni, csak 2-3 cseppel indultam a reggeli rutin részeként. (E mellett a fogyasztási mennyiség mellett eltart az üveg se jó darabig.) Egyenlőre tetszik de a beájulás elmaradt. Mondjuk toniktól nem is várhatunk világmegváltást, azt viszont jól hozzá amit ígér. Könnyed formula, nem vizes tonik hanem inkább folyékony zselé állaggal. Pillanatok alatt felszívódik, nem hagy ragacsos réteget maga után és jöhet utána a következő lépés, a G&G c-glowja majd a PC 30-as színezett fényvédője. A bőröm sokkal simább és egyenletesebb, de picit bizonytalan vagyok hogy ez a jobb hidratáltságnak vagy a szilikon összetevőnek tudható-e be.