Panni21

Regisztráció dátuma: 2015. április 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2015. április 20.
Bőrtípus: Száraz
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Maybelline Master Prime Hydrating Primer

Maybelline Master Prime Hydrating Primer
2021. július 11.

A Nyx Hydra primerem olcsóbb és könnyebben beszerezhető utódját keretsem, azt hiszem, megtaláltam.
Valamivel tartósabb lesz a sminkem általa, egy picivel szebb is, bár akkora nagy különbségek igazából nincsenek. Viszont valóban ad valamennyi extra hidratálást, nem ül meg úgy a smink a szemkörnyéki finomráncokban, mint nélküle. Talán ez a leglátványosabb különbség ha használom.
A Nyx a hidratáló hatását tekintve valamennyire túlszárnyalja, ennek viszont jobb az állaga, nem olyan híg, így lassabban fogy.
Nem létszükséglet, meg lehet lenni nélküle, de szeretem.

L'Oreal Paris Voluminous Lash Paradise Szempillaspirál

L'Oreal Paris Voluminous Lash Paradise Szempillaspirál
2021. június 29.

2021. május 29
Nekem jobban bevált, mint a Too Faced Better Than Sex, mivel ez valamennyire hosszabbít is a dúsítás mellett. Szépen megemeli és elválasztja a pillákat, nem pereg napközben és lemosni sem nehéz. Nagyon szép fekete színe van, a kefe pont jó, nem kenem magam össze vele homlokig.
Az illata mennyei. Annak ellenére, hogy teljesen felesleges, hogy egy szempillaspirálnak illata legyen (pláne annyira intenzív, hogy órákig érezzem magamon), számomra hozzátett a felhasználói élményhez, imádnám parfümben.

Update:
Továbbra is ez a kedvenc szempillaspirálom, viszont egy hónap használat után elkezdett beszáradni úgy, hogy még bőven van a tubusban festék, így kontaktlencse folyadékkal felhigítottam kicsit, ismét olyan, mint új korában.

Kiko Mood Boost Perfecting Powder

Kiko Mood Boost Perfecting Powder
2021. június 21.

Nagyon hasonlít az Artdeco No Color púderéhez, ugyanaz a textúra, illetve nagyon hasonló finish, annyi, hogy ez nem annyira opálosan fényes, de minden más téren szinte ugyanaz a két termék (nagyjából árban is, mivel az Artdeco 12g).
Olyan, mintha semmi sem lenne rajtam, mégis közben tökéletesen fixálja a sminket egész napra maszkviselés mellett 30 fokban is. A csomagolása pedig egyszerűen gyönyörű.

Balea Hidratáló Nappali Arckrém Mandulaolajjal SPF15 Száraz és Érzékeny Bőrre

Balea Hidratáló Nappali Arckrém Mandulaolajjal SPF15  Száraz és Érzékeny Bőrre
2021. június 20.

Évekig a kedvenc arckrémem volt, most az utolsó tubusnál vettem észre, hogy valamit változtattak rajta, töményebb lett az állaga, nehezebb eloszlatni, és szeret kukacosodni, ha megpróbálok sminkelni rá, azonban ha fényvédőt teszek fölé ez a probléma nagyjából megszűnik. Jól hidratál, táplál, továbbra is meg vagyok elégedve vele, annak ellenére, hogy kicsit trükkösebb sminkelni rá.

Yves Rocher Oui a l'Amour

Yves Rocher Oui a l'Amour
2021. június 5.

Nem vagyok nagy parfümfelhasználó, két illatot váltogatok évek óta évszak szerint. Ezt az illatot vásárlás mellé kaptam ajándékba, nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog, de egészen azonosulni tudok vele.
Egyetértek, tavaszi és rózsaszín illat. Nem különleges, nem túl összetett, és hamar bőrközelivé válik, nekem azonban pont akkor kezd még jobban tetszeni. Örülök, hogy pont őt kaptam.

Rimmel Stay Matte Púder

Rimmel Stay Matte Púder
2021. június 1.

Tizenévesen elhasználtam belőle egy raklapnyit, visszanézve az akkori képeket nagyon szépen mutatott a márka BB krémjével, egész meglepő.
Akkoriban a 03 Peach Glow árnyalatot használtam egész évben, most olyan helyen élek, hogy semmi esélyem barnulni, így 01 Translucent árnyalatban vettem újra csak így nosztalgiából. Az illata a régi, a csomagolása a régi, ami anno mindig hamarabb eltörött, mint elfogyott volna.
Az itt feltüntetett árat egészbiztosan nem fizetném ki érte, 2,90€-ért viszont klassz kis termék továbbra is. Főleg mivel rengeteg van benne.
Az összetevői miatt biztosan nem használnám az egész arcomon (az orcáim kipattognak sok mindentől mostanában), de áll-, illetve orrkörnyék mattítására megfelelő.

NYX Dewy Finish Makeup Setting Spray

NYX Dewy Finish Makeup Setting Spray
2021. május 30.

Sajnos épp csak annyira dewy, hogy ne legyen teljesen matt. Abban a reményben próbáltam ki, hogy segít tartósabbá tenni a sminkem amellett, hogy nem veszi el azt az egészéges fényt, amit szeretek meghagyni.
Jól fixál, de konkrétan ráolvasztja a sminket az arcomra, maszkossá teszi (ezért hagytam el a fixálókat), így nem tetszik a végeredmény.
Nem fogom lepontozni, mivel egyéni preferencia miatt nem jött be, nem pedig maga a termék rossz.
Dewy? Igen, az átlag fixálóhoz képest tényleg. Fixál? Egyértelműen.
Vettem a töredékért sima vízspray-t, most azzal fújkálom az arcom helyette, ezt meg el fogom adni.

Catrice True Skin Mineral Loose Powder

Catrice True Skin Mineral Loose Powder
2021. május 30.

Az utóbbi időben drágább púderekért (Too Faced, Ciate, Artdeco) nyúltam szívesebben, magam se értettem, mi az a konkrét különbség az általam próbált olcsóbbakhoz képest, ami miatt nekem személy szerint jobban tetszik a végeredmény.
Aztán rájöttem. Sokkal finomabbra vannak őrölve, és emellett, vagy éppen emiatt nem lesz csontmatt a sminkem velük (amit el akarok kerülni), hanem marad egy egészséges fény a púderezett területeken is.
Kíváncsi voltam, találok-e ilyesmit az olcsóbb/könnyebben beszerezhető kategóriában is, úgyhogy adtam neki egy esélyt. Hogy 5€-ért 4,5 gramm valóban "olcsó"-e az vitatható, de ár/minőség arányban rendben van.
Finomra van őrölve, egyáltalán nem poros hatású, nem lesz teljesen matt, miközben megfelelően fixálja a sminket. Száraz bőröm van, a dewy finisht preferálom a sminkben. Amióta letettem a korrektort és csak bb krémet használok, nem használok púdert a szemem alatt, mivel nincs ami megüljön a ráncocskákban. A T-vonalban azonban igen, mivel ott hamarabb kopik/zsírosodik, és lesz az egészséges ragyogásból, amivel indulok, vállalhatatlan átfényesedés.
A csomagolás nagyon praktikus, klassz hogy le lehet zárni a lyukakat. Összességében szeretem, szívesen nyúlok érte.

Holika Holika Bouncing Petit BB Krém SPF30 / Pa ++

Holika Holika Bouncing Petit BB Krém SPF30 / Pa ++
2021. május 25.

A Moisturizing verzió mellett ez a kedvencem a Holika Holika BB-k közül.
Az utóbbi időben sokat javult a bőröm, a mindennapokban most már csak ezt használom, egy pici áttetsző púdert a T-zónába illetve szempillaspirált.
Gyönyörűen egységesít, pont elég fedése van ahhoz, hogy elfedje a pirosságot, szem alatti karikákat, apróbb egyenletlenségeket, miközben olyan, mintha nem is lenne semmi az arcomon, csak alapból lenne ilyen tökéletes bőrképem, olyan, mint valami beauty filter csak élőben.
Dewy finishe van, egészséges fény, highlighter se kell mellé konkrétan. Hidratál, bár mivel mostanában inkább száraz a bőröm használok alá hidratálókrémet illetve szérumot. De tapintható a különbség vele illetve nélküle, így egészbiztosan segít ebben is. A fényvédő pedig hatalmas plussz benne.

Kiko Ray of Love Radiant Highlighter

Kiko Ray of Love Radiant Highlighter
2021. május 23.

Finoman felvéve ad egy lágy, egészséges ragyogást, de akár a vizes csillogásig is építhető. A színe univerzális, egységes fényt nyújt, nem csillámos. A textúrája nagyon jó, puha, nem porol, nem csillámos. Mennyei illata van.