Pillamilla

Regisztráció dátuma: 2015. július 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Regisztráció dátuma: 2015. július 7.
Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H

Vichy Dermablend Korrekciós Alapozó Fluid 16H
2016. november 23.

Négyszer használtam eddig, de maximálisan meg vagyok vele elégedve. Az elmúlt fél évben alig sminkeltem, hétköznapokon hanyagoltam az alapozót, most viszont fontos eseményen kellett részt vennem és a bőröm is extrán problémás volt abban az időszakban. Úgyhogy kutattam valami barátságos összetevőkkel megáldott, erős fedésű és pénztárcabarát alternatívát... így akadtam rá :) be is szereztem, a 15-ös legvilágosabb árnyalat szerencsémre teljesen egyezik a bőrszínemmel. Ez egyben rossz hír a nagyon hófehér, már-már rózsás bőrszínnel rendelkezőknek, nekik szerintem nem lesz jó (mert az én bőröm inkább fakó-sárgás melegebb tónusú, ha barnulnék kreol lenne). Valóban fantasztikus a fedése, de a púderezésnél vigyázni kell, könnyen maszkos lesz a végeredmény. Illetve a szem- és orrkörnyék kritikusabb még, itt sokat pepecselek az eldolgozásával, hajlamos megülni a ráncokban, erre mindenképp oda kell figyelni. Erősebb alkalmi sminkkel szerintem főnyeremény, de egy szimpla nappali alapot is tudok vele készíteni, ilyenkor többet "simogatok" a púdermentes ecsettel :) Pattanásokat sem okozott, a meglevő sebeket sem gyullasztotta be, úgyhogy merem ajánlani másnak is! :)

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24

Bioderma Photoderm Max Aquafluide SPF50+/UVA24
2016. június 27.

Ezt a fényvédőt használom nap mint nap, nagyon tetszik, hogy mennyire bőrbarát ránézésre is az összetevőlista. Használata után transzparens púdert használok, hogy annyira ne legyen fényes, de sokszor az is elmarad így nyáron. Néhol kifejezetten szeretem is ezt a ragyogó finisht, amit eredményez :) és nem leszek pattis se tőle, pont tökéletes!

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide

La Roche-Posay Toleriane Ultra Fluide
2016. június 27.

Ez az általános arckrémem, kellemes az állaga, fantasztikus ez a pumpás kialakítás, végre valami, ami tényleg higiénikus! Ha kicsit extrábbat akarok, akkor egy PC szérummal keverem össze a tenyeremben és úgy viszem fel. Én úgy hiszem, hogy nem az arckrémen van a hangsúly, hogy tele legyen hangzatos hatóanyagokkal, de cserébe parfümmel, alkohollal vagy más csúnyaságokkal... Inkább egy nagyon minimál krém, mondhatni mindenmentes :D Viszont az ára túlzó szerintem:( Ugyanakkor igaz, hogy jobbat még nem találtam, tehát maradok továbbra is ennél, már sokszor újravettem.

Alveola Aloe Vera Spray

Alveola Aloe Vera Spray
2016. június 27.

Nagyon jó! Könnyebb eldolgozni bármilyen krémet, fényvédőt, ha ez alatta van, nyugtatja a csípéseket, segít a sebkezelésben is. Napon nem szoktam leégni, mert nem vagyok olyan típus és figyelek is a fényvédelemre, így a napégés utáni nyugtató hatásáról nem tudok beszámolni, de elbaltázott szőrtelenítés utáni pattogzásokon sokat segít, az arcbőrt is frissíti és mintha hidratálná is. Az ára is teljesen korrekt.

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5
2016. június 27.

Na, ez valami királynő dolog :D Arcra is szeretem, főleg hámlasztás után, egy kis aloes vagy termálvízsprayvel hígítva, keverve kenem fel, nagyon nyugtatja a bőröm, és puhává varázsolja, és nem komedogén nálam. Sok csúnya sebet gyógyított már vagy halványított a hegeimen. Jelenleg a szúnyogcsípéseimen segít sokat, pedig van pár hatalmas példány :( de miután bekenem, nem is viszket, így nem bántom őket. Kipattogott bőrre is nagyon szupi, teljesen multifunkciós, csak ajánlani tudom:)

Evian Frissítő Arcpermet

Evian Frissítő Arcpermet
2016. június 27.

Ennek a kis kiszerelése az állandó kelléke a táskáimnak, főleg nyáron vagy sporthoz. Nagyon gyorsan frissít, szuperül porlaszt, nyugtat és egyszerűen sokkal jobb tőle! :) Egy múlt heti forró vacsi, majd rakpartozós-beszélgetős éjszakán nemcsak a lányok örültek neki, de még a fiúk is rácsodálkoztak, hogy milyen csoda kis cucc! A termál/ásványvíz-spray az, amit mindenki imád, aki már próbálta :)

Listerine Advanced White Szájvíz

Listerine Advanced White Szájvíz
2016. június 27.

Én úgy vettem észre, hogy fehérített is (1-2 hét után tényleg látványos), mindenesetre kellemes a használata, nem csíp annyira és teljesen tiszta érzést ad.

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant

Paula's Choice Skin Perfecting 2% BHA Liquid Exfoliant
2016. június 27.

Kezdetnek a deluxe mintát használtam én is, eleinte ritkábban, 2-3 naponta és csak este. Az utóbbi időben vizsgaidőszak volt terítéken számomra, így gondoltam besűrítem, a lányos napokon (egybe is esett, of course:D) például napi kétszer használtam, de az én bőrömet egyáltalán nem irritálta és így volt csak igazán hatásos. Az ilyen kúrák után természetesen szüneteltetem a használatát, de így nagyon bejött. A pórusokat összehúzza (egy használat után természetesen nem, de ha gyakrabban használtam, nagyon látványos volt), a pattikat is jól lehúzza, a pirosság is csökken. Most rendeltem a normál verziót, de már alig várom, hogy ideérjen, hiányzik :)

Schauma Baby Sampon & Tusfürdő

Schauma Baby Sampon & Tusfürdő
2016. június 8.

Az arcomra használom főleg, gyógyszertári mosdókenőcs, majd ez :) nem szárít, nem irritál, pont jól tisztít (egyre gyakrabban vagyok smink nélkül, ezeken a napokon tökéletesen elegendő a kombó tisztító hatása). Adagolni kicsit nehézkés, de már hónapok óta nem akar elfogyni, megszerettem, újraveszem.

Ebelin Professzionális Alapozó és Korrektorecset

Ebelin Professzionális Alapozó és Korrektorecset
2016. január 2.

UPDATE: Igaz, hogy több hónap után, és több mosás után, de brutálisan kihullott a szőre. Kuka.

Elég megosztóak az itteni vélemények, de nekem egyelőre bejött ez az ecset. Nagyon szépen tudok vele dolgozni, néha csíkoz, ha túl sokat viszek fel, de az apró körkörös mozdulatok mindig segítenek. Még nincs meg olyan régóta, de az eddigi mosások alkalmával nem hullott szőre (5-nél kevesebb mosás volt, jut eszembe, itt az ideje újra mosni :D). Nekem eddig csak jó véleményem van róla, nem is szeretném, hogy ez változzon.