patvik

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2019. május 5.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Zara Women Oriental

Zara Women Oriental
2019. december 27.

Az elején azt hittem átlagos, de hamar kiderült hogy mégis bujkál mögötte valami az összetevők közül ami különlegessé teszi, nagyon finom, kifinomult nőies illat. Szerencsére nem az a tipikus érett női illat, mert azokat 21 éves fejjel nem tudom magabiztosan hordani, de ez szerelem jelenleg.

Zara Fruity EDT

Zara Fruity EDT
2019. december 27.

Tényleg nagyon gyümölcsös, az én bőrömön már-már unisex is lehetne, imádom.

Carmex Gránátalmás Ajakápoló Stift SPF15

Carmex Gránátalmás Ajakápoló Stift SPF15
2019. december 17.

Lassan már több mint két éve ezt használom, mert véletlenül kettőt rendeltem belőle még anno. Hát, az illata számomra borzasztó volt eleinte, azóta persze megszoktam és el is tudom nézni a hatása miatt. Ez az egyetlen ajakápoló ami után szép és hidratált marad az ajkam matt rúzs(!) alatt is. Legközelebb a sima ízesítetlen verziót veszem meg, és valószínűleg nem is cserélem le többet ezt a márkát.

Essence Camouflage+ Matt Korrektor

Essence Camouflage+ Matt Korrektor
2019. december 9.

Úristen. A KORREKTOR aminél az volt az első gondolatom, hogy oké, többet nem veszek alapozót, mert alapból nem szeretek hordani, de az egységes arcbőrt meg annál inkább. Ez a korrektor tökéletes, hiába matt, az én fejemen nem sokáig marad "maszkos" a zsíros bőröm miatt, és ez pont ettől lesz élettel teli. Imádom. Tényleg megfontolom veszek-e egyáltalán ezután alapozót.

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél

Akneroxid 5 Pattanástalanító Gél
2019. december 9.

Ez a krém egy csoda. Az egyetlen ami segített és segít a mai napig a pattanásaimon. Eleinte sokszor használtam, mára már csak 2-3x egy héten. Nekem abszolút nem szárít, vagy azért mert rendesen felé hidratálok, vagy mert viszonylag zsíros bőröm van. Nekem úgy vált be, hogy megtisztított arcra viszem fel, majd várok, hogy beszívja a bőröm és jön rá egy réteg c vitamin krém és hialuronsav keverve, aloe vera gél és egy vékony kis Eucerines hidratáló. Mióta megvan retinolt és hámlasztót is szereztem be, ezek együtt gyönyörűen teszik a dolgukat. (nyilván nem egyszerre használom őket, pl a retinollal kiütnék egymás hatását, a hámlasztóm mandulasavas, nem erős, de inkább nem kockáztatok)

Balea Teint Perfektion Glow Toner

Balea Teint Perfektion Glow Toner
2019. december 9.

Update: egy ideig nem használtam, mert lusta voltam, és nagyon csúnya is volt a bőröm, egyszerűen nem kellett még ő is ezredik lépésként a rutinomba. Azóta már "meggyógyult" a bőröm és gondoltam újra használni kezdem. Aha.. nagyon apró pattanásszerű dudorokat okozott a homlokomon, valószínűleg előtte is ő volt a ludas az arcbőröm egy részének elrontásán. Szerencsére egyből akneroxidért nyúltam és most már nincs baj. Szerettem volna szeretni, de sajnos kuka..

Alapvetően kombinált bőröm van, ami sajnos borzasztóan érzékeny is, így nagyon megörültem mikor láttam hogy nincs benne alkohol.. Már csak a fránya parfümöt kéne kiszedni belőle, de az szerencsére nem okoz irritációt. A fő szempont az alkoholmentesség volt, illetve a lactic acid, mivel nem erős hámlasztó, és szüksége van a bőrömnek rá. Eddig én nagyon szeretem, ad egy plusz tisztaság érzetet, pár napja használom csak, remélem az ígért "glow" hatást is elérem majd vele. Ha nem gyártják már addig szerezzétek be, amíg van a polcokon! :)

Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel

Holika Holika Aloe 99% Soothing Gel
2019. december 4.

Nagyon jó kis aloe vera gél, hűsít és puha érzetet hagy maga után, smink alá is szeretem használni, nem zsírosít. Újabban tisztított vízbe teszek egy borsónyit, jól összerázom és így kész is a házi készítésű arcpermetem. Nagyon szeretem!

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál

Lovely Curling Pump Up Szempillaspirál
2019. november 27.

Tényleg nem rossz szempillaspirál, de sajnos hamar elfogy, kiszáradt és az összetevői sem a legszebbek. A pilláimat ezektől függetlenül szépen kiemelte, nálam nem potyogott, ami a legfontosabb része egy spirálnak számomra.

Essence Lash Princess Sculpted Mascara

Essence Lash Princess Sculpted Mascara
2019. november 27.

Maybelline szempillaspirálhoz szoktam, de úgy voltam vele hogy csak a márka miatt nem fogom újravenni, hiszen a legtöbb szempillaspirál ugyanazt teszi a szempilláimmal, mivel nélkülük is viszonylag hosszúak. Úgyhogy beruháztam erre, és bár szép pillákat csinál, sok terméket vesz fel és ez még korrigálható is, de sajnos borzasztóan potyog napközben a szemeim alá. Viszont ha ez elfogyott adok még esélyt az essence spiráloknak.

Balea Micellás Víz Száraz és Érzékeny Bőrre

Balea Micellás Víz Száraz és Érzékeny Bőrre
2019. november 22.

Nem értem miért van lehúzva ennyire, szerintem remek kis lemosó, nem bántja az érzékeny bőröm és a szememet sem csípi. Aki sminkel, annak nem egy lépésben kéne megszabadulnia a sminktől, én is használok utána egy cosrx géles lemosót. Eddig jobban szeretem mint az Isana micellás vizét. Előttük csak Garniert használtam, semmivel sem jobb.