Piko888

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Regisztráció dátuma: 2015. december 16.
Bőrprobléma: Vízhiány

Revox Just Vitamin C 20%

Revox Just Vitamin C 20%
2022. augusztus 8.

Közepes pontszámot kap egyelőre, mert a második üveget kezdve sem látok még változást. Korábban a C-Glow-t használtam, ahhoz képest ez kellemesebb, egyáltalán nem irritál. Az állaga sűrűbb, de hamar beszívódik, nem kukacosodik. Szerencsére bőrproblémát sem okozott. A formula elvileg nem indokolja, de ezt is hűtőben tartom, mert jólesik reggelente a hűvös szérum, kicsit felébreszt. Elhasználom még az új üveggel, ha továbbra sem tapasztalok pozitívumot, akkor nem valószínű, hogy újraveszem.

Revox Daily Sun Shield SPF 50

Revox Daily Sun Shield SPF 50
2022. július 23.

Kellemes, könnyed állaga van, gyorsan beszívódik a bőrbe, olyan mint egy hidratálókrém. Sminkelni is lehet rá, nem kukacosodik semmivel. A mennyiség meglepően kevés, hiába tűnik "kedvező" árúnak, ha egy hónapra sem elegendő, ráadásul csak az arcomra használom. Ettől eltekintve ami problémás számomra, az az illatanyag. Finom illatú, viszont irritációt, pattanást okozott. Nagyon szuper kis fényvédő lenne, de sajnos ez már a sokadik bizonyítéka annak, hogy az arcom nem tolerálja a parfümöt. Aki nem érzékeny rá, annak viszont jó szívvel ajánlom.

Australian Gold Botanical Sunscreen SPF50 Tinted Face Mineral Lotion

Australian Gold Botanical Sunscreen SPF50 Tinted Face Mineral Lotion
2022. július 15.

A hétköznapokon sokkal jobban preferálom a színezett hidratálókat/ fényvédőket az alapozókkal szemben és annyi jó véleményt olvastam erről a termékről, hogy úgy döntöttem, kipróbálom.
Fedése enyhe, éppen egy kis színkorrekciót ad, ami nekem bőven elég, de emiatt megtévesztő lehet a BB felirat a dobozon. Az állaga meglepően sűrű, emiatt több időt igényel az eldolgozása, mint az eddig próbált színezett krémeké. Valószínűleg ugyanezen okból picit több is kell belőle. Így már nem tűnik olyan nagyon soknak a 89ml. Szuper az spf50, ennek ellenére fényvédőzök alatta, mert pusztán ebből nem tudom felvinni a szükséges mennyiséget. Nem kopik, önmagában is nagyon szép, természetes (my skin but better). Amit esetleg fel tudnék róni, hogy nekem túlságosan matt, valamint a legvilágosabb árnyalata is nagyon rózsás - jó lenne egy neutrálisabb tónus is. Az említett negatívumok ellenére nagyon megszerettem és biztosan újraveszem, szuper darab és a mennyisége alapján az ára is rendben van. :)

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15

Lancôme Teint Idole Ultra Wear Alapozó SPF15
2022. július 15.

Régóta szerettem volna kipróbálni, ezért nagyon örültem, hogy több vásárlás mellé is kaptam mintákat. Már az első felvitel után beleszerettem. Gyönyörű bőrkép, könnyű állag, enyhe közepes fedés, nagyon természetes. Mintha nem lenne rajtam semmi, de mégis sokkal szebb lett a bőröm. Tartóssága is abszolút rendben van.
Ezután jött a feketeleves. Lemosásokat követő napokon tűzpiros, égő arccal és rengeteg apró pattanással ébredtem. Biztosan ez okozta, mert a tesztelés érdekében minden héten elhasználtam egy mintát és mindig ugyanígy végződött. Valószínűleg a sok alkohol és parfüm okozza. Gyakorlatilag hosszú hónapok gondos bőrápolási eredményét vágja haza már 1 éjszaka alatt is. Borzasztóan sajnálom, mert ezt leszámítva 5+++ lehetne nálam, de annyit nem ér, hogy tönkretegyem a bőrömet. Úgyhogy a 3 csillagba minden, de minden előnyét belepasszíroztam. Talán kevésbé érzékeny bőrre működhet.

Real Techniques Everyday Eye Essentials Makeup Brush Set

Real Techniques Everyday Eye Essentials Makeup Brush Set
2022. június 18.

Nagyon jól kihasználható kis készlet, szerintem minden darabot tartalmaz, amire egy szemsminkez szükség lehet. A szálak puhák, könnyen felveszik a festéket, könnyű velük dolgozni. A nagyobb fejű ecset elsőre indokolatlanul nagynak tűnhet, de nagyon szépen el lehet dolgozni vele az éles határokat. Igazán csak a szempilla szétválasztó ecsettel szemben volt csak ellenérzésem, de hasznos darab, ha a szempillaspirál-pókhálósította pillákat kell szétválasztani. Szerintem nagyon minőségi szett, de igaz, a Real Techniquesben még sosem csalódtam. Rengeteg ecsetem van, de amióta beszereztem, ezekhez nyúlok legszívesebben.

Real Techniques Original Collection Eyes

Real Techniques Original Collection Eyes
2022. június 18.

A 8 darabos Everyday Essentials szett mellé vettem kiegészítésként. Számomra jól kihasználható, főleg füstösítéshez, satírozáshoz. Ķisebb szemekhez valószínűleg problémás lehet, főleg a pufibb ecset, a viszonylag nagy mérete miatt. A szálak puhák, jól felveszik a festéket és könnyen tisztíthatóak.

Real Techniques Mini Multitask Brush

Real Techniques Mini Multitask Brush
2022. június 18.

Nagyon praktikus, puha sörtéjű ecset. Nem túl tömött, nem túl laza és a fejmérete is pont ideális ahhoz, hogy valóban egy multifunkcionális darab legyen: púderhez, pirosítóhoz, bronzosítóhoz is használom. Picit tartottam tőle, hogy nehéz lesz használni a rövid nyél miatt, de abszolút kényelmes - sokkal szívesebben nyúlok ehhez, mint a kabuki ecsetemhez. Könnyű tisztítani és hullást sem tapasztaltam.

Maybelline Sky High Szempillaspirál

Maybelline Sky High Szempillaspirál
2022. június 9.

Már lecsengett a hype, mire eldöntöttem, hogy kipróbálom. Nem estem hanyatt tőle, de talán megkockáztatom, hogy így is az egyik legjobb drogériás spirál. A festék pont annyira híg, amivel szépen és könnyen be lehet színezni a szempillákat, de lassan szárad, így az első 1-2 percben előfordul, hogy felkenődik a szemhéjra. A kefe hajlékonysága számomra nagyon furcsa volt, kellett egy kis idő, mire hozzászoktam. Tényleg nagyon szépen kiemeli a pillákat, optikailag hosszabbít (de nem dúsít). Úgy tapasztaltam, hogy egy rétegnél többet nem érdemes felvinni, mert akkor már hajlamos tapasztani.
A színe szép, intenzív fekete. Tartóssága teljesen rendben van.

Bourjois Eyecatching Extra Volume Szempillaspirál

Bourjois Eyecatching Extra Volume Szempillaspirál
2022. június 9.

Sajnos nem olvastam róla korábban, hirtelen ötlettől vezérelve vettem meg, mert fogyóban volt az aktuális szempillaspirálom. Hatalmas csalódás. A kefe borzasztó sok festéket felvesz, amit lehetetlen róla lehúzni. Emiatt egy rétegben is nagyon csúnya, csomós szempillákat eredményez. Extrém óvatoskodással és utólagos átfésüléssel valamivel jobb a helyzet, de el nem tudom képzelni, mi vitte rá a márkát, hogy ezt piacra dobják.

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál

Maybelline Lash Sensational Szempillaspirál
2022. június 9.

A kefe kialakítását szeretem, könnyű egyenletesen beszínezni a szempillákat. Bár nem vízálló, nem maszatolódott, igaz, lemosni is nehéz. Különösebb extra hatást nem ad és sajnos a festék is besűrűsödik néhány használat után és nagyon összetapasztja a pillákat.