Piko888

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Bioderma Sebium Sensitive

Bioderma Sebium Sensitive
2021. június 12.

Egy teljes tubussal elhasználtam, de nekem sajnos nem vált be. Úgy éreztem sosem szívódott be, mindig hagyott egy szilikonos réteget az arcomon, ami 1-2 órán belül átfordult egy ragacsos, zsíros érzetbe. Éjszakára és sminkmentes napokon használtam, mert sminkelni nem tudtam rá, minden általam használt alapozó/ BB / stb alatt összecsomósodott, bármennyit is vártam. Hidratáló hatást sem igazán tapasztaltam, az alkalmanként pattanásos, rozaceás bőröm pedig kimondottan irritálta, enyhén csípte. Az illata nagyon nagyon kellemes, viszont valószínűleg pont az illatanyag az, ami az irritációt kiváltotta, így ezt mellőzhették volna belőle.

Pompom Pórusösszehúzó Arczselé Aknés Bőrre

Pompom Pórusösszehúzó Arczselé Aknés Bőrre
2021. május 29.

Egy 5 ml mintát próbáltam csak, ami körülbelül 7 használatra volt elég, így a pórusösszehúzó hatásról nem tudok nyilatkozni. Ennek ellenére nem teszek vele több próbát, sajnos nem vált be. Bőrproblémát nem okozott, viszont egyáltalán nem zselés állagú amit ígér, hanem ez krém. A legnagyobb problémám vele, hogy úgy mattít, hogy hagy egy furcsa, nehéz filmréteget az arcon és semmilyen hidratáló hatást nem érzek. Éjszakára felkenve egynek elmegy, de minek. Smink alá abszolút nem működik. Beszívódás után a felvitt alapozó, hidratáló, de még a Pompom BB (amit amúgy nagyon szeretek) alatt is "feloldódik", kukacosodik.
A márkát és a koncepciójukat egyébként kedvelem, több ajándékba kapott termékük még tesztelésre vár, néhány, már kipróbált, terméküket pedig újra is veszem, de ez nekem sajnos egy nem. 3 csillag, mert nem szárít, nem okoz pattanást, nem irritál, de sajnos nálam mást sem csinál.

Avon True Nutra Effects Ragyogást Kölcsönző Színezett Hidratáló SPF20

Avon True Nutra Effects Ragyogást Kölcsönző Színezett Hidratáló SPF20
2021. május 15.

Nem vált be, nagyon nem. Nagyon zsíros, sűrű krém, pont erre nem vágyom nyáron, amikor az enyhe fedést preferálom jobban. Nagyobb probléma a csalóka szín. Hófehér krém színpigmentekkel, viszont eldogozás után egy darabig semmi nem változik (ellentétben a Catrice One Step-pel, aminél azonal beindul a színváltozás), olyan mintha mintha csak egy egy zsíros hidratálót kentem volna fel. Na de 5 perccel később aztán beindul a barnulás, de nagyon. Konrétan úgy nézek ki, mint aki jó alaposan bekente az arcát önbarnítóval, vagy csak a fejét dugta be a szoliba. Ráadásul, akármilyen alaposan dolgozom el, nap végén látom, hogy az orcám és az állam környékén marad néhány szét nem durrant piros pigment, ami olyan hatást kelt mintha pontszerű bevérzések lennének a bőrömön. Nagy csalódás, szerintem ez volt az utolsó próbálkozásom az Avonnal, minden termékével befürdök. Nem veszem újra és emiatt a hasonló Catrice One Step-pel se merek nagyon próbálkozni.

Avon Nutra Effects Mattító BB Krém SPF15 (régi)

Avon Nutra Effects Mattító BB Krém SPF15 (régi)
2021. május 15.

Sajnos nekem nem vált be. A színe egész jó, mert korábban nem igazán találtam még olyan BB krémet ami ne lenne túl sárgás/ túl sötét. A fedése nagyon enyhe, ami nekem pont megfelelő, de érzetre viszont nekem nagyon zsíros, maszkos, nehéz és ez nem túl jó kombináció, akkor már inkább egy alapozót választ az ember. Nem túl fontos alkalmakra elkenegetem, mert nem szeretem kidobni amiért pénzt adtam, de biztosan nem veszem újra.

PomPom BB Fényvédő Arckrém

PomPom BB Fényvédő Arckrém
2021. május 11.

Néhány hete használom, én nagyon elégedett vagyok vele. Szinte nincs fedése, de szuperül egységesít - ez pont megfelel az igényeimnek, főleg nyáron. Nagyon könnyű, egyáltalán nem zsíros érzetű és gyorsan beszívódik. Olyan mintha nem lenne rajtam semmi, de mégis szebb a bőröm. Hamar szárad, ezért gyorsan kell vele dolgozni. Nap végére átfényesedik picit és el-el tűnik, de egyáltalán nem kopik foltosan. Primerként nem használnám, de ha kevésnek érzem, egy pici korrektorral ki tudom egészíteni.
Szerintem gyorsan fogy, ezért nem bánnék egy 50 ml-s kiszerelést + lehetne esetleg egy picivel világosabb árnyalata is. Nekem nagyon bevált, biztosan újraveszem.

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás

PomPom Tavaszi Megújulás Tisztító Arcpakolás
2021. április 2.

Sajnos nekem nem vált be. Tiszta vízzel lehetetlen lemosni, viszont ha rásegítek bármilyen arctisztítóval, akkor annak a hatása fog érvényesülni a bőrömön, nem a pakolásé. Így sajnos nem tudom mit is kellene tapasztalnom a használata után. Az illata egyébként isteni és nagyon kiadós mennyiség, annak ellenére, hogy milyen picinek tűnik a tégely. Elhasználom, de nem veszem újra.

PomPom Botanikuskert Szemkörnyékápoló Szérum

PomPom Botanikuskert Szemkörnyékápoló Szérum
2021. március 31.

Ajándékba kaptam és nagyon megszerettem. Mivel csak nagyon minimálisan szívódik be, kizárólag éjszakára használom. Szemhéjra, szem alá, orcákra, orromra és a homlokomra teszem. Erre mind 2-3 csepp abszolút elég. Amiért nagyon kellemes csalódás: minden évszakban de télen kifejezetten és látványosan száraz a bőröm, hámlik. Eddig ez az első olyan kozmetikum, ami ezt a problémát teljes egészében megszüntette. Feszesítést nem tapasztaltam, de én nem is igen hiszek abban, hogy csupán kozmetikumokkal harcolhatunk az öregedés ellen, főleg nem ebben az árkategóriában. Két-három naponként használom. Óriási mennyiség, biztosan sokáig kitart, de el tudom képzelni, hogy állandó tagja lesz a rutinomnak.

Isana Micellás Tisztítóhab Aloe & Uborka

Isana Micellás Tisztítóhab Aloe & Uborka
2021. március 30.

Impulzus vásárlás volt, de szerencsére abszolút pozitívan csalódtam. Kellemesen habzik, könnyen megtisztítja a bőrt. Nyílván a vízálló tust és szempillaspirált nem 2 másodperc alatt szedi le, de ez a többi arctisztítóról is elmondható. Praktikus a csomagolása és kevés is elég belőle, szerintem sokáig ki fog tartani. Hidratálni kell utána, de átlagosnál nagyobb mértékű szárító hatást nem tapasztaltam. Nem utolsó sorban pedig ár-érték arányban is verhetetlen.

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+

Bioderma Photoderm Nude Touch SPF50+
2021. március 30.

2021.03.30 Update:
Sajnos le kell vonjak egy csillagot, hosszú távon egyáltalán nem lett a kedvencem. Néhány óra után, fixálás ide vagy oda, olajos, tocsogós lesz a bőrön és emiatt a viselete is kellemetlen lesz. Szinte reflexből odanyúlnék, hogy letöröljem a homlokom, mintha izzadság lenne, csak így jókora foltban le is szedem a színt. A normál kopása is foltos :/ . Első véleményemben azt írtam nem szárít, de közel egy év alatt meg kellett állapítanom, hogy sajnos de, nagyon is. Megpróbálom elhasználni, jelentéktelen alkalmakra, de biztosan nem veszem újra. Sajnálom, mert a Bioderma számomra mindig olyan márka volt, amiről azt hittem, hogy egyetlen termékével sem lehet mellé lőni.

2020.05.16 Update:
Annyit korrigálnék, így többhetes használat után, hogy szivaccsal sokkal szebb a végeredmény, mint kézzel. Meglepő módon a szivacs nem issza annyira be mint várnám, sőt. Így még a száraz részek sem "emelődnek ki". Csak azért nem veszem újra, mert az alapozókban is pont azt nem szeretem, hogy szivaccsal/ ecsettel kell pepecselni.

A kommentek alapján elég megosztó termék, de gondoltam kipróbálom. Azt már az utánaolvasás alapján sejtettem, hogy nagyon folyékony, de még így is meglepődtem, mikor kibontottam, olyan mintha színezett víz lenne. Elég kevésnek is tűnt, de szerencsére a kialakítása olyan, hogy csepegtetni kell, nem öntögetni, így legalább a pazarlás elkerülhető. Egyébként annak ellenére, hogy mennyire nagyon kevésnek tűnik, pár csepp nekem bőven elég volt, úgyhogy ki fog tartani egy jó darabig.
A legvilágosabbat vettem, ami még így is ijesztően sárgának tűnt, de nagyon szépen idomul az arcom színéhez. Szerintem csak kézzel érdemes eldolgozni, nem csak, hogy így lehet a legszebben, de szerintem az ecset/ szivacs csak felszívná. Felvitelkor olajos érzetű, de ez hamar elmúlik. Nem szárít, de brutálisan kiemeli a száraz részeket a bőrön, érdemes aláhidratálni ( a termék színezett fényvédő, nem pedig színezett hidratáló!). Nagyon természetes, tényleg nem látszik, hogy sminkelt volna az ember lánya, éppen, hogy egységesít, pirosságot takar. Az én bőröm nem irritálja és azt sem tapasztaltam, hogy ragacsos lenne / lefolyna a nap során, vagy összefogna mindent. Korrektorral és púderrel nagyon jól működik együtt. Nekem eddig szimpi. Lehet, hogy újra veszem majd, amúgy is tervezem kiiktatni az alapozókat a kollekciómból, de csak 4 csillag, mert még mindig inkább a színezett hidratálókhoz húzok.

BaByliss Steam Pure Micro-Gőzölős Hajvasaló és Göndörítő

BaByliss Steam Pure Micro-Gőzölős Hajvasaló és Göndörítő
2021. február 6.

Napi szinten vasalom a vékonyszálú hajam és szerettem volna egy gőzőlős verziót kipróbálni a kisebb mértékű roncsolódás érdekében. Tartósság nem volt szempont, mert a fodrásznál kipróbált steampodos egyenesítés is elillant másnapra, ennek fényében viszont az árát brutálisnak tartottam. A babyliss steam pure-t viszont nagyon jó akció keretében sikerült beszereznem. Én az alábbiakat tapasztaltam:
Negatívumok:
- a tartály gumi záró fedele nehezen felnyitható és a minőségéből ítélve félek, hogy hamar el fog szakadni
- a tartály alig átlátszó, nem látom mennyi víz fogyott belőle
- egy idő után használat közben csöpög belőle a víz, ezt másoknál is olvastam már, remélhetőleg nem gyári hiba
- főleg a fésűvel, de olykor anélkül is előfordul, hogy becsípi a hajam és kitép egy két szálat
- nehéz jól megfogni: vagy a hőmérséklet gombokat, vagy a tartály reteszelőgombját véletlenül lenyomom

Pozitívumok:
- sokkal fényesebb és simább a hajam utána és megszűnik a szálló, szénaboglya effektus - ez akkor is kitart, ha az egyenesség nem is
- nagyon gyorsan felmelegszik
- mivel a palást is melegszik, nagyon jól jönnek a végeire húzható gumi kupakok
- a legalacsonyabb hőfokon is abszolút hatékony

Meg nem bántam ugyan, főleg mivel jó áron jutottam hozzá, de sokkal minőségibb érzetű terméket vártam - azért nem két fillér. A hajvasalási folyamatot nekem nem rövidíti le, de ha valóban kevésbé roncsol, akkor nekem már jó befektetés volt.
A steampod jöhet, ha megnyerem a lottót :) ;)