patvik

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

L'Oreal True Match Alapozó

L'Oreal True Match Alapozó
2020. március 20.

Hihetetlenül szép ez az alapozó megfelelően előkészített bőrön, simán veri a régi kedvencemet, ami a Revlon kombinált/olajos bőrére való colorstay volt, mára már sajnos nem szeretem, kb 10 perc után átfényesedett púderrel, ez pedig még egy izzasztó sétát is kibírt, a napszemüvegnek alig maradt nyoma az orrnyergemen. A tartósságát még tesztelgetem és updatelek, de eddig úgy néz ki, hogy a legjobb alapozóm ever.

Revlon Colorstay Alapozó SPF15 - Combination/Oily

Revlon Colorstay Alapozó SPF15 - Combination/Oily
2020. március 17.

UPDATE: Hát nem tudom mit mondhatnék. Eleinte imádtam, valószínűleg azóta változott a bőröm, mert már kicsit sem kompatibilisek. Sok olvasgatás és kutatás után rájöttem, hogy alapjában véve nekem nagyon dehidratált a bőröm, ezért olajosodik rettentő gyorsan. Ez az alapozó kiemeli ezeket a szabad szemmel észre sem vehető dehidratált részeket, borzasztó csúnya, csak azután kezd valahogy kinézni rajtam, miután kezd olajosodni a bőröm. Akkor pár óráig szép, utána meg egyszerűen csak elszeparálódik az olaj miatt, akárhogy is fixálom, vagy akármilyen primert is használok. Többet nem venném újra sem ezt, sem semmilyen matt alapozót.

Ez az alapozó az eddigi legjobb amivel valaha dolgom volt. Fedésben közepes, de szerencsére tökéletesen eltakarja a bőrhibákat, illetve építhető is kedv szerint. Nagyon szépen megmarad napközben egy kis púderrel, nincs maszkos hatása. Nem szárad teljesen mattra, van egy egészséges fénye, pont ettől olyan gyönyörű az arcon. Ezentúl nem kísérletezek más alapozóval az biztos!

Nature Box Avokádó Szilárd Sampon

Nature Box Avokádó Szilárd Sampon
2020. február 29.

Elfogyott a samponom és mindenképp ezt a szilárd sampont szerettem volna megvenni, de sajnos csak az avokádós volt elérhető az üzletben. Végül nem bántam meg, tökéletesen működik, tényleg szárít, de ez az én könnyen zsírosodó hajamra csak jó hatással van, a végére pedig úgyis mindig használok balzsamot és szárítás után hajolajat, úgyhogy nagyon szeretem. Hihetetlenül kevés fogyott eddig belőle, szóval elég kiadós, könnyen habosodik. Egyedül az illata amit nem szeretek sajnos, alapvetően ezért szerettem volna a mandulásat, legközelebb azt szerzem be.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Gel

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Gel
2020. február 22.

Mandulasavval együtt használom, jól kiegészítik egymást, ha úgy van használok utána akneroxidot is (kizárólag 20-30 perc elteltével hogy felraktam a hamlásztókat), szintén jól teljesítenek együtt. Nem látok hatalmas változást egyelőre, de kordában tartja a pattanásokat, a fekete mitesszerekkel nem tud mit kezdeni, de kitartóan használva remélem rajtuk is segít. A ragacsos állagát nem szeretem, mindenképp csak este tudom használni. Újravenni valószínűleg nem fogom az ára miatt, van a GG-nek is egy elég ígéretes BHA darabja.

Max Factor Colour Elixir Velvet Matte Ajakrúzs

Max Factor Colour Elixir Velvet Matte Ajakrúzs
2020. február 19.

Azt gondoltam a MAC rúzsoknál nem találok jobbat, erre itt van ez, amit töredék áron be lehet szerezni, a nude árnyalat maga a szerelem, jól terül az ajkakon, nem szárít és egyszerűen csak csodálatos, ez az a rúzs ami után többet nincs szükségem MAC-re.

Revolution Re-Loaded Palette - Basic Mattes

Revolution Re-Loaded Palette - Basic Mattes
2020. február 19.

Update: az imádatom töretlen, viszont nagy sajnálatomra ezek inkább hideg színek és nagyon nem állnak jól. :(

Nekem nagyon hajaz a The Balm Meet Matt(e) Timothy palettájára, legalábbis abból szinte az összes szín megtalálható benne. Nagyon krémes, álomszép nude színek vannak benne, persze én is szívesen fogdosok inkább 10-20k körüli palettákat, de este ugyanúgy lemosom, mint ezt vagy bármelyik árban hasonló szemhéjfestéket. Plusz primerrel a tartóssága is ugyanaz. Imádom!

Catrice Glam & Doll False Lashes Szempillaspirál

Catrice Glam & Doll False Lashes Szempillaspirál
2020. február 12.

Kellett egy új szempillaspirál már, mert a régi kezdett kifogyni, a vélemények alapján erre esett a választásom, illetve azért is mert az ilyen keféket kedvelem. Nem vagyok maradéktalanul elégedett, nagyon száraz formula, olyan mintha alig lenne benne, hát kíváncsi vagyok meddig bírja.
Alapvetően szép pillákat csinál, nekem alapból hosszúak, így ezzel nincs gond. Majd jövök updatelni róla, ha elfogyott, ami remélem nem egy hét múlva lesz.

Dove Refresh+Care Száraz Sampon

Dove Refresh+Care Száraz Sampon
2020. február 4.

El se hiszem hogy találtam végre olyan szárazsampont, ami nem vállalhatatlanul büdös, hanem kifejezetten kellemes illata van. Balaeás szárazsampon volt az első amit kipróbáltam, irtó műszagú volt a virágos változat, a Nivea sötét hajra való szárazsamponja talán ütötte azt is, aztán a klasszikus Batiste jött, aminek megint csak borzasztó szaga volt, de legalább nem volt erős és sokáig sem tartott, így úgy volt hogy maradok nála. Örülök, hogy nem tettem. Ez a Dove egészen kellemes felüdülés utánuk, a dolgát is szépen teszi.

MAC Rúzs

MAC Rúzs
2020. január 30.

Mi más is lenne meg mint az ikonikus Velvet teddy, másodszorra vettem újra itt egy kedves krémmániástól teljesen új állapotában és egyszerűen csak imádom. A színét, az illatát, a hatását, a legjobb matt rúzs amit valaha próbáltam, tartós, nem szárít és csodásan illik a bőrömhöz. Soha de soha nem fogok lemondani róla!

Maybelline Dream Matte Blush

Maybelline Dream Matte Blush
2020. január 29.

Update: sajnos azóta egyszer nyúltam hozzá, nem az én bőrtónusomhoz való.

Le volt árazva a Rossmannban, úgyhogy 5 másodperces gondolkodás után landolt is a kosarában a 30-as coy coral árnyalat. Gyönyörű színe van, régóta szerettem volna ilyet.