PerfumePippi

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2016. március 11.
Bőrprobléma: Vízhiány

Oriflame Seductive Musk EDT

Oriflame Seductive Musk EDT
2020. szeptember 13.

Nagyon kellemes komfortillat a maga simogató pézsmás-fás púderességével, ugyanakkor mindig is úgy éreztem, hogy sikerült a rózsa-muszk kombinációnak egy különc verzióját megalkotni, van neki ugyanis egy, hogy is mondjam? Egy olyan jófajta öregasszonyos bukéja. Nem a régi klasszikusok brokátfüggönyös szalon-illata ez, hanem az a fajta, ami kortalan és jólnevelt, mint Miss Marple. Pontosítok: ez az az illat, amit Miss Marple fújhatott magára ifjúkorában, mielőtt Miss Marple-é vált volna. Puha, finom, extranőies - és nagyon okos.

Gres Cabotine Eau Vivide

Gres Cabotine Eau Vivide
2020. szeptember 6.

Ez az illat gyönyörű!...minden várakozásomat felülmúlta. Nyárra kerestem olcsó, elfujkálható, vizes, de nem kifejezetten citrusos illatot. Tény, hogy 30 fokban fabatkát sem érne, viszont a szépsége lenyűgözött: rajtam enyhén tengervizes és a rágógumisságig lágy virágos. Az a típusú illat, ami annyira egységesen összerakott, hogy nem is elemezgetem, mit tartalmaz. Életemben csak egyszer volt vizes-virágos parfümöm: a Ming Shu YR-tól (sajnos kivonták a forgalomból), az jóval tartósabb volt ennél.
Rajtam sajnos nem tart sokáig: 3 óra után csak a bőrömnek ad egy kis ápolt tisztaság-érzetet, de addig! Csukló-szagolgatós boldogság-bonbon! :-)

Gres Cabochard

Gres Cabochard
2020. szeptember 6.

Hihetetlen, hogy ez egy 1959-es illat! Ha ötvenes évek, akkor nekem Cannes, pálmafák, és napszemüveges francia sztárok jutnak az eszembe, azúrkék tenger...márpedig ez a parfüm számomra sokkal inkább az eggyel korábbi generáció életélményét idézi meg, a második világégést, s én évekig görgettem ujjaim között azt az egy illatmintát, hogy hogyan mondjam el nektek ezt, ezt a néma, háborús illatszörnyeteget!

Férfiasra tömött kosztümvállak, könnyektől csillogó szemek, óvóhelyre szólító szirénák és a sors kérlelhetetlensége - nincsen holnap, nincsen jövő, csak az, ami mára adatott meg.
Erdő szélén fütyülő, metsző, őszi szél...kik pihennek az avartól kavargó dombok alatt? Csak fehér csontok, vérnyomos zubbonyok és dögcédulák, gyermektelen, gyermekszemű nagyapáink...
Dohányosan keserű, földes-gyógynövényes megadás, a háború sarca, elfojtott gyász és hattyúszerű, szappanos tisztaság.

Apai nagyszüleim nászajándéka két tömörfa ruhásszekrény volt, mely elkísérte őket 63 évnyi házasságuk során. Nagyapám végül csontsoványan, de visszajött a hadifogságból. Nagyanyám soha nem használt parfümöt. Karádyt és magyar nótákat énekelt. És az élet nagyon megtanította spórolni.

Kisnagysád, a boldogsággal spórolni kell ám! Illékony! Mit tudna magácska kezdeni vele?

Artistry Hydra-V Tiszta és Könnyű Alapozó

Artistry Hydra-V Tiszta és Könnyű Alapozó
2020. július 5.

Tavaly vettem meg, hogy legyen egy könnyű fedésű, "nyári" alapozóm. Itt szeretném jelezni, hogy csak 6 árnyalatban kapható (az Exact Fit, és a Youth Xtend 9-9 árnyalatban)- én az L1N1 Bisque-et választottam, ami tökéletesnek bizonyult. A termék hozza a szokásos Artistry minőséget: tehát nagyon takarékosan használható, egész napos, nem kell felfrissíteni. Jellegénél fogva áttetsző, de a bőrt szépen kiemeli. Nekem nincsenek különösebb bőrproblémáim, de így is érzékelhető a különbség, amit talán úgy írhatnék le, hogy hamvasabb, természetesebb lesz a bőrkép. Persze az alapozóktól nyilván ezt is várnánk, csak eddig ezt a fajta minőségi különbséget kizárólag a cég termékeivel tapasztaltam meg.
Állaga folyós, használat előtt fel kell rázni, majd a pipettájával a kézfejre adagolni. Hasonló az egyik Pupa alapozóhoz, és megnéztem, ebben is van szilikon. Mégis könnyebb kezelni és jobban szellőzik a bőröm, mint a Pupástól anno. Ezzel együtt nem szoktam napi szinten használni, hisz most van egy Oriflame-es napi alapozóm. Ha elfogy, akkor az Exact Fitet fogom kipróbálni, vagy a Xtendet újravenni.

Artistry Youth Xtend Bőrfeszesítő és Simító Alapozó

Artistry Youth Xtend Bőrfeszesítő és Simító Alapozó
2020. július 5.

Alapozó, valamint BB és CC krémben nálam az Artistry a nyerő!
XTendem egyszer volt Chablis árnyalatban - utána elkezdtem kalandozni, más márkákat is kipróbálni, de lassan visszatérek teljesen az Artistry termékeihez, mert ezek nyújták nekem a legtöbbet. Elismerem, hogy az ikonikus E:Lauder Double Wearhez és az árkategória riválisokhoz nem volt szerencsém, de az Artistry cuccok nyújtanak annyit, hogy a jövőben megelégedjek velük.

Konkrétan: életem legjobb alapozója ez a Chablis árnyalatú volt - elképesztően spórolós, picit erősebb fedésű, mégis láthatatlan marad, annyira természetesen illeszkedik a bőrtónusomhoz, és igen, erőteljes gyönyörítő tulajdonságai vannak, még az én problémamentesnek tekinthető bőröm esetében is. Arról nem is beszélve, hogy anno a 14 éves unokaöcsém a ballagása előtt kiakadt, hogy szörnyen csúnya a pattanásos orra, ezért ezzel alapoztam le szigorúan csak az orrát - az eredmény annyira tökéletes lett, hogy a pirosság teljesen eltűnt, azt, hogy alapozva van, nem lehetett észrevenni, és bónuszként kibírta a 35 fokos meleget is. :-)

ui.: azóta megváltoztak az árnyalatok elnevezései, de talán a Chiffon lenne a megfelelője...

Oriflame Giordani Gold Mineral Tartós Alapozó SPF15

Oriflame Giordani Gold Mineral Tartós Alapozó SPF15
2020. július 5.

A Porcelain árnyalatot vettem meg a primerével együtt. A primert nem mindig használom, ezt ár-érték tekintetében egy nagyon jó minőségű terméknek tartom! A fedése gyenge/közepes, de soha nem kerestem erős fedésű alapozót - jobb szeretem az ilyeneket, mert sokkal természetesebb hatást lehet velük elérni. Hétköznapra primer nélkül, és általában kőpúder nélkül használom - kellemes viselet, tartós, nem kopik túlzottan meg estére, és sikerült a megfelelő árnyalatot is eltalálnom.
Ez az első Oriflame alapozóm, nem sok márkát próbáltam: A Bourjois CC-je volt várakozáson felüli, a középkategóriás termékek általában eddig felejtősek voltak (beleértve a L'Oréalt,Rimmelt, Maybellinet és Pupát is), Double Wearhez pedig még nem volt szerencsém - én az Artistry csúcsminőségéhez mérten mondom, hogy ez az alapozó nagyon jól teljesít. Bátran ajánlom kipróbálásra!

Oriflame Giordani Gold Perfecting Make Up Base

Oriflame Giordani Gold Perfecting Make Up Base
2020. július 5.

Ár-érték arányban szuper termék - könnyen és egyenletesen lehet alapozót felvinni rá - a sajátmárkás termék mellett én kipróbáltam Artistry alapozóval, és azzal is jól működik.
Egyetlen hátránya a szilikon tartalma, emiatt én nem használom, csak alkalmanként. Ha elfogy, az YR szilikonmentes primerjét fogom kipróbálni.

Yves Rocher Ráncfeltöltő Nappali Arcápoló 20-as Fényvédő Faktorral

Yves Rocher Ráncfeltöltő Nappali Arcápoló 20-as Fényvédő Faktorral
2020. július 5.

Nálam ez egy amolyan "jobb híján" termék. A márkánál nincsen ugyanis túlkínálat a fényvédős verziókból - ezen kívül a Hydrának és talán a fehér anti ages krémnek van 20 faktoros verziója is - valamint a Jeunesse családban van egy 30-as "shield" jellegű krémje, és az sajnos olyan is; használhatatlanul maszk-szerű.
Van továbbá a tök jó 50-es napozójuk, de végső opcióként, ha csakis védekezni szeretnék a naptól, azt is magamra kenem városban is.
Így jobb híján ebből vettem - az alap, "piroskupakos" szérum és krém se jött be, de, gondoltam, "tömörítsünk" és "gyönyörítsünk" az arcbőrömön, ha már szűrőt is akarok, ez elvileg a cég egyik zászlóshajó jellegű öregedésgátlója...
Azt azért tudni kell, hogy én a bizalmatlan típus vagyok: ez azt jelenti, hogy félek túl vékonyan kenni egy fényvédőt, ami alá azért bepréselek egy szérumot, máskor gélkrémet is...és erre viszek föl olyan alapozásra alkalmas alapozót/CC krémet, ami szintén tartalmaz fényvédőt. Tehát az elvárásom az lenne, hogy mindezek mellett legyen könnyed az a krém.
Nem az. Sűrű, csirizszerűen tejes állagú. Érzetre nem adnék neki 3 csillagnál többet, viszont becsületére legyen mondva, hogy ennyi rétegzés mellett se durrantotta be az arcomat, ezért 4 csillagos.

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Regeneráló Nappali Arcápoló

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Regeneráló Nappali Arcápoló
2020. július 5.

Nagyon szeretem az YR zöld, Jeunesse krémcsaládját!
Ha választanom kellene, akkor a szérumot és ezt a gélkrémet mondanám a legjobbnak a termékcsaládból - az éjszakai krémverziót is beleszámítva.
Ez a szérummal kombinálva is nagyon gyorsan felszívódik és kellemes érzetet hagy, könnyen lehet rá sminkelni is - bár reggel én teszek fel UV szűrős krémet is, és ez az, amit picit sajnálok: YR-éknál kevés az UV-szűrős választék, nekem ugyanis ezek a géljeik jöttek be (ld. olcsó régi kamillás gél, hydra gél...).
Ha lenne UV-s verzió, azt is azonnal kipróbálnám.

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Maszk

Yves Rocher Elixir Jeunesse Légző Bőr Maszk
2020. július 5.

Picit sűrű és ragacsos, de hajmosós nap után felkenve maradéktalanul beszívja a bőröm és nem kell utána éjszakai krémet kennem. Vagy ha nagyon hideg tél van, akkor utána kenek egy éjszakai ápolót is. YR pakolások közül ezt és a kék mélyhidratálót használom, hetente egyszer. A bőrömmel összességében elégedett vagyok, és ehhez ez a pakolás is hozzáteszi a magáét.