Pecci

Regisztráció dátuma: 2019. március 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Regisztráció dátuma: 2019. március 13.
Bőrprobléma: Túlérzékenység

Alpecin Doppel-Effekt Sampon

Alpecin Doppel-Effekt Sampon
2021. június 29.

2 hónapja használom a sampont, így viszonylag hosszabb intervallum után tudok képet adni a termékről. A seborrheas fejbőrömmel kimondottan jól összefér, nem leszek tőle sem sebes, sem viszketős, ami egy nagyon nagy előny nálam.
A hatását tekintve szuper: képes kezelni korpát, mérsékli a hajhullást és elképesztő módon erősíti a hajat. 2 hónapja lett a hajambol 10 centi levágva, ez a hossz bőven vissza is nőtt a sampon használata mellett. Rengeteg babahajam van a samponnak köszönhetően, ahol a hajam megritkult, ott is szépen elkezdett visszanőni. Negatívumként azt tudom kiemelni, hogy enyhén szárít (ez nyilván orvosolható egy jó hajbalzsammal), illetve nem szűnik meg teljesen a hajhullás; emiatt viszont nem vonok le pontot, mert ez valószínűleg az én szervezetemtől is függ.
Biztosan újra fogom venni, nekem összességében bejött a termék. Merem ajánlani másoknak is.

Dove Nourishing Secrets Glowing Ritual Body Wash

Dove Nourishing Secrets Glowing Ritual Body Wash
2020. október 8.

A napokban vásároltam még, és teljesen el vagyok varázsolva tőle: egy eszméletlenül kellemes illatú, géles állagú, jól, de kíméletesen tisztító tusfürdőt sikerült levennem a polcról, viszonylag tartós illattal. Nagyon kevés is elég belőle, mert kellően vizes bőrön jól habzik, a bőrömet hidratálja, puhává és selymessé teszi, könnyű lemosni. Élmény vele fürdeni estenként.

Tresemmé Biotin Repair Hajbalzsam Károsodott Hajra

Tresemmé Biotin Repair Hajbalzsam Károsodott Hajra
2020. augusztus 19.

Több, mint egy hónapja használom, és meg vagyok elégedve vele:
- az illata nagyon kellemes és tartós (hajmosás után 3 nappal is érezni lehet),
- egyszerű használni, mert úgyis hat, ha csupán 2-3 percet van a hajon,
- fényes, egészséges, hidratált és puha lesz tőle a hajam, amit nem nehezít el,
- nem zsírosít, nem kell így sűrűbben hajat mosnom,
- a hajam puhasága és hidratáltsága a mosás után 3 nappal is érezhető,
- jol működik hajolajjal is, bár azzal kísérleteznem kellett, mert alacsony fokozaton nehezebben szárad a haja vele,
- valamilyen csoda folytán sokkal kevesebb haj van a használata után a lefolyóban,
- seborrheás bőrömet nem kezdi ki,
- könnyebben fésülködök tőle,
- a göndör hajam szépen loknisodik,
- ár-érték arányban tökéletes választás.
Szívből tudom a terméket ajánlani, én biztos újraveszem.

Langhaarmädchen Intense Repair Hajolaj

Langhaarmädchen Intense Repair Hajolaj
2020. június 18.

2019.09.
Egyszerűen imádom ezt a szert! Szépen ápolja, hidratálja a hajat, csillogó, puha, fényes, jó illatú lesz tőle a hajkorona, és pluszban, ahogy észrevettem, a hajszárító hőjétől is véd. Tökéletesen épségben tartja az ép hajszálakat és tényleg jól funkcionál a hosszú haj eléréséhez: véd, hogy ne kelljen vágatni. Ami töredezett hajvégeket illeti, azt csak az olló tudja rendbetenni, egy hajápoló olaj erre nem képes, ilyen hatást senki se várjon tőle.
Olajhoz képest hígabb, folyósabb állagúnak tűnik nekem (Cien makadamia diós hajolaj után), de különösebb baj nincs vele. A használati útmutató alapján vizes hajra szoktam használni két/három pumpálásnyit hajmosás után, de inkább kettőt, mert nagy adagot nyom ki az adagoló. A felszívódása a terméknek jó, zsíros réteg nincs utána, maradéktalanul beszívódik a hajba és azt nem nehezíti el. Ma megyek és betárazok belőle még, hogy legyen tartalékban.

Update 2020.06.18.
9 hónapos használat után egy kis beszámoló: november óta ma jutottam el fodrászhoz először frissítő-vágásra, és hála a hajolajnak, illetve az ionizálós hajszaritomnak, csupán 1 centit (!) kellett belőle visszavágni, annyira szépen ápol és rendben tart az olaj. Olcsó, jó, hatékony hajápolási termek, és azt adja, amit ígér. A fele még megvan úgy, hogy minden hajmosás után használom (minden másnap hajatmosok). Nem romlott a hatása z idők során. Megéri rá beruházni.

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra

Himalaya Herbals Sensi White Gyógynövényes Fehérítő Fogkrém Érzékeny Fogakra
2020. május 31.

Páromnak visszatérő probléma volt a foginyverzes és érzékenység, illetve az érzékeny fogak. Amióta ezt használja, ezek a gondot megszűntek, és plusz hátasként még a fogai is fehérebbek lettek. Megeri megvenni ezt a fogkremet, mert hosszutavu hasznalat mellett egy csodaszer. Maradunk mar ennel a fogkremnel.

Update: Negyedik hónapja használjuk (én is kedvet kaptam a hasznalatahoz) és sajnálatos módon a kezdeti jól funkcionálása után valami történt: A fogainkat rettenetes módon érzékenyíti a hidegre és a melegre, fogfájást okoz és előhozta a fogínyverzést is.

Remington Pro-Air-Shine Hajszárító

Remington Pro-Air-Shine Hajszárító
2020. május 25.

A hatékony hajnövesztés első számú szabálya az, hogy alakíts ki egy jó hajápolási rutint, amelynek az egyik legfontosabb eleme a megfelelően funkcionáló hajszárító, amely nem teszi tönkre a hajat.

2019 novemberében a mell alá erő hosszúságú göndör, vöröses hajam le kellett vágatnom kulcscsontig érősre, mert borzalmasan törött, sprőd volt a vége, ráadásul emiatt kócolódott is. Hiába használtam különféle töredezettség elleni, hidratáló hajápolási termékeket, amikor a hajszárítóm szétroncsolta-égette a hajam úgy, mintha hajvasalóztam volna, amit pedig nem szoktam.

Szóval tavaly november óta, amióta a hajam levágattam, beszereztem egy Remington Pro-air 2200-as hajszárítót, ami már ionizáló technikás, és ennek köszönhetően a hajam fél év alatt vissza tudott nőni 20 cm-t, mert kíméli a hajat szárítás közben: nem töredezik a vége, hidratált marad, hiszen nem éget, ezáltal nem is megy tönkre a loboncom.
Megéri beruházni egy ilyen hajszaritóra, mert gyorsan szárít úgy, hogy a haj egészséges marad és fényes, hidratált. Életem egyik legjobb döntése volt a márkától vásárolni hajszárítót, és beépíteni a hajápolási rutinomba.

(Hozzáteszem, hogy a hajápolási rutinomat a hajszárító váltásával teljesen meg is változtattam, hogy egészséges haj nőjön vissza, és ha lehet, gyorsabb legyen a hajnövekedésem, valószínűleg ennek is köszönhető a gyorsan visszatérő hajhosszom. Nem festetek már egyáltalán, leálltam a különféle csodákat ígérő hajvitaminokkal és azzal, hogy 20 féle hajápolasi termékkel terrorizálom a hajam: csupán a fejbőrömnek megfelelő sampont használok, utána olajos hajbalzsamot, heti egyszer hajpakolást, szárítás előtt minden esetben hajvégápolóolajat. A hajam így egészséges, töredezésmentes, fényes, puha, és hosszabb időn keresztül friss. Annyira jó állapotú most, hogy a fodrászom azt mondta, gyakorlatilag nem kell belőle visszavágni semmit.
Aki hajat szeretne növeszteni, annak még egy pro tipp: igyál sok vizet, táplálkozz rendesen es egészségesen. A túlzott fogyókúra a hajadon borzasztó nyomokat tud hagyni, egészséges haj csak egészséges test mellett tud növekedni.

Big Star Tigris Balzsam

Big Star Tigris Balzsam
2020. május 20.

A pécsi Herbaházban életem legjobb vásárlása volt ez a 400 Ft-os kence: hatékonyan elmulasztja az izombecsípődés, elfeküdt nyak, hát, kéz, izomhúzódás-rándulás okozta fájdalmakat, segít a derékfájáson, jó fejfájásra, szúnyogcsípésre, és számomra a legmeglepőbb módon, a volt törött bokámnál jelentkező fájdalmat is enyhíti, megszünteti. Egy csodaszer, nálunk alapdarab otthon. Kíméletes, hatékony kenőcs.
Érdemes a tigristapasszal együtt is használni.

Naturland Kénes Krémsampon

Naturland Kénes Krémsampon
2020. május 20.

Seborrhea dermatitisem nagyjából egy fél évvel ezelőtt borzalmasan kezelhetetlenné vált, köszönhetően az Alverde paradio-rozmaring korpásodás elleni samponjának, amely brutális módon előhozta a tüneteimet, de nemcsak a fejbőrömön, hanem az arcomon is. Végső elkeseredésemben fordultam ehhez a samponhoz, amikor már a Green Pharmacy Nyírfás samponja sem használt kellően, pedig az tényleg szokott.

A samponról: A használati utasítás ellenére kétnaponta használtam hajmosáshoz két héten keresztül, és már az első mosás alkalmával enyhítette a tüneteimet, a második mosásra, pedig el is tűnt a seborrhea. A hosszabb alkalmazást a megelőzés érdekében tettem. Szárítja a hajat a termék, ez természetes is egy ilyen samponnál, de egy olajos hajbalzsam és halolaj használata mellett, nem érződik ez a hatás, tehát kötelező utána a balzsamozás. A kénes illat a mosás közben erős, de a hajbazsam-olaj kombóval nem érződik utána belőle semmi.
Ár-érték arányban verhetetlen, mert elég belőle egy kisebb diónyi mennyiség, és tényleg egy csodaszer. Hosszú ideig tárolható, sokáig elég. Nekem alap hajápolási szer lett a fürdőszobámban.

Chlorhexamed Szájvíz

Chlorhexamed Szájvíz
2020. május 20.

Nagyjából 800 Ft-ért vettem az Azúrban, és akkor használom, amikor a bölcsességfogam nő, és iszonyatos fájdalmat érzek a növekedés okozta gyulladások miatt. Bölcsességfogműtét után is használtam eredményesen.
Hatékony szájvíz, mert lehúzza a gyulladásokat (fog, fogíny), alkalmazható fogínygyulladás és vérzés esetén is, a fájdalmakat gyorsan csökkenti, a használat után sokáig marad friss a lehelet, a foglepedéket is eltávolítja. Nekem a tüneteket nagyjából 2 nap alatt enyhíti. Azzal vigyázni kell, hogy átmenetileg elveszi az ízértékelést, a nyelv és az ajkak megduzzadhatnak, bizsergő érzetet hagy maga után. Bivalyerős szer, csíp, mint a fene. Ár-érték arányban tökéletes, szívből tudom ajánlani.

Signal White Now Detox Mineral Clay & Activated Charcoal Fogkrém

Signal White Now Detox Mineral Clay & Activated Charcoal Fogkrém
2020. május 1.

Előző héten vásároltuk a párommal, és egy tök jó vétel volt, mert valóban azonnal fehéríti a fogakat, tökéletesen tisztít, a fogakat és az ínyt közben nem érzékenyíti. Már az első használattal megmutatkozott a hatása. A fogmosás után nem marad utána furcsa ragadós érzés. Kellemesen mentolos, hosszantartóan friss a lehelet tőle. Akinek a fogai fehérségével van problémája, mondjuk kávé, bor, teaelszíneződés miatt, annak szívből tudom ajánlani.