petoandika

Regisztráció dátuma: 2014. január 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Regisztráció dátuma: 2014. január 30.
Bőrprobléma: Pattanások (acne)

Secret Key Aloe Soothing Moist Toner

Secret Key Aloe Soothing Moist Toner
2019. október 15.

Nem rossz kis tonik, néha azt érzem, hogy kell ez a kis plusz a rutinba, mert enélkül mit sem ér. Meglehetősen folyékony, vizes állagú, én kézzel szoktam felvinni. Elég hamar beszívja a bőröm, simán rétegezhető, én mondjuk nem szoktam.

Az egyetlen problémám vele az illata, ami egyébként kellemes, de jobban preferálom az illatanyag nélküli termékeket. Ezt leszámítva, nincsen vele probléma és ár-érték arányban is nagyon jó.

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil

NYX Professional Makeup Bare With Me Tinted Skin Veil
2019. október 9.

UP: Múltkor még a sminkes hölgy is megkérdezte az EL pultban, mi van rajtam.:)

Megtaláltam idén nyárra a tökéletes terméket!

Fedése valóban nem túl erős, viszont annyira elég, hogy egységesítse az arcbőrt. Ha van a bőrömön egy-két pattanás, rakok rá egy kis korrektort, mert azokat nem igazán fedi el.
Nagyon tetszik a krémes állaga, könnyű felvinni. Kevés púderrel érdemes rögzíteni, ha túl sokat használok eléggé bele tud ülni (de ez kb mindenre érvényes). Valóban mintha picit hidratálná is a bőrömet, bár tény, hogy mindig aláhidratálok.

Egy szó, mint száz, ennyi pénzért bőven megéri, még ha csak próbából is. Ha elfogy, biztosan újra fogom venni, főleg, mert nyáron nem igazán viseli el a bőröm az erősebb fedésű, nehezebb alapozókat.

Too Faced Chocolate Soleil Matte Bronzing Powder With Real Cocoa

Too Faced Chocolate Soleil Matte Bronzing Powder With Real Cocoa
2019. július 1.

Nekem nagyon bevált. Nem foltos egyáltalán, tökéletes bronzos bőrt eredményez, ha megfelelő ecsettel használja az ember.

Kis kiszerelésem van belőle, de úgy néz ki ez a mennyiség is elég sokáig elég lesz, mert kevés is elég belőle. Nekem nagy kedvenc lett, még utazáskor is viszem. :)

Paris Berlin Le Fluide Alapozó

Paris Berlin Le Fluide Alapozó
2019. július 1.

Tökéletesen építhető alapozó. Ha keveset teszek fel, enyhe, ha pedig kicsit többet, erős fedést érhetek el. Szerintem érdemes jól aláhidratálni és akkor nem szárítja a vízhiányos bőrt sem. (Ha nagyon száraz valakinek a bőre, szerintem nem ez lesz rá a megfelelő termék.)

Megfelelően pigmentált, az erősebb bőrhibákat viszont korrektorral szükséges javítani.

Kryolan Supracolor Krémalapozó

Kryolan Supracolor Krémalapozó
2019. július 1.

Alapozónak nem igazán tudom elképzelni, mert nagyon nehéz állaga van.

Viszont bőrhibákra korrektorként hibátlan, mivel nagyon pigmentált, egy kevés is elég belőle. Pattanásra, az utáni hegekre, pirosságra. Egy próbát szerintem mindenképp megér, a felvitt mennyiségre tényleg figyelni kell.

Kryolan Áttetsző Púder

Kryolan Áttetsző Púder
2019. július 1.

Első Kryolan termék, amit használok és nem az utolsó. Tényleg professzionális termék, emellett pedig az ára is nagyon barátságos.
Kevés is elég belőle, ha sokat rakok fel véletlen, kicsit poros hatása tud lenni.

Tökéletesen fixál, teszi a dolgát, teljesen elégedett vagyok és biztosan újra fogom venni.

Cover FX Custom Enhancer Drops

Cover FX Custom Enhancer Drops
2019. július 1.

Huh, hát tényleg elég durva cucc. Kis kiszerelésben próbából rendeltem egyet, moonlight árnyalatban. Kíváncsi voltam, mit is tud egy ilyen drága folyékony highlighter.
Nagyon kevés is elég belőle, éppenhogy csak beütögetem ujjal a bőrömbe. Előttem szólók jól mondták, tükörfénye van, ez a legjobb szó rá. :D
Ez a kis kiszerelés is jó sokáig elég lesz szerintem, főleg, mert nem használom minden nap. Alapozó alá egyáltalán nem próbáltam egyébként.
Nagy kiszerelésben nem venném meg, mert a por állagúakat jobban szeretem. Viszont ez a kis kiszerelés abszolút megérte.

NYX Dark Circle Concealer

NYX Dark Circle Concealer
2019. július 1.

Elég sötét karikáim vannak, teljesen eltűntetni úgysem tudom, de azért sminkkel lehet korrigálni, halványítani rajta.
Ez a termék ár-érték arányban szerintem teljesen szuper. Tetszik, hogy van benne egy kis narancsos pigment, tényleg elég pigmentált és fed. Picit valóban ráül a púder, de ha finoman bánik vele az ember lánya, szerintem nem vészes. :)

The Ordinary High Adherence Silicone Primer

The Ordinary High Adherence Silicone Primer
2019. március 28.

Nem is tudom eddig miért nem írtam róla véleményt...
Tökéletes szilikonos primer tág pórusúaknak. Most fogyott el, szerintem újra fogom venni.
Nem használok minden nap primert, plusz alapozótól is függ, hogy szükséges-e egyáltalán primer alá.
Mindenesetre szépen feltölti az arcbőrt, kicsit valóban "csúszkálós", de hát ilyen a szilikonos primer, egy-egy szárazabb alapozó kifejezetten szereti. Az arcom valahogy szebb lemosásnál akkor, ha ezt a primert használom.
Ennyi pénzért pedig igazán megéri, ha valaki szilikonos primert keres, ajánlani tudom.:)

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++

Missha Perfect Cover BB Cream SPF42 / PA+++
2019. március 24.

Vegyes érzések, szeretem is meg nem is.
Szeretem, mert: egységes bőrszínt ad, van egy kis fedése is, korrektorral együtt hétköznapokra szerintem nem kell több, van benne fényvédő, könnyű felvinni, nem okoz pattanásokat, jó áron kapható.
Nem szeretem, mert: néha kicsit kukacosodik, fakó rózsaszínes fedése van (23-as), amit aztán nehéz ellensúlyozni bármivel is, főleg, mert nekem kicsit sárgás a bőrtónusom.

Összességében több szól mellette, mint ellene, de azért még gondolkodom, hogy megvegyem-e újra vagy kipróbáljak valami mást.